CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: coldfusionr

Bahagia ke Tanpa Restu?!!!

Originally posted by aurorae at 14-1-2009 09:29 AM
Aku baru aje jumpa satu real kes kawin tanpa restu dan tak bahagia.  Kesimpulan yg aku boleh buat dari kes tu, untuk proceed kawin atau tak, tengok sebab kenapa mak bapak tak restu.  This woman,  ...

hmm SATU kes?itu pun kes pompuan bongok yg tak de otak.

kat forum ni berlambak-lambak kes kahwin  direstui malah ada yg parent paksa kahwin, tak bahagia jugak. kau boleh komen ke kenapa kahwin dgn penuh restu tapi tak bahagia?

itu aku belum campur dgn kes turun naik mahkamah lagi...kau ingat semua yg tak bahagia tu sebab parent tak restu ke?

Originally posted by beruducute at 14-1-2009 09:12 AM

aku tak riak...cuma aku tak nak jadi anak yang mengguriskan hati mak ayah ...Aku nk jadi anak yang mengenang jasa....itu je...Yup...maybe aku tak rasa apa yang ko rasa...Semua orang ada mas ...

kau punya pasal la tak nak mengguris hati ibu bapa kau, bagi aku, suami aku no. 1.

Originally posted by beruducute at 14-1-2009 09:33 AM

Yup...bETUL...Bagi aku tentu ada sebab kenapa ibu bapa tak restu perkahwinan anak...

hehe..memang betul.kes pompuan yg tak educated tu jugak korang nak banding.tak valid la gitu...cuba korang banding dgn pompuan-pompuan yg berkerjaya,bukan peminta sedekah,baru real.

Originally posted by gilagila2 at 14-1-2009 09:40 AM

kau punya pasal la tak nak mengguris hati ibu bapa kau, bagi aku, suami aku no. 1.

Hang ada adik pompuan lagi yang belum kawen GG?

Originally posted by gilagila2 at 14-1-2009 09:37 AM

hmm SATU kes?itu pun kes pompuan bongok yg tak de otak.

kat forum ni berlambak-lambak kes kahwin  direstui malah ada yg parent paksa kahwin, tak bahagia jugak. kau boleh komen ke kenapa ka ...

Beza antara pompuan ni dengan pompuan tak bahagia tapi dapat restu mak bapak ialah sokongan keluarga.  Itu je.

Originally posted by aurorae at 14-1-2009 09:51 AM

Beza antara pompuan ni dengan pompuan tak bahagia tapi dapat restu mak bapak ialah sokongan keluarga.  Itu je.

itu je kan beza nya,kalau tak bahagia, tak dapat restu ibu bapa, tanggung sendiri.
kalau tak bahagia, dapat restu keluarga, ada sokongan keluarga..itu je...bukannya bila kahwin tanpa restu, automatic tak bahagia.tak HARAM pun.

alahai, kalau macam ni, macamana nak aplikasi pada pasangan yg terpaksa buang ibu bapa sebab nak kahwin dgn org berlainan agama.seperti pasangan2 yg tinggalkan segala-galanya sebab nak kahwin dgn org Islam. takkan diorang ni tak dapat bahagia sedangkan diorang dah terima hidayah....

Follow Us
Originally posted by manakautau at 14-1-2009 09:49 AM

Hang ada adik pompuan lagi yang belum kawen GG?

ada...

Originally posted by gilagila2 at 14-1-2009 09:59 AM

ada...

Langkah kanan betul Manak pagi ini

Ok will hantar wakil in due course......:victory: :victory:

Originally posted by manakautau at 14-1-2009 10:04 AM

Langkah kanan betul Manak pagi ini

Ok will hantar wakil in due course......:victory: :victory:

hmmm,kau nak ke kahwin kalau parent aku tak restu,karang tak bahagia, aku tak jamin.

Aku nak citer sket. Tatau la releven dgn trid ni ke tak, tapi ni citer nikah mak bapak tak restu la.

Ada pakcik ni, masa dia nikah dgn wife dia, mak dia mmg tak setuju卼api nak jgk nikah. Last2 diorg nikah jgk le walopon mak dia x setuju tu

Kes-kes yg korang citer kat sini bermula dgn berkawan dgn lelaki haprak, pastu kahwin tak direstui, pastu hidup tak bahagia.

Tak sedar ke, sebelum kahwin pun dah tahu lelaki/perempuan tu haprak gi kahwin juga.

kalau gitu, mak bapak puas merestu,menepung tawar segala pun dijamin tak bahagia.

contoh :nora danish

~ tak habis-habis nak salahkan ibu bapa kalau tak bahagia. diri sendiri yg pilih suami tak salah pulak.

Originally posted by mala0n at 14-1-2009 10:08 AM
Aku nak citer sket. Tatau la releven dgn trid ni ke tak, tapi ni citer nikah mak bapak tak restu la.

Ada pakcik ni, masa dia nikah dgn wife dia, mak dia mmg tak setuju卼api nak jgk nikah. Last ...

aku setuju..aku setuju.

kalau sebut hidup umpama putaran roda, itu betul.kalau anak buat jahat pada ibu bapa, nanti dia akan dapat balasan di dunia.

Sesiapa derhaka kepada ibu bapa disegerakan balasan di dunia dan tidakterlepas di akhirat. Sabda Rasulullah bermaksud: 揇ua kejahatan yangdisegerakan balasan di dunia adalah zina dan menderhaka kepada dua ibubapa.

~  next...

Originally posted by gilagila2 at 14-1-2009 10:08 AM

hmmm,kau nak ke kahwin kalau parent aku tak restu,karang tak bahagia, aku tak jamin.

Manak berpegang pada kalimah......sebagai manusia kita boleh sahaja  berusaha untuk berikan kebahagian itu pada sesiapa sahaja, tapi bukan pada kita, makhluk yang dicipta oleh PENCIPTA kita itu, letaknya KEBAHAGIAN itu.........

Anyway Manak tak cakap pun Manak lah orangnya yang nak kawen tuh kan?????? Cuba skodeng balik my last 2 posts tu GG????

Originally posted by manakautau at 14-1-2009 10:19 AM

Manak berpegang pada kalimah......sebagai manusia kita boleh sahaja  berusaha untuk berikan kebahagian itu pada sesiapa sahaja, tapi bukan pada kita, makhluk yang dicipta oleh PENCIPTA kita i ...

Faham dan setuju...

entah kenapa, kalau dgn manak,saya selalu tak leh jawab.

GG...mak kepada pakcik citer #1 tu tak suka pilihan dia sbb = makcik tu tak cun
parents kpd pakcik citer #2 tu tak suka pilihan dia sbb = makcik tu jando & tua sikit dari dia

apa pendapat ko?

pengalaman saya
adik kawin tanpa restu family...
selepas 5 tahun kawen bercerai jugak...
selepas beberapa bulan kawen, baru dapat tau ex-hubby dia penagih dadah..
bertahan, dan bertahan jugak samapi 5 tahun menderita..

last-last balik kepada keluarga, dan bercerai..

masa mula kawen sampai buang keluarga, konon bahagia sgt sampai tak amek tau kebajikan emak bapak..
last-last bila susah balik kepada keluarga..

so moral..berkahwinlah dengan restu..Insya-ALlah berkat

Originally posted by pnut at 14-1-2009 11:29 AM
pengalaman saya
adik kawin tanpa restu family...
selepas 5 tahun kawen bercerai jugak...
selepas beberapa bulan kawen, baru dapat tau ex-hubby dia penagih dadah..
bertahan, dan bertahan jugak ...

alahai...kalau kahwin dgn penagih dadah, buat kenduri tujuh hari tujuh malam pun tak bahagia.
entah apa-apa lah korang ni, contoh-contoh yg korang bagi:

kawin dgn penagih dadah
kawin dgn org pura-pura kaya.

cuba korang bg contoh kahwin dgn org yg berguna sikit.

itulah, berfikir guna otak kanan,ok...

Originally posted by mala0n at 14-1-2009 10:30 AM
GG...mak kepada pakcik citer #1 tu tak suka pilihan dia sbb = makcik tu tak cun
parents kpd pakcik citer #2 tu tak suka pilihan dia sbb = makcik tu jando & tua sikit dari dia

apa pendapat ko?

aku tak de komen sebab general sgt problem ni ,terdapat di mana-mana sama ada perkahwinan di restui atau tidak.

cuma,macam kau kata tadi lah, hidup umpama roda, suatu masa di atas, suatu masa di bawah.

aku cuma tak setuju bila org kata kahwin tanpa restu, tak bahagia.nonsense.

ada anak-anak yg sampai lupa daratan selepas berkahwin,langsung tak ingat ibu bapa,ok je hidup diorang, cuma yg aku percaya ,Allah  Maha Adil. Allah yg menentukan jodoh pertemuan, bukan ibu bapa. kalau anak-anak tak berbuat baik pada ibu bapa, kemungkinan mereka akan diabaikan anak2 di kemudian hari tu, aku percaya.

Ibu bapa yg tidak restu perkahwinan anak-anak biasanya tak sebahagia mana pun.mereka sendiri merana,menangis tak berlagu sebab kerana kedegilan diorang,anak-anak kahwin lari.

aduh.... nak kena cerita detail ke...

camni supaya awak lebih faham..

biasanya sesuatu perkahwinan tu tidak ada restu sebab sebagai ibu/bapa, mereka kadang-kadang mempunyai intinct yang kuat terhadap anak-anak...
macam kes adik saya ni, dia sebenarnya pernah berkawan hampir 5 tahun dengan orang lain..
tup-tup dalam masa seminggu dia kenal x-hubby dia, terus nak break ngan bf dia, and konon nak bertunang dengan x-hubby dia ni..
terkejut la emak abah saya sebab belum kenal betul-betul dah nak kawen dengan orang tu.. x-adik ipar sy ni pulak org kl, kami duk sinun kedah nuuu

and first time dia datang jumpa family saya pakai selaur jeans koyak, dengan baunya..aduhh macam baru keluar longkang...

so being emak, yang mengandung, membesarkan anak-anak, full time,naluri dia sangatlah tak happy dengan situasi tu... nak di siasat latar belakang budak tu jauh bebeno - kedah - kl, cuma emak saya buat istikarah, still dia berat hati jugak..

tp my sis sampai tahap dah lari sebab ikut jantan tu, sbb suka gila ngan jantan selebet tu...

sampai satu tahap, emak 'terpaksa' ikut kehendak adik, tunangkan dia, tunang pun kejap, tak samapi 3 bulan, then kawen
masa kahwenkan dia, emak ada sebut, aku tak sedap hati...tapi tak baik, sebagai emak, aku doa yang baik-baik saja...

Abah (arwah dah) saya pula masa tu ada sebut, "hati aku tak seronok buat kenduri adik hang macam buat kenduri hang dulu, entah rasa hambar"

tp sebagai manusia normal, sebagai ibu dan bapa, of course walaupun adik saya degil, malah sanggup buang adik beradik semata-mata chenta buta dia, tp sebagai emak bapak, diaorg tetap kirim doa baik-baik untuk anak, and redha dengan apa berlaku...

tetapi kebenaran terbukti bila emak saya sendiri 'tangkap' menantu hantu dia tgh lalok..

itu pun my sis boleh pulak lari ikut laki dia sampai bertahun-tahun tak der kabar berita.. sampailah dah anak 3 baru cari sedara mara semula bila dah tak tahan hidup...

so moral of the story... restu itu penting sbb kadang-kadang emak bapak ni naluri dia kuat terhadap masa depan anak-anak..

itu la maksud saya... jangan terlalu menurut kata hati... restu emak ayah itu penting, kalau mereka halang mesti ada sebab, kalau pun kita rasa boleh bahagia, kita yakinkan mereka, dan biar mereka redha...

banyak kes, pada peringkat awal, perkahwinan tanpa restu, tapi bahagia, memang tidak ada dalam hukum kahwin kena restu..
tapi kena ingat, ibu bapa ada doa... doa ibu yang paling mujarab... walau tak restu, tapi sebagai ibu dan bapa, doa mereka sentiasa ada yang baik-baik dikirimkan buat anak-anak... jadi rumah tangga tetap aman bahagia, murah rezeki..

macam emak saya, walaupun adik sy hilang tanpa kabar berita dalam masa 3 tahun, tapi saya tau, dia tetap kirim doa agar adik saya sihat, bahagia, suami dia berubah... mgkn doa emak saya agar adik saya bahagia itu dimakbulkan ALlah dengan cara lain, iaitu dengan perceraian dia.. sbb saya tengok kehidupan adik saya lps bercerai lebih bahagia... dia lebih menghargai emak, adik beradik, dia murah rezeki..and happy, masa bersama suami dulu hidup terseksa..

encik/cik gilagila2 faham maksud saya???

Originally posted by gilagila2 at 14-1-2009 02:34 PM

alahai...kalau kahwin dgn penagih dadah, buat kenduri tujuh hari tujuh malam pun tak bahagia.
entah apa-apa lah korang ni, contoh-contoh yg korang bagi:

kawin dgn penagih dadah
kawin d ...

[ Last edited by  pnut at 14-1-2009 03:45 PM ]