CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: forsa6200

Aku benci PR tapi aku tak suka BN...

biasenye penyokong hardcore PAS akan marah & tuduh aku spy UMNO bila aku beritau aku x register mane2 parti sbb aku x suka both sides.. susah nak terangkan.tengok filem the lost city, pasal Cuba.. mamat tu x suka gov yg pro-us and at the same time x suka fidelistaaku dah tengok kepincangan UMNO/BN yg mmg mcm haram... dan aku dah tengok bende yg sama berlaku dlm PR.. dgn mata kepala aku sendiri.. pada diorg politicians ni, buat je ape asal bole menang... haram betul la, xtau mane yg betul

orang kata.. walau cam mana pun ..kita tetap kena buat pilihan di hari mengundi.. kerana undi itu besar ertinya dan amat berharga..

jadi untuk memilih antara baik dan buruk.. memang lah tak sukar.. dah tentu kita memilih yang baik dari yang buruk..

tetapi.. sekiranya dihadapan kita mempunyai pilihan yang buruk dan separa buruk.. maka.. pilih ler yang separa buruk tu.. dari tidak memilih langsung..

btol tu redbun...lagipon xtgk lg separa buruk nh memerintah...dh 52 tahun bai...

separa buruk? haha, lawak gak

xpe ke korg gelar camtu? kang kena marah dgn hardcore nnt
PAS ok, tp bile gabung dgn DAP & PKR tu yg ade skit kureng laa..

nnt next election, aku kena berfikir panjang ni utk pilih antara buruk vs separa buruk ni..

AKu pulak bukan dari golongan racist..
Bagi aku cukupla pemerintah aku Islam dan tidak menghadkan aku untuk implement Islam pd diri sendiri dan keluarga. Bagi aku, aku menilai orang dari improvement. memang org akan buat salah. Penambah baikan untuk rakyat mesti di dahulukan.
Rakyat ni di ibaratkan seperti Boss, CEO (majikan) " Aku dah select ko untuk buat kerja, maka aku harapkan ko selesaikan tugas dengan baik" . "Aku tak nak ko asik salahkan manager lama yg tak buat keje dengan baik" " Yang lama aku dah pecat, so aku harap ko akan jd excelent to make my comp more succesfull' .
Lagi satu aku mengharapkan politik negara menjadi matang dan buat sesuatu untuk kepentingan rakyat melebihi kepentingan DIRI dan kepentingan PARTI.
apa ada pada UMNO,MCA,MIC, PKR,PAS,DAP kalau rakyat kacau bilau. parti politik ni hanya lah platform utk berjuang. Plan baik2 apa yg akan dilakukan utk 5 thn akan dtg. kalau PR nakkan memrintah negara, persiapkan ilmu, orang2 bijak pandai, dan buat sesuatu untuk improvekan kan rakyat. CAKAP2 ni semua orang boleh. Tindakan itu penting.
Kami juga mahu PR mengemukakan pelan bertindak untuk 5thn akan dtg supaya masa depan generasi akan dtg lebih terbela. Kami dah bagi kuasa, tidak ada banyak masa lagi berbual dekat ceramah2 atau demo2 yg tak berfaedah. Berikan yg terbaik seperti pekerja yg fokus 100% dengan kerja di pejabat. Budaya pembangkang tidak boleh lagi menjadi agenda PR. You are heading to govern, you must act fast. Cari org yg bijak2 skit handle. please dont insult my inteligence.

Rate

1

Nampaknya thread ni banyak sensible posting dia daripada thread2 kat CI.

Aku pon tak suka kedua2 pihak bn & pr. Namun, aku yakin akan dtg suatu perubahan di Msia nanti. Aku doakan perubahan ke arah kebaikan. AMIIN!

Follow Us
Sama2 lah kita doakan... aminnnn

pilih pemimpin jgn pilih parti abes cerita

36# papayaz

Dude, you're talking about 10 years before independence... 10 years is freaking long time, the british empire was still strong and they just came out from world war 2, LOGICALLY thinking, you think they seriously give a shit about our independence... they tried to a get grip of every inch of her empire that she got left... that is why at that time we were still a colony, they want to suck up all of our resources to rebuild their country... that is why at the time The Federation of Malaya was born, the key state is still in their hands... singapore, melaka and penang... the main ports in this region and to keep our people from uniting like India, they try to put our people on a leash for as long as they can. hence the they (the british) chose the second constitution... and our leaders must seize this opportunity cause its the closest thing we get for independence. IDIOT.

our people just got out from the japanese occupation.. they were sick and tired to live under foreign rule... its not their mistake to choose the things their chose based on their state of emotion...

i dont give a shit on you hating the present UMNO, i dont like them either, but do not insult those people who literally gave their life for this country.

our forefathers fought for our Malaysia today...  the way i see it, you want to blame UMNO every single shitty things we had since the beginning of time and intellectually that is just stupid... its like blaming Henry Ford for inventing car for every soul lost in car accidents.

and if im not mistaken putera-amcj was born from PKMM which intensely influenced by the communist ideology... (this part is really not my forte, i read this few years back, cant remember what it was all about). but like i said i dont give a shit... this topic dosent have a drop of sense on the current political chaos and my previous posts.

Rate

1

Mr papayaz, on your comment about the DBP...

DBP consists on malay language expertise, they live for our language... they know their role and they extremely competent in their jobs, that is why people call them PROFESSIONALS.

apsal pulak nak salahkan diorang nih... nko punyer comment betul2 childish... to create entirely new word for something yang memang bukan kita invented? something that dosent came from us? what an another idiotic comment la bro...

mase nko tulis nih nko pernah terfikir tak... yang diorang buat macamni sbb nak kurangkan confusion among malay user?... buku yang banyak publish oleh orang luar... buku2 science and physic, mathematics biology. etc, discovery yang banyak diorang buat? perkataan2 internet?, telephone?, theory?, medical? yang memang mat saleh create...

nko nak menyusahkan diri create something yang really unnecessary and complete waste of time and funding?...

Put yourself inside their shoe la bro before say anything... consider all aspect of how, why, when and where.

and fyi bahase kita sendiri banyak pinjam dari portugese dengan belanda... kenape sekarang nak kecoh2 pasal translation? to create our own original language?

BTW darah melayu aku pekat, i proud of my culture and i wish all malays to succeed... and im fully support of PPSMI, Semangat melayu aku takde kene mengena kenape aku sokong PPSMI...

about the demo, i have  nothing against demonstration if they do it properly dan tak menyuisahkan orang... not just buat2 bising pastu blah... cari isu lain pulak... pastu demo balik...

"bagi ak sape yg bersekongkol dgn british die la salah...membelakangkan rakyat...dulu,kini selamanye..." ---> just plain stupid...

Rate

1

37# papayaz

yes its true, i've read government issued history books like 500 times, that is why i got an A in history... during my time i dont have anything else to tell me about our history than school textbook and outiside books... and still prefer a book...

the way you said it... nko nampak macam expert history dari aper ko bace dari internet... i'd take it nko dari kecik lagi dah blaja bace blogs or independent thesis or whatever for history lesson... good for you.

Jajan and kermittx

yeah... we must topple BN and give PAS the power it deserve within PR, dont let PKR or DAP wins more seats than PAS... UNDI MELAYU...

Guys

Aku rasa PR boleh diberi untuk memerintah negeri, tapi untuk memerintah negara aku rasa diorang ni tak berapa experience lagi. kita mungkin menyampah tengok pemimpin BN tapi kita tak teruk sangat sampai darurat sangat. kita tak macam Saddam Husin kat Iraq, tgk skrg ni lagi teruk org kafir menguasai Iraq. Kita pun tak mau org kafir menguasai kita spt DAP menguasai kita.
Kita tak sampai darurat sangat lagi, sebab kita tak tahu apa yg akan berlaku jika kita salah ambik tindakan.
-kita tengok DAP dah mula mempersoalkan banyak benda dan melakukan suka hati mereka seperti tanah yg dulu maksimum 99 tahun lease hold jd 999 tahun.
- nama jalan yg dulu ada tulisan jawi bantah...tup..tup tulisan tamil, mandarin pun ada..
- zakat pun nak digunakan

Isu2 yang berbangkit ini mungkin org2 lain boleh ignore tapi kita juga tidak mahu kita sahaja yang ingin berkorban untuk kebaikan semua. Mereka juga tidak mahu sekolah disatukan atau situasi menang menang..

"Menang sorak kampung tergadai" saya juga tidak mahu slogan kg Buah Pala ini terjadi pada kita dan ia juga pernah terjadi pada rakyat Iraq sebelumnya.....

Rate

1

aku amat amat kecewa membaca thread ini...

pls lah..betulkah anda percaya bahawa ekonomi di Malaysia ni masih peluang dibagi pada Cina sahaje?sejak bila orang CIna dapat kelonggaran ekonomi? apa yang Cina mau pun ada kuota dan kena more effort, siapa yang dapat kelonggaran? orang politik sahaja yang dapat!

Orang Cina memang lebih berpeluang dalam ekonomi dahulu akibat penjajahan orang British yang menepikan orang Melayu dalam kampung...lepas tu hak-hak keistimewaan dan Dasar ekonomi baru ni dijanjikan untuk menghapuskan jurang ni....
NAMUM, hak-hak dan dasar ni diEKSPLOITASIKAN oleh orang orang politik sendiri dan mereka rasuahkan duit kaum sendiri lepas tu tuduh bahawa Melayu masih lagi tertindas untuk menutup fakta bahawa mereka yang sebenarnya rasuah dan haram...!
cuba fikirlah berapa CEO sekarang kat GLC dan syarikat ternama ni Melayu... janganlah percayakan data-data yang direka oleh orang politik tu!

Thinking orang Cina tak strong sangat dalam agama, tapi lebih strong dalam budi sebab Confuciuos... oleh itu u boleh nampak PAS disokong oleh Cina, bukan sebab agama, tapi respect dengan orang yang berhemah, e.g Nik Aziz...
Ayat-ayat dalam Al-Quran tu kita orang akan petik kalau berunsur baik dan inspired...ada orang yang rasa sangat inspired tu mungkin akan masuk agama....
sebabnya sebegitu simple sahaja..janganlah emotional sangat pasal agama dan dihasut orang....think rational!

dan fikirlah orang Cina ni semata-mata untung dalam ekonomi dan tidak berkhidmat kah? siapa yang kebanyakkannya  bayar tax selama 50 tahun ni? kan kita sama-sama yang bangunkan negara ni?

orang Cina mahukan sekolah sendiri sebab ia dijanjikan dalam Perlembagaan..kan Hak-hak keistimewaan Melayu dijanji dalam perlembagaan dan kita semua ok? mengapa janji kerakyatan lain seperti sekolah dan tempat beribadat dll kita tidak berhak serukan supaya dikotakan? bacalah perlembagaan dan fikir dengan sudut pandangan kaum lain....

dan apa masalahnya kalau Cina jadi PM? kan kita dah sokong orang India jadi PM selama 20++ tahun?
http://en.wikipedia.org/wiki/Mahathir_bin_Mohamad

asalkan dia orang Malaysia yang akan berjuang untuk semua kaum, apa masalahnya?

Be rational pasal sokong parti ni..janganlah racist! sokonglah yang memang berbudi dan beriman.... Melayu tu yang rasuah dan haram tu janganlah sokong, kan behaviournya tu pun memalukan Islam...u nak sokong orang yang cakap percaya Islam tapi buat semua tu haram kah?

isu-isu di Malaysia ni tak kena-mengena langsung dengan kaum..tapi orang-orang politik yang tipu, rasuah dan meghasut untuk kepentingan sendiri.....

kan dah sokong parti yang majoriti Melayu selama 50 tahun? adakah hidup Melayu ni berbeza besar? atau orang politik yang hidup berbeza besar...? still u orang rasa sokong orang Melayu sahaja helpful lepas tengok balik sokongan u orang selama 50 tahun ni?
pilihlah calon yang betul betul beriman dan berkhidmat tidak mengira bangsa...

Rate

1

Iman dan taqwa ni kita tak boleh nilai...

Kita boleh nilai apabila org memegang tampuk kuasa...dulu baik bagai...tapi bila dah dapat kuasa mcm2 benda depa buat. Aku pun tak suka apa org BN ni buat tapi aku tak kata org PR `dah buat mcm2  utk improve. apa plan PR utk 10 thn , 5thn akan dtg pun aku tak tau.
La ni dah pegang kuasa..duk sibuk kata org lama punya sebab la itu la. Aku pilih hang untuk hang perbetulkan yg hang kata org tu tak betul...tup tup hang sebok salahkan org lama.. kalau aku majikan...aku hire manager baru camni dah lama aku maki...
Yg aku tak mau org kafir menguasai kita ..itu aje...kalau org PAS nak memerintah dipersilakan...aku tak mo ckp je Islam tp kuasa takdak.. Aku tak nampak sgt pengaruh PAS dlm pemerintahan PR la ni.. kalau PAS nak memerintah ..pi depan dulu jd tunjang masyarakat...

Rate

1

Pasal CEO GLC bagai ...hang tak payah la dengki....itu rezeki depa...
depa deserve to get when they run a huge organization..
kalau compare depa ngan CEO comp kat luaq tu ...CEO kita tak banyak mana dpt pun
kalau seleweng duit tu patut la di bawa pengadilan...

itu la hang org suruh blajaq tinggi2 takmo...pastu duk sebok nak cari keje gomen...depa kaya Alhamdulillah la ..tumpang seronok...semoga depa dapat membantu org2 yg memerlukan ..amin

ya laah tu...saya tumpang gembira pun CEO Melayu bertambah banyak..saya tak dengki, saya sedih dan kecewa orang yang  selalu kata-katakan Cina yang dapat ekonomi ni dan kata dia orang tertindas....
kan semua orang pun ada rezeki sendiri...kenapa tuduh Cina sahaja..kan kita orang pun susah payah cari rezeki ni, tambahan susah-payah tu dengan semua kuota-kuota...

kalau hanya orang Islam yang kamu orang sokong ke depan, saya ok juga kalau orang tu betul betul follow Islam dan beriman... Janganlah orang Islam macam AmmNo tu yang cakap Islam tapi berkelakuan tidak...

Saya sanjung Muslim dahulu semasa Standard 3, cikgu terangkan agama Islam dalam Buku teks...Cikgu kata Muslim satu hari sembahyang 5 kali dan kena puasa..saya rasa kagum dan rasa orang yang bertekad dengan agama ni mestilah orang baik since berpegangan kuat...tapi semakin saya dewasa semakin saya kecewa nampak...

Nak negara Islam tu asalkan berkelakuan adil dan bebas kepada orang bukan Islam...
nak haramkan arak semua tu dengan undang-undang saya tak setuju, sebab itu sepatutnya disiplin dia orang sendiri, tak payah lah kawal dengan undang -undang dan affect orang lain....
Saya Buddhist tak boleh makan Lembu dan banyak juga pantang-larangnya, saya tak perlu pun undang-undang untuk kuatkuasakan, saya sendiri akan follow kalau percaya pada-Nya,yang tak follow tu dosa dia sendiri tanggung....

Rate

1

hi raining bell,

Im sorry that i've heard you on my posted lately.. I dont mean to hurt others especially chinese. they deserve to get they want when they work so hard. I believe it so. I'm so worried with the situation now where everybody wanted to be king of their races. I dont mind if non Malay lead us but let it be Muslim.

As you know, we live in cultural society where Malays always welcome everybody which in every people including now bunch of foreigners coming in. Some Malay feel threatened when their own privilleged. but one thing I strongly agree that some Malays manipulate this. I dont enjoy so much priviledge as I study in private University and taking loan to finance my study. I feel threatened nowdays as I read in some blogs where some non Malays questioning about status of Malay language even I believe in PPSMI is good, status of Sultan where they told why should they pay tax and enjoyed by Sultan, why go to space using rakyat money and here and there....
it is simple, because you are Malaysian and your responsible to pay tax and I do pay tax too.  In Islam we pay Zakat and if we know that somebody use that money we have to stop that. we pay that as a responsibility in Islam. In our society now, we measure alot on the property that we gain but not to the value of the people.
Knowledge, Moral and society are the most important thing to balance up our society. hence, I strongly disagree of school seperation since early of childhood.
Now, those parties try to gain as much as popularity to gain support without knowing that society are instable and extremist has taken place in society's heart.

Rate

1

sorry heard should be 'hurt'

raining bell,

Semua rakyat Malaysia nak negara ni aman damai dan stabil. itu paling penting

aku ni duk gak nak tengok mcmmana PR takeover the people espacially kat negeri2.
Aku duk tak puas ati lagi...kalau depa dpt memperbetulkan keadaan dan tak terlalu ekstrim, diorang boleh menaruh undi aku lagi

1st) aku nak PR bagitau apa plan diorang next 5 to 10 years bila diorang perintah. bukan makna BN kaput end of the story..it is the beginning of the story.
2) DAP perjuangkan sedikit masalah Melayu and dont threatened Malay punya privilledge.
3) PKR ni bg aku parti yg aku tak boleh pecaya. org yg dia amik bermasalah..lompat parti la..Pemimpin plak tak responsible benda yg dia ckp..suruh lompat parti padahal kesan lompat parti adalah dahsyat. Pastu janji negara berkebajikan..awal2 dah tanam kat pikiran rakyat negara bagi subsidi terus kat rakyat...this mentality shud be avoided...the leader has to encourage people to work hard.
4) PAS ni plak kena la nasihat org2 dia jgn melampaui batas..ini macam lost communication je antara org PAS..mcm seseorang ckp org bapak setan..ko ingat ko punya zikir berlagu2 tu aku nak beli ke...
(At-Taubah: 9): “Mereka mengganti ayat Allah, al-Quran, demi perhiasan dunia. Lalu mereka menghalang-halangi manusia daripada jalan Allah. Mereka menjual ayat-ayat dengan harga murah.”
Caci maki org ni tak membawa pemerintahan yang lebih baik.

Rate

1