CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pantangmundur

Pengalaman Tolong Orang (Mistik)+sket panduan dan tunjuk ajar-PantangMundur

menariknya pasai aura tuh....nk try tp kt opis....kang org kata aku mental plak....nanti senang2 kt umah nk try eksperimen......

patut la.... sewaktu ku di scan dlu.... ku tak tenang dan tak yakin...
sbb tu tak menjadi.... dan bila guna tubuh org menjadi....
dan bila esoknya bila ku dah tgk proses rawatan org lain....
serta ayat² dan wirid yg di ajar dan ku percaya..... lalu ku berserah kepada ALLAH...
sewaktu rawatan.... tetiba jadik hiba...sedey... nangis tanpa tertahan dan badan bergegar...
walaupon dihati ku terpikir kenapa aku sedih... aku xmo nangis....
tapikan selepas perubatan, aku sentiasa sakit kepala... dah mkn ponstant pon dok sakit juga...
moral value... yakin dengan Allah...

Balas #20 shiri\ catat

tq shiri for the explanation...

takder gambar ilutrasi ke yg aku boleh paham cara nak angkat tangannya camna.. hehehe betul ke apa yg aku tanya nie kalo cara meditasi tht mean duduklahkan..

Balas #22 nagaijau\ catat

waktu discan camna tu?

Along kat sini pulak... menarik nih...

keep on sharing guys... aku suka baca...

pantang, you pernah tak dapat peristiwa yang bakal berlaku atau sedang berlaku melalui mimpi???

Follow Us
atau bila terpegang sesuatu, terus dapat vision ttg sesuatu perkara terutama perkara yang berunsur negative?

Balas #20 shiri\ catat

aku paham apa ko cakap.. n mmg x mudah nak buat.. nak tetapkan hati tu yg susah...

lagi crite utk korang...

along...aku xdla dapat mimpi tentang ssuatu akn blaku n bnd tu blaku dgn sebji dlm mimpi...aku juz akan mimpi aku ubat org n xlame pas tu mesti ade org saket yg ade dkt ngn aku yg aku kne tlg...mcm tu ar lbh kurang...

n pasal soklan kdua along tu, aku xdla dpt vision...tp bler aku kt 1 tmp yg byk unsur2 x baek, tgn aku mcm berat sgt n rs keadaan d skeliling tapak tgn aku mcm mlekat ngn bnd2 kotor...pdhal tgn aku cd ape2 pon...tula ibaratny, yg paling ringkas aku leh terangkan kc korang paham....

berbalik kepada cite aku...(cte kt skola mcm ade yg xbest sgt je )...aku dpt sambung blaja kt uitm wat diploma..pas2 aku kne jd ajk kolej...so keje aku ialah jg bdk2...n biasa ar prangai bdk2 dl, suke scouting bilik org laen..aku suke lepak bilik org sbb aku baek ngn sorang budak ni la...bdk ni cantik orgny tapi mcm lembik sket gamakny...1 hari ni, die balik dr kelas mlm...agkny die gado ngn bf die ke ape masam je muke...aku mls ar nk kaco...

pas2 die masuk billik, tbe2 die mjerit "hahhhhhhh!!!!!"...kuat gler...ngn sepantas kilatny aku pon masuk bilik tu...aku xnmpak ape2 tp meremang ar bulu roma...membe aku nmpk aku trus peluk aku menanges2...sellidik punye selidik, rupe2ny kwn aku tu nmpk 1 lembaga berbentuk pompuan bbaju putih ngn rmbut pjg mengerbang sambil dukung sorang baby...(ni membe aku ckp ar)...semenjak tu, bmulalah sgala pengalaman aku (dengan sedikit ilmu ar..)

'bnd' yg mganggu membe aku ni jht gler sbb slalu kaco...smpkn membe aku ni aku kne tgk 24hours...korang bygkn la, seminit die ko...sminit kmudian die mjadi...kdg2 elok je bebual ngn aku, pas2 tbe die cekik leher aku...mmg series...kdg2 tu ade ms ag truk...aku g toilet jap je, tbe2 aku tgk die da naek tangki air kt sblah da nk terjun da..korang bayangkan la mcm mn aku handle bnd ni...

once die kene, die akn gelak ngn kuat gler sambil mate die bulat dan bessar gler pndg aku (mcm nk mkn org~)...so, bnd ptame yg aku akn wat ialah aku akn tarik ibu jari kaki n tgn/ cuping tinge bdk tu...smbl bc ape2 yg ptt (ayt yg paling afdal ialah ayat2 yg mcritakan ttg azab seksaan Allah~aku dpt dr expose mistik )ape ag...mraung2 membe aku ksakitan...tp bkn die la yg saket tp 'bnd' tu...(tp sian gak kt membe aku sbb die pon saket same gak pas die sedar nnt...)selingan sket....ade cr2 untuk megelakkn dr tkene/ dirasuk makhluk2 halus:
1. jgn takut sgt / jgn brani sgt/ jgn suke sgt (org tue2 slalu pesan)
2. cuping tinge, ibu jari kaki, ibu jari tangan n lutut ialah temp or rongga2 yg slaluny makhluk halus gunekan untuk msuk tubuh manusia...sbb tu slalulany pkai stokin or sapu2 myk panas kt tmp2 mcm tu...

balik pd cte kwn aku yg kene rasuk tu...
ms die kne, aku bcakap ngn 'bnd' yg rasuk membe aku tu...aku tny..
"Ko knape kaco kwn aku hah?!!! knape ko xkaco aku or kwn aku A, B C....(aku bg bbrape cth name kwn2 aku yg laen...) pas2 'die' ktawe+mengilai...smbl kate..."kwn ko ni lembik...x macam korang sume...aku suke kaco die...."
aku geram btol...pas2 aku tny ag..."abes ko nk aku wat ape supaye ko xkn kaco die ag?"
sambil ktawe die ckp "aku nk ko langkah busut kt sblah umah ko ni (kolej ktorg mcm umah 3 bilik n mmg ade busut kt sblah umah ktorg tu) ko amek smua jnis tumbuhan yg ade dlm uitm ni!" dlm ati aku...gler ke ape...pas2 aku bc ape yg ptt, kwn aku pon sedar ar...

aku xsedap ati, jd aku g tny org2 yg ag berilmu dr aku ape yg ptt aku buat...senang je org tu jwb...
"manusia ni diciptakan utk jd khalifah kt muke bumi ni...knape kite nk ikt ckp dorang...dorang tu nk maenkn ko je..lenkali kalo ko nk ckp ngn bnd2 ni sume, ko mst ckp dgn kasar, tnp ade belas kasihan"(pdnla aku tgk expose mistik sume ckp same style je...btol x?)...membara je aku dgr...dlm ati aku, siap ko kalo aku ckp ngn ko lagi...(utk bnd tu ar..huhu)

keesokan hrny, spt biase, pas magrib mst membe aku kne...ade ms2 die mjd die mcm tgh dodoikan bby tau...jd aku tau ar sape yg masuk dlm bdn membe aku tu...bler die mjadi, aku suwo kwn aku pgg tgn kiri, tgn kanan...aku pegang kaki...asal die xmjwb je, aku tarik ibu jari die, biar diie meraung n saket...aku pon ape ag...tny abes...
"Ko watpe kkaco kwn aku hah!! sape yg anta ko?!!!sape ktua ko?!!!"
"hehehehehe...kwn ko ni mcm aku dl, tp aku xsempat sbb........" trus melalak die kt situ....
smbl tu aku tarik ibu jari die...mjerit kuat gler...aku tny "Sape ktua ko...np ko kaco kawan aku!!!?" ckp tnp belas kasihan...
"hahahahaha...ko nk tau sape ketua aku?ketua aku ade kt M........(nm kolej laen dlm uitm) bilik......."pas2 die trus ktawe ag...nmpk sgt die mmg nk pbodohkn aku...aku pon ape ag...tarik ibu jari die n wat smp kwn aku sedar...

stelah membe aku sedar, die mmg x igt ape ar...pas2 aku wat sket research...
rupe2ny, 'bnd' yg rasuk membe aku ialah roh bdk yg bunuh dr kt kolej aku ni sbb die sdar diie mgandung stelah dirogol sorang pak guard...bdk tu gantung diri...rumah bdk yg gantung diri tu da ditutp hmpr 3 tahun smpla ms aku masuk uitm tu, rumah tu br dibuka balik....
yg pasal ketua sgale mahkluk kt uitm tu pon aku selidik gak...mmg ade satu bilik ni kt kolej 'M' yg xd sape2 duduk dsbbkan gangguann yg amat truk...
tp tempat tu series ade mcm2 tmasukla pkampungan bunian...crite tu akn aku crite sdikit demi sdikit k?

next post aku akn cte mcm mn aku blaja memagar tmp...
p/s: hope korang njoy....

Balas #29 pantangmundur\ catat

seronot pe baca pengalaman g2.. siap leh tlg org...

cuma pasal mimpi tu... kalo dulu2 slalu gak aku mimpi sblm ada benda2 tu berlaku kat aku.. skrg jarang sesangat.. mayb sbb aku skrg x sesuci dulu (?)

Balas #30 halimi78\ catat

aku sbnrny senaseb ngn ko...skang aku da jarang mimpi...mgkin sbb aku xnk ilmu ni spenuhny...n mgkin aku x brape nk istiqamah ar...huhu

korang...yg pasal aura tu aku lupe nk bgtau...jgn pkai bnd yg ade unsur besi/ emas smasa wat tu...kalo x mmg xjadi...ehehehe...
so kne bk jam n cincin ye kwn2...

Balas #32 pantangmundur\ catat

kene bukak cincin.. lor... aku jarang bukak cincin yg aku pakai nih.. kecuali time berhajat jer... tu pun skrg ni ada 1 xterpakai sbb dah pakai 2 kat jari manis kiri kanan...

Originally posted by pantangmundur at 6-4-2009 00:06
yup...aku sokong kamu...sbnrny isu paranormal ni org2 barat da kaji...aku ade bc gak ttg artikel ni..ade sbb knape entiti/ makhluk hallus ni takut ngn garam/ bawang putih serta ayat2 suci ni sume ...

kenapa ye makluk halus tkut ngn garam/bwg putih?x sedap ke?bwg putih tuh kan agak busuk baunye..antu kan suke bau busuk mcm bau darah,bau pad yg telah digunakan dan sbgainya?bleh explain x?

Balas #34 menatang\ catat

off topic:

Aku suka avatar ko..

waaa

wah... macam2 pengalaman ko tuan umah.. sambung r cite lagi.. bes r..

hehe

tuan umah jangan segan2 ek nak cite.. ko cite je sumer pengalaman ko.. xkisah r bes ke x bes... biar pembaca yang tentukan..

Originally posted by me_shhiza at 6-4-2009 16:14
tq shiri for the explanation...

takder gambar ilutrasi ke yg aku boleh paham cara nak angkat tangannya camna.. hehehe betul ke apa yg aku tanya nie kalo cara meditasi tht mean duduklahkan..

maaf tuan rumah ye , tumpang menulis skit , xpe ye
ok la shiz , since shiz nak tau k
shiri cube berkongsi skit ...

tapi shiri nak bagitau la , yg shiri buat ni setelah permainan batin shiri di buka oleh guru silat shiri
so apa yg akan shiri kongsi ni output die mungkin berbeza kalau korang cube
but still its goes around sains n logikal k .. lagipun itu yg guru shiri kate
"aku ajar cara mudah , cara saintifik sebab kalau aku ajar ko cara batiniah sepenuhnya , baanyak pantang larang die"

shiri seronok baru nie bile tgk movie street fighter legeng of chun li
dalam tu die tunjuk chun li belaja menghasilkan bebola tenaga(qi) ....
teringat malam mase shiri diajar melakukanya ....
Shiri nak berkongsi camne nak merasa aura / QI

Nak buat ni korang kena duk dalam keadaan tenang , kosongkan pemikiran korang
no need rushin thinking on what will happen n the output k
dalam korang duk mengosongkan pikiran tu aku suggest pagar diri n berzikir
nafas jaga k , atur sebaiknya ... bernafas ngan tenang
bare in your mind yg sekeliling korang bukan kosong tapi ade unsur disekeliling ...

Then korang cube rase keadaan sekeliling ... udara terutamanya , rasa pergerakanya n suhu sekeliling
panas ke sejuk k ...fokus ...lagi sekali , JANGAN FIKIRAN KORANG MENDAHULUI DERIA KORANG(penting)

Bile korang dapat rase itu yg korang yg state dalam pikiran korang
Ingat ngikut pengajian aku , panas - unsur tidak baik , sejuk/berangin - baik
Perlahan2 korang lurus kan tangan kedepan ...
gantungkan tangan korang tu tanpa daya(biarkan kosong , free la kirenya)

setakat ni paham la hendaknya .....aku cuba bagi cara se "praktikal" yg mampu
supaya korang dapat rase sama

Next , ingat that di sekeliling korang ni penuh ngan daya / unsur & Qi
Consider that all the qi di sekeliling bertumpu pada tapak tangan korang(imagin that pada tapak tangan korang ade lubang vakum menyedut qi di sekeliling korang)
Make it slowly , let it flow freely no need to rush sebab bile korang rush, yg korang rase tu cume permainan minda korang not what u looking 4 k ...

Lama2 korang akan rase tangan korang berat seolah memegang sesuatu ... Masa nie kena yakin la ....
N thats the Qi that u looking 4 ....
Biar tangan korang merasa , kalau bergerak2 sendiri tu normal la ye
Sesetengah orang dapat rase pada ke dua2 belah tapak tangan sesetengah orang hanya pada sebelah je , terpulang ...
Wallahualam

Ingat , papehal , mulakan dengan bismillah , zikirullah , al -fatihah n apa yg patut as a muslim
Pagar diri pun penting ...

tai chi pun shiri kire mengunakan konsep serupa
ke"ada" an n kehadiran qi di sekeliling kita ...
selamat mencuba ye buat yg nak mencuba

wahhh....mmg best la korg....

tp aku rasa, special nye setiap org ni sama jer...

cuma lama kelamaan...ciri2 istimewa tu hilang apabila kita semakin dewasa....

or kita terlupa ciri2 istimewa tu, cmana nak guna...cth...

masa kecik2 dulu....hijab bayi, budak2, terbuka luas...

kita belajar something, something kita lupakan....

ataupun kita belajar utk tak percaya kebolehan diri sdiri.....

percaya....dan yakin....jadikan asas diri....tu penting kot....

apa aku melalut ni...
samb le cite korg...

Reply #29 pantangmundur's post

pantang ade explaination tak ..kenape org bunuh diri ni boleh haunting org?