CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 67320|Reply: 75

ROH DAN KARTUN

meh sini aku terpanggil nak bukak thread psl kartun dan roh
aku suka lukis kartun, dari sek rendah sampai skrg
kiranya dlm buku tulis aku tu bertimbun2 dah kartun aku lukis berbagai jenis macam
satu hari tuh kwn aku tengok dia kata apa kat aku
dia kata "lukis kartun ni x elok, nak lg yg ckp sifat..nanti bila kita mati dia dtg tuntut roh kita dgn dia,masa tu mana ko nak cr roh kt diorang? "
dia kata lagi, "boleh nak lukis tapi jgn kasi cukup sifat pas2 lukis tanda pangkah kat leher kartun tu @Bakar je sume karya2 ko"
memula aku terpengaruh la, siap x leh tido mlm sampai mimpi2 segala sbb riso kalo aku mati nanti habis la aku , dahlah byk kartun yg aku lukis...ada buku yg dah hilang tu mana nak carik nak pangkah leher

so, ade yg aku dah bakar ade yg masih aku simpan utk lukis pangkah kat leher..sempat la aku memangkah leher2 kartun tu pas2 lelama aku dah lupa dah. So, tadi masa aku selongkar rak almari aku jumpa la buku yg aku lukis kartun2 tu siap ngan pangkah lagik..tetiba aku rase silly sgt, sbb aku tgk filem animasi2, majalah ujang ke,gila-gila ke, kartun diorang ckp sifat xde nak pangkah2 pun ..nanti habis la kartunis tu nanti bila mati kartun2 diorang dtg tuntut roh kat diorang

jom..sapa2 yg minat lukis kartun kat board MPS ni korang pernah dgr pantang-larang nak melukis kartun ni? sapa boleh sahkan, aku nak tau sgt ni..kalau betul aku kena sambung balik pangkah-memangkah kat leher kartun aku le nampak gaya nya

Rate

1

tuan umah

pernah dengar..

tapi xtau nak cakap betol ke x..

cube ko tepek cite kat bod muslimin muslimat..

tp mjlh ujang tuh x cukup sifat gok..ada yg 4 jari,ada yg 3 jari je..ekekekekkee

aku jarang2 lukis kartun..biasanya aku suka lukis manusia x kira ah potret ke atau manusia dari rmbut hingga ke kaki..tp mslhnye buku2 yg terkandung lukisan aku kbnyaakaan suda ilang ntah ke mana..kdg2 kalu aku lukis muke org x jadi,aku campak je lam tong smph..isk3 perabihkan ketas ajeeee

rasanya mcm aku pernah buat masa kecik2... n aku mmg suka melukis sampai skarang - tapi aku suka lukis buildings/cars/fighters etc.. (benda2 x bernyawa - kecuali tumbuh-tumbuhan)

Follow Us
emm dedulu masa sekolah rendah dulu...aku suka main patung kertas ..ala patung kertas rupa org pastu leh sangkut2 baju kat bahu tu ...pastu cara mudah nak simpan utk bawak main kat sekolah islaha dlm pensel box...penah gak ada kwn aku cite ...x leh simpan patung gitu nt dia mintak nyawa .... pastu ada lak ckap nt memlm patung tu bernyawa...apa lg sbb takut nya pasal abih aku buang n koyak patung2 tu ....

selain lukisan kartun,cmne lak ngan teddybear,patung transfromer,atau barbie tuh????depa x mntk nyawa goks kee

pernah gak dengar... tapi tak tahu nak komen apa.

Originally posted by trebadoure7 at 20-2-2009 02:26 PM
meh sini aku terpanggil nak bukak thread psl kartun dan roh
aku suka lukis kartun, dari sek rendah sampai skrg
kiranya dlm buku tulis aku tu bertimbun2 dah kartun aku lukis berbagai jenis mac ...

waahhh!! terjumpak lak dgn geng yang shuker melukis....

Haku pun mcm ko gak treba.. start sekolah rendah.. haku memang dah minat melukis figura manusia neh... bermula dgn tiru2 potret ilustrasi lam URTV bhagian cerpen tue..

Masa sekolah... memang haku dengar citer cam gitu gak... dan haku tak nafikan.. haku pung mcm ko pangkah2 gak kat leher neh.... Pehtu simpan lukisan2 haku bawah katil.. Mcm ko gak, haku tingat gak kata2 orang tue... Di akhirat nanti figura2 manusia yg kita lukis tue akan mintak nyawa... Wallahualam...

Pabila dewasa.. haku masih minat lagik melukis.... biasalah.. nak asah bakat haku... antar ke akhbar2 tabloid...   idak pulak haku pangkah leher diorang....

Ada gak mashuk contest kat bod Comic, Anima & Manga anjuran mod Mily duluk... haku selamba je...

Haku sendiri masih tertanya2 menda neh tau treba.. Hope ada individu yang dapat menjelaskan apa2 pasal neh..

Originally posted by shieda at 20-2-2009 02:54 PM
emm dedulu masa sekolah rendah dulu...aku suka main patung kertas ..ala patung kertas rupa org pastu leh sangkut2 baju kat bahu tu ...pastu cara mudah nak simpan utk bawak main kat sekolah islaha ...

samala.... haku pangkah gak leher patung tue... tatut gak kan.. masa budak2 biasa la...

Originally posted by menatang at 20-2-2009 03:01 PM
selain lukisan kartun,cmne lak ngan teddybear,patung transfromer,atau barbie tuh????depa x mntk nyawa goks kee

Gambar dan Patung yang Diperbolehkan
1. Diperbolehkan gambar dan patung pohon, bintang, matahari, bulan, gunung-gunung, batu, laut, sungai, pemandangan yang indah atau tempat-tempat suci seperti Ka'bah, Madinah dan Masjidil Aqsha serta masjid-masjid yang lain, bila kesemuanya itu kosong dari gambar manusia atau hewan dan segala sesuatu yang mempunyai ruh.
Dalil dalam masalah ini adalah ucapan Ibnu 'Abbas: "Bila engkau harus menggambar atau membuat patung maka buatlah (gambar) pohon dan apa-apa yang tidak mempunyai ruh." (HR. Al-Bukhariy)
2. Gambar dan foto pada kartu identitas atau pasport, SIM dan perkara-perkara darurat lainnya. Hal ini diperbolehkan karena merupakan masalah darurat (suatu keharusan/keterpaksaan/sesuatu yang tidak dapat dihindari).
3. Pemotretan gambar pelaku kriminal seperti pembunuh, pencuri dan lainnya untuk membantu penangkapannya agar dapat ditegakkan hukum qishash atas mereka. Demikian pula diperbolehkan untuk kepentingan ilmiyyah seperti kedokteran dan lainnya.
4. Diperbolehkan bagi anak-anak perempuan untuk bermain dengan boneka dari kain perca yang berbentuk bayi kecil, sehingga anak-anak itu bisa memakaikan baju padanya, memandikan atau menidurkannya.
Hal ini dapat menjadikan anak-anak ini belajar mendidik dan memelihara anak-anak setelah nantinya mereka menjadi ibu. Sedangkan dalil dalam permasalahan ini adalah ucapan 'A`isyah:
"Aku bermain-main boneka di sisi Nabi." (HR. Al-Bukhariy)
Tetapi, tidak diperkenankan membeli boneka-boneka asing/luar negeri bagi anak-anak terlebih lagi boneka-boneka perempuan yang nampak wajahnya dan terlihat tubuhnya (terbuka auratnya) karena anak-anak perempuan akan menirunya sehingga nanti akan merusak masyarakat dengan cara berpakaian yang seperti itu. Selain itu dengan membeli boneka-boneka import ini hanya akan mengalirkan uang ke negeri-negeri asing dan Yahudi.
5. Diperbolehkan gambar yang dipotong kepalanya sehingga tidak menggambarkan makhluk bernyawa lagi tetapi seperti benda mati. Malaikat Jibril berkata kepada Rasulullah mengenai gambar: "erintahkanlah orang untuk memotong kepala gambar itu."
Wallaahu A'lam. Diringkas dari kitab Kaifa Nurabbii Aulaadanaa dan Taujiihaat Islaamiyyah li Ishlaahil Fard wal Mujtama' dengan beberapa perubahan.

ihsan - http://fdawj.atspace.org/awwb/th2/37.htm

wallahualam..

dulu2 maseh kecik...aku suka lukis pompuan cantik...
tiap malam...sblm aku tido....mesti aku tengok lukisan tu...pahtuh aku salu teringin sangat muka aku jadi cam tu..
lama2...muka aku betul2 berubah cam lukisan tu...
ada masa tu...aku lambat dtg kelas...cikgu yg ajar aku...tak kenal sapa aku..
dier cakap..."ko org baru ka"

kakak aku nasihat jangan lukis org yg cukup sifat...nanti masa akhirat...
benda tu akan minta roh dari kita...

skrang aku dah tak pandai melukis dah...

ni potret lukisan ex aku dulu yg dah discan...
apa hukum kalo lukis gambar tak penuh mcm ni?

Originally posted by makcikmengamok at 20-2-2009 03:45 PM
dulu2 maseh kecik...aku suka lukis pompuan cantik...
tiap malam...sblm aku tido....mesti aku tengok lukisan tu...pahtuh aku salu teringin sangat muka aku jadi cam tu..
lama2...muka aku betul2 b ...

ko biar betui MM... hehhee...

Originally posted by obelisk at 20-2-2009 03:58 PM
ni potret lukisan ex aku dulu yg dah discan...
apa hukum kalo lukis gambar tak penuh mcm ni?

waahh!! cantek.... urmm.. tak pastilah.. rasanya potret neh takder masalah apa2... kita tunggu apa kata pakar...

Originally posted by BabeYSHa at 20-2-2009 04:14 PM

ko biar betui MM... hehhee...  

yes..ngan hati yg tekad..and pure..it can be done...being positive..and pure hearted...emenates more energy...than those with negatives thoughts..
that's why masa aku bebudak suci dulu...leh transform..ngan senang...
especially klu kita buat sblm tido....your innerself/minda bawah sedar takes over..
but...you have to be healthy..and then cukup...tenaga2...meaning you need fuel = food..
kita ni pejal...bukan cam makhluk ghaib...so it takes times...
but there's risk...masa lam process pertukaran tu...dier tak sempat transform..and kita leh nampak cacat...

but the truth is..there's no matter...there's only energy..
energy yg dimampatkan..to slow the vibration...
vibration are decoded by the mind...to this reality...

but in reality...our mind concious mind persist in making it look solid...
during the state of the subconcious mind/minda bawah sedar...thru meditation/sblm tido..
at that time...masa tu kita ada chance to control the state of our body...
but still the one who perform is..our innerself...so..as an outer self...kita hanya leh dpt bagi arahan jerk...
minda bawah sedar leh take over/innerself...and follow our instructions...
a person must be aware of her/his innerself first....and ulang2 instruction tuh tiap2 hari...
it takes time...until...the innerself/subconcious mind...betul2 buat...
the more you focus your heart...mind and soul in it...the more you believe...the more intense and faster ...it manifest itself...
the subconcious mind can decode the energy to manifest itself into reality..

but...it takes times...maybe months....becos mesti yakin betul2...practice...
bukan main sebarang....

sebab dulu...ada org ni..dier buat2 cam ni pun...akhir sekali dier coba..
dier marah2 aku...sebab tak da hasil....si bodo tu buat sambil lewa...and baru ..2..3 hari jerk buat

like i said...bukan main hentam2 buat nih...mesti buat with heart!ikhlas!
klu buat2 sambil lewa ..memang la tak pat..ko buat lama2 pun tak der hasil...
buat ngan ikhlas...tekad di hati..

benda ni sama ngan konsep doa...
buat ngan ikhlas...tenang...

[ Last edited by  makcikmengamok at 20-2-2009 05:02 PM ]

Reply #17 makcikmengamok's post

perghh so macam doppleganger or shapeshifter lah...
but still i find that hard to believe...
u try lah lagi...clean and empty your heart and make it pure again...
no more foul language, crude behaviour or sluttish manner...
then coba sekali lagik, try to for example shapeshift to maya karin
but do it in front of video cam, then upload to youtube...
and i believe after you open your eyes tomorrow you end up being a millionaire and you have your own cult...

Originally posted by obelisk at 20-2-2009 04:56 PM
perghh so macam doppleganger or shapeshifter lah...
but still i find that hard to believe...
u try lah lagi...clean and empty your heart and make it pure again...
no more foul language, crude  ...

ko tak baca betul2 ker..
ko ingat...kita ni jenis tenaga mampatan...dpt buat ngan cepat...cam makhluk jin..dlm sesaat..lam minutes..leh shapeshift kat depan webcam..
org buat ni..for months..or years...
ko penah dengar term placebo ker?

mesti ko tak penah dengar kan...pls tolong...buat research...seblm ko komen...senang2 jerk tolak pendapat org...
ni la otak melayu...tak suka buat research...main terjah jerk

klu aku campor2 term fizik(energy mampatan..decode oleh mind)..and segala ngan psychology(subconcious mind)..ko cakap aku ajar org ...cult la ek...
this is one of those exact example of placebo...
tapi aku explain in detail...campo fizik and psychology..

[ Last edited by  makcikmengamok at 20-2-2009 05:16 PM ]

apesal wali Allah dpt buat? wali setan dpt buat?
coba ko belaja asas energy and electron...cam ner dua2 interact..asas2 atom..

cam ner ngan org yg leh control kelenjar Pineal...and leh menghasilkan Witricity..
the mind...can affect a body...

ko pernah tak dengar...pompuan yg ingat dier mengandong...tapi...dier actually tak mengandong..
dier ingat2 dier mengandong...sampai perut dier betul2 boyot...and then susu dier mengeluarkan susu..

that's how big the mind affects the body...

kekadang manusia ni....limits themselves..cakap..aku tak leh..aku tak leh...
sampai bila2 la ko tak leh...

especially malay...suka main terjah posting org jerk...pahtuh ego and in denial..tak pat terima hakikat...
malay salu tak suka buat research sblm nak jawab..main tolak cam tu jerk..