CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

mana 1 jun_bunga ?

Reply 805# sinar_inspirasi

sume muka awal 20an jer..sume nak duit senang,nak duit cepat.

keje betul2 malas

wahak... june, merasa la ko pakai gelang special huh???

padan ler muka org2 fc ni... duit simpan dlm bank pun kena tahan.. wahahaha...

gelakkan ramai2.............

RASA BERSYUKUR YG TERAMAT X JOIN BENDA NI..
AKU DAH NASIHAT KAWAN AKU SORANG NI, BEFORE NAK BUAT LOAN RM12K TU, BACA DULU KAT INTERNET APA SEBENARNYA DCHL NI...

MULUT KATA MANIS LA, PUSH SANA SINI...
ADA SORANG NI SIAP PERLI AKU KENA JUMPA ORANG JUAL USANA
"KAMI XJUAL APA2, GELAK2, HAPPY DUIT MASUK JE!! XSYOK KE MCM TU? "
TERJERIT2 MACM ORG XPERNAH TGK KERETA BESAR..BAPAK AKU PAKAI BMW 5 SIRI XADA PUN NAK JERIT2..
SEKURANG2 NYA AKU XLA TERHEGEH2 DENGAN KERETA MEWAH..
DAPAT LA GAK HASIL DUIT JOIN USANA DARI KENA LABUR SAMPAI BERPULUH RIBU HABUK PUN TARAK..!

AKU HARAP MEMBER AKU TU X TERJEBAK LA JOIN BENDA DCHL
AKU ADA SORANG LAGI MEMBER DIA KAWEN PAKAI DUIT DCHL DIA SENDIRI KATA
"AKU PUN XTAU LA BERKAT KE TAK AKU KAWEN PAKAI DUIT NI"

RENUNG2KANLAH KEPADA YG DAH TERKENA..

dulu aku dah warn...KPDNK sedang 'memantau' ...(dah 2-3 bulan dah pun depa memantau) hangpa tak caya....bodoh sombong....shahrudin, saiful bahri, ismail, fahmi, even Roslan mahyudin (org kuat bah.penguatkuasa KPDNKK) tu sendiri tu setiap 2 minggu sekali aku jumpa depa (meeting).....dan setiap kali meeting aku tak pernah lupa cerita pasal FC ni....sampai depa naik bosan aku tekan benda yg sama...

AKU rasa june bunga pompuan yang gemuk dalam you tube tu....lepas ni mesti tertekan...tertekan kena kejar down line yg dah ditipu....kena tuntut hutang...pastu yg plg penting...tertekan sebab dosa menipu...dan makan duit haram....jadi darah daging duit hasil menipu.....perangai hangpa sebijik macam komunis!

Follow Us
terima kasih semua yg telah mereport....dan memusnahkan sindiket penipuan terancang ini...alhamdulillah...satu berita gembira buat kita semua....buat down line yg dah terkena...jgn lupa buat report polis...dan amik jer tindakan yg korang rasa 'patut'....korang tau kan mana depa tinggal...apa lagi serbu..or saman ....santau kasi kembung perut...

assalamualaikum.....

ALhmdulillah... sy masih ada dan sy ada di hari kejadian.. Allah maha  ...
june_bunga Post at 29-7-2010 13:27

yg pasti aku salah sorang dari 30 org yg mengadu..,,tapi aku mengadu dalam meeting dgn roslan mahyudin dlm meeting....

umpan tu kalo ikan bole la ko pakai umpan utk ko tipu ikan2makan mata kail.. ini btul2 nye kete sport atas nama derang....
belisndirik!!
kalo umpan kete ko ingt sape yg berani sewakan kete sportberhari2... buduh... tak fikir btul org yg wat ayat ni.. wartawan takabis sekolah...

june_bunga Post at 29-7-2010 14:01

beli sndrik tu mesti hasil usaha dorang jual barangan FC tu kan.. kan???
bukan hasil duit loan downline dorang tuuu... so takpe laaa...

kpd yg tak bersalah collect duit secara haram
teruskan jer laa jual barangan2 FC tu..
mesti ada banyak stok lagi yg perlu dijual... 41ribu... banyak tuuu..

tapi kannnn.....barang apa yg dorang jual ehh?
sampai skrg takde jawapan lagi........

RASA BERSYUKUR YG TERAMAT X JOIN BENDA NI..
AKU DAH NASIHAT KAWAN AKU SORANG NI, BEFORE NAK BUAT LO ...
enieque Post at 29-7-2010 17:55

sama lah kwn aku pun sama..tp now masing2 dah sengkek sbb tak dpt downline..aku nih mmg ramai kwn join fc ni..bkn setakat fc,star club,family club..mcm2 cerita keluar..aku nih selalu je join event dan party diorg..kdg2 lepak kat kedai mamak dlm video youtube tuh.. tp tak sempat terjebak sbb tak kena dgn jiwa aku..pernah sekali join party diorg, mak aii semua sombong2 dan berlagak2..(melayu kita lah..)ye lah aku ni kira org baru ler join event dan party diorg..padahal, kwn aku cerita masing2 tuh semua asal kampung dan keje gomen kat area kl dan s'gor..belum tahap marquis pun, setakat count..tp aduhhh lagak tak hingat..sekali kena ambush, kasi eksen lah dgn pak polisi tuh..

ye kee....fc dah kena....ahhaaa
ku nak menunggu hai o o uptrend lak yg kena..
hai-o rm23000 woo pinjaman hak beautipu tu..ahhaa...kowang tak nak report kee..
mamaque tanak meeting kee ngan puak2 sp tshahrudin, saiful bahri, ismail, fahmi, even Roslan mahyudin (org kuat bah.penguatkuasa KPDNKK)...gua pun  tak puas hati ngan hai-o nehhh......menanggung hutang la nii beb kengkawan ku kat area hulu selangor........wupss

FC ni jual ape benarnyerr?

ye kee....fc dah kena....ahhaaa
ku nak menunggu hai o o uptrend lak yg kena..
hai-o rm23000 woo pi ...
aidit133 Post at 29-7-2010 21:53

hai-o ni aku rasa agak rumit skit nak kantoi sbb dia ada produk cuma harga produk tu tak masuk dek akal
ipar aku ada join hai-o ni...dia kata kalau nak balik modal mmg kena jual produk tu...nak harapkan dari downline komisen ciput je

marah benar si june tu hanya kerana impian bmw tu jadi angan2 aje...
kata ustazah...jawab macam haram.

FC ni jual ape benarnyerr?
True-X Post at 30-7-2010 00:06

jual air liur ngan air kencing

pasal fc la, aku ilang kwn baik aku....

pasni nk cr dia la...nk tnya ok ke dok lokap? hehehe

pasal fc la, aku ilang kwn baik aku....

pasni nk cr dia la...nk tnya ok ke dok lokap? hehehe
sore_itam Post at 30-7-2010 01:33

ramai je dah hilang kawan psl bisnes ni.. tak pe 2-3 years later mesti kwn baek tuh datang semula dan promote bisnes baru..

kalau terrer sales/marketing, beruntunglah.. x semua org ada skill mcm tu..
kenapa x carik sendiri product/service yg berkualiti, pastu jual sendiri as supplier/stockist..

product factory/service provider -> supplier/stockist/distributor/sales/marketing -> customer

x yah aa join mlm.. most ppl yg active/aggressive mlm mmg x de technical skill/paperwork/hardworking (tulang 4 kerat).. tapi diorg diberi kelebihan dlm communication skill. team up la ngan kengkawan yg ada kelebihan memasing to form up a good own business yg boleh assist customer (product/services)

..oppss lupa lak.. tapi untung kecik n banyak keje aa.. especially kalau baru 2~3 tahun berniaga.. x dpt aa nak "goyang kaki, hari2 dpt duit.."

Post Last Edit by anti_mlm at 31-7-2010 18:56

jun bunga...

tlgla dengar sket ckp owang yg miskin tp pandai sket dr kamu tuh, dh lama dh saya perhatikan kamu ni sebenanya taksub sungguh. masih lg nk mepertahankan FC kamu tuh. jawapan kamu tuh sekadar nk sedapkn hati sendiri jer. sekang pikir camner nk bayar hutang bank rakyat, bayar keta yg baru beli tuh ngan bayar umah yg baru bg deposit tuh, jgn buang masa kamu mencari siapa saya, percayalah kamu xkan tau.

saya bukan budak opis kamu pon, dan saya juga bukan downline kamu pon.
saya cukup geli perut baca peribahasa "kerana nila setitik....."

biar saya bg metafora yg sedikit berbeza tp bermakna..
"babi itu haram, bahagian mana pon tetap haram juga".  <---- ada paham?
kalau x paham biar saya jelaskan, kenapa nk pusing2 lg nk ckp yg kene tangkap tuh bukan kumpulan kamu la apa la, kamu dlm FC juga. walaupun kamu masih mempertahankn benda bodo orang tetap akan bombard kamu juga.
kamu dh jadikan FC nie "akidah" kamu tuh yg x boleh terima komen/kritikan owang lain. sedarla sket adik oi. kalau nk teruskan gak FC nie saya bg idea la FC kene tukar nama contohnya SC = SH*T CLUB   atau AC = *SSHOLE CLUB.

mamaque kamu nk tgk sapa jun bunga kan ha nah tgk la yea... nie dia june bunga
bedepot gak...

saya amik dr blog dia, XXXXXXXXXXXXXXXX
link facebook dia pon ada kt panel kiri tuh....
xpayah nk pikir nk saman2 saya, kamu publish gambar kamu untuk public kt blog. bukan saya curi dr purse kamu pon.

harap sesape yg bengang ngan june bunga jgnla buat onar kt blog dia yea. aku bg link nie sebagai bukti inilah jun_bunga yg korang nk tgk sgt....
note - bg yg confuse dan fikir saya ingin berjenaka, saya telah post gamba sebenar june_bunga tp atas permintaan ramai dan yg empunya diri saya terpaksa edit post ini dengan perasaan yg tidak ikhlas.....

rasa kasihan tuh ada... mana x kasihan tgk sorang lg anak melayu muda yg menanggung hutang sbb mlm yg x betul, suka saya ingatkn jun_bunga kakitangan kerajaan yg mengalami masalah keberhutangan yg melampau boleh dikenakan tindakan tatatertib.

tp disebabkan arrogant people macam kamu jun_bunga buat hati aku membaraaaaaaaa.

ye CONFIRM ini june bunga. (bg yg masih lg pikir betul ke nie jun_bunga)

kalau ada yg nk bg derma khairat atau sumbangan ikhlas bolehla hubungi secara terus jun_bunga melalui blog/ facebook dia. btul saya ikhlas nk bantu kamu nie jun....