CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: silentmood

Kisah Benar: My Mom vs Penanggal (cerita baru di page 5)

eerkkkk  nyesal aku baca tengah2 malam neh~

Dulu member aku pun pernah kena. Dia punya ketakuta ...
HideGulz Post at 28-4-2010 00:48

biar betul...ada harapan jd bomoh ni.....dah takut sangat kot...sebab tu jadi marah tak ingat

harap2 ada lg sambungan citer no dr TT...

x perlu silent bukak benang baru...cuma kasik edit kat Topik Tu...tulis ( criter terbaru page .. ...
medangmru Post at 28-4-2010 19:17

howh..camgitu ek? ok..ok..maklumlah org baru...

howh..camgitu ek? ok..ok..maklumlah org baru...
silentmood Post at 28-4-2010 08:25 PM

...

mak gua bidan kerajaan, selalu sambut org beranak, xde plak cite penanggal ni.. tp gua baca cite lu mmg seram ah

kalau kat sabah penanggal ni dipanggil balan-balan.. Saya tak la pernah nampak masa menatang tu berp ...
kakayau Post at 28-4-2010 12:57

MANTHANANI KECIL ISLAND?!! Haiyo,, dah la aku nak pi sana ni amek lesen scuba...aiyo ayo ayo....hopefully aku tak nampak kepala berenang plak..

Follow Us
wakakaka...geli perut haku bab yg kene maki tuh.....my mum pon penah kene....masa dlm pantang adik no.7 kot....ayah gi cuci darah nifas mak kat lombong blkg umah time maghrib.....dia kaco my mum siap pggil nama...ayah balik x lama lps tu my mum dah lembik.....mgkn sbb dia isap darah nifas tu kot.....tau cite taun 1988 masa sy umo 8taun...

taun 2001 my mum bersalin lg..time ni sy umo 21....ptg tu kami smua ikut ayah gi tgk tapak umah baru...mak tggl sorg....balik mak mcm meracau smbil pejam mata.....ayah sy ni gile2 & kelakor orgnye....dia ckp dia nak bg k*t*...my mum ckp "tak nak...aku tak nak..aku takut.....mak...ayah..tolong......" atok & opah aku mmg dah meninggal lama dah.....

tp pointnye penanggal tu takut tutt lelaki ek? wallahualam.....

wakakaka...geli perut haku bab yg kene maki tuh.....my mum pon penah kene....masa dlm pantang adik n ...
220796 Post at 28-4-2010 09:09 PM

Errrrrrrr,,,,,,mende tu takut anu yek...

wakakaka...geli perut haku bab yg kene maki tuh.....my mum pon penah kene....masa dlm pantang adik n ...
220796 Post at 28-4-2010 21:09

adakah *tut* merupakan kelemahan menatang neh?

Reply 108# medangmru

tu le x tau le pulak...tp takut bebeno benda tu...pstu mak sedor cam tpinga2...mak kata nape ayah & anak2 tgk dia semacam? bila kami cite balik mak kata kami reka cite.....

Reply 109# HideGulz

agak2 nape dia takut ek?

Kisah Benar: Aku vs Bilik 401

al-kisahnyer, aku nih belajar kat salah satu IPT kat nun di KL...so, bila dh brjauhan ngan family, aku kenalah duduk hostel. nak djadikan crita, aku dapat bilik tgkat paling atas sekali brnombor 401. Bilik aku nie sebelah hall tmp tgk TV(tmpt keras). Masa kejadian ngeri nih, aku tgh amek diploma semster 4 n umor pon dh 20. Rumate aku, budak silat senegeri ngan aku. Paham2 jelah, bdk2 blajar silat nih bila nak tido, derang pelik sikit. lapik kain kuning bagai, siap brcakap jampi apantah.Mybe pendinding diri kot. tang tue, aku dah ngeri sket ngan rumate snirik. Crita yg aku nk gtaw nie, bkn pasal rumate aku, pasal aku n bilik 401.

crita brmula hari pertama, biasanya hari prtama, student akan bwk naik brg2 n beg masuk lam bilik memasing. So, beg aku punya bapak besar, dah nak sama berat dgn aku. bilik aku lak agak jauh, aku trpaksalah seret beg tue. Bila dh seret, bunyi dia punyalah bising. dalam ati aku brdoa sgt "jgnlah 'dia' mengajuk bunyi beg malam nih, dh lah firstday nak tdo bilik baru"...aku dh xpert sket ngan entiti kat hostel aku coz aku dh 4 semester kat situ, benda2 nih suka ulang tayang bunyi yg derang tak suka. Contohnya kalau siang2, ada budak2 jerit or brlari dgn bunyi gelang kaki. so mlm tue akan brbunyilah gelang kaki spanjang malam. Sbb tuelah hostel aku dharamkan pakai gelang kaki.

sambung crita beg aku tue, bila mlm rumate aku mintak nk tutup lampu, so aku nih takut gelap. tapi malu nak gtaw rumate, aku takut gelap(maklumlah, baru kenal ). aku tidor katil atas, dia katil bawah. sbbkan aku penat brkemas, aku brjaya tdo wlaupun kengerian sbb gelap. Tiba-tiba aku terjaga...dah la gelap gelemat, aku on hp pastuh tgk jam. Pukul 3.45pagi, then tetiba aku dengar bunyi kucing mengiau dekat cafe bawah hostel. Dlm beberapa saat je, tetiba bunyi kucing mengiau tue dh kuat sgt mcm dia mengiau depan pintu bilik. Aku cam nak nangis dah, coz aku dpt rasa yg tue bukannya bunyi kucing biasa2, mcm bunyi sumthingelse yg nak takutkan aku. Sreetttttttt.....sreetttttt...tiba-tiba ada bunyi yg kuat sgt sepanjang koridor hostel tingkat 4, bunyi tue sebijik mcm bunyi aku tarik beg ptg tadi. Aku pekup telinga sbb takut sgt, rasa mcm nak goncang katil kejutkan rumate...tp aku takut giler.Lastly, aku trtidor je...hadoii...

esok pagi, rumate aku tanya "boleh tdo ker smlm?". aku angguk je lah, nk crita kat dia mcm segan lak, takot dia ingat aku nih psyko lak(maklumlah, ada org yg x prcaya benda2 alus nih). Tiba2 dia cakap "pukul 3.45pg td, saya trjaga lepas tue tak boleh nak tdo sbb...". Dia tak crita, mybe dia takut aku ngeri.

alhamdulilah, aku bukanya kena kacau hari2, tapi bila aku masuk bilik tue aku rasa ada org prhatikan aku. Aku rasa rimas, seram n panas. Rumate aku pun rasa jugak, tp dia kuat semangat. maklumlah dia budak silat, byk mentera pendinding diri. Sampailah satu kemuncak, aku tido mcm biasa. tetiba aku trjaga dlm area 3lebih. Bila aku trjaga, aku akan carik hp n tgk jam. cahaya hp aku boleh tahan terang, so aku boleh nampak la sikit2 kawasan bilik aku. Tiba-tiba aku nampak macam ada benda bergerak2 dari syiling, aku takot penceroboh nak masuk hostel (sbb ada kes). aku pun suluh ngan hp, rupa2nya...korang pnh tgk ju-on x? kalau pnh, korang msti tahukn keadaan kepala +rambut perempuan yg keluar dr syiling...prgerakannya perlahan sgt n membelakangi aku. Aku rasa cam nak jerit+pengsan tapi tak boleh. Lastly aku baca ayat2 suci al-quran yg mana aku hafal. Aku mintak sgt dia tak tindih aku or buat apa2. Aku brserah kat tuhan je, aku goyang2kan badan aku jugak, so that rumate aku leh trjaga. tapi dia lgsung tak trjaga. Lastly aku tak tido smpi pagi, bila aku dgr je azan subuh. Aku try bukak mata prlahan2....alhmdulillah...si ju-on tue dh xde.

start dr kejadian tue, aku takde rahsia2 lagi ngan rumate. aku crita semua yg jadik kat aku n prasaan aku bila lam bilik tue. Rumate aku paham n aku pon secara tak malunya menumpang bilik kakak2 degree kat tingkat 3. sepanjang semester aku merempat, aku just balik bilik utk brsiap nk pg kelas saja. tp aku tabik rumate aku, dia kadang2 branik tdo sesorang lam bilik.Tapi, slalunyer dia pon tdo bilik member dia. prnh satu hari tue, dia tanya, aku ada balik bilik tlg tutupkan lampu masa dia tdo ker. weih, kalau mlm2, sumpah aku tak naik bilik. So, sapa yg tutup lampu??...misteri betul...smpi skrg aku trtanya2...

dsebabkan rasa segan numpang bilik org, aku prnh cuba nak halau buat pagar kat bilik aku. Aku pegi library n carik buku agama yg ada cara2 buat pendinding diri n rumah. lastly aku jumpa n pinjam. Aku branikan diri bawak buku tue masuk bilik aku n salin ayat2 suci n info tentang pendinding diri. Waktu tue dlm pukul 2petang. bila aku nak tulis je, ink habis. Yg aku ajaibnyer, pen baru beli. pakai pon baru 2, 3 kali je. Mmg pen tue kering kontang trus, aku carik pen lain. Pun takde ink. Aku dh rasa semacam, aku try tulis nama aku. ada pulak ink, bila aku start tulis ayat2 suci, ink takde. So aku decide nak baca sikit2 apa yg tulis dlm buku tue n hembus kiri kanan. suddenly, pen tue ada ink n aku kuatkan semangat utk tulis smpi habis. aku tanak tunjukkan yg aku lemah n kalah dgn dia. tapi, aku tak brjaya nak pagar bilik aku coz kwn2 aku kata takot dia trperangkap kat dlm je masa aku pagarkan kalau aku tak hati2...so, aku pon decide tanak teruskan n hiduplah merempat kat bilik senior spnjang semseter. smpi skrg aku trtanya2, apa motif dia kacau aku? apa salah aku ek? serammm je...spnjang sem tue aku rasa trtekan je ngan keadaan aku camtuh...syukurlah pointer aku tak jatuh dsebabkan tekanan ngan bilik tue...

yg aku takleh lupa, hari trakhir aku kat bilik tue utk brkemas sbb dh habis semester, tiba-tiba aja ada belalang hijau yg agak besar asyik melekat je dkt raga n beg aku. Puas aku halau, dia tak lari. Dsebabkan aku ada pengalaman dgn belalang2 nih (pasal kes mama aku dulu), aku ignore jelah...sbb aku taknak kacau dia dah. aku beranikan diri brkemas smpi habis dgn belalang tue dok melekat kat beg aku. kalau nk ikut logik, boleh ker belalang melompat smpi ke tgkat 4 ek? manalah tahu, belalang tue mmg belalang innocent......sekian saja crita dari aku utk dikongsi ngan korang...harap2 korang puas hati ye...

Rate

1

takutnye..
tp adik aku cakap cerita ni familiar

takutnye..
tp adik aku cakap cerita ni familiar
Rocky_balboa Post at 28-4-2010 22:19

iye? adik ko blajar/dgr mana?...

Bila baca kisah mc ni, teringat pengalaman masa aku ngandung anak sulong dulu, laki aku keje , siang keje malam pon keje.. dia buat 2 keje. Sebelum tu, tiap2 hari aku ikut dia sbb aku meniaga kecil2an sampai sarat 8 bulan baru la aku duduk umah.

Mula2 tu mcm biasalah.. mmg takder apa2 gangguan pon kat umah aku, lagipon aku dah biasa tinggal sorang, lebih kurang lagi 2-3 hari aku nak bersalin.. aku ada dengar sore pelik2 betul2 kat tepi umah aku tau.. kebetulan kat tepi umah aku ni taman permainan kanak2, mula2 aku tak kisahlah sbb dah biasa dengar sore budak2 main2 kat taman tu..

tapi bila aku tengok jam.. alamak.. dah pukul 10.30 malam.. laki aku pon baru je start motor nak pi keje.. aku dengar bunyi sahutan tu masa selepas hantar suami aku ke muka pintu.. dan suami aku pon dah hilang dari pandangan.. aku dengar bunyi budak2 memanggil.. namun sebutannya tidak jelas.. yang aku dengar.. yiiii...yiiii... mcm tu la.. banyak kali lak tu..aku branikan diri tengok kat taman tu.. tapi 1 budak pon takder dlm gelap gelita tu.. budak mana yang nak main kat situkan.. lainlah kalau petang2.. ah.. pedulikanlah.. aku cakap dlm hati.. lama2 aku pon tak sedar bila sore tu ilang..

Esoknya pon sama.. aku dengar lagi sebaik saja laki aku kuar pintu utk mencari nafkah pada pukul 10.30 malam.. aku mula tak sedap hati dah.. kebetulan aku kat pintu blakang .. aku pon memberanikan diri.. aku jengah tengok tepi2 umah aku.. masih la dengar bunyi yiii..yii.. banyak kali lak tu... aku pon heran mana datang suara tu.. pastu aku sabo dan buat dekk je la.. sampai laki aku balik.. aku ceritakan kat dia yang aku dengar bunyi pelik2 tu..

laki aku pon mcm tak percaya sgt.. sampai la keesokkan malamnya dia yang dengar sendiri.. aku pon dah takleh nak buat dek lagi.. sbb aku dah nak meletOp dah.. seb bek la malam ketiga tu aku dah dok wad.. kalau tak.. adess, nak menahan meremang2 bulu roma aku.. sampai skrg ni aku tatau apa yang bunyi yiii..yiii tu..

sbb bila aku pulang lusanya bawak baby, aku dah tak dengar benda2 pelik tu lagi.. alhamdulillah..

Rate

1

Kisah Benar: Aku vs Bilik 401

al-kisahnyer, aku nih belajar kat salah satu IPT kat nun di KL...so ...
silentmood Post at 28-4-2010 22:09

huishh..apsal la ko dok menderita tak tuko bilik asrama laen..
bertahan ko ek dok kat blk tu spnjag semster.. sian rumet sengsorang die tdo dlm blk angker tuh

suami sweetemp penah nampak penanggal ni masuk bilik tido kitorang, n nak kacau baby kami. masa tu sweetemp pon ada kat bilik tapi tak sedar dunia. waktu kejadian tu berlaku, suami cakap keadaan antara jaga dan mimpi, nak bergerak pon tak boleh, sekadar sedar benda tu masuk bilik n terus terbang dekat baby kami dan berenti betol2 sebelah kepala baby tu. akhirnya setelah beberapa kali membaca ayat kursi, suami berjaya menggerakkan tangan dan menahan penaggal tu dari terus dekat dengan baby. nak tau apa penanggal tu buat? nasib baik dia terbang kuar dari bilik. kalo dia terus usik kami kat situ...adoii... tapi sweetemp memang tak sedar dunia. kata "orang cerdik pandai" tentang benda2 halus ni, penanggal tu sekadar nak usik je waktu tu. kalau tak dah lama kena "attack".... dahlah baby kami suka gelak-gelak kalau tengok kat satu tingkap kat bilik tido kami tu, macam ada orang agah dia lak....hari2 macam tu.....naik heran lak! tak lama lepas kejadian tu, kami amik keputusan untuk pindah umah....

eeiiii....meremang aku baca post2 nih.....takot

mintak dijauhkanlah dari segala hantu dan benda2 jahat ni...

adalah org bertanya dan bercakap kenapa penanggal ni tak merayau kat Hospital Bersalin...konpem  ...
medangmru Post at 28-4-2010 19:14

salam abe medang.. ..

penanggal nie ada 'radius' diantara badan yang ditinggal...tidak boleh terlalu jauh sangat...jadi kalau nak cari mangsa hanya sekitar tempatnya sahaja....ada masa dan waktu mengikut amalan hitam yang diamalkan....

hmm berkenaan dalam hospital pula....ada juga kes yang berlaku ..cuma jarang diceritakan....dan jarang dihebahkan...