CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zacks

Nak tamatkan insurance EtiQa Takaful

Better rujuk balik apa yg ada dlm polisi tu ...

maaf la ye...nak tanye sket...aku memang betul2 tatau nie...

kalau ada insurans, kat polisi tu die kata cover perubatan sume tu laa....tapi takda medical card tu apecite ek...sebab terbaca tadi, ad ...
aku_blur Post at 21-11-2009 09:20 PM

Dulu anis pun ambik menda mcm tu jugak...cover perubatan sume tu tapi tak ada medical card...maksudnya kalau masuk sepital, buat operation ke apa ke...semua kena dulukan duit sendiri dulu...kemudian claim kat ini insurans...then anis terminatekan itu polisi ambik lain....yg ada medical card bagai nih...satu lagi agen anis ni pun sangat friendly...tanya jer lah apapun...semua dia leh jawab...

Baguih betul Anis ... siap puji ejen dia lagi ... mentang2 diary 2010 dah sampai ... Nanti saya pastikan dia bagi pada Anis banyak

Baguih betul Anis ... siap puji ejen dia lagi ... mentang2 diary 2010 dah sampai ... Nanti saya pastikan dia bagi pada Anis banyak
ibm632 Post at 23-11-2009 03:54 PM

dah agen tu buat keje bagus...kena ler bagi pujian kan....diary je ke...payung tak der ke...nak mintak payung 2010 arr kat my agen tu....

Anis tunggu lepas raya Haji yer... nak balik Kg dulu

ermmm...kalau saya jd Anis, saya mintak bukan stakat mintak payung golf aje..mintak skali payung besar yg bole bukak bisnes burger..

Follow Us
ermmm...kalau saya jd Anis, saya mintak bukan stakat mintak payung golf aje..mintak skali payung besar yg bole bukak bisnes burger..
jenglut Post at 25-11-2009 12:35 PM

sian kat my agen tu..dah lerr kurus kering...kang anis mintak payung besor kedabak tu..makin kering ler dia tu... ....anis nak payung...payung...payung...payung...payung...( 5pcs tau my agen...4 utk my kids...1 utk anis dan honey) + dengan diary 4 pcs...pehtu t-shirt logo Manchester United nak 6 helai...nak yg berkualiti tau...x mo cap pasar malam..wakakakakaka...mesti dah kecut perut my agen tu....

Fuuuhhh... ejent tu bilang sama saya .... semua request dari Anis bikin dia miagrain

Apesal senyap ajer ... Dah kenyang makan daging ker semua ni ...

Fuuuhhh... ejent tu bilang sama saya .... semua request dari Anis bikin dia miagrain
ibm632 Post at 26-11-2009 01:05 AM

sian my agen....kena migrain lah pulak.....

Ok..nak tanya lah kan pada saper2 yg leh jawab...baru2 ni dpt medical card yg baru, so medical card yg lama tu buang ke potong ke atau simpan jer dlm beg?...

medikal kad yg lama pun boleh pakai lagi .... bagi pada cik abg ... suh dia letak dlm valet ... mana tau kalau2 masa anak sakit tu anis pulak otstation boleh Cik abang tunjuk kat yg satu lagi tu ..

medikal kad yg lama pun boleh pakai lagi .... bagi pada cik abg ... suh dia letak dlm valet ... mana tau kalau2 masa anak sakit tu anis pulak otstation boleh Cik abang tunjuk kat yg satu lagi tu ..
ibm632 Post at 1-12-2009 11:30 AM

Ooooo..masih boleh guna erkkkkk?....oraittt....kang bagi kad yg lama tu kat cik abg....anis simpan haq yang baru tu...masih valid erkkkk kad yg lama tu.....nasib baik tak pi buang tu hari...

salam semua....tgh dlm dilema gak nie....actually saya baru setahun amik etiqa mesra plan untuk saya & wife...mesra ni more on saving la...tunggu umur 55tahun baru matang la polici nie...premiun saya RM150 wife lak RM100, so kira bulan saya bayar RM250 la...saya tinggal kt utara...agent lak kat Melaka, agent ni kwn wife masa kt U dulu....mula2 dulu mmg saya tak mau amik kt agent nie sbb jauh sgt, apa2 jadi kan susah....tp dh wife kata nak tolong kwn dia...tak pa la....plan yg saya n wife amik ni mmg tak ada medical card....memandangkan agent jauh, so mmg sukar la saya nak refer...dia lak apa sms saja....nak call saya as client pun susah....agent apa cm nie.......email lak lambat reply....calendar etiqa pun tak penah dpt, dapat kalendar beras yg kuda tu ada la... satu lg......saya byr melalui credit card ezypayment....6 bulan pertama mmg ok...tp lepas tu...saya punya stop 2 bulan....wife lak 4 bulan....so skrg ezypayment kami dh lari la....
skrg saya palan nak tukar p BSNpru lak la....tp memandangkan baru setahun kami ngn etiqa boleh kami dpt balik apa yg kami dh bayar...etiqa agent kami ckp kami tak dpt sesen pun....tp agent BSNpru kata leh dpt tp sikit ja...mana satu betul nie?

kindly advise

thanks in advance

TT dah terminate ke Insurance tu...takder berita ni....

1 lg point sbb aku nak tukar ialah agent etiqa aku nie keje cm hampeh sikit.....maklumla dok jauh.....sebelum aku sign semua quotation dia send via email ja la......time tu semua quotation dia latak kelas kerja aku Group no. 1 means kerja yg opis yg tak berisiko la.....tp bila sign semua form....dia pun post la policy n quotation yg aku dh setuju n sign...aku percaya kt minah nie sbb dia kwn wife  aku so aku tak check la quotation tu....tp lepas 1 tahun aku belek2 balik la fail tu....tgk2.....quotation yg dia post tu dia letak group kerja aku group no.3 means engineer (hazardous industry) gila pa minah nie....bukan dia tak tau aku keje apa, hari2 lepak opis ja..mana high risk pun...so aku pun compare la dua2 quotation tu......aku akan rugi RM4700 selepas 27 tahun....:@

salam semua....tgh dlm dilema gak nie....actually saya baru setahun amik etiqa mesra plan untuk saya & wife...mesra ni more on saving la...tunggu umur 55tahun baru matang la polici nie...premiun saya  ...

........6 bulan pertama mmg ok...tp lepas tu...saya punya stop 2 bulan....wife lak 4 bulan....so skrg ezypayment kami dh lari la....
skrg saya palan nak tukar p BSNpru lak la....tp memandangkan barusetahun kami ngn etiqa boleh kami dpt balik apa yg kami dhbayar...etiqa agent kami ckp kami tak dpt sesen pun....tp agent BSNprukata leh dpt tp sikit ja...mana satu betul nie?

kindly advise

thanks in advance
matbuq Post at 15-2-2010 15:41

salam en matbug,

Utk prosedur termination polisi insuran/takaful, seelok2nya u hantar surat termination bersama buku polisi kpd branch berdekatan..dgn ini, awak akan mendpt info lebih tepat berkenaan nilai surrender value yg ada..dalam kes awak, saya rasa tiada langsung kott..jika ada pun, beberapa RM sahaja..

Nasihat saya, tidak perlu sign-up polisi semata2 kerana kwn2 itu ejen..sebaik2 kawan, biarlah awak tau apa jenis manfaat perlindungan polisi yg awak ambil..jika sign-up polisi dgn ejen lain pun, boleh jg jd kawan..

selamat menjd warga PruBSN!

Rate

1

sapa2 yg blum ada insurance.. sy nasihatkan x payah la..baik buat saving sendiri... bukan senang nak claim insurance and jumlah wang claim pun bukan dpt byk pun....

a'ah betull..saya pun bersetuju dgn Nurfa..
kalau boleh insuran kete/moto pun jgn renew..kita naik bas aje..

Bijak wang!

a'ah betull..saya pun bersetuju dgn Nurfa..
kalau boleh insuran kete/moto pun jgn renew..kita naik bas aje..

Bijak wang!
jenglut Post at 18-2-2010 12:08 PM

tumpang gelak...buleh?..

Saya pun tumpang gelak jugak ....