CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: karambunai

Berapa Kerap Anda Bersukan?

Reply 80# karambunai

hye karam.. thanks for d kedit.. nk share pengalaman pon friki bukannya ada join memana tournament.. so xda apa nak share. gpun friki bersukan utk suka2..

Reply 81# freakygirl

kebanyakkan forumer kat board ni mmg share pengalaman mereka bersukan, dan jarang dengar diaorg masuk tournament pun. cuma kebanyakkan kongsi pendapat tentang sukan kat msia ni, dah byk berborak tentang sukan2.. ada gak yang mmg hobi mahupun mmg aktiviti yang mereka buat bila ada kelapangan waktu.

Reply 82# karambunai

segan pulak.. sbb kat cni cam otai2 aje..   friki newbie jah.. slalu men sports kat clubhouse.. sbb smua complete kan. tennis ada, squash, ping pong, n kolam renang..

Reply 83# freakygirl

jangan segan2.. buat2 kenalan. mereka2 ni peramah2..

Reply 84# karambunai

tgk cam karam je yg aktif..

Memang addictedla kalo bab sukan/bersenam nih.  Kalo sehari tak wat memang aku double kan esok.  Aku jenis cuba memacam:

1. Running atas treadmills= 20 min lari - dumbel - 20 min lari - dumbel - 20 min lari - dumbel

2. Erobik= 2 jam (sonok sebab lagu bes2)

3. Tenis= Main sampai aku menang

4. Tapi aku ske makan

Rate

1

Follow Us
Reply 86# Limao

wah.. limao senam hri2 ke??? friki dh 2-3 kelas tennis da x gi.. besok nk kne turun jgk la..

Aku seminggu 2 kali wajib hehe bola tampar
extra 1, kalo ada badminton

Rate

1

thanks karam!

best nyer org yg bersukan ni.. me ni baru sedar diri hari tu la sbb badan naik gila.. tiba2 tersign-up lak kat fitness first.. tapi mmg best la kalau kita bersenam ni.. no worries kalau makan byk pun... lepas senam kan burn...  tapi huhuhu bestnyer tgk badan sendiri.. perut pun kempis.. nak2 kalau gi gym tgk badan org lain lagi cantik dari kita lagi la kita semangat nak bersenam.. not to mention laki2 yg hot2 ekekekek.. err tapi mmg bagus la senam ni pun... cuma bersukan yg lain ni mmg tak sempat la sbb nak chase masa... gi gym pun dlm 4 hari seminggu... 1 1/2 jam sekali ... lepas tu tgk sokkabar kat situ... pernah join body step.. semput gila nak ikut... cergas betul eh... me rasa cam nak meletup jantung...

nak tanya.. kalau pompuan.. supplement apa yg bagus ... L-carnitine tu ok tak? tu achieve high metabolism.. me dulu ok  la.. peha kecik sikit which is tak bergeser la kalau jalan, pinggang cam hour glass tapi perut la pulak.. ( malas nak buat sip up kat gym instructor tu tau la kita tak hire dia kan.. pandang2 lak kita buat sit-up tu yg rasa aku ni buat silap ke) ... kalau kat rumah kem salam la aku nak senam..

Rate

1

Reply 90# want2bhappy

rasanya boleh tanya dekat thread bina badan dan fitness, ramai yang boleh jawap dekat sana..

Reply 91# karambunai

segan nak masuk sane,banyak post2 guys yg strictly for bina badan je

yang baru2 nak start eksesais(girls) mcm kitorang pun jadi segan nak masuk

kalo ade thread utk girls kan best sket huhu

ps:segan sbb bukak2 je ade gambo laki bina badan,dahla bukak forum kat opis time lunch.kalo bos tertengok harus ingat aku ni pervert ke hape

Reply 92# damiqula

alamak.. segan sebab diaorg tayang badan diaorg ker? kebanyakkan yang tayang tu bukan suka2.. diaorg nak kongsi apa yang dah diaorg buat. thread tu x tertumpu pada lelaki aje, dan thread tu jugak tak tertumpu pada bidang bina badan. ramai yang boleh tunjuk ajar dekat sana tentang fitness. jangan segan2. masing2 peramah kat sana.

Reply 93# karambunai

ok nanti nak join sane gak.kalo ade gambo2 tu buat2 tutup mate je la scroll down bawah laju2 wakakaka

tapi serius respect ngan diorang2 kat thread tu.inspired sungguh.keep it up!

sejak duduk kg...
aku cba buat kat umah je...workout sket2...
men badminton ptg2 je...

Reply  HaMiZiE

ok la tu.. kekadang kita nk ubah angin gak kan. mcm aku, mmg suka swimming, ...
karambunai Post at 7-11-2011 17:16

leh citer tak pasal muay thai tu... time latihan .. dia one to one ke hapa.. apa jer peregerakan kena buat? berapa fee?

Reply 96# want2bhappy

owh. muay thai tu, saya buat pagi, dia ada sesi pagi dan malam. hari sabtu tghari sampai la malam. pergerakkan asas. tp mmg best la sbb akan berpeluh sakan punya. fees dia lak xda la mahal, ikut berapa kelas yang nk kita amik. nk kata one on one tgk ramai org ke idak. kalu xda org one on one la. kalu ramai susah sikit.

sy tgk the biggest loser season one... kan ada sesi muay thai tu... mmg tgk depa lenjun jugak.. tapi malu la kalu instructor tu laki... yg kelakar depa pukul kat perut tu dgn benda cam bantal tu... ouchh.. mau kejang otot perut..

sy tgk the biggest loser season one... kan ada sesi muay thai tu... mmg tgk depa lenjun jugak.. tapi malu la kalu instructor tu laki... yg kelakar depa pukul kat perut tu dgn benda cam bantal tu... ouchh.. mau kejang otot perut..

Reply 99# want2bhappy

dari hari ke hari ingat nak membalas, tp asyik lupe. sorry ek. dah ilang idea nak membalas ape dah.. errr...