CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kimora

anak remaja bermasalah

Originally posted by adiktet at 3-3-2009 12:31

teruknyee budak sek zaman skang ni.. gerunnye..

apa nak digerunkan???? ibu ibu kat dalam forum maya nih saja kita tengok tak gerun ker??????

Originally posted by sunsuria at 3-3-2009 13:15
dan kepada anda2 jgn curi masa baca internet waktu kerja...nanti rezeki yg bawa balik utk anak2 tak bersih..taki halal...ni punca juga anak2 bermasalah...

maaf Manak bosar kan sikit fontnya......just in case yg lain terlepas pandang..............

Originally posted by sunsuria at 3-3-2009 13:46
contoh kisah saiyidina umar, si anak dtg utk berbicara dgn nya...lalu umar memadamkan api pelita dan menanggalkan jubah yg dipakai..si anak bertanya kenapa kita berbicara dlm gelap.umar berkata..tadi tu ayah buat kerja2 kerajaan itu pelita kerjaan..sekarnag kita nak berbicara hal keluarga .....so fikir2kan kadang2 masalah2 anak kita berpunca dari kita dulu....

agak2nya ibu ibu yang bekerja dalam forum ini kalau boleh dilogin kan masa yang mereka gunakan untuk berforum...ada tak dalam 20 peratus dari waktu kerja mereka?

I would have to agree with you on this notion that antara perkara pertama yang harus kita lihat bilamana kita dilanda masalah yang agak berlarutan dan seperti tak sudah sudah adalah untuk melihat hasil rezeki yang kita perolehi...this is what I strongly believe masyarakat kita kurang beri perhatian.....

Originally posted by coniferous at 4-3-2009 10:32

retorik nyer statement mu ...................terlalu umum ler....

ingatkan nak masuk kan bab2 sufi...tapi rasanya ramai yang belum bersedia......

cukup kita landaskan pada hakikat..bahawa sesungguhnya agama itu mudah...........dan tidak membebankan....

selagi semangat serta roh agama itu kita abadikan/praktikkan dalam kehidupan kita laksana pakaian seharian kita......dan bukan sekadar pada nama dan hiasan didinding saja........INSYAALLAH...perlindungan serta keberkatanNYA akan kita perolehi......
j

Originally posted by coniferous at 3-3-2009 11:37
ibu bapa mesti jadi pendengar yg setia kpd anak anak...............

baru la boleh menjadi sahabat baik...........................petua kakak aku

there are things that we the children just do not wish to share with our parents..... bukan kerana tidak percaya pada ibu bapa but just that we feel more comfortable sharing with fellow peers..... how then?????

Bagaimana kita sebagai ibu bapa dapat berikan anak2 kita ini ruang atau their own space to decide for themselves dan pada masa yang sama yakin bahawa mereka tidak akan melakukan perkara2 yang tidak baik........ dan jika perlu untuk mereka berkongsi masalah dgn sesiapa sahaja yang mereka pilih...mereka akan akhirnya kembali pada diri mereka sendiri untuk membuat keputusan atau penilaian yang betul, baik dan penuh kebertanggungjawaban.????...

k leo baru masuk thread ni, sbb aku sedang mencari penawar utk anak lelaki ku yg sedang menati result spm... suka sgt terikut2 kawan... dia kerja utk isi masa lapang, skg dah berhenti.. baru aje... sbb result dah nak keluar, akak yg suruh dia berhenti.. tp melepak pulak dgn kawan sampai x balik rumah.. rasa tension sgt... pagi tadi pon dah nangis sorang dlm toilet sbb tension + sedih...
akak terpikat dgn drasmadi punye motivasi.. akan cuba sertai jika ada peluang.. sgt2 berharap pada perubahan +ve.
terimakasih pada semua kerana byk ilmu berguna yg akak rasa boleh dibuat contoh dah betul... skg ni tension sgt

Follow Us
Originally posted by manakautau at 5-3-2009 10:14

ingatkan nak masuk kan bab2 sufi...tapi rasanya ramai yang belum bersedia......

cukup kita landaskan pada hakikat..bahawa sesungguhnya agama itu mudah...........dan tidak membebankan ...

Manak....go straight to the point la .............

Originally posted by leotazz818 at 5-3-2009 17:13
k leo baru masuk thread ni, sbb aku sedang mencari penawar utk anak lelaki ku yg sedang menati result spm... suka sgt terikut2 kawan... dia kerja utk isi masa lapang, skg dah berhenti.. baru aje. ...

kak.....adik beradik saya ada 12 orang 3 pompuan yg lain lelaki............tak de sorang pun yg suka lepak lepak kat luaq rumah..

mak sediakan semua ada kat umah....kita org suka main scrabble, mak panggei guru piano ajar kami kat rumah....

kitaorg suka tengok ASTRO atau donlod cerita cerita drp komputer....suka dengar lagu.....mak beli speakers best giler punyer....

kalau nak pi umah kawan mak suruh kawan tu datang umah kita...sebab mak kata kalau kat umah kita mak bagi makan kenyang kenyang.....kalaau

pi umah kawan kena pi kedai mamak makan atau pi cari makan kat luaq

kadang mak bagi lepak kedai mamak dgn kawan tapi dia bagi 3 jam atau kalau mood baik dia bagi 4 jam....tapi mak make sure

kami tak langkah waktu solat....(pi selepas atau jauh sebelum solat)...mak tak kasi keluaq maghrib (a no no no)....mak a very very punctual lady.....

dia amik kita kat sekolah sebelum loceng bunyik...

masa tunggu spm ....paling best.....tido, makan, tengok tv, don lod lagu, piano, scrabble,

tennis (kat bawah umah jer), swimming (pun bawah rumah jer)....best ajak kengkawan mai umah...

............

mak masak sedap sangat....walaupun dia masak goreng bilis jer......kengkawan suka masakan mak....

Reply #110 coniferous's post

aku rase family ko agak berade... sume ade kat umah...

sepanjang aku membesar.. jarang aku nak ajak kawan lepak umah... SUSAH LAA KIRENYER NAK AJAK KAWAN

.. sbb umah aku kecik.... ayah aku kl keje malam dia akan tido kat hall... sbb umah bilik ade satu je... umah aku pon ala ala umah setinggan.... kat umah tak de astro... tak de komp.. tak de game kat TV...

neeway... aku dan adik aku tak laa end up jadi nak lepak umah kawan je.... tak penah lepak KFC or Mekdonel till i was 16 .. tak de duit...( sbb time tuh dah mula keje partime kat mekdonel.. )

now both of us consider ok laa.. tak delah bawak masalah ke rumah

sumtime aku pon wonder.. parents skrg terlalu amik hati anak.. beli macam2 utk anak...but anak2 end up jadi liar.... maybe ni salah satu dugaan kot utk parents.. even diorg dah wat yg terbaik..

aku tak kater parents aku org baik ade ilmu agama.....tp aku pon tak tauw ilmu ape mak aku pakai sampai kitor sumer jadi baik2... sepanjang aku idup ni... sekali je aku tipo mak aku..... tuh pon sbb nak g dating... lepas tuh takut gilerrr.... dan takkan wat lagi..

tp satu mende yg aku kagum ngan mak aku ni...... kl dia marah dia tak penah jerit2..... dia tegur.. dan membebel tuh biase laa... kl kitorg wat salah

dan sepanajng aku sekolah... never fail wat breakfast... kecualilah kl dia tak sihat..... dan kitorg jarang jarang sgt makan luar.. leh kater sethun 2-3 kali kot.. sbb ayah tak cukup duit...

aku rase sebab tuh kut aku dengar cakap... aku tak cakap ni faktor utama.. but maybe sumtime kita terlepas pandang mende2 kecik,,, macam wat breakfas utk anak2 befor g skolah.. maybe.. maybe....

sbb aku tak pecaya kekurangan dari segi material wat anak memberontak.. obviously,, my parents hav nothing to give except menanggung pelajaran kitorg utk dunia akhirat... maybe ade faktor lain... we miss....

well ni pandangan aku yg belum kawen dan belum ade anak......

[ Last edited by  True-X at 6-3-2009 00:28 ]

Balas #103 manakautau\ catat

but sometimes memang tak blh elak ada yg perlu guna internet di office, bayar bill ke, urusan banking ke tiba2 anak call...mummy duit dah habis minta derma he he ( ni ayat2 cinta my son lah )
so u know yourslef right...kalau terguna or terambil hak orang lain/ hak majikan tu pandai2 lah..keja lebih masa pejabat tak claim interview ke..ada kawan tu every month dia letak rm20 utk pantry ( kat office ada pantry buat beli kopi/teh susu tu kan) sbb katanya kadang terguna fon office call umah..terguna pen office yg simpan dlm beg tangan utk kegunaan lain..byk yg tak perasan ni kita terguna harta majikan utk kegunaan sendiri...
saya pun kadang terlupa jadual..siap janji dgn student nanti teacher ganti balik ya terlambat masuk tadi..masa releif ada cikgu tak dtg masuk lah kelas tu ajar...or buat kelas tambahan..manusiakan manaada yang perfect ...
lastly sedekah sikit gaji tu utk membersihkan rezeki kita...

rumah saya pulak, ramai kawan2 anak2 suka datang...bukannya ada swimming pool ke..entah dia org suka ikut anak2 balik rumah...
sekali tu lepas ambil pmr blhnya pakat nak buat jahat sekali setahun ( anak i tu pengawas he he) dia pakat dng kawan2 jom fly ( ni istilah kuar lari dari hostel)..pakat naik teksi ..3 teksi tu balik rumah..hak au tambang rm40 sebiji teksi..tak pe..
- anak2 saya alhamdulillah tak pandai lepak2 kat luar ni ...kalau dia bermalam tempat lain dia akan bagi tau...yg no 2 tu aja biasa bermalam di luar...tapi saya tak risau dia pi rumah imam masjid bangsar  tu ke..sbb ada aktiviti kat masjid bangsar..dia pegi usrah...kerap gak pi usrah ni...masa cuti sekolah jer lah..
-anak pompuan form 3 ni pun kawan dia suka sgt ikut balik esok nak ikut lagi..alasan nak suruh anak i ajar maths? tanya kat anak apasal kat asrma tak belajar sama2? dia kata tak sempat..
-saya dari kecik tak ajar mereka keluar dgn kawan2..nak keluar juga saya yg hantar ke mall yg dia nak pegi then anak saya called suruh ambil..

Originally posted by sunsuria at 5-3-2009 23:47
but sometimes memang tak blh elak ada yg perlu guna internet di office, bayar bill ke, urusan banking ke tiba2 anak call...mummy duit dah habis minta derma he he ( ni ayat2 cinta my son lah )
s ...

bak kata ramai dikalangan ibu2 diboard ini yg melakukan  office work .."how I wished I could do overtime...but 5.30pm seme dah kena halau dari opis....not my fault maaaaaaa...so camna nak reimbursed masa yang kita curi2 berforum?????" Tuhan itu MAHA PENGAMPUN.....

Originally posted by coniferous at 5-3-2009 19:49

Manak....go straight to the point la .............

belum boleh buat waktu ini.........ramai tengah "hot" ngan nick Manak tika dan saat ini.....kita redupkan suasana dulu......apa pun yang baik yang keluar dari mata keyboard Manak buat waktu ini adalah provokasi bagi mereka.........buat buang current aku jerk.....

Reply #114 manakautau's post

blh lagi another way buat keja ofis di rumah..kira bayar balik jugak tu kan..like me smpai tak tidur satu mlm last week buat kerja pibg...sabtu ni mesy agong and i am the bendahari...

Originally posted by sunsuria at 6-3-2009 11:00
blh lagi another way buat keja ofis di rumah..kira bayar balik jugak tu kan..like me smpai tak tidur satu mlm last week buat kerja pibg...sabtu ni mesy agong and i am the bendahari...

betoi tu cik gu sun,

kalau kita ni org yg sedor diri kita akan buat mende yg ko katakan tu....

manak ....

kalau ko go straight to the point kan lebih senang nak digest...

ni ko belit belit....org simple cam aku ni payah nak paham bahasa ostad ni....he he he

sek lama saya ketua guru disiplin..sek pompuan. ada anak polis sorang ni..i always wonder apa ayah dia buat..anak kus semangat..dah lah pompuan..perangai..tak lama pastu si ayah mai mengadu dgn saya tak blh handle anak...wah..so fikir2kan lah akibat beri makan anak2 dari rezeki syubahah or tak halal..
kat sek ni pun ada 2 tahun lepas anak polis gak..kecik aja budaknya tapi kus semangat..pak guard tu pun dia panggil anak haram..mengadu lah pakcik tu budak2 mulut jahat...cikgu2 dirabanya saya pun penah kena...bukanlah raba molested dia mai berdiri tepi kita pura2 tanya soalan pastu gesel2 kat tangan kita...saya sergah dia ni apa hal...ada ustazah yg sama tinggi dgn dia..dia blh peluk letak tangan dia kat bahu ustazah tu...terkejut ustazah tu..

Originally posted by sunsuria at 6-3-2009 11:00

we are paid to do work in the office...if you are spending time in the ofis...berforum...kerja tak habis kemudian bawak balik rumah untuk buat...then dah involve other parties...... namely anak2 dan suami that have to be compromised......

Originally posted by coniferous at 6-3-2009 13:29

betoi tu cik gu sun,

kalau kita ni org yg sedor diri kita akan buat mende yg ko katakan tu....

manak ....

kalau ko go straight to the point kan lebih senang nak digest...

ni ko be ...

Bak kata P ramlee(arwahnya)...makin nampak senang...makin terbelit lagi ada.....