CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Diari aktiviti harian seorang andartu : jom share!

Close [Copy link]

Reply #120 elysyle's post

Exactly

Balas #120 elysyle\ catat

setuju gak............. enjoy life selagi masih bernafas...

Originally posted by elysyle at 14-3-2009 23:59
kalu tak kawin pun apa salahnya
?

if dah ditakdirkan gitu

ENJOY la!

CHERRISH THE MOMENT

tak semua yang kawin bahagia

How to cherish the moment in loneliness???!

tp bukankah berdua lebih baik.. semua makhluk Tuhan pun hidup berpasangan. Ikut sunnah Nabi kalo kita berkahwin.

bahagia ke lonley sampai tua? ada jaminan ke? nnt sakit pening siapa nk tgk kalo dh tua? pastu mati sorang2...

akhirat nnt siapa nk bantu kita kalo bkn suami & anak2??! amalan pun x de la sebanyak mana... Tuhan bagi byk keistimewaan utk org yg berkahwin..pahala berganda2 berbanding org yg membujang.

Mmg la x semua yg berkahwin hidup bahagia. Tp even kalo jd janda pun, at least dh penah berkahwin & dh pernah mencuba hidup berkeluarga. Anak2 dara yg membujang sampai ke tua, blum pernah mencuba dh menyerah kalah! Sesal dahulu pendapatan, sesal kemudian tiada gunanya!

Originally posted by antiQue at 14-3-2009 17:31
Err.. I pray you guys will meet your best jodoh when the right time comes. Be it early, be it late, never mind. Anggap saja begini, bila jodoh belum juga sampai, bermakna masa tu belum lagi sesua ...

i) Visit anak-anak yatim atau orang tua.. be with them kerap sikit. Maybe boleh adakan satu rutin bersama mereka.. you know.. they just love it when people visit them. Mungkin boleh buat kelas tuition untuk mereka ke apa. Know one thing, if we are alone.. they feel even worse.
aku x bleh buat aktiviti2 mcm ni sbb hari biasa aku keja, lewat ptg br blk umah. hari cuti plak aku kena duk umah je, x bleh kuar.

ii) If you love books.. go to places like MPH and buy as many books as you want. Then read it.. jadikan ianya satu adventure dalam dunia kalian sendiri
sama spt jawapan di atas. ekceli mak aku cukup pantang tgk aku membaca. dulu ms zaman skolah aku ni ulat buku (esp. buku cerita). tp setiap kali mak aku nampak aku tgh khusyuk membaca buku / surat khabar kat umah, dia akan membebel & suruh aku buat keja umah... bagi dia membaca adalah salah satu cara curi tulang. even aku dh selesai buat keja umah, dia akan carikan aku keja2 umah yg lain utk dibuat sampai la aku letih. surat khabar selalunya dia akan sorok kat dlm bilik dia (sampai ke hari ni pun dia buat mcm ni) sbb x bagi aku baca dgn alasan aku akan berehat2. lama2 aku jadi seorang yg malas membaca. believe it or not... tp ini la mak aku!

iii) Jika you guys ada duit, jadikan ianya satu peluang untuk melihat-lihat dunia. Go to interesting places, and have some peace of mind there.
aku mmg x de duit. even ada duit pun blum tentu aku bleh melihat dunia... dunia aku skrg ni hanyalah opis & umah.

iv) Kalau rajin, pergi spa ke gym ke, dan jadikan ianya satu rutin yang enjoyable to you guys.
aku minat sgt nk gi gym... tp apakan daya...

v) Create one hobby yang mengasyikkan.. atau kalau ada peluang buat duit melalui hobi tu, the better. Bila kita dah tenggelam dalam keasyikan, things like men will have no place within us.

hobi aku dulu byk... esp surf net, tgk movie... tp semuanya x bleh buat sbb mak aku membebel kalo tgk bil streamyx walopun aku yg byr bulan2... lama2 aku terminate terus line, baru dia senyap. tgk movie..stakat vcd/dvd je la... tp hari cuti x bleh buat waktu siang, nnt dia membebel kata aku curi tulang... even waktu mlm pun dpt kejap je sbb aku dh ngantuk. Pastu biasanya kalo aku tgh enjoy the movie, mak aku sengaja panggil aku tolong buat air la, bagi kucing makan la, tolong ntah hape2 lg (dgn tujuan nk interrupt aktiviti aku nonton movie kat dlm bilik)... pendek kata x aman langsung kalo aku nk buat hobi2 ni. Emm... lg satu hobi aku cuci keta... pun x brapa aman... bila dia dh nampak aku angkat baldi, muka dia mula la masam... pastu blum sempat nk usik body keta, dia awal2 lagi dh booking aku & bagi tugasan2 lain lepas aku selesai cuci keta nnt... alahai...

vi) Dok seselalu dalam CARI ni, tapi jangan baca thread yang depressing. Carilah yang happy-happy sket  
kat umah x de intnt... dpt curi2 surf kat opis je... biasanya CARI ni jd tempat aku meluah masalah yg x dpt dikongsi dgn sesiapa!

vii) Berkumpul dengan gadis-gadis lain seperti kalian.. tapi jangan pulak bila berkumpul tu korang sibuk concentrate bincang cemana nak cari jodoh.. lagi lah depressing. Cari aktiviti-aktiviti untuk korang bersama.
Aku penah gak try wat aktiviti kuar jalan2 dgn member pempuan, tp prosedur nya punya la susah... nk lepas soal-siasat bapak aku lagi... susah sgt sampai ada waktunya aku rasa lebih baik x payah pegi kalo diaorg byk sgt soal, pastu pesan benda yg bukan2 kat aku... pastu ada frame time... x bleh balik lambat la.. sampai aku naik rimas!

Reply #119 antiQue's post

couldn't agree more with you..
mcm org selalu kata la, been there done that
i am tired of being sad, so skrg ni enjoy life!
~ pantang nmpk buku yg berkenan mmg beli!
~ pantang nmpk cv/dvd /boxset yg berkenan, beli gak!
~ skrg ni tgh renovate one of the rooom in my apartment, nak buat bilik menjahit (my hobby yg dah lama ditinggalkan) lebih baik buat sesuatu yg menyeronokkan dr asyik bersedih mengenangkan nasib...

Reply #120 elysyle's post

nak setuju gak dgn elysyle.....

Follow Us

Reply #124 leon_mclaren78's post

leon, is there any particular reason why your parents are behaving that way?
please be firm & stand up for yourself dear
because i am afraid that the longer you are in this state of mind
the more depressed you will be
it's not healthy - for the mind, body & soul...

ermmm sedih gakkk topik neh ..tp hari2 ai keje shift mlm

bila pagi  bantai tidur ,
petang nye kuar shopping or jumpa kenkawan yg sama2 shift mlm or kuar tgk wayang ke.
mlm nye sbg keje balik ... so tadek masa nak jumpa org sgt.
bila la nak bole date siang mcm org2 lain

Balas #124 leon_mclaren78\ catat

siannye...... tapi berat lagi orang yang menanggung..
neway, naper parents cam tak suke jer kat leon???
mesti ader sebab nape dorang layan camtu..abis??
camner adik beradik yang lain??
sama gak ker layanan dorang macam dorang layan leon??

susah2 sangat cakap direct jer kat parent naper buat leon camtu??

Reply #127 tirambisu's post

yup...exactly...if im ur shoes...i tatau mcm la i behave dgn my parents...everyone tanak jd anak derhaka...tp kita selalu tersepit in between personal desire & parents expectations...so for me, this our life..we have to decide for it..sometimes we have to be firm & vocal..kalo diam je...lg payah mkn hati forever pun tak healthy...

Originally posted by tirambisu at 16-3-2009 10:46
leon, is there any particular reason why your parents are behaving that way?
please be firm & stand up for yourself dear
because i am afraid that the longer you are in this state of mind
the m ...

ada byk kemungkinan:

1. maybe sbb aku x penah buat diaorg bangga. mak aku penah merungut... ada anak blaja tinggi2 pun tp bila dh keja gaji kecik plak, x bleh nk bantu byk.
2. maybe my parent sengaja nk 'seksa' jiwa & perasaan aku ni supaya aku rasa 'panas' duk umah, then bila ada org lain pinang aku nnt, mudah2an aku akan terus terima tanpa byk bantahan.
3. maybe sbb diaorg takut sunyi kalo aku x duduk dgn diaorg lg.. kalo boleh nk sentiasa ada anak di sisi waktu diaorg malalui hari2 tua ni, kalo sakit ada gak org jenguk2.

aku ada try apply keja lain kat luar drp negeri / daerah, tp masalahnya aku serba-salah... kalo aku dpt keja lain, mesti parent aku x bagi pergi sbb diaorg akan gunakan alasan mak aku slalu x sihat, nnt x ada org nk tgk. dulu aku penah menyatakan hasrat nk posting ke mana2 tp bapak aku sound aku blk...nnt hari2 siapa nk jaga mak?!! sbb bapak aku ni bz dgn aktiviti kat surau & byk bergantung harap kat aku je. even skrg ni kalo aku lewat blk sket drp opis pun bapak aku dgn marah2 sbb dia kdg2 x dpt gi surau gara2 kena temankan mak aku. mak aku tu kdg2 ok, tp kdg2 x bleh nk bangun... mcm bateri gak, kejap ok, kejap weak. so x bleh tinggalkan dia sorang2...nnt dia tergolek kat umah tu sorang2 plak.

kalo la aku keja kat tpt lain at least maybe harapan aku nk cari pasangan hidup sendiri cerah, pastu aku x kena kongkong lg...even kalo aku x kawin2 pun at least aku dpt gi tpt2 serata malaysia ni utk menenangkan fikiran, hang out dgn kawan2 yg senasib...byk aktiviti yg aku boleh buat! pastu dpt hidup berdikari...kalo nk amik anak angkat pun boleh...tentu hidup aku akan jd lebih colorful... pastu x de la aku terbeban keja teruk kat tpt skrg ni, asyik kena buli je. tp yg bad point tu nnt aku kena cop jd anak derhaka plak sbb biarkan mak aku yg sakit tu.. bapak aku tu slalu je syak wasangka aku yg bukan2.. tentu dia x suka aku balik 2-3 kali je dlm sebulan. mcm adik aku skrg, kalo boleh parent aku suruh dia balik tetiap minggu. mmg merimaskan! Kata org, kalo fikiran kita gusar, bila tgk wajah parent kita akan rasa tenang... tp aku berada di dlm situasi yg sebaliknya sbb diaorg hanya buat aku rasa mcm nk sakit jantung & darah tinggi!

baru2 ni aku gi interbiu keja baru pun sorok2.. tp keputusan x tau lg dpt ke x... kalo bapak aku tau aku mintak keja luar dari negeri tpt tinggal kitaorg ni, mmg teruk la aku kena basuh! huuu... susahnya....

umur 29 tue mude lagi larr kalau tk kawinn takyah kawin pown takperr atleast ader kerjaya and duit sudahhh jantan takderk pown takperr

Balas #131 leon_mclaren78\ catat

mcam kau jer anak parent kau? tak yah nak merintih2...kuar see the world pandai bapak kau lepas tangan mcm dia sorang nk beribadat. Sorry leon, jahat lak mulut.May be aku susah nak appreciate rintihan kau sbb aku dah biasa dok sendiri,  pelik lak bila dok ngan parent..

baru jumpa topik ni... kalau tak, mesti aku dah selalu melepak sini... atas reason yang sama la...
hihihi... i'm 28 this year and macam belom ada cahaya2(plan) nak kaweng pun... huhuhu...

leon...
ko single sebab parents...
aku ni parents dah takde... dok sendiri... pun single gakkk... apa kesah ni... hehehe...
tapi aku selalu doa... moga2 ada jodoh utk aku... InsyaAllah...

dulu aku tak kisah sgt... sebab aku buat part time study...
so, diary harian... lepas keje gi discussion or buat assignments la...
now, aku dah grad... memula tu mati akal gak la... nothing to do... esp malam2...
weekend tak kisah sgt sebab aku balik kampung or gi spore utk melayan anak2 sedara...

aku bernasib baik sikit la dari ko..
diary aku skang ni... keje... balik keje aku layan tv... kadang kol 10 aku dah mimpi...
kadang aku kuar ngan member yang of cos la sama status kannn... makan2 ke swimming2 ke...
weekend kalau tak balik kg or spore, biasanya aku akan ajak kawan2 terlebih umo sama ngan aku ni kuar...
n skang kitorang selalu plan gi bercuti... apa lagi bole buat...

tuan umah ... aper kata ko gi sambung blajar ... sekurang2 nyer maser ko tak terbuang dgn sia2 & dlm maser yg samer ko pun leh luaskan pergaulan ko ... manalah tau kan bertemu lak jodoh ko nnti ...

Originally posted by auntie_tienaa at 20-2-2009 14:08
Aku nih sukan jalan2 makan angin ....Bebaru nih aku ikot rombongan opis g Vietnam (sbb aku takde kawan , degan rela ati nye aku join makcik2 opis nih ... )

Taon lepas aku ikot ...

aku cm gini ... p melancong.... sekali sekala .. jadi best apa :-)

Leon, berry rasa dah umur macam gini tak payahla terikat sanagt dgn parents. Hormat tu ya, balas jasa dia tapi hidup kita biar kita yang aturkan. Janji kita tak buat perkara yang tak baik.

Thread ni betul-betul mengingatkan hidup bery dulu..

Yepppp... sambung belajar.. percayalah time single nie laa patut sambung belajar. dan ada higher qualification nie langsung tak rugi tau...

Bery pun dulu ada money constraint gak, tapi tawakkal je percaya yang rezeki Allah bagi pasti cukup utk kita. So, sesekali spend more okaylaa tu.

sebenarnya, pada pandangan saya, tak kira apa pun status kita, yang penting ialah bagaimana kita menjalani hidup kita.

bukan semua orang yang ada pasangan hidup happy. ada jugak yang rasa jealous tengok perempuan single mingle jalani kehidupan. dulu time saya belum kawin, ramai (yg dah kawin) yg jealous dgn life saya. walaupun saya tak enjoy langsung hidup time tu. ramai kwn2 saya yg dah kawin, selalu mengeluh, mcm2 masalah yang complicated melanda hidup orang yang dah berumah tanngga ni.

jadi pada saya, semua akan mengalami dugaan, tapi bentuknya berbeza. tahap dugaan/ujian ni berbeza mengikut kemampuan diri masing2. yang penting ialah kita kena tau tentang TUJUAN HIDUP kita didunia ni. ini yang asas sekali.  mulakan dengan BERFIKIR dalam keadaan yang tenang, paling bagus time lepas solat. banyakkan solat2 sunat dan doa. mengadu pada ALLAH. bacalah buku2 agama.

lepas dah tau kemana arah jalan yang kita pilih ( AKHIRAT ), bentukkan setiap perbuatan kita mengikut syariat. tak kira lah apa pun masalahnya, fokus kan bahawa hidup ni hanya sementara, hanyalah dunia yang fana, ada satu tempat yang lebih utama dan kekal. berfikirlah. tapi kita tak boleh berfikir kalau kita tak de ilmu. so, kena mencari ilmu, paling bagus, ilmu agama lah dulu.

dekatkan diri dengan ALLAH. saya dulu dah lalui mcm2 masalah hidup. jawapan kepada semua masalah saya ialah saya memperbaiki hubungan saya dengan Allah.really. ni ckp dari pengalaman sendiri.

saya pun kawin lambat, dah 30an baru kawin. saya sangat faham masalah ni sebab saya pernah laluinya. pernah dulu saya give up sangat2. time tu semua nampak negative je. segala2 memualkan, menjelikkan. semua kat keliling saya. tiap2 mlm nangis..until one day saya realize, yang hati saya jadi tenang lepas solat. saya start bercerita,mengadu kepada Yang MAHA MENDENGAR. rasa lega sangat, sebab dengan DIA, saya tak perlu hipokrit, sebab DIA - MAHA MENGETAHUI tentang diri saya, tak yah selindung2. lama2 saya berfikir bahawa kenapa lah saya perlu berebut2 mencari cinta manusia sedangkan DIA lah YANG MAHA PENGASIH & PENYAYANG, kasih sayangnya melimpah2 sehingga melebihi kasih seorang ibu kepada anaknya. kenapa kita taksub dengan mencari kasih sayang makhluk tapi kita lupa tentang kasih sayang PENCIPTA kita. hanya DIA yang boleh menolong kita, jadi kita perlu mencari DIA. DIA lah yang berkuasa, ruginya saya dulu sebab tak sedar tentang perkara ni.

lepas dari tu, saya beli buku sifat2 ALLAH.  saya baca satu2. dari situ lah, banyak  ketakutan2 dalam hidup banyak saya dapat hilangkan. saya YAKIN dengan DIA.

saya beli QURAN yg ada terjemahan. bila baca, meleleh2 air mata saya, sebab banyak persoalah hidup saya terjawap di dalamnya, kadang2 ayat yang sama tapi bila dibaca pada masa berlainan, memberi pemahaman baru pada saya.

bersambung....

[ Last edited by  batricia at 22-3-2009 22:41 ]

Balas #138 batricia\ catat

teruja nak tau kisah selanjutnya.....

Balas #138 batricia\ catat

teruja jugak nak tau sambungan citer