CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

kalau nak cerita kedai makan yang di bom orang boleh ka..? tak pakai pelaris.. tapi orang dok dengki.. macam macam jumpa barang dan kerenah orang yang duduk/masuk kedai.. bukan menuduh.. tapi cara dan gaya sangat mencurigakan..

Wahhh.. Kisah nasi lemak pun femes kann.. Aku pun ada syak wasangka jugak kat satu stall nasi lemak ni.. Stall nasi lemak ni kat dalam kawasan uni aku lahhh. Ramai giler pelanggan nasi lemak ni. nak kata stall lain tak de jual, ramai je jual. even stall sebelh pun ada jual. tak de la laku macam stall yang satu ni..

memula dulu memang aku tak pandang pun stall ni. aku jenis selalu tak perasan kedai.(sampai pernah setahun aku lalu lalang, aku tak pernah nampak pun kedai tu,,huhuu.. nasiblahhhkann..)

sampai lah one day, aku tetiba teringin nak makan nasi lemak. aku berbaris laa.. panjang nak mampuss.. ye lah, nak try kan... so aku g beli.. tapi kann.. aku tak sangka aku jadi macam ketagih.. kalau boleh setiap hari, setiap kali makan tenghari and makan malam mesti aku beli nasi lemak tu.. rasanya takde lah sedap mana pun. banyak jugak part yang boleh dikritik.. tapi entah lahh.. aku jadi ketagihh gilerrr..

Tapi kaannn ada satu benda pelik setiap kali aku makan nasi lemak ni.. Akan ada part aku makan tu, aku akan terasa macam makan taik..!! yup taikk..!! ye la kan,, kalau dah masuk mulut, mesti deria hidu pun berfungsi kan.. aku try jugak fikir tu rasa lain kott.. tapi kepala hotak aku ni memang asyik cakap tu rasa taikk.. tapi yang digusting nyaa... aku boleh je teruskan pemakanan aku sampai abiss sehingga menjilat jarii.. hahahhaaa..

Pernah jugak aku mengadu and bercerita kat roomate aku,, sebab dia pun tanya aku,, tak jemu ke makan tiap hari setiap kali makan siang malam?? aku cakap la kat dia..entah lahh.. aku pun pelik.. tapi nak buat macam mana,, aku ni jenis yang susah nak makan, kalau time ada selera tu, aku lantak je laahh.. pastu aku penah jugak citer kat dia sal rasa taik tu.. pastu member aku pun buat muka pelik jee.. lagi2 tengok aku continue makan sambal berbulan lamanya..hahaha.

dan pernah jugak time aku berbaris nak beli nasi lemak tu,, aku terbau taik tu jugak.. hahahah.. aku dah mula speku.. sebenarnya aku dah memang ragu2 pun sebelum tu,, tapi macam dah terikatt..

then, satu lagi yang aku perasan, setiap kali aku nak g berbaris and pegi kat kawasan kedai tu, aku rasa kepanasan semacam. pernah sekali aku pitam sebab berbaris lama plus panas sangat.. tapi gigih jugak aku beli.. wahahahahaha..

sampai la kes aku pitam tu,, aku start macam serikkk.. still beli tapi jarang.. and last week last aku beli, aku tak abis,, selalu nya abis je sambil layan running man. hahahha.tapi kali terakhir aku beli langsung tak terjamah. sebab takde rasaaa.. pastu sampai sekarang aku tak beli dah.. lalu pun tidak. pandang apa lagi..niat nak beli tu jauh sekali.. rasa nya tu lah last aku beli nasi lemak tu.. pasni memang takde dah lahh kott..hihiii..

memang ramai jugak yang pekena pelaris kat nasi lemak ni.. tapi ramai jugak yang memang azali sedap resepi turun temurun dan bakat memasak.. contoh terdekat, mak aku...!!! mak aku baca bismillah je.. ehehhee. SEDAP......!!!! nyum nyumm..

Rate

1

cik.panda posted on 6-9-2013 01:02 PM
Aku suka makan nasik lemak kat jalan meru, klang. Family pun suka. Kadang2 gigih datang jejauh semat ...

kalo ada kucing nape ek...
aku rimas btl kalo ada kucing....sbb kang nti anak aku x nk mkn...dok takot kt kucing tu...
aku nk mkn pon x senang....

fifie_olin posted on 12-11-2013 10:32 AM
kalo ada kucing nape ek...
aku rimas btl kalo ada kucing....sbb kang nti anak aku x nk mkn...dok  ...

Ada kucing best... suka main kucing... bagi kucing makan.... kira sedekah la tu

Yang tak best kucing meloncat atas kerus

bonita posted on 6-11-2013 03:50 PM
mamak mana? hakim ka?

member aku ader citer psl satu restoran mamak kt sek 7 nih...kisahnyer dia ngn member nk minum pagi kt kedai mamak nih...masa tuh hujan lebat..sampai kt depan kedai member aku pun parking pajero berdepan ngn kedai...siap parking dia pun bukak pintu bedebus lari ke dlm kedai...alih2 dh duduk kat meja baru perasan member dia tk turun pajero lg...nk tak nak dia berlari balik masuk dlm pajero...
"ko knp tk turun???" member aku tnya...jwp member dia sambil mata tk berkedip pandang arah kedai...
"jom balik, cepat2"...
agak2 dh jauh skit dr kedai tuh baru member die bukak citer...
" aku tk jadi nk turun psl aku nmpak satu benda atas signboard kedai tuh... besar giler mcm beruk berdiri atas tuh ngn mata merah"...
dan2 meremang segala bulu member aku...sejak tuh terus kedai mamak tuh di blacklist...
adakah kedai tuh restoran ha***???

Rate

1

soptg posted on 12-11-2013 03:25 PM
member aku ader citer psl satu restoran mamak kt sek 7 nih...kisahnyer dia ngn member nk minum pag ...

OK lps ni bon boikot Hakim... ekcelli lama dh tk pi mamak ni... Restoren Kayu Nasi Kandar pon dh tutup...

Follow Us
espri6006 posted on 11-11-2013 02:17 PM
BiaR BETUL????????? . adakah restoran nasi kukus 1,2,3,4 kat paka dan mesra mall? harap buka ...

berangkai2 kedai nasi kukus ni kat paka..kan.Tapi lps kedai arwah tu berniaga nasi kukus..aku tgk ramai pulak yg menirunya..kat kerteh ada juga 2 kedai nasi kukus yg aku pernah makan..tau pun sbb hubby selalu lunch kat 2 kedai ni.Baru2 ni ms musim plant2 shutdown..aku tgk tepi Pasya Jati tu ada kedai jual nasi kukus juga tapi  x pernah singgah pun.
Last edited by kodoklawa on 12-11-2013 04:52 PM

kodoklawa posted on 12-11-2013 04:50 PM
berangkai2 kedai nasi kukus ni kat paka..kan.Tapi lps kedai arwah tu berniaga nasi kukus..aku tgk  ...

kalau kat kerteh banyak jer kedai yang jual nasi kukus tapi yang paling popular sekali depan masjid jamek tu lah...sebab ayam dia memang kaw2 beso, seketul tu boleh bagi 3orang.emmmmm nyamm nyamm dapnyer.

hehehe... wen nak cite pasal benda ni baru je berlaku minggu lepas...cuti thaipusam aritu wen ronda2 la nak pegi beli kuih.. so area tempat biasa wen beli kuih ni nampak ada satu gerai kuih...meriah jugak kuih nya...ada cucur..popia..taufu fa...

So.. wen pon pegi la.. tapau cucur udang.. popia basah..taufu fa...cucur plak baru pas goreng memang nampak sedap..sambil membeli sembang la ngan owner gerai tu...tanya dia..baru ke meniaga...sbb sblm ni wen x pernah nampak..selalu nampak gerai jambu ngn gerai samosa je... adik jual kuih tu cakap " kak dah  2 tahun saya meniaga sini... bukan akak sorg je tanya...ramai dah tanya"

Dia cite ngn wen sblm ni hari2 dia meniaga tak laku...apa yg dia bwk dtg itu bawak balik... dia kata lepas dia jpe ustaz baru2 ni...alhamdulillah rezeki bertambah... mmg wen memula x caya pelaris or penutup ke apa ni.. tp dah nampak ngn mata sendiri huhuhuh....

Rate

1

arwen81 posted on 20-1-2014 05:00 PM
hehehe... wen nak cite pasal benda ni baru je berlaku minggu lepas...cuti thaipusam aritu wen ronda2 ...

sy pun baru jer alaminyer awal bulan nih ... sy nak pergi jumpa org ... org tu dah ckp dia tggu kat gerai ayam penyet tepi jalan sbb dia keje kat kedai makan tu skrg ... gaya dia ckp mcmlah sy familiar sgt dgn kedai tu sy nih punyalah carik2 manalah kedai tu ... jln lurus lebih kurang 100m jer, siap drive seslow yg mungkin, siap observe sebijik2 setiap apa yg sy nampak tp haram tak jumpa ... pusing lagi 2 ke 3 kali pun tak nampak gak ... last2 sy berenti betul2 seberang jln depan kedai tu ... ya allah kedai tu mmg betul2 tepi jln jerr ... kata org tu awk dah lama duk area sini pun tak tau ke kedai nih ... kedai nih kan dah lama??? sy mcm omg ... tp serius sy betul2 tak pernah nampak & tau kedai tu ... mmg selalu lalu kwsn tu pun ...

msrosse posted on 21-1-2014 03:01 PM
sy pun baru jer alaminyer awal bulan nih ... sy nak pergi jumpa org ... org tu dah ckp dia tggu ka ...

huhuuhu...mrsrose masa dgr tu rasa bulu roma meremang je kan...
heheheh sian bdk yg meniaga tu...dah dua tahun tp kita baru je nampak mggu lepas...
hihihi

lps bc psl pelaris...kalo aku nk gi kedai mkn..
aku akan masuk kedai x rmi org...
dh kta kalo rmi guna pelaris...
takot gak kalo guna pelaris yg guna berok mat yea dok kencing atas ns...

arwen81 posted on 21-1-2014 03:36 PM
huhuuhu...mrsrose masa dgr tu rasa bulu roma meremang je kan...
heheheh sian bdk yg meniaga tu.. ...

arwen ... sy beristigfar bila nampak kedai tu ... lama sy termenung seberang jln tu & peratikan betul2 org2 yg tgh makan kat kedai tu ... nak make sure yg tu semua betul2 org mmg jln yg sy biasa lalu ... tp ya allah mmg tak nampak langsung kedai tu ...

fifie_olin posted on 21-1-2014 03:43 PM
lps bc psl pelaris...kalo aku nk gi kedai mkn..
aku akan masuk kedai x rmi org...
dh kta kalo rmi  ...

Aku pung... tp tu la takut x best lak masakannya klu kedai x ramai orang...

Syumaimah posted on 21-1-2014 02:24 PM
Aku pung... tp tu la takut x best lak masakannya klu kedai x ramai orang...

setakat yg aku mkn ok jek...ala mkn luar ni biasala mn nk sama masakan mak kita kan...belasah je la...
janji x campur dgn air kencing berok...

fifie_olin posted on 22-1-2014 07:17 AM
setakat yg aku mkn ok jek...ala mkn luar ni biasala mn nk sama masakan mak kita kan...belasah je l ...

Tapi kan... aku skang ni ada seten seten kedai kan lepas aku makan mesti lepas tu aku loya dan rasa nak muntah.... aku speku kedai tu kotor kot... sbb tak seme kedai aku rasa gitu... nak kata amik lauk yg menjadi faktor aku loya x de pulak...

kat sini ada satu kedai tu... tiga kali aku pi makan tiga kali la aku keloyaan dan nak muntah... somi aku x de pulak...

sampai aku dah black list kedai tu... nape ek...

Syumaimah posted on 22-1-2014 05:40 AM
Tapi kan... aku skang ni ada seten seten kedai kan lepas aku makan mesti lepas tu aku loya dan ras ...

ko kn ada kelebihan leh tau benda2 halus ni...so effect tu dpt kesan
ko dh tau lps mkn kt situ loya2 bagai..
nape la ko pegi lg...
jgn ko termkn kencing makhluk iteww jew

fifie_olin posted on 22-1-2014 07:46 AM
ko kn ada kelebihan leh tau benda2 halus ni...so effect tu dpt kesan
ko dh tau lps mkn kt situ lo ...

Tu ar sebab aku penah gak aku gi makan satu kedai ni... baru je berlaku bulan lepas.. somi aku beria ia nak masuk kedai tu tp aku berat hati jer... tp dah somi kan ikutkan jer la...

orang memang ramai... kedai kiri kanan dia lak kosong je... bila aku makan memang makanan dia tu rasa tak sedap... aku naik heran apsal ramai org klu masakan kelaut camni...

memang klu dah rasa loya tu aku tak leh masuk dah...

pasar malam pun sama... ada kedai yg aku tak boleh telan... bila telan je muntah balik tp bila somi aku makan sedapppp katanya... adeh kena kencing beruk ke... wallahualam

Kan best kalau aku boleh nampak direct beruk beruk itu. .  Tak Yah nak rerasa dlu... silap silap termakan kencing itu.... eeeiiiuuuuuu

Baru2 ni aku ke Taiping.. aku gi makan pagi di Stesen Keretapi, situ ada beberapa gerai..  Aku jarang makan situ, minggu sebelum itu ada aku ke satu kedai ni rasa sedap juga roti canai nya, jadi hari tu aku pun ke kedai tu sebab rasa agak sedap la roti canai dia dan anak aku suka roti canai... sampai situ, tempat penuh.. kat sebelah kedai dia tu kedai mamak, aku pernah juga makan situ, kedai mamak tu sepi je.. org yg tak dpt nak makan kat kedai melayu tu akan ke kedai mamak tu lah, maknanya mamak tu cuma dpt limpahan pelanggan dari kedai melayu tu lah..

bila dpt tempat duduk, dah order semua, baru aku perasan, kat dinding dia yg berdepan dgn aku dan dinding yg mengadap jalan tu penuh dgn tampalan kertas saiz A4 yg ada tulis ayat kecik2.. penuh ada wifik/rajah la..siap ada rajah pedang dgn tulisan kecik2... lepas makan aku cakap kat wife aku, lepas ni tak mau la kedai tu lagi.. kalau dia sanggup terang2an tampal benda tu (sure pelaris + "pendinding"), silap2 dia juga sanggup letak sebarang macam dlm makanan bagi laris.. wife aku cakap dia tak perasan kertas tu semua masa dalam kedai, dari luar kedai aku tunjuk , baru dia nampak... yg kelakar, pak2 lebai pun pi makan situ tak kisah atau tak perasan ke?

malam 2 hari lepas aku dari Lumut, saja lalu depan kedai tu.. kedai tu buka, ada lampu tak terang dan semua pintu terbuka.. tapi dia tak berniaga... sebab adatnya kalau jual pagi, akan jual utk tengahari, malam tak jual... mungkin dia buat mcm tu utk "seru" pelanggan kut kekeke..

bagi aku la, peniaga yg amalkan wifik/rajah dgn ayat tah apa2  tu mcm berkawan dgn jin la.. tak mau lah.. silap semua makanan di kencing jin sebab tu rasa mcm sedap & syok jer.

nak ambik je gambar dlm kedai tu.. tapi phone masalah dgn memori... hmm.. Last edited by k_a_a on 22-1-2014 11:29 AM

Rate

1