CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tdpp2006

[MANGA] Bakuman

bila bc bakuman ni br tau mcm ne dr manga jd anime..mmg best la.

http://somemangas.com/manga/Bakuman/111/

aku suka chapter kali nih...
nampak kematangan shujin menangani masalah.. saiko plak yg tgh stuck ngan citer... mmg dia masih perlukan shujin jugak

Aikss.... nnt Shuujin n Saiko bawa haluan masing2 ke? Aku maleh nk ikut manga.

@ clue

tak la clue, derang tak berpisah.. byk kali da derang hadapi krisis tapi akhirnya derang tetap bersama gak..selalu awek shuujin tu mesti nanges bila tgk derang berbaik nanti

Reply 44# Kia_picanto

Biasanya diorang konflik pasal apa?

Reply 45# cmf_cluesan

konflik pasal keje derang ni la.. pasal buat manga nih.. pressure nak menghasilkan manga yg diminati ramai.. derang bukan gaduh tumbuk pon...

tak silap konflik memula tuh sebab saiko ingat shuujin sibuk tumpukan citer novel online awek dia.. jadi saiko cam majuk ah.. dia rasa baik buat sendiri2 la camtu.. nasib baik editor derang tolong dan derang bersama balik utk hasilkan manga yg depa minat sendiri dan diterima pembaca.. lepas tu ade sekali tu derang gaduh ngan editor baru manga yg diorg buat nih.. saiko ingat shuujin nak sokong pihak editor tuh.. dia cakap terus terang.. sekali editor tu hangin la.. dia siap bg kata dua tak yah si shuujin tu keje ngan saiko lagi.. hehehe.. shuujin yg setia terus tinggalkan editor tuh.. last2 saiko dgr reason shuujin nape dia setuju ngan idea editor dia.. lepas tu baru dia setuju ngan konsep baru manga derang

tapi masalah derang nih manga2 derang byk tak popular.. diorg cam tak puas hati la.. even editor lama diorg pon bg tau yg genre manga tu tak sesuai ngan ashirogi muto nih.. jadi saiko dan tensen.. dia nangis2 kat awek dia tapi tak berani nak cakap ngan shuujin sebab shuujin tgh bz nak kawen.. dia kene pikirkan cemane shuujin nak tanggung kuarga kan.. tapi last2 shuujin setuju.. dia cakap.. dia pon nak manga yg lagi hebat dari skang.. dia tgh nak fikirkan cerita ape yg boleh kalahkan manga Crow (manga paling top dalam citer bakuman nih).. jd diorg mintak kat ketua editor nak tutup citer manga lama.. masa ni siap gaduh mulut ngan ketua editor tuh.. siap editor2 lain nak backup si ashirogi muto nih baca la part ni.. best giler..

lepas tu dah buat manga baru skang nih.. mmg manga derang sentiasa top 5.. selalu ade kat tempat ke4 la.. tak penah turun.. tapi tak leh wat anime.. saiko ni dah janji ngan awek dia.. nak ajak kawen bila anime hasil cerita manga ashirogi muto kuar kat tv dan awek dia jadi seiyu anime tu sebagai heroin.. tapi malang plak manga tu tak diluluskan sebab tak sesuai content citer dia utk kanak2.. baca la apa citer manga derang.. saiko keciwa dan dia skang tgh cuba nak wat manga baru sambil samb manga yg tgh running kat Jump nih.. tapi tgh2 nak create tu si shuujin dapat kontrak wat citer manga lain.. hehehe.. mesti la macam2 konflik masa tuh.. sila baca manga tersebut utk keterangan lanjut... apa jadi ngan shuujin jadi story writer manga tu ke tak.. dan apa citer manga saiko yg baru nih..

Rate

1

Follow Us
Pergh best ko punya synopsis ni. Aku cam malas nk ikut manga lak. Tgk la klu da tak sabar lagi, aku baca manga ni. Skang ni biar aku follow je anime dlu.

Pergh best ko punya synopsis ni. Aku cam malas nk ikut manga lak. Tgk la klu da tak sabar lagi, aku  ...
cmf_cluesan Post at 29-11-2010 22:28

ko folo jer anime dia.. lagi best aku rasa.. aku tak folo anime dah.. sebab dah terkedepan citer..
tapi konflik derang sgt cute dan sesuai ngan usia remaja budak2 nih..

Reply 48# Kia_picanto

Follow anime puas sikit kot. Letih nk follow manga.

Reply 49# cmf_cluesan

aku follow manga sebab tak sabar nak tunggu anime dia..
kalau belom follow manga aku rasa aku folo anime gak...

Reply 49# cmf_cluesan
Letih sbb byk tulisan...
Dialog dlm Manga Bakuman ni mmg panjang2...

Npk gayanya Bakuman mcm lgi panjang dri Deah Note...

Reply 50# Kia_picanto

Takpe, jenuh nk mengikut manga ni. Cukup la ikut One Piece da la.

Reply 51# danialarif

Yup, sbb dia nk terangkan pasal suma proses2 dan term2 yg terlibat.

Bakuman 112

Rate

1

Reply 54# cmf_cluesan
Emm... Aku bca online tak apa jgak, bleh paham lgi tulisan panjang2...Aku bli yg trans melayu pny yg comic house buat tu...
Ada yg aku tak paham apa tgh cte... Comic house pny trans agak teruk tpi terpaksa bli sbb nak buat collection...
Klau nak bli yg englisg trans tu tiap2 bln mmg bankrupt la aku...

Reply 56# danialarif

Huhu.... mmg teruk pun Comic House punya translation.

Reply 56# danialarif

danial-kun.. ko beli manga Comic House kat kedai atau by pos?

dah lama tak beli.. ade beza ye rega manga english ngan bm?

minggu ni nampak shuujin nye kehebatan dalam gaya penulisan..
dia boleh tau cara penyampaian yg sesuai dgn keadaan..
end of this chapter, love fest mangaka start ngan niizuma eiji (arch enemy ashirogi muto) nye story. komen shuujin yg paling mengejutkan: ok ke citer cam nih

Reply 58# Kia_picanto
Bli dkt kdi je... B.M dgn English Trans beza dri segi harga dgn quality translation nya...English pny Viz Media yg buat,translation mmg perfect,print pun dkt U.S... Harga plak dlm +-Rm30..
B.M pny Comic House yg buat,trans mmg crappy, kdg2 nma character pun bleh slh... Contoh mcm Bleach dgn Black Cat, ada nma character yg salah... Tpi harga dlm RM4.90 je sbb buat & print di M'sia...