CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MeLaMaL

MaNe Satu LaGi BesT? >>SwiFt 1.5 or Neo CPS<<

tu la...harge lak xbest kn?lol...erm...aku sebenarnye memang berkenan gile2 ngan cps nih..memang cun dh la...tu belom modi lagi...oleh kerana masih bujan dan baru berusia yang amat muda,aku ingat nak amek cps...tapi atiku bercelaru memikirkan swift..yela...ni sebabnya..:

1.Swift made in Japan(CBU)@Japan made(CKD)
   Neo Malaysian Made
2.Swift 4 pintu (practical wise...)
   Neo 2 pintu...
3.Kereta Jepun tuu.....(mulut orang la....)
   Kereta Malaysia....???heh.....(mulut orang gak.....)
4.Swift..more girlish la...Swift Sport pon tetap nampak ala-ala Myvi.....(bagi aku la....)
   Neo CPS...pergghh...standard pon dh cun...belom wat cm Neo Desire tuh....(bagi aku gakla...)
5.Status kerja..."kerja e******r....ape barang pakai Proton...(ni lagi busuk punya cakap..yang nak bayar aku gak...)
6.Parent..lol...xsetuju nk beli CPS...
7.FC...aku pong xle nak ckp...sbb xtau..hehe...
8.handling and speeding...better cps than swift...(orang ckpla....)
9.kalu aku da kawen pon,klu dapat anak pon,aku rs dah abes bayar keta tu pon anak aku kecik lg...ye x?hehe..so xkesah la kot klu pakai keta kecik even da berfamily...kn?
10.design wise....sporty look..garang -vs- girlish....lol...

so sorry klu ade yg kecik ati ke kalu aku cakap swift - girlish....tp bagi aku cmtula..hehe...no offence...dalam pale skang ni tgh berbelah bahagi lagi....cps swift cps swift cps swift cps swift.....lol...

so?ade ape2 lagi nak tambah kengkawan??

amik swift sport la................bedarah idung

tu la...harge lak xbest kn?lol...erm...aku sebenarnye memang berkenan gile2 ngan cps nih..memang cun dh la...tu belom modi lagi...oleh kerana masih bujan dan baru berusia yang amat muda,aku ingat nak  ...
MeLaMaL Post at 1-10-2009 17:06

time aku bujang dulu n ada bergaji skit...........aku beli satria 2nd hand..........itu je lh sedikit panduan dari aku.

p/s: lelaki macho yg bujang apa barang pakai kereta 4 pintu.............ekekeke.........

tujuan aku amik swift :

1. setelah menilai dan memerhati tentang kualiti dan after sales servis dari Suzuki Malaysia
2. enjinnya senyap dan bertenaga walaupun hanya mempunyai keupayaan VVT (kete lain DVVT, VVT-i dsb)
3. Nampak best dan cute jika dibandingkan dengan MYVI.
4. Menjadi perbandingan dengan MYVI.
5. Parking senang
6. Enjin boleh ditala ke mode 'sport'. Aku dah buat ngan Suzuki Malaysia. Myvi jadian take note..jangan simply nak cucuk Swift.
7. Second hand value tinggi..tak banyak swift seken.

my preception..

ambik neo cps jer, sebab ko muda lagi.. nanti abis bayar boleh ambik mpv ker untuk family.. keta neo ko tu nanti boleh jadikan tempat ko lepas tension layan handling bawak laju2..best bawak untuk pegi kejer.. so takde masalah sebenarnya.. setakat kalau ada anak sorang takde masalah sgt..

ambik neo cps jer, sebab ko muda lagi.. nanti abis bayar boleh ambik mpv ker untuk family.. keta neo ko tu nanti boleh jadikan tempat ko lepas tension layan handling bawak laju2..best bawak untuk pegi ...
tepets Post at 2-10-2009 11:31

mslh jgk bro...........nk bawa maid/bibik lagi pegi jln mana2................adik ipar lak tumpang umah ko............parents/mertua rajin dtg ziarah umah.............he he

Follow Us
Ambik aje 4 pintu senang org nak numpang....
Tak pun Neo tue pasang sunroof kat bumbung penumpang bole masuk dr atas keta.....ekekeke

Ambik aje 4 pintu senang org nak numpang....
Tak pun Neo tue pasang sunroof kat bumbung penumpang bole masuk dr atas keta.....ekekeke
masterixs Post at 2-10-2009 15:28

apa kejadah bagi org tumpang krta sports... kalau nak tumpang masuk ikut pintu belakang

mcm aku .. bujang time.. amik neo..  

nak kawen tuko kete...

standard aaa proton.. after 3-4 years segala bunyik mula laa kuar.. wear & tear.. normal laa tuh...

swift aku dah drive... indeed its a bit girlish looking... interior wise... biasa jer... tapi kalo neo..  ko kasi gf ko bwk... mcm best jer.. tapi swift.. pompuan bwk...... err... mmg bersepah pompuan bwk swift...

beli je neo cps, pastu suruh bakal bini beli swift...so lepas kawin ada 2 kete idaman ko kat dpn umah..kang dh beranak pinak ko angkat mpv..libina ke..maintain swift ngan ngan neo utk kegunaan pg keje..

beli je neo cps, pastu suruh bakal bini beli swift...so lepas kawin ada 2 kete idaman ko kat dpn umah..kang dh beranak pinak ko angkat mpv..libina ke..maintain swift ngan ngan neo utk kegunaan pg keje ...
eco_internet Post at 2-10-2009 18:26

good idea

tadi kat tempat parking yang agak gelap, ada sederet kereta nih, ada kereta swift warna hitam. nampak besar plak bila lihat dari depan, walaupun nampak katik bila lihat dari tepi.. hehehe.. tapi cantik ah kaler hitam, walaupun ku suka kaler putih..

mcm aku .. bujang time.. amik neo..  

nak kawen tuko kete...

standard aaa proton.. after 3-4 years segala bunyik mula laa kuar.. wear & tear.. normal laa tuh...

swift aku dah drive... indeed  ...
MengkuduMasam Post at 2-10-2009 17:54

Nk kena buat pool ni nk tau jantina swift hahaha

Tuan rumah sudah ada keputusan ke? Jgn lupa tepek gambar keta bila dah beli...

pas tepek gambar, aku nak test drive..boleh la, boleh la...nnt aku belanja kfc

Salam,
haritu ada terbaca top gear malaysia bulan september nya kot
ada 3 kereta untuk di pandu uji, latio impul, swift sports ngan neo cps...
final result .. neo cps jadi pilihan..

top gear malaysia ni sape yg test? org malaysia gak ke?..kompem proton menang..

herm...setelah mengkaji2 semula jawapan2 yang diberikan,maka aku mungkin lebey berminat dengan neo cps berbanding swift...tp skang ni masih berbelah bahagi lagik..sbb?sbab 2 pintu ngan 4 pintu jerk..herm...yg len2 tu for sure neo cps will win over swift..tp 2 pintu ngan 4 pintu jek yg meragukan aku lagi skang nih...haishh...

78# MeLaMaL

last...buat tuan tanah
tepuk dada tanya napsu...

herm...setelah mengkaji2 semula jawapan2 yang diberikan,maka aku mungkin lebey berminat dengan neo cps berbanding swift...tp skang ni masih berbelah bahagi lagik..sbb?sbab 2 pintu ngan 4 pintu jerk..h ...
MeLaMaL Post at 6-10-2009 02:09

pilih la swift..............sbb swift bukan proton.............