CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[Merged]All About Kisah Seram Highway/Jalan Plaza Tol

hmm...
jalan tronoh ke ipoh tuh mmg ada aku dgr cite time stadi sana dulu...
jalan dia gelap sgt..
kat situ ada kuil..ada org ckp penah nampak mende melintas, tp wat derk jela..

huh..mane ade antu kat jalan tuh...aku tak peronah kene pun...selalu gak aku berulang dari seri iskandar - batu gajah...dengo cerita memang banyak...tapi setakat nih, blom pernah kena lagi..tuh yang aku cakap takde antu pun...keh..keh..

Originally posted by lala at 8-2-2006 04:27 PM
hmm...
jalan dia gelap sgt..

ni jln yg mana pulak ni...?

Originally posted by Maxx at 6-2-2006 01:33 PM

bebaik skit..tah tah.yang bawak moto tu lah makhluk tu :cak:

aku pun terfikir mcm tu gak....
selalu ker kau nampak pakcik tu?  kalau selalu tu beringat2lah sikit...
tapi takper....kau berniat baik...:cak:

Originally posted by Maxx at 6-2-2006 01:33 PM

bebaik skit..tah tah.yang bawak moto tu lah makhluk tu :cak:

ish.. tak la.. bukan org yg sama... kdg2 nampak pakcik & makcik naik motor semput jer... lampu pun ala2 idup segan mati x mau... jd kita yg kat belakang ni tolong la suluhkan... bila nampak ada keter/ motor ke dtg dr belakang dua tiga biji, kita tinggalkan la dia.... tp kalo dah 2-3 pg saja nak nemankan org takde ler.... konon nak buat baik, lain lak jdnyer....

cite yg pasl kowang kate hal laki bini tu cite aper?
cite sikit... tapi kalau nak cite biar la sampai
" lepas tu kitaowang bla n benda tu terbang... " atau ending yg
menyatakan cite kowang da abis laa....
ini sekerat sekerat nmpak tu la nmpak ni laa.. last nyee benda tu buat menderr terbag ker hilang keer
cite laa.. aku bukan ade kat situ.. ape laa

Follow Us
bojeng This user has been deleted

Reply #106 lazyboss's post

jumpe lagi.....

korang penah lalu jalan kat kem kemuning tu tak..... sebelum sampai ke plaza tol Bukit Merah.... jalan tu bengkang bengkok skit..... isk.... aku pun tak penah lalu jugak tapi kisah nih bapak sedara aku yang ceritakan.... boley tahan gak seramnya.

satu malam dia nak test jalan nih.... katanya jalan nih seram .... then dekat pukul 1.00 pg dia lalu..... sebelum lalu jalan tuh dia singgah Shell dulu...... dia pun bagi tau la kat tokey shell tuh dia nak lalu jalan tuh..... tokey tuh larang dia lalu..... bahaya katanya ..... banyak orang cerita nampak cik pon tengah kirai rambut.... korang tau kan kirai rambut..... ala cam kibas-kibas rambut ala mengoda camtuh.... ahaks.... pas tokey tuh cakap camtu dia pun sengih jek sebab memang niat dah termaktub nak carik benda tuh......

dia pun jalan jek ....... jalan tuh bengkang bengkok ...... ada kat satu spot tuh..... dia nampak cam dua orang tengah jalan ...... kebetulan sebuah keter pun tak der masa tuh..... nak tak nak..... sebab dah terpaksa..... takkan nak follow jek menda alah apa yang melengang jek tengah jalan tuh..... dah la tuh..... nampak samar-samar jek benda tuh.... dia ngan konfidennya langgar je menda tuh...... fuh.... lega takrak apa apa pun katanya lam ati..... dia pun hairan apa yang aku langgar tadi...... korang ingat apa?

cerita blum berakhir......

lepas tuh start dia dengar bunyi cam orang bercakap.... tepi telinga dia...... tepi sangat..... cam berbisik.... alahai.... meromang bulu tengkok den.... bunyi butir apa dia tak paham.... bunti cam orang asli pun ada..... tapi betul betul tepi telinga dia..... dia cuba nak paham... tapi tak paham..... dia gelabah.... kalau aku .... aku gelabah..... bukak cd yasin..... kat mulut macam2 ayat dah baca.... yang penuh.... yang separuh, semua baca. tetiba...... bunti tuh hilang. lega kejap..... rupanya belum berakhir.

enjin keta nak mati. tersemput-semput. korang bayangkan.... isk....enjin keta auto..... tekan berderum derum tak pergi.... berat sangat rasanya.... dah la tuh semput semput lak.... dia dah berpeluh.... nyesal pun ada..... nak kencing pun ada.... nun dari jauh nampak dah lampu highway plus.... tapi nak sampai tuh rasanya cam pi Ipoh..... dia dah nak nangis...... pasang cd makin kuat..... at last ..... keter dia dah back to normal..... apa lagi pecut terus ke Bukit Merah........ lepas tuh trus balik penang.... sampai umah tidor..... 7 hari kemudian baru kebah demam..... tuh baru kena sakat blum nampak depan mata..... kalau depan mata mau ICU.... kata orang aku kalau kena..... tak tau la...... ekekekekkee

Originally posted by dainese at 8-2-2006 06:55 PM
huh..mane ade antu kat jalan tuh...aku tak peronah kene pun...selalu gak aku berulang dari seri iskandar - batu gajah...dengo cerita memang banyak...tapi setakat nih, blom pernah kena lagi..tuh yan ...

bagus la kalu tak kene. Aku rasa sekarang ni..dah ade lampu jalan kot. atau masih gelap-gulita??..dulu2 memang tak de lampu jalan...zaman2 usm ade kat situ dulu.

Originally posted by lala at 8-2-2006 04:27 PM
hmm...
jalan dia gelap sgt..

mende melintas?...lembu melintas kot...situ memang banyak lembu. tuan lembu tuh bukan nya reti nak jaga lembu2 die. main lepas jerk.

aturcara This user has been deleted
tula masalahnya dengan lembu ni..asyik bagi org accident je memalam...kalau ditanya org yang accident mesti dia kata..nak elak lembu la...tiba2 lembu melintas la..hmmm....

ingat lg pasal lembu ni... balik dr hutan melintang nak ke ipoh... ikut jln lama... mlm tu rasa cam pelik sgt... sbb dua kejadian berlaku mlm tu... ni pengalaman sendiri nih... mmg mlm tu rasa lain mcm... sbb balik pun mmg dah tgh malam.... gelap gelita... lampu jalan hampeh takde... nak jumpa sebiji kereta pun payah... tiba kat satu jln tu, rasa mcm kawasan paya kot kiri kanan jalan tu sbb tak pernah lalu kat situ... ntah mcm mana boleh ternampak satu benda berdiri tepi jln tp jauh skit dr bahu jalan... kiranya bawah tu rumput dan lecah... masalahnyer bukan berdiri mcm kita berdiri, tp terapung2... x selesa sungguh la bila nampak dia... nasib baik (wpun x brp baik) x nampak jelas... nampak putih tinggi berdiri... nak bg tau kat husband, x berani la pulak... takut lain lak jdnyer nanti... sepjg jln rasa mcm nak nangis... seksa betul rasanya waktu tu... tak lama lps tu, lalu kat jalan biasa, lega la skit... bukan skit la... mmg lega sgt2....

elok masuk satu jalan mcm kebun getah kot... dah jd tak selesa balik... elok pulak time tu jln x nampak langsung.. nampak mcm asap2/ kabus tuh.... punyer la tebal... husband dah mula slow... sbb tak nampak apa kat dpn... x lama lps tu jalan dah mula cerah balik... ok la skit... keter pun dah buleh laju skit... tak sampai 2-3 minit jalan penuh dgn asap/kabus tu balik... belum sempat nak slow kan kereta, dlm jarak yg x sampai 5 langkah nampak sekumpulan lembu2 tgh beristirehat atas jalan raya.. husband lak brek jenis sekerat2 tersengguk2 kereta jdnyer ... marah la kat husband naper brek mcm tuh... dia kata kalo brek mengejut, kereta berpusing, dgn lembu, dgn kita sekali jalan... lembu2 tu pulak bila dgr bunyi brek punyer kuat, bertempiaran lari... nasib baik la x de yg kena... cuma ada sekor jer yg tergelincir jatuh masa nak selamatkan diri... ish, tak dpt nak bygkan ler kalo terlanggar lembu2 yg ramai tuh... dua2 senyap membisu lps tu, x berani nak ckp apa... bila sampai umah, baru la berani bersuara... alhamduilllah selamat jugak sampai...

ni citer kwn pasal lembu gak...

naik opis, citer la kat sorang abang ni psl kes yg jd tu...
dia pun bercerita la pulak...

"sepupu sy pun ada yg meninggal sbb lembu... dia bawak kereta sorang2... malam... jalan x brp clear... sbb ada kabus jugak ler... bila dah dekat, dia nampak sekumpulan lembu.. dia brek mengejut.. tp terkena gak lembu tu... alhamdulillah lembu tu takde apa2.. lembu tu pun bangun dan pegi mcm tu ajer... jd, dia pun kuar utk check bhg dpn keter dia.. kot2 ada yg pecah/ kemek masa kena td... masa tgh check kereta dia, sebiji keter dtg dr belakang... keter tu pun mungkin x perasan ada keter berenti kat situ.. yer la, tgh2 jln... keter tu x sempat nak brek... langgar keter sepupu sy... kereta sepupu sy pulak langgar tuan dia sendiri... seingat sy dua tiga hari lps tu dia meninggal..."

wpun dia x apa2 masa melanggar lembu, tp kematian dia ada kait mengait dgn langgar lembu tu... paham ke korang ayat ni yek...

aturcara This user has been deleted
Zaida,

Kita faham..

kwn aku sendiri penah kene..lalu kat dpn lim kok

bior bener seh! aku tiap ari lalu sini..tp paling lambat pun aku blah tak lebih kul 8 mlm.. tp so far alhamdulillah takder ape, tp jalan lepas NTT sampai ke exit cyber nak ke puchong memang selalu sangat xcident.. sebulan tu ada la 3..4 kali..lagik la time hujan.. dulu lagik la masa memula cyber baru bukak..tak banyak kete macam skang nih..kul 5 mesti semua keluar dari kaw nih...

kawasan kelapa sawit selepas hiway simpang pulai...

jalan nih pun aku dan somi biasa lalu kalau lek ipoh.. kadang tu kul 2,3,4  pagi lalu kot situ..memang gelap..aku mesti buat2 tido kalau somi lalu jalan nih hehehe... tp somi aku dah biasa..

hiway Grik-jeli pun aku penah lalu tp masa tu kul 8/9 malam..memang serammm.. keta tak banyak..gelap lak tu.. sekali masa aku lalu banyak kete berenti tepi jalan..cuak gak, somi akupun berenti, depa kata tadik ada gajah  tp dah blah.. so tunggu lam 10 minit..semua tutup lampu kete...diam je..dah ok baru jalan..sudahnye konvoi reramai... baru lega skit.. aku memang tanak dah lalu ikut situ waktu malam... masa sampai Grik lagi dah kul 7 so somi aku kate  tido sini jek la..sewa otel.. tp aku nih degil nak gak terus.. sudahnye padan muka akuuu.. tanak dengar cakap orang

pasal lembu aku pun ada sekali nyaris nak kena..masa tu dari teluk intan nak ke ipoh..lalu ikut kg gajah..kul 3am  ngan jalan berkabusss...tetiba lembu putih melintas..skit lagik nak xcident.. aku plak masa tu peknen... nak luruh jantung dibuatnya..somi aku berenti jap sebab tergamam.. tp lembu tu seko jek.. aku ingat sampai sekarang lembu putih tuuuu..

hehehe厖 hutang melintang kg gajah tu kira laluan rasmi aku le memalm pepagi buta

Bila aku balik ke rumah Mak Mertua di Batu Pahat ada 2 jalan yang boleh kami ikut samada melalui Tangkak @ Pagoh. Kalau ikutkan Pagoh lebih dekat dan kami hanya ikut Pagoh bila hari siang tapii bila hari malam kami tak berani kerana pernah terjadi masa aku mengandungkan anak sulong, kami melalui jalan Pagoh utk ke highway coz malam tu aku dari rumah Mak Mertua di Batu Paht & nak balik ke rumah parents aku di Petaling Jaya. Sebaik tiba saja kereta kami berdekatan dengan sebuah dusun yang di namakan sebagai Dusun Damai tetiba je aku & hubby ternampak sebujur tubuh dengan di penuhi darah sedang terbaring di tepi jalanraya seperti baru lepas accident. Sedangkan kami tak nampak sebarang kenderaan yng terlibat dgn accident tu & kelibat orang lain pun kami tak nampak juga. Hubby ku cakap jangan berhenti & dia mengesyaki sesuatu yang aneh dah terjadi. So bila aku toleh ke belakang dah gelap dan tubuh tu pun dah hilang. Aku punya terkejut & terus demam . Esoknya hubby bawa aku berjumpa doktor coz takut kandungan aku ada masalah. Aku ada complaint yng aku sakit perut. Family bimbang kalau2 kejadian malam tu yng menyebabkan perut aku sakit coz aku terlalu terkejut. Alhamdulilah tak ada apa2 pada kandungan ku lepas aku terus di bawa jumpa ustaz utk pulihkan semangat yng hilang. Aku rasa forumner yng berasal dari Batu Pahat & Muar, Johor sure tahu tempat yang aku ceritakan ni. Coz tempat ni memang keras & berpenunggu.

Rate

1

org selalu cakap highway dari johor ke kl nie ade spot2 berantu..bole bagi detail skit tak kawasan mane yg selalu ade mende2 nie... ade sekali tuh aku follow member balik dari kl ke jb..dalam pukol 2-3 pagi camtu..aku tak ingat dah smpi area mane..tgh jalan member aku cakap ade binatang melintas..die tak elak pon..n rase langgar mende tu..aku diam je la..dah lame sampai kat stesen minyak..die bagi tau kalo mlm2 bute ade terlanggar ape2 buat tatau je..JGN BERHENTI..

Originally posted by Nocturna at 11-5-2006 03:10 PM
org selalu cakap highway dari johor ke kl nie ade spot2 berantu..bole bagi detail skit tak kawasan mane yg selalu ade mende2 nie... ade sekali tuh aku follow member balik dari kl ke jb..dalam pukol ...

Yang aku tahu & selalu dengar ialah highway berdekatan dengan tol Pedas di N.Sembilan yng dari arah Selatan menuju ke Utara & highway berdekatan tol Pagoh hingga ke Ayer Hitam, Johor. Aku dah beberapa kali kena berdepan dengan kabus tebal bila melalui highway berdekatan tol Pagoh semasa aku & family nak ke Johor Bahru around pukul 12.30 Pagi. Kalau tak hati2 kereta boleh terbabas.

[ Last edited by  pee3 at 11-5-2006 03:22 PM ]

tima kaseh pee3...teringin nak tau..kadang tuh mate nie dok melilau mencari entiti..hehe.