CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iceng

Tanda2 bayi tumbuh gigi...

anak aku pun air liur meleleh dah lama da tapi dah nak masuk lapan bulan pun x nampak gigi dia tumbuh lagi pun...merengek jangan cakap ler jenuh nak memujuk,sabar jer la aku nie...

Anak ku masa nak tumbuh gigi asyik nak menggigit mamanya je. Dah bagi teether pun tak jalan.. Terutama tangan, belakang badan, kaki, siku.. Sampai la ni gigi dah berbaris pun masih nak menggigit. Kalau sempat, cepat2 letak kain, bantal atau apa2 benda lembut..

anak aku die nak mengigit besi2..mcm besi kerusi ke..gigit bucu bantal die lah..

anak nilam, si iqbal nih masa nak tumbuh gigi dalam umur 6 bulan gitu...asik nak menggigit.
abis sume dia nak gigit...walker,jari org,pipi org,puting t** ms BF. bagi teether dia xnak sbb xpandai pegang.
dia nih jenis ambik barang guna ibu jari + jari telunjuk. skit je pegang...
masa umur 7 bulan dah kuar giginyer...lagik la kuat menggigit. tapi air liur dia masa dah ada 2-3 btg gigi barulah merembes2 kuar....xpandai kontrol air liur.
skrg dah ada 6btg gigi....air liur xhenti2 meleleh. nasiblah masa nak dapat gigi dia xdemam etc.
iqbal nih masa nak dapat berdiri + berjalan...dia xdemam.tapi kena cirit birit + muntah2.

Balas #11 iceng\ catat

X la.. Tetiber jer jelir lidah.. Klakar sgt.. Masa tu dh suspect dh gigi nak tumbuh.. Skrg dah tumbuh pun.. Baru 2 hari lepas 7 bulan.. Tapi dia x menggigit..

Teether jgn ckp la.. sumer x nak.. dia nak gigit playgym polystrene huruf ABC tu jer..

[ Last edited by  sipuDina at 15-1-2009 02:02 PM ]

Originally posted by sipuDina at 15-1-2009 01:58 PM
X la.. Tetiber jer jelir lidah.. Klakar sgt.. Masa tu dh suspect dh gigi nak tumbuh.. Skrg dah tumbuh pun.. Baru 2 hari lepas 7 bulan.. Tapi dia x menggigit..

Teether jgn ckp la.. sumer x nak. ...

wah..! anak saya sebaya ngan anak sipudina kot... 13/6/08... 2 hari lepas genap 7 bulan..
dia pun tak tumbuh gigi lagi...tp sume benda nak dikokaknya...  ayat org perak...

Follow Us

Reply #26 salina4033's post

anak aku awal sehari..12/6/2008..dulu pong masak 4,5 bulan asek terliur jerk air liur die..aku ingatkan sebab org dulu2 kate..aku ngidam lambat dapat tu yg air liur anak aku meleleh..tak tau lak sebab n tanda2 nak tumbuh gigi..tp skrg tak gak tumbuh2 gigi..

Reply #25 sipuDina's post

anak aku dulu time ketawe mesti jelir2 lidah..pastu dah 7 bulan skrg ni takde pulak nampak terjelir lidahnya....

aku setuju lah anak aku 6 bulan tumbuh gigi sebatang kat bawah ... memang asik merengek ajer ... malam dia tido tak selesa...kesian lak neok dia...

Balas #27 iceng\ catat

Eh.. Eh.. Anak kita sama besday.. I yg salah tgk kalender hari ni.. Ingt 14hb...
Nanti celebrate sesamer...

Skrg anak i, apa i makan sure dia nak gak.. klu soft medium.. i kasi la.. kesian kt dia..

dr pengalaman2 yg sedia...(cewah cam ramai jer anak padahal br 3 )... cam anak aku lambat dpt kaki dl br kuar gigi.. demam tuh mcm2 kekdg nak merangkak demam, tukar bulan demam, depands la tp yg pasti kalo lepas demam tuh gerenti dia pandai wat mende baru... syok kan...

Reply #30 sipuDina's post

oo ye ke...bersalin kat mane??ceh..leh tak tanya camtu pulak kan..ekeke...

samelah..kalo kite makan nasi..suap kat die sikit..kekadang makanan die die cepat jemu...

anak rin baru tumbuh gigi minggu lepas.. sblom tumbuh gigi tu ade demam jgk laa.. x perasan lak demam nak tumbuh gigi sbb time tu ramai org demam.. baru2 tumbuh gigi dia merengek2 mungkin x selesa.. nak tanye kwn2 kat sini.. ade pape x kite bleh bg kat dia nak kurangkan ketakselesaan tu..

Originally posted by iceng at 15-1-2009 04:21 PM
anak aku awal sehari..12/6/2008..dulu pong masak 4,5 bulan asek terliur jerk air liur die..aku ingatkan sebab org dulu2 kate..aku ngidam lambat dapat tu yg air liur anak aku meleleh..tak tau lak  ...

wah anak kite sebaya la. aina lahir 18/06/2008. hehe end of dis week 7 bulan la dia. tuhari demam nk tumbuh gigi n nk merangkak sekali rupanye. patutla teruk semacam. alhamdulillah now ok dh.   legaaaaa.......

mgkn anak aku lambat tumbuh gigi sebab skrg ni die baru 7 bulan dah duduk n merangkak..skrg nak berdiri lak...

Balas #35 iceng\ catat

Anak i dh menerap.. tapi malas nak ke depan.. naik walker pun sikit jer gerak nyer.. tapi gigi yang cepat..

klu anak u dh duduk & merangkak memang best ler.. My hubby x sabar tunggu my baby merangkak.. comel biler baby merangkak..

anak rin dah merangkak, dah duduk, gigi pn dah tumbuh.. skang cam nak berjalan lak.. berdiri tu dah stat sblom tumbuh gigi.. pdhal baru 7.5 bln

double post..

anak aku tumbuh gigi bwh 2 batang ms umur 7 bulan,time tu aku xpasan sangat gejala2 pelik dia...2,3 hari lepas dia demam + merengek sepanjang ms, jenuh aku melayan,air liur meleleh sampai basah baju..pengasuh anak aku mengadu air liur meleleh banyak sangat x mcm sebelum nih...gabra giler aku sebab sebelum demam tu dia ada jatuh sikit...so aku p la jumpa pakar,last2 dr tu ckp puan x perasan ker anak pn nak tumbuh gigi belah atas,biasa la bdk nak tumbuh gigi mmg mcm tu...hah lega aku!

Reply #37 nur_rin's post

ha.. tgk pic kt seblah pun tau baby u dh nk jln... best kan..

nway i x kisah.. janji anak sihat.. klu lmbt jln tu maknanya nak manja lebih ngan kita la..