CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: InVendeTTa

Ape tanda2 GF yang x bley dibuat bini??

perghh..sama mcm ex aku dulu2...

mak aku cakap tak berkenan...so aku terus clash!!!!

x matang lagi die tuh...

pemalas lah tu...manja sangat..

Balas #20 limauais\ catat

aku sokong nasihat ni.. klu ko sendiri dari awal x leh nak didik camner ko nk teruskan alam perkahwinan nanti.. sok ko yg kena didik lak... ko pk lah bebaik.. ko terus terang n tegas sikit bro.. bgtau apa yg ko suka n x suka sikap dia..

kau ni bodoh la mat, ape hal plak nk soh betina tuh kene ngam dengan parent kau.

biarla die dgn perangai die kau sape nak ubah2 org?

kalau awek ko tu adik aku dh lama aku halau ko. cuba kalau adik ko bf die buat cm tu? ko suke ke?

kalau ko kene ngam dengan org ko tk kenal ko senang2 boleh ngam ke?

sendiri ade otak sendiri pikir la. kesian la pmpn tuh.

setakat potong timun kepe itu bole biasakan. yang penting die nak buat dari die taknak buat langsung.

ko ni mcm suke nak betolkan semua orangla, orng mcm ko ni tk bagus la jadi kawan n jadi laki orang.

kau sendiri pon ade silap jugak. silap ko adalah suka nk betolkan org lain. mcm ko tu perfect sgt. baca cite ko yg simple ni buat aku rasa nak muntah je.

yang penting ko kene baik. pmpn kene setia dan tak kedekut.

yg paling penting fleksibel. ko nak betina tu jadi pak turut ko je. jantan pe la ko ni. semua org ade kehendak dan cara.

tak semestinya cara kau semua orang blh ikut dan tak semestinya family kau mcm bagus sangat semua pmpn kene masuk sekepala.

ko ni ckp cm takde otak.sedrla sikti. itu anak orang n adik org. ko jgn memandai nak paksa itu ini. cube kalau aku paksa kau? ape ko rasa?

hahhaha

Originally posted by postgrad at 14-2-2009 03:09 PM
kau ni bodoh la mat, ape hal plak nk soh betina tuh kene ngam dengan parent kau.

biarla die dgn perangai die kau sape nak ubah2 org?

kalau awek ko tu adik aku dh lama aku halau ko. cuba kal ...

hmm..interesting  nak tergalk saya baca.

well yes there some things you could tolerate. There are some that , however you cannot.

ayat you funny.that 'why i laughed. Sorry yer.

[ Last edited by  mbhcsf at 15-2-2009 01:19 AM ]

Follow Us
a'haa..another perfect guy ... mcm freekey ajek..

kalau ko nak ppuan cekap basuh pinggan..ko pilih ler ppuan keje tukang basuh pinggan kat restaurant/gerai...
kalau ko nak ppuan pandai potong tembikai..ko pilih ler ppuan keje penolong dapur kat restaurant/gerai..
apekehal nye ko couple dgn that girl? :@:@:@

gini la..ko jgn nak ubah2 org.. ko ingat ko tu sapa? raja? sultan?
ko clash..biar that girl cari bf yg sekufu dgn dia.
ko pun cari yg sekufu dgn ko.
abis citer.
jgn seksa anak org lah. aku tak suka betul lelaki mcm nie. semua benda nak ikut kepala hotak dia ajekk..mcmler dia tu SULTAN..owns a country.

lenkali, seblum  nak couple tu..ko buat 1 sheet yg ada ciri2 MY REQUIREMENT..
letak ler..tau potong sayur..tau potong tembikai..tau potong mangga..tau basuh periuk..tau basuh pinggan..tau basuh baju guna tangan..tau kilatkan kasut kulit..mcm2 ler.. buat ler list panjang gila.. pastukan..ko kasi sheet tu kat ppuan nak couple dgn ko. suh dia tick mana dia tau. pastu ko ckp..EXAM akan dijalankan minggu depan.  kalau that girl pass..baru ko couple tau..tau..tau..

aku nie..beli brg2 kat hypermarket ajek. yg mana brg2 dah ada tanda. aku pun tak reti dan tak hafal pun. bukan masuk EXAM pun. kalau ada EXAM, sure aku hafalkan & camkan lahh.. dan..aku pun tak suka memasak. jarang masak. aku suka kayakan org2 yg menjual makanan.

aritu aku pergi pasar chowcit..aku tanya ler penjual tu..er..kangkung nie brp harga dia? penjual tu ckp..ini pucuk ubi. somi aku berkerut muka tau. (malu kat aku laa tu..) ini kangkung. (penjual tunjuk kangkung yg daunnye bulat2 bukan panjang2). ala..aku pun malu tau.. ala..mana ler aku tau..udah ler mlm (salahkan mlm ler pulak) kangkungkan daunnye panjang2..aku ckp..aku nak kangkung lain..bukan ini (yg daun bulat2)

so..lps kejadian memalukan tu..somi jadi tukang tunjuk. dia org kampung. dia lagi kenal brg2 nie. aku org bandar yg pemalas. mana ler reti sgt.
beli kat pasar utk jimat kos. kalau tak jimat, beli kat hypermarket ajek. senang..

nasib baik aku takder EXAM sblum kawen ..kalau tak, komfem aku masih andartua lagi..

[ Last edited by  Hana at 15-2-2009 12:28 AM ]

Balas #48 Hana\ catat

huhu, ye r nk kawen
laki r kne jd ketua keluarge
die r yg kne bntuk isteri
bri nsht n tguran mane yg x kne
manusia biase r ade klmahan n kekurangan
sesame r kte mbaiki dri dlm sesuatu phubgn dlm mbine kluarge bhgie
so, in the primary stage yg pntg u love him n so does she.. that is enough for the basic
the other details could be work up later, as long as the core(basic) is strong

mana ada manusia yg perfect kt dlm dunia ni tuan tanah...
tak salah kalo ko mgajar die...
maybe die dah biase tak wat keje2 umah..
ada bibik ker..
maybe die dr sekolah lg asyik dok asrama..
n bile smbung study kt U mana ada msa nk blajar smua 2..
aku ada rmai kwn2 yg tak leh nk wat keje umah sgt cz dah biase dok asrma or hostel..
tp 2 tak mjadikn diaorg ni tak leh wat keje lain..
buka la sikit pemikiran 2 yer...

Originally posted by InVendeTTa at 18-1-2009 03:24 PM
Tp yang aku kurang berkenan ngan dier ni,dia kurang matang ah...
Macam pompuan yg susah nak dibuat bini..
Caring nyer kat tempat lain...
Nak peluk2,manja2 sensually pandai..
Tapi bende lain,sume aku kena cakap..
Daripada cara membasuh pinggan,cara memotong tembikai ,hinggalah kepada cara nak layan mak aku and adik2 aku..

1st Sebab ape eak yg ko tertarik dgn gf ko sebab manja nyer jee ke smpi couple then siap bawak jumpa family ko semua that mean korang ready nak masuk level lain la kan??????????

2nd Kalo ko rasa gf ko nie leh dibentuk ke x? Mean kalo ko mintak dia berubah ke arah kebaikan dia leh terima x?

bapok jek tokleh wat binik..unless ko suke jantan laa dan nak kawin sama jenis..

kalo di USA ada state izin same sex marriage

kalo dah pompuan ori.. semua depa leh buat bini..no hal punyo

roda..kalo nak bergerak ..dia kene berpusing..part atas kendian turun , part bawah kendian naik..kendian ulang2 cam tu baru bergerak

sama lah cam hidup nih..baik dan buruk, lemah dan kuat..masing2 ada peranan tersendiri, guna nya berulang kali jadik cam roda baru ada progress

kalo seme nak perfect ko pi mati dan moga2 masuk sorga terus..aa perfect seme2 lazat kalo ler dapat sorga hihihi

toksah malu2 kalo buat mistake..cam dak Hana tuh..malu tu biasa la kalo silap..tapi blajo tahan malu..buat muke selamba, yang penting tak luak pun..buat apa nak malu2 plak..bukan buat mende tak elok pung kan?

kalo tadak mistake tadak sukses ler..kita bukan nabi pun

actually mistake seme tu tak wujud, failure seme pun tak wujud, yang ada tu seme cuma HASIL or result...feedback

kalo itu bukan kita mahu, tukar je lah sampai dapat result kita mahu tapi kalo kita YAKIN, percaya pada apa kita mahu kene lah terima hakikat kalo mende tu dah cam tu..tak leh tukor..terima je lah cam tuh...kita yang kene tukor bukan mende lain tuh

Originally posted by InVendeTTa at 18-1-2009 03:24 PM
  Camnenak wat ni ek??Aku dah couple ngan awek aku stahun lebih dah..Aku siapdah bawak balik dia jumpe parents aku g..
Tp yang aku kurang berkenan ngan dier ni,dia kurang matang ah...
Macam pompuan yg susah nak dibuat bini..
Caring nyer kat tempat lain...
Nak peluk2,manja2 sensually pandai..
Tapi bende lain,sume aku kena cakap..

Daripada cara membasuh pinggan,cara memotong tembikai ,hinggalah kepada cara nak layan mak aku and adik2 aku..

BTW,aku dah bwk dia jumpa mak aku 3 kali dah but still,dia x masuk ngan mak aku..
Aku sayang kat awek aku tp aku xnak buang masa couple ngan the 'wrong one'..
Umo aku pon dah akan masuk 25 dah dis year...
Apa nasihat korang ek??

potong tembikai ..bukannyer snang... kalo aweks ko ala ala tecit tomei lote..
tembikai pon lagik besar dr dia... bukan nyer snang...kalo honey dew lain laa...

ko igt snang ke nak masuk / ngam ngan family org lain ...
relax laa.. bagi dia chance...

kalo ko sayang dia.. ko ckp laa ngan dia...

kalo dia ade inisiatif nak amik ati famili ko.. ok laa tuh..
baru 3 kali....

Originally posted by ajinomotonosuga at 21-2-2009 01:40 PM
toksah malu2 kalo buat mistake..cam dak Hana tuh..malu tu biasa la kalo silap..tapi blajo tahan malu..buat muke selamba, yang penting tak luak pun..buat apa nak malu2 plak..bukan buat mende tak elok pung kan?
...

ehh...nama aku jugakk yang naik..

tapikan pak aji..aku mmg surrender laa nak potong tembikai nie.. kulit tebal. buat abis tenaga keperempuanan aku ajekk..

umah aku takdernye nak beli buah yg kulit keras2. kitaorg selalu beli buah yg kulit yg senang dikupas spt mangga, limau mandarin or kulit tu org yg nak makan kupas sendiri spt rambutan, pisang or kulit takyah nak kupas2/potong2 spt anggur

kalau sapa2 beli tembikai merah ke..tembikai susu ka..haa..berkulat ler..takder sapa nak potong. mak aku tanak tauu..

durian bijik pun tak beli. jenuh nak mengkapak & membukak. jadi..beli yg dah siap potong2 ajek.

zaman dah semakin moden.. wat per laa nak abiskan tenaga potong buah2 kulit tebal2 nie? beli ajekkk kat kedai..
itu ler motto org kaya..

i potong nanas tinggai empulur nyer dier ..ambik  you...

sampai abah i cakap  u see  i potong nanas bapak mentua i boleh makan you ptong nanas ..my god so ....abislah ...dapat nentu cam ni ..hancoq...

ehh..... nk jdkan gepren kepada tarap bini org kena pandai potong tembikai n nenas ke?
bukan tgk muka lawa jek ke?

ala.... jgn susah2 nk bljr potong tembikai n nanas lah......
tu kasik jek maid yg buat....
janji bawak gepren aka bakal bini... pi salon n spa....
kasik elaun mekap
belikan branded stuff n etc....

kan bini nk dipakai lama..... harus lah lawa....cun n solid
nk di ehem2 tetiap mlm....
(nk ehem2 kan kena pandang muka.... kalau muka x lawa...nanti selera turn off pulak kan)

setakat x pandai potong tembikai/nanas tu...... pejam kan je lah mata tu.....

Originally posted by afja at 23-2-2009 09:39 AM
ehh..... nk jdkan gepren kepada tarap bini org kena pandai potong tembikai n nenas ke?
bukan tgk muka lawa jek ke?

ala.... jgn susah2 nk bljr potong tembikai n nanas lah......
tu kasik jek m ...

ehh..ko ape tau..
kot kot sblum ehemm ehemm nak makan tembikai dulu.. slps ehem ehem..nak makan tembikai lagi
so..pandai potong tembikai is priority to him..
mana tau kan...

Originally posted by Hana at 23-2-2009 12:52 PM

ehh..ko ape tau..
kot kot sblum ehemm ehemm nak makan tembikai dulu.. slps ehem ehem..nak makan tembikai lagi
so..pandai potong tembikai is priority to him..
mana tau kan...

wakakaka...geli betul ati aku lah.....
aku br lps mkn mekdi ni oiii....
adeh....

yer la.... yer lah...... kita percaya je la ckp org dh kawin
tembikai ke mana..... pisau ke mana ntah agaknya nanti tu...

dia ni higher threshold lah kan , nak lulus susah ...ni potong tembikai satu kali tak boleh adalah satu label yg  that lady selama - lama tak reti poting tembikai....... gosh tak kan tak boleh belajaq kot?
yg potong nanas tinggai empuloq tu well...... dia akan poting apples..so why worry ?

wakakkakakakakaakk