CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: hayrin86

Tarikan utama anime kepada penonton

Minami_Kotaro posted on 12-9-2013 12:55 PM
aku xminat anime cite yg cintan cintun..aku ske yg sci fi..nak2 yg robot..

Dude, everybody likes bigass robots!

storyline
music
character
tu antara paling penting la bagi aku

Vote semua..

Kalau aku, mula2 mmg storyline, mesti bagus.. Aku tak kisah genre apa pun janji ada cite yg kuat, cukup segala hukum sebab-akibat, camtulah.. Aku selalu elak cite yg over cliche, n terlampau byk fanservice..

Lepastu watak2 pun penting, aku suka mencari watak2 female yg kuat fizikal &/ dalaman, sikap n latar belakang/cite bagus.. Watak2 lain kalau boleh jgn annoying sgt, yg male selalu aku suka yg manly, ada sikap n latar belakang/cite yg bagus, lagi yg byk guna muscle hehe, aku benci yg terlampau perasan hebat, n dia pnya creation tu terlampau byk fanservice (utk kaum typical pompuan minat), psl ni, sama gak dgn female), oh ye, yg female aku benci yg terlampau moe n ecchi gak, damsel in distress, terlampau mengejar lelaki idaman.. Satu lg jgn terlampau bodoh gak..

Art, yg sgt cantik mcm dlm 5cm per Second, sgt terpegun tgk.. Dialog n skrip pun kena best, lbh2 lagi yg boleh gabung deep/simbolik dgn lucu sekaligus, yg terbaik aku penah jumpa ialah Honey & Clover..

Pastu muzik, Kebanyakkan muzik n lagu dlm anime mmg best2, kdg2 boleh buat aku jd minat gile kpd artis terlibat, mcm aku start minat Kalafina n Yuki Kajiura lps tgk Kara no Kyoukai..

Lg, aku suka cari simbolisme.. Kalau yg action, mesti fight scenenya hebat2, barulah best.. =)

Tp aku rasa anime2 ni ada persamaan menarik yg ketara, hampir semua anime (kecuali hampir semua slice of life) dibina satu world yg kreatif, boleh bawa kita ke satu dunia yg lain terus dr dunia yg real.. Yg plg best gak sbb gaya komedi dorg, kdg2 sampai sakit perut gelak..

Last edited by AeriSha on 21-12-2014 05:02 AM

1) Yang aku tgok adalah character design dan art style dunia anime tu. Anime yang terbaik dari 2 kategori ni ialah Monogatari series. Unik sangat.!

2) Storyline yang menarik. Kalau boleh tanak la ada plot hole yang ketara. Antara anime yang ada storyline menarik : Steins;Gate.

3)Character development. Yang ni agak penting supaya kita terasa lebih attach dgn karakter karakter tu dan merasakan kewujudan mereka tidak sia sia. Contoh anime : One Piece.

4)Genre. Yang ni personal preferences lah kan. Kalau aku - romcom,adventure,fantasy,thriller,sports,shounen,harem,mystery,supernatural.

12
Return to list New