CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

PERNIAGAAN KAIN ELA /PASANG [MERGE]

Reply #159 fara171's post

fara, kct nasihatkan kalau nak deal dgn org arab ke, pakistan ke, cari yg boleh deal lelaki seeloknya, arab ni boleh kira sket, tapi kalau pakistan banyak nya ilmu diorang kita tak boleh nak expect, pakistan ni kalau ppuan sah2 mudah tertipu kita, kct berniaga batik haritu, memang yg kalau call dengar jer sora mcm pakistan ke, arab ke, suruh hb deal, seeloknya kalau boleh cakap dalam bahasa dia lagi bagus

try deal dgn mixmoda (encik azam)kat jln masjid india. dengarnya2 dia ni direct g ambik kain kat china, and dubai.

assalamualaikum...

pada pendapat aku lar kan..
selain dari modal yang besar...
mereka yang betul2 ader pengalaman dan ilmu dalam bidang kain aje yang betul2 boleh buat barang langsung ke kilang nih...

especially biler kiter mengatakan tentang textile...
ianya memang kedengaran senang bagek orang yang mempunyai modal besar untuk buat barang terus di China..
tapi hakikat sebenarnya urusan pembuatan tu sangat lar jauh berbeza dari apa yang korang boleh gambarkan..
perniagaan zaman sekarang bukan lagek perniagaan tradisional semata2 (beli dan jual)
selain dari tu, sepak terajang dan permainan perniagaan bidang kain ni boleh tahan jugak...
kalau korang rasa dah khatam semua bab, maka boleh lar teruskan niat tu..
bagek yang belum, aku rasa baik belajar dan belajar lagek walau sebanyak maner pun duit korang..

contohnya, untuk berniaga makanan korang sendiri mesti tau banyak ilmu tentang makanan..
tak kira dari segi barang mentah yang nak di masak ke...berapa harga standard barang mentah tu dalam pasaran ke..dari maner nak dapat stok ke...camner nak masak sesuatu masakan ke..pendek kata semua aspek korang kena tapau...
samer gak dengan perniagaan tekstil ...

dan biasanya untuk satu kontena kain, modal yg diperlukan lebih kurang dalam RM 180,000 to RM 300,000 (depends on the material)
takkan korang nak amek kain jauh2 sampai China tapi amek tak sampai 1 kontena..
tak berbaloi pulak untung dengan kos nantik..
u do your own math :

perjalanan kl - China + accomodation + makan + shipment + tax + forwarding dari port ke gudang/rumah korang = kos

and actually, untuk zaman skang sebenarnya dah tak perlu pergi sampai ke China..
there are few factory in China who has their own agent here in KL..
selain dari tu, kilang2 ni memang dah mempunyai bertahun2 pengalaman samada tentang market malaysia, kualiti material yang tengah jadek trend ataupun color yang digemari oleh masyarakat sini (although color tu kiter boleh buat colorway yang kiter suka)..
and of course the minimum order for 1 design is 5000 meter..

daripada korang main redah jek kilang yang korang sendiri tak pasti reputasi hasil kerja mereka..
and yes, walaupun namanya KILANG...hasil yang didapati diantara kilang2 tak semestinya sama..

p/s: kain China Silk yg selalu disebut2 tu pun kain satin aje sebenarnya...because we are lack of knowledge, we still call it as China Silk

[ Last edited by  karengkang at 4-2-2009 01:07 AM ]

KAIN ELA

nak tanya ... kat mane kita nak ambik kain2 ela yg berbagai jenis ... saya nak yg dari 1st hand, ade kata dari Singapore, ade kata dari Kelantan, saya pun tak tau ... contoh cam kain benang itam, opel, satin, cina silk ... ade tak sesape tau, dulu saya berkawan dgn sesaorang yg berniaga kain yg bermula di pasar malam jln TAR, masa tu dia tak dek kereta, so minta tolong ngan hasben saya hantar kalo nak berniaga kat sana, pastu dia buka satu kedai, dan dari situ dia dah bukak 2-3 kedai, jadi org dah sng sikit dan dah ade kenderaan sendiri dah tak pandang kita dah ... dia pun kedekut nak beritahu mana dia ambik kain2 tu ...

aku pun tgh dok melilau carik suplier kain ela nih
sesapa yg nak jual kat aku sila pm ya

Follow Us
kalu kita ada satu persatuan kita blh beli sekali thn kta share le kerat dan bahagi2.

teringin juga nak jual kain tapi tak berapa arif sangat pasal kain ni.

Originally posted by sinar_inspirasi at 17-9-2007 22:23

hehehe.... bagi orng lain lah plak bisnes nih.. aku bleh tolong serveykan kilang... sape2 ada modal.. jom ikut aku laa

Kat mana nak dapatkan kain2 ela dan pakaian pengantin yang murah dan berkualiti?
Harap dapat kongsi ilmu ye sinar...

ummi pun tgh cr supplier kain pasang, dh dpt satu no phone tp tak call lg..busy lak akhir2 nie... (tp smpt lg bertenet kan... )

Originally posted by ummiammar at 21-5-2009 10:35
ummi pun tgh cr supplier kain pasang, dh dpt satu no phone tp tak call lg..busy lak akhir2 nie... (tp smpt lg bertenet kan... )

hi ummi,

kalau dapat supplier kain ela yg menarik tu, share2 la kat sini yer..fella nak cari satin and lace la...kalau boleh ngan pemborong songket sekali...

Reply #165 kabintang's post

kat kelantan pun asalnya dr kl melainkan tudung bawal kelantan mmg menerajui, kalau nak kain pasang elok borng sekita supplier jalan TAR

naik balik topik ni heheh

topik raya...

Originally posted by ann_9027 at 17-6-2009 08:41 PM
naik balik topik ni heheh

sepatutnye topik ni kena UP semula 5bln sblm raya hehehehe

selalu kalo beli kain ela byk2 ade kedia dis ekitar jalan TAR yg boleh jual borong..

nanti wata confirmkan kedai mana

waa...lama tak bukak forum ni, thanx kak ct 4 da advise, hihi...fara nasihatkan if sesapa nak bukak biznez kain ,kot2 la nak bukak online ker niaga dari umah ker umah ka, better jual yg murah2 (harga below rm100), coz nanti customer takder la nak hutang sgt, customer pun mudah nak byr CASH & nak pusing modal pun senang. Bila modal sentiasa ada, nak dptkan kain2 baru with the new design pun senang.

Sebab design kain cepat berubah, sama mcm tudung.

Melayu akan menguasai Malaysia sebagai pemborong kain terbesar di Malaysia..
Tengoklah nanti..
HIdup Melayu!hidup UMNO!

br je berjinak² bisnes kain ela kat opis.tp adat lah bisnes kn.cantas mencatas mesti ada.x sampai seminggu sy jual, member unit sebelah jual.harga lbh murah skt.tp sy jdkn iktibar.adatlah bisnes kan? ;)

Nak tanya, koperasi beli kain ela ni masih on ke?