CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anak_gayong

pak samad vs ppsmi

Reply #20 rojaksedap's post

SO how about PERJUANGAN

Perjuangan mana ada alasan   

Originally posted by ikanbilis at 17-3-2009 02:07

Analoginya macam pesakit barah..sakit bermula dari satu sel, merebak ke sel2 lain..menjadi parah lalu membawa maut...

Actually dorang ada peluang sblm kanser tu brmula lagi, tp kanser dah grade 5 , dan patient nak mati , BARU DORANG BWAK EQUIPMENT MAHAL DARI JERMAN kekdahnya

Knp skrg , jelas sekali HANYA SATU CITER RETORIK YANG MEMUALKAN

Originally posted by Bateesta at 17-3-2009 02:01
Tak kira apa pun yg aku tuju , tp core yg aku citer ialah psl prinsip

Org yg x ada prinsip mmg x layak jd pemimpin

Snang je penulis2 tua ni buat citer dongeng konon2ya dorang buat bant ...

Dalam kes Samad said, tak timbol soal prinsip..dia awal-awal lagi tak setuju dengan PPSMI seawal 2002..
sejak 2002, berbagai forum, kajian, kertas kerja dibentang tentang PPSMI..tapi masih tak berkesan..

Jalan raya adalah jalan terakhir..bila mana saluran-saluran lain ditutup, tak di hirau..

you got me there

Originally posted by Bateesta at 17-3-2009 02:12

Actually dorang ada peluang sblm kanser tu brmula lagi, tp kanser dah grade 5 , dan patient nak mati , BARU DORANG BWAK EQUIPMENT MAHAL DARI JERMAN kekdahnya

Knp skrg , jelas seka ...

Dalam kes PPSMI, "pesakit' tu dah lama tunjuk bukti dia 'sakit,',..doktor buat2 tak dengar..

'揥alaupun terdapat sekolah kebangsaan yang cemerlang tetapi
prestasi kebanyakannya adalah rendah. Oleh sebab penuntut di sekolah
kebangsaan hampir semuanya Melayu terdiri daripada anak Melayu, ini
bermakna anak Melayulah yang menjadi mangsa kemerosotan prestasi
sekolah-sekolah kebangsaan. Soalnya ialah apakah kita harus memejamkan
mata dan menyerah kepada takdir kerana kita sanggup menghadapi realiti
dan cabaran, atau apakah kita sanggup berhadapan dengan masalah yang
menyerang bangsa kita, walaupun ia memalukan dan mencemar imej bangsa kita..'

Madey- 2001

dah tau bangsa lemah dalam Sek. kebangsaan, pergi perkenalkan pulak PPSMI yang lagi menjahanamkan..

Follow Us
Originally posted by ikanbilis at 17-3-2009 02:12

Dalam kes Samad said, tak timbol soal prinsip..dia awal-awal lagi tak setuju dengan PPSMI seawal 2002..
sejak 2002, berbagai forum, kajian, kertas kerja dibentang tentang PPSMI..tapi masih t ...

Knp JALAN TERAKHIRNYA tu yg konon2nya.....DIBUAT SEKARANG...

Knp TAK DIBUAT 6 TAHUN DAHULU

Simple je soalan aku ni , tlg jwb dgn loud and clear ye

aku sokong ppsmi ni cuma mungkin ade beberapa aspek yg perlu diperbetulkan cthnya peringkat umur bg pembelajaran tersebut.pada yg x sokong tu xpela,aku cuma nak menyuarakan pandangan aku.bg aku,bila sokong ppsmi bkn bermakna kita mengagungkan bahasa inggeris tetapi lebih kepada usaha utk memastikan pelajar kita ada inisiatif utk mempelajari bahasa inggeris.kalau x diwujudkan begini,mesti yg x minat bertutur dlm bahasa inggeris tu makin tercorot.

maaflah kalau aku tersilap,tetapi mengikut tinjauan aku,rata2 yang menentang ppsmi ini adalah dr kaum melayu,benar bukan?kaum lain tidak bnyk yg menentang..atau mungkin tidak ada?kenapa?kerana mereka sudah biasa bertutur dalam bahasa ini,jadi tiada kesukaran.maaf sekali lg,ttp ramai pelajar melayu yg acuh tak acuh apabila belajar bahasa inggeris.mungkin kerana persekitaran.di rumah,mereka bertutur dalam bahasa melayu.ini menyebabkan tiada masa 'latihan bertutur' yg ditetapkan.

aku ada 1 cerita.alkisah sewaktu hari pertama aku tiba di sebuah jab. kerajaan utk bekerja,seorang akak senior ni tanya,mcmana aku boleh fasih bertutur dalam bahasa inggeris?aku katakan sebab aku menuntut di sebuah sekolah inggeris,jd aku sentiasa bergaul dgn pelajar pelbagai kaum dan bertutur dalam bahasa inggeris.bila akak tu minta pendapat tentang cara nak ajar anaknya berbahasa inggeris,mudah saja aku katakan.suruh saja dia tonton filem/drama/rancangan english di tv.akak tu kata..mana la anaknya faham.jd aku jawab,'subtitle' kan ada...lama2 nanti tentu dia akan lebih faham bahasa itu.sambil tonton,sambil tu bandingkan perkataan dgn subtitle..berkesan.sebab itulah cara aku belajar bahsa mandarin dan kantonis.selalu aku tgk drama cina di tv hari2.zaman sekolah dulu2,jam 6 ptg..

berbalik pada ppsmi,mmg relevan ttp apa kata ditingkatkan sedikit peringkat umurnya dan disamping itu,adakan kursus intensif bahasa inggeris bermula sejak dr darjah 1.supaya pelajar kita ada asas bahasa inggeris.

bg pelajar melayu yg ketinggalan,aku faham.susah sebab di rumah mak cakap bm..balik kg tok wan plak x tau speaking london..tp apa salahnya belajar.jgn tolak mentah2.cuba dulu.ini utk kebaikan dr sendiri.bkn org lain.semua ini tuk persediaan masa depan.jgnlah nanti walaupun ada diploma tp english setakat ala kadar.mcmana mahu memimpin pekerja bawahan kelak..ataupun menjalankan urusan perniagaan kelak?kerana dunia ini luas,dan bahasa inggeris itu lingua franca.

jgnlah terlalu berada dalam kelompok yg kecik.sudah masanya kita bersedia utk keluar dr kepompong semasa.

pd pelajar yg lansung tidak mahu mencuba,perlu muhasabah diri.kalau tidak,masakan ada pelajar yg sudah ke sekolah menengah masih tidak mahir menulis dan membaca..

cth seperti adik madihah yg akan ke london.contohilah beliau.sudah pasti di london,jurusan fiziknya tidak diajar dalam bahasa melayu,bukan?

bukan aku mengagungkan bahasa inggeris tetapi hanya untuk kemajuan bersama.tak melayu hilang di dunia,tetapi takkan mahu jadi seperti batu kelikir di tepi sungai.biarlah anak bangsa melayu jg seperti permata.

ini hanya sekadar pendapat peribadi aku..semua individu ada pendapat masing2.wassalam.

Originally posted by Bateesta at 17-3-2009 00:41
sian lak aku pkcik samad ni , dikuda oleh org politik

bila geng ngan PR jadik kuda... bagus skit laa dari sokong humno jadik lombu.....

pejuang ketuatnan melayu kununnnnn...................

Originally posted by ikanbilis at 17-3-2009 02:17

Dalam kes PPSMI, "pesakit' tu dah lama tunjuk bukti dia 'sakit,',..doktor buat2 tak dengar..

Aku x memandang sape yg sakit atau sape dokotr

Yg aku bahaskan ialah BETAPA SERIUSNYA PELAKSANAAN BANTAHAN ITU.....yg aku nampak hanya satu retorik murahan orang yg desperate dgn survival politik mereka

Originally posted by totokreturn at 17-3-2009 02:22

bila geng ngan PR jadik kuda... bagus skit laa dari sokong humno jadik lombu.....

pejuang ketuatnan melayu kununnnnn...................

Laaaaaaaaaaaa.........aku x panggil sape2 pun binatang dlm thread ni

zam mayden agak agak sokong tak PPSMI

pada pendapat saya, ppsmi patut diteruskan. kenapa nak persoal kan bahasa melayu tergugat?? di sekolah, subjek2 lain masih lagi diajar dalam bahasa melayu. itu bukan masalah. urusan2 rasmi sekolah dan kerajaan semua dalam bahasa melayu. subjek bahasa melayu masih lagi diajar di sekolah. bahasa melayu tak akan dilupakan.. kalau nak melanjutkan pelajaran di univ dlm bidang sains dan math, medium pembelajaran di univ dlm bm. jadi, kalau tak dpt pendedahan awal, memang susah nanti. percaya lah! org melayu patut jangan takut utk lakukan perubahan demi kemajuan.

kalau nak katakan guru2 x bersetuju, ppsmi, katanya bukan semua pelajar dpt menguasai bahasa inggeris dgn baik, habis tu, pelajar kaum cina, india, bukan melayu... dapat kah mereka menguasai bm dgn baik pada ketika darjah 1???

Originally posted by ikanbilis at 17-3-2009 02:20
'揥alaupun terdapat sekolah kebangsaan yang cemerlang tetapi
prestasi kebanyakannya adalah rendah. Oleh sebab penuntut di sekolah
kebangsaan hampir semuanya Melayu terdiri daripada anak Melayu, ...

Ko ni citer psl statistik , aku citer psl prjuangan...kan org politik suka menyelit psl prjuangan

Originally posted by zahliahani at 17-3-2009 02:21
aku sokong ppsmi ni cuma mungkin ade beberapa aspek yg perlu diperbetulkan cthnya peringkat umur bg pembelajaran tersebut.pada yg x sokong tu xpela,aku cuma nak menyuarakan pandangan aku.bg aku,b ...

Semasa dasar ni dbuat mmg dr m pikirkan psl bangsa melayu

Tp semasa dasar INI DIBANTAH SEKARANG , IA DAH JD BAB POLITIK...

KALAU PENULIS2 TUA TU REALLY HEBAT DAN BANTAH SECARA SERIUS PSL KONON2NYA NAK MEMBELA MELAYU , KNP TAK DIBUAT 6 TAHUN DAHLU, KNP POLISI

BERBEZA, PERJUANGAN YANG TULEN TETAP DAN KONSISTEN

kalau kejap2 polisi berubah2 , tu dah jelas retorik dan citer wayang kulit je

Originally posted by hadry_88 at 17-3-2009 02:24
pada pendapat saya, ppsmi patut diteruskan. kenapa nak persoal kanbahasa melayu tergugat?? di sekolah, subjek2 lain masih lagi diajardalam bahasa melayu. itu bukan masalah. urusan2 rasmi sekolah dankerajaan semua dalam bahasa melayu. subjek bahasa melayu masih lagidiajar di sekolah. bahasa melayu tak akan dilupakan.. kalau nakmelanjutkan pelajaran di univ dlm bidang sains dan math, mediumpembelajaran di univ dlm bm. jadi, kalau tak dpt pendedahan awal,memang susah nanti. percaya lah! org melayu patut jangan takut utklakukan perubahan demi kemajuan.

kalau nak katakan guru2 x bersetuju, ppsmi, katanya bukan semua pelajardpt menguasai bahasa inggeris dgn baik, habis tu, pelajar kaum cina,india, bukan melayu... dapat kah mereka menguasai bm dgn baik padaketika darjah 1???

Cuma satu aku nak tanya; apakah BM akan dipandang sebagai Bahasa Ilmu di masa akan datang...???

Originally posted by hadry_88 at 17-3-2009 02:24
pada pendapat saya, ppsmi patut diteruskan. kenapa nak persoal kan bahasa melayu tergugat?? di sekolah, subjek2 lain masih lagi diajar dalam bahasa melayu. itu bukan masalah. urusan2 rasmi sekola ...

Yg ko sentuh tun psl kesan dan sebab bro, aku cuba mencari ALASAN BENDA NI TAK DIHENTIKAN 6 TAHUN DAHULU KALAU IA BENAR2 MENGANIAYAI ORANG MELAYU

Ke nak ckp , pejuang2 bahasa yg berdemo dgn beraninya skrg ni , jd macam AS SHABUL KHAFI , TERERANGKAP DALAM GUA MASA PPSMI NI DIMULAKAN 6 TAHUN DAHULU

Originally posted by anak_gayong at 16-3-2009 23:09
ALOR SETAR, 16 Mac (Hrkh) - Sasterawan Negara, Dato' A Samad Said mencabar pemimpin kerajaan Umno-BN untuk turun berkempen dalam pilihan raya kecil yang akan berlangsung tidak lama lagi dengan be ...

ada berani ka?????

kebanyakannya penguasaan BI macam mat tyson je .....me no speakee ingelis...me no bring money into ostolia....

Balas #37 Bateesta\ catat

ALASAN BENDA NI TAK DIHENTIKAN 6 TAHUN DAHULU KALAU IA BENAR2 MENGANIAYAI ORANG MELAYU kerana sekarang pihak pembangkang semakin aktif menentang kerajaan..... ade individu tertentu yg sengaja mengungkit isu2 sensitif mcm ni supaya rakyat memandang negatif kepada segala dasar2 kerajaan. hal2 ini didalangi individu2 tertentu yg sengaja nak wujudkan sentimen membenci kerajaan supaya kerajaan tak diundi rkyat lagi dlm PRU akan datang kerana org2 gila kuasa yg nak memerintah negara. wujudnya beberapa kelompok manusia yg mahu mencetuskan kontroversi,... itu la sebabnye...

bukan bermakna kita membiarkan bahasa melayu terkubur tp utk memperkasakan anak2 muda akan datang...kalau kita nak bersaing dgn org lain,perlu medium yg btl.point aku ialah kita perlu ade inisiatif...jgn sebab kita x tahu,x mahir,kita xnk cuba.nanti katakan la nak berniaga,nak import eksport,mou dlm bm ke?yg penting kena faham,ini utk bangsa kita juga.kenapa kaum lain x persoalkan semua ini?sampai bila kita nak jd kecil?

sekurang-kurangnya bila ada asas begini,kaum kita ada sebab utk belajar bahasa inggeris.kalau tidak,tentu semuanya buat x tau,x ingin nak belajar.aku pon org melayu,aku nak anak bangsa aku ada kebolehan.x ada isu kalau ada yg nak pertikaikan dimana kedudukan bahasa melayu.bahsa melayu tetap bahasa pengantar utama.DI MALAYSIA.tp jgn lupa,kalau ada yg teringin nak pergi melancong pun kena belajar bahasa inggeris.at least ada yg faham.

isu mcm ni x patut dijadikan agenda politik.mmg sesebuah dasar itu biasannya akan ditentang kerana ramai anatara kita yg sukar menerima pembaharuan.adakah ppsmi ini bertujuan utk menjadikan anak2 kita bodoh?tidak....utk menjadikan mereka lebih baik.bg yg lemah,apakata ambil inisiatif BELAJAR.x rugi pun.