CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mama_manja

All Abt Hongkong and Hongkong Disneyland part2

Close [Copy link]
ni kena minta girl tolong check ni... yuhuu, girl... dmanakah dikau.... tolonglah jengah 7-11 kat hk ...
N13 Post at 20-4-2010 22:29

insyaallah...nanti balik mesia girl update ek...

weh,next week dah nak g...

siyes tak buat mende pon lagik...

tak kira bajet...tak finalized nak g mana...

ni baru balik tgk wayang,hikhik....

dah la bawak balik laptop,tak bawak balik mouse...haiyooo..hazab guna touch pad ni je...

ngeeeeeeeeee

me punya flight 11/6. pun tak prepare hape lagik. huhuhu.... dgn surat kebenaran majikan lom apply, visa passport sume lum sttle, hotel lum booking. hari tu hampir ku nak marah bila dgr2 cuti sekolah diawalkan. sib baik cancel, dan tukar ke date asl .kalau tak, burn tiket aku...

hari tu plan asal dari macau - hk dulu. tp bincang2 balik, kitorang decide nak ke sz dulu, then baru ke hk. me nyer trip 8d7n. so, nak tanya, korang g travel ni bawa beg trolley tu ker atau back pack jer? sbb me, hb n sorang anak. kalau nak bag pack rasa cam xmuat jer. any suggestion? me tgh pikir2, me kan travel kl-macau-sz-hk-macau-kl. cam susah plak nak bw trolley bag ke sana sini.

lagi satu, me plan nak tido sz 1 nite. sampai macau dari kl dah mlm. so mlm tu tido macau. esok t/hari trs naik boat ke sz. ingat nak g shopping. then mlm tido sz. esoknya nak g wow. seeloknya 1 hari kat wow tu kan? means, sblm g wow me dah kena check out hotel. so, me nyer luggage camner, leh simpan kat hotel dulu ker? tak nak la heret ke wow plak.  then kuar petang tu terus g hk.

wow tu buka n tutup pkl brapa ek?

plan me camni:

11/6  fri 4.50 ptg lcct kl --> 8.30 mlm macau
              check in hotel ----------- leh suggest hotel??
12/6 sat 8.30 jln2 sekitar senado square
              11.00 pg check out dan terus ke terminal ferry ke shenzen
               12.15 th naik feri ----> 2.15 sampai shenzen
               terus check in hotel ----------- suggestion utk hotel??
              5.00 ptg sampai malam --- shopping
13/6 sun  8.30 pg ke wow
                6.30 ptg ke hk by mtr & check in hotel benito
14/6 mon  8.30 pg disneyland
15/6 tue    8.30 pg ocean park, avenue of stars
16/6 wed   8.30 pg masjid amar, jln2 area central, ptg-the peak+madame tussaud
17/6 thurs  jln2 area tst. 2.30 ptg ferry ke macau.
                   check in hotel n g venetian
18/6 fri     10.45 pg flight ke kl

tolong komen yekkk

Reply 105# gdah

Gdah, kerja kerajaan ke ?

Saya ada terbaca pasal kakitgn kerajaan yg melawat ke negara Komunis mcm China, perlukan kebenaran drp Kementerian Keselamatan Dalam Negeri, sebelum mendapat kebenaran drp Jabatan masing2....

Maklumat ttg perkara tu tak berapa jelas (dah try search, tp tak berapa byk info), tentang bagaimana dan borang apa diperlukan untuk mohon kelulusan tu, gdah dah buat ke ? Kalau ada sesiapa yg tau boleh kongsi info...

Kalau ke HK dan Macau sahaja, adakah juga perlu mohon kelulusan drp KDN ?

Follow Us
gdah, kalo aku bw jer trolley beg... bukan apa, aku terpikir ko g lama, musti byk gak ko bw.. barang ko, brg anak lg...

sal plan ko, aku ader satu suggestion jer, light show tu ada narration english pd hari isnin, rabu n jumaat, so mayb plan utk avenue of star tu ley ubah ke hari tersebut

Reply  gdah

Gdah, kerja kerajaan ke ?

Saya ada terbaca pasal kakitgn kerajaan yg melaw ...
bayumentari Post at 22-4-2010 20:34

yup. ye ke kena minta kebenaran kdn. me tak tau plak pasal ni. yg tau, kena mintak kebenaran majikan. in case of jd apa2 la kan. tp, dpt ke tak dpt ke, me ttp pegi gak. sbb bos aku tu pelik skit. cuti sekolah mcm2 plan dia nak buat. bila masa aku nk berjln... :@

gdah, kalo aku bw jer trolley beg... bukan apa, aku terpikir ko g lama, musti byk gak ko bw.. barang ...
N13 Post at 22-4-2010 20:36

tu la pasal. tgh pikir gak. kalau bw beg pack tu cam xmuat.

so, nnti leh tukar hari selasa nyer plan ke hari rabu, rabu ke selasa...ermmm... komen lain?

lupa lak nak tanya td. gdah tau kan light show start jam 8 mlm, dier main 20-30 min jer... so, kena gerak awal ar dr ocean park..

oso tak silap, kalo purchase tiket the peak-madame t-sky terrace yg 3-in-1 tu bley dpt diskaun 10% utk ocean park n vice versa, tp kena hari yg sama. incase ler, gdah ubah plan..

oh, yer sbb gdah gerak 8.30am, sblum g islamic centre tu lepak2, ambik gambar kat bauhinia square ar dulu, sbb kdai makan dier buka jam 10 am. kalo jln2 kat central tu, bley try naik tram.. tak silap HKD2 jer tambang kmana2..  

kena tunggu sifu2 bg pendapat sal itinerary ni.. aku tak g lg so, takley bajet masa pjlnn sgt.. aku nyer plan pun tak konpom lg... hehe.. pening nak adjust masa n kos... ingat pas exam baru nak study route n tambang bus... skang cari details utk tempat jer, esp business hour memasing.. fuhh, study pun tak serajin ni.. hehehe...

girl, tocheeeee.... susah2 ko cilok sket plan bdk2 tu... tadak bayaran gak.. aku pun bingung brp hkd nak bw.. mula2 plan tanak shopping sgt, tp pastu pikir rugi lak kalo tak beli apa2... hahaha... baru lastweek citer ngan adik aku mayb ptut lawat skinfood hk... kensel adidas camni.. hikhik..

N13,  leh dpt 10% ek. jadinya kena tukar camni la

15/6 tue    8.30 pg ocean park, ptg-the peak+madame tussaud
16/6 wed   8.30 pg masjid amar, jln2 area central, avenue of stars

naik tram 2hkd? hehehe...menarik.

citygate tu brg2 dia murah bnyk ke murah skit? me plan nak beli perfume gak.

Reply 106# bayumentari

Tentang hal ini, sesiapa yg kerja gomen perlu hantar ke jabatan masing2 dulu. Setiap jabatan dia ada form utk keluar negara. Selepas itu, jabatn dah lulus barulah ke bahagian yg atas sekali. Then jabatn will arrange pasal cuti dgn kementerian luar negara. Last sekali kita akan dpt kebenaran dr kem  luar negara. Biasanya surat dr Kem luar negara ni lambat sampai.

Sesiapa kerja gomen perlu buat semua ni coz kalau apa2 jadi kat sana maka hilanglah semua spt pencen, wang saguhati persaraan dsbgnya. Benda mcm ni bkn hanya negara komunis saja tapi utk semua yg luar dr malaysia.

Tapi kalu yakin selamat dan takut nak declare, tak yah lah.

Reply 110# N13

hahah...N13, tau xpe..stdy pn x serajin duk ngadap laptop ni...hahaha..kalaulaaa rajin stdy..fuh! bestnye!!!!
xsbr2 nk g dh ni...aku bwk 2k je....nk jgk beli jaket2 yg lawa kt sane...2k tu msk fligt+hostel sume dh....hahah
bgs gk HK ni...byk tempat nk lawat xyah byr pape~ wweeeeee.....

uolssssssss...mek tak tuko duit lagik

aci tak kalo tuko dalam 1k je dulu,pastu kat sana nanti bawak gak RM...pastu kalo agak2 tak cukup tuko kat sana je

mek dah dok umah,jadi lagha la plak....

girl, RM laku ker kat HK? baik tukar gi USD, tambah plak USD murah jer skang.. lgpun lam thread 1 dulu, cam ader org mention sal susah nak cari money changer... ker aku dah tertukar ngan thread lain... hehehe... bahana too much information...  

utk sape yg stay kat tst, jauh tak terminal ferry tst ke macau dengan hotel benito? kalau jauh, apa transport yg plg ok nak ke terminal ferry dari hotel? me plan nak naik cotaijet atau turbojet ke macau.

Reply  bayumentari

Tentang hal ini, sesiapa yg kerja gomen perlu hantar ke jabatan masing2 ...
adaraish Post at 23-4-2010 00:05

me akan inform. bukan mintak. hehehe...means, dia bagi ke tak, aku g gak . dah mmg time cuti sekolah pun. aku tak kira...

girl, RM laku ker kat HK? baik tukar gi USD, tambah plak USD murah jer skang.. lgpun lam thread 1 du ...
N13 Post at 23-4-2010 20:21

tq for the advice...girl tak tuko duit lagik neh  alamak,nak kena tuko ke usd ke pulok agak2 kalo tuko rm1.2k cukup tak cover transportation,souvenier,entrance tiket maddame tussad+disney+voctoria peak+makan?ke kena tuko atlis dalam 1.5k?

skrg ringgit stronger..kalo terlebih tuko,bila jual balik,ada kerugian di situ

dengar citer air mineral mahal ek kat sana?habislah dehydrate daku  kat mesia ni pon girl minum ala2 lebih 3liter sehari boleh tak nak tapau air mineral?