CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: secawankopi

[FILEM HANTU] Undian paling seram (Filem Msia)

manzzhonda posted on 12-1-2013 10:11 PM
tgk masa zaman budak2 seram la... sekrg lau tgk, rasa mcm org bodoh jer... di guna2 je.. hahahaha... ...

Memang tak bagus kalau budak-budak tengok. Aku pun masa budak-budak kalau tengok cerita seram memang rasa takut sangat.. Bila dah besar tengok balik cerita tu, tak adalah seram mana pun..
Pernah aku baca satu komik kanak-kanak ni.. Boleh diaorang tulis cerita pasal ada seorang lelaki(kot)yang suka makan otak budak.. Siap cakap yang itu adalah kisah benar! Aku dengan adik aku memang percaya habis la cerita tu..
Tak pasal-pasal aku jadi takut nak keluar rumah

MISTERI RUMAH TUA

tahun 80an

norkumalasari berlakon jadi antu

yang beranak ikut mulut tu

arghghhhhhhhhhhhhh

AlienGurlz posted on 18-1-2013 01:30 AM
Memang tak bagus kalau budak-budak tengok. Aku pun masa budak-budak kalau tengok cerita seram mema ...

hahahaha kecik2 pun da kena tipu... kena tipu sal hantu... hahahaahahahaahah

Hai semua....thread ni menarik.Ok aku pun ada nak kongsikan cerita hantu kat TV yg aku pernah tgk masa kecik2...sekitar hujung 80an dan awal 90an dulu.Sbb bg aku, aku lebih suka lg drama2 seram kat TV dari filem2 yg korang ceritakan tu.Ye la lg pun pd masa tu aku mmg cuma boleh dan mampu tgk TV je.

Drama pertama, Topeng Merah...tak silap pd tahun 1990.
-Ceritanya, sorang lelaki ni (lakonan Azmil Mustapha) pegi Sarawak.Dan masa kat Sarawak tu dia beli satu topeng bermuka manusia ala2 zaman purba/zaman batu yg berwarna merah.Then lps tu bila dah balik semua KL...ceritanya bermula bila pd satu malam tu, Azmil ni balik ke rumah dia...Tiba2 ntah mcm mana, anjing peliharaan jiran dia (orang Cina) terlepas keluar dari pagar rumah then serang>gigit lah Azmil ni.Mmg parah kaki dia kena gigit dek anjing tu...Then dipendekkan cerita lps tu slps Azmil ni slow talk nak settlekan kes tu dgn jiran Cina dia tu,..pd satu malam tu, tiba2 je anjing Cina tu tadi mati.Sbb kena bunuh dgn topeng merah tu!..Topeng merah tu keluar dgn sendirinya dari almari simpanan, dan terus pegi kat anjing tu dan zasss anjing tu!..Then masa pagi esoknya tu kecohlah jiran Cina dia tu yg anjingnya mati dlm keadaan ngeri,..sampai dia buat report polis.
Rupa2nya, topeng tu ada spirit.Topeng tu akan jadi mcm 'penjaga' kpd 'tuan' nya dgn sendirinya...iaitu sesiapa yg memilikinya (Azmil kan beli topeng tu masa kat Sarawak then bawak balik ke KL, simpan dlm rumah dia)..So klu ada sesiapa yg make a mess kat 'tuan' dia, mmg dia akan bertindak!
Last2 sekali, Azmil pegi balik ke Sarawak, pegi tempat kat mana dia beli topeng merak tu utk dipulangkan semula...
Settle~

Antara drama2 seram yg aku pernah tgk, tp yg ini semua tak igt secara lengkap dan betul apa tajuknya dan para pelakonya...
- Drama seorang lelaki ni wartawan, pd waktu siang.Tp bila malam dia jadi Orang Minyak...Serious seram!Antara scene yg aku igt masa dia tgh menuntut ilmu tu, dia kena makan jantung pisang setongkol tu mentah2 mcm tu je selama bbrp malam.Dan mandi minyak hitam.Puncanya dia jadi mcm tu ialah sbb dia ni benci yg teramat pd perempuan (aweks la senang cakap) lps dia dipermainkan dan ditinggalkan olh aweknya atau tunangnya ke...(tak igt), so dia ni mmg nak bunuh perempuan je, slps dia rogol prempuan tu.Lelaki tu lakonan Azman Abu Hassan.

Lagi...
-Drama kedua, kisah sekumpulan penyewa lelaki bujang yg jiran dia, seorang lelaki dlm umur 40an yg tlh mati dlm bbrp hari, tp baru diorang sedar dan discover mayat tu.Sbb masa tu ada bau busuk yg lain macam yg teramat sgtlah busuknya...Then lps tu lps dah settle urusan mayat/jenazah tu semua...tiap2 malam diorang kena kacau!Sampai last sekali diorang pindah keluar dari rumah tu sbb dah tahan sgt kena kacau.
Yg aku igt pelakon dia sorang je iaitu Hilal Azman...watak salah sorang penyewa lelaki tu.

Drama lg satu ni pulak, lg seram tak igt sampaikan aku sendiri pun blah, tgk tak habis sbb terlampau takut sgt...
Ceritanya psl sorang budak perempuan sekolah menengah, yg selalu kena serang histeria tak kira kat rumah atau sekolah.Dan ada satu scene tu yg seram giler, satu petang tu dia main buaian kat tepi rumah dia.Leka dok main buaian sampaikan tak sedar yg hari dah masuk senja.Then emak dia panggil lah dia suruh masuk rumah...dan masa dia berada kat dlm bilik dia, tiba2 ada satu bayangan lembaga berwarna hitam muncul kat pintu bilik dia...bertanduk!..Perghh lps tu aku sendiri pun blahh tak nak tgk lg dah cerita tu sbb takut sgt.
Drama ni aku tak igt dan tak kenal walau sorang pun pelakon dia.

Rate

1

Follow Us
opah aku sebijik cam ruminah sidek tu.. bukan dari segi rupa tapi tang leh nampak2 benda tu..
tak sure la dia nampak betul ke apa..

kalau balik kampung dia akan sediakan tempat tido cam tuk 10 orang padahal yang nak tido
aku sorang je yang balik time tu.. siap ckp lagi, bg selimut kata adik-adik tu..

kadang2 aku dok tengok tv kat ruang tamu bawah, dia akan jerit panggil nama aku suh ambik budak2 kecik
main kat tangga, gile tak seram..

pd aku cerita karak yg si yusri buat tu...coz lps tengok cd tu anjing jiran aku menjerit tak henti2...mlm tu lak aku nampak pocong ke apa tah kat umah aku...duk melintang atas aircon....duk terapung atas sofa....mmg menakutkan lak...aku cite kat suami aku dia tak nampak...hanya aku n anak kecik aku jer yg nampak...alih2 aku pasang cd mengaji...siang mlm baru la ok...lps tu mls dah nak tgk cite hantu kat umah...

Filem hantu Malaysia sekarang dah tak seram ... asyik-asyik Ruminah Sidek jer jadi hantu.

Erk, citer2 yg dlm senarai tu semua citer seram ke? Awat aku tgk boleh gelak2? Cis!!! mati2 aku ingatkan citer2 tu sumer filem komedi... Rasa tertipu sgt!!!

billionman78 posted on 9-3-2010 08:36 AM
nyesal kenapa lak? aku tengok citer dia macam ok gakla..ada elemen seram gak..tu semua citer urban ...

hahh cte ni agak seram la! Tapi yg ade dlm senarai tu..Hurmmm cane nak cakap eh? kurenggg seram.. tak ase mengancam pun?

apejanpunyer posted on 5-12-2011 10:43 PM
terbaca thread ni smlm.. so bru je lbh krg 5 mnt td pejan cri kat utube cite misteri rumah tua tu..  ...

wahhhhhhhhhhhhhhhhh!!
Treus carik kat youtube..Naseb skg siang hari kat opis. kalo kat rumah memalam tgk kepala Kumalasari tercabot tuh...euwwww tak jejak tanah la larikkkk dari rumah sewa~ngaaaaaaaa

budakgraphic posted on 5-2-2013 02:14 PM
Erk, citer2 yg dlm senarai tu semua citer seram ke? Awat aku tgk boleh gelak2? Cis!!! mati2 aku inga ...

klu mmg dah hardcore genre horror .... citer2 yg disebutkan spt diatas hanyalah didlm kategori filem komedi di mlm hari jerrr .... citer2 hantu yg seram adalah citer2 siam / thai korea pun kalah ... barulah layannnn .... ya dak

msrosse posted on 20-5-2013 10:08 AM
klu mmg dah hardcore genre horror .... citer2 yg disebutkan spt diatas hanyalah didlm kategori fil ...

Hehehe, setuju... The best still citer seram thai... Tapi kalau nak kira era 90-an, citer hantu hongkong yg paling seram...

nascimento posted on 8-5-2010 04:52 PM
heh.. ada satu kesah drama hantu melayu, dibikin nak semacam twilight zone. kiranya ada banyak cerit ...

ingatkn anne sorang je yg ingat citer yg nombor 1 tu. yg org kmpg nk mkn diorang yg stuck kt dlm kete x silap. rupa2nye anne ada geng..:-). apa tajuk citer tu eh nascimento??? dia bynk2 citer dm 1 drama kn??

QueenAnneLace posted on 21-5-2013 12:01 AM
ingatkn anne sorang je yg ingat citer yg nombor 1 tu. yg org kmpg nk mkn diorang yg stuck kt dlm k ...

aku mcm teringat cerita ni..

cerita vampire dtg malaysia ingat tak?
sampai malaysia, vampire tu pulak mati  kena hisap darah dgn pontianak Malaysia.
welcome to Malaysia katanya

semua dia filem di atas x seram...

bg aku citer melayu yg paling seram ialah kekasihku seru..
tu pon aku x layan sangat citer melayu

aku asik teringat cite Main-main Hantu
tah rasa macam real sangat
then, ade hearsay cakap
adegan last kat kubur tu
mmg hantu betul yg muncul

korang ingat x, cite ape
yg budak tu kena tanam kat dinding
aku x ingat
tu seram gak

yg budak kena tanam kat dinding tu citer 'RAHSIA'.