CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dzaraa

Kalaulah Ada Mesin Putar Masa...Sejarah Manakah Yang Ingin Anda Terokai

kalau la ada mesin putar masa..aku nk balik ke form 5... jawab spm leklok..huhuhuhuhuhu bknya xpandai..tapi pemalas !!!

aku nak pegi zaman jurassic, nak amek teloq dinosaur 2 biji buat baka penternakan... pastu aku buat kursus serta seminar utk org2 Melayu "Jutawan Penternakan Dinosour" dgn kadar RM500 sekepala utk seminar 10pg - 4 ptg berserta menu lunch berupa bihun dan air sirap. Peserta2 akan diberi keychain kulit teloq donosour secara percuma.

Reply 61# miss_melrose

ceh da diberi peluang ke ms lalu ko nk bt utk diri sendiri je. Kalu aku la kan, aku nk kembali zaman tanah melayu dulu sblm perang dunia ke2. Aku nk bw teknologi2 senjata canggih kat org melayu. Bg pakar saintis melayu dulu kaji n develop senjata supaya bole lawan musuh seperti jepung n jerman. Tp ada ke saintis melayu time tu . Xpe aku culik sorang saintis barat, buat kat tanah melayu. Pastu tentera kita xkan takut lg kat jepung, xkan dijajah lg british. Kita ada kereta kebal, kita ada jet pejuang, kita ada rifle, sub machine gun. Perghh.. pastu kita bole assist allies sprti british atau US marine berjuang kat owi jima, Guadalcanal, italy smpi la kat mana2 la yg ada jepun n jerman. Pastu Malaysia jd terkenal. Pastu aku nk bt pembaharuan cina xbleh wat industri perniagaan, bg melayu, cina bg la keje kpg, india kekalkan la menoreh or bt jlnraya. Biar zaman skrg ekonomi melayu yg pegang... Br puas ati aku!

aku nak pegi ke masa depan...tengok berapa lama umur aku nih.

aku nak pergi ke masa lalu, sekat adam dan hawa drpd dilemparkan ke bumi. nak nasihat adam jangan makan buah khuldi tu

Post Last Edit by aks_berhad at 18-5-2010 23:53
noks kalao hang p jaman perang salib nk bunuh yahudi maknanya hang menyebelahi geng Crusader la. ...
ChildrenOfBodom Post at 18-5-2010 16:46

Aku berpandukan pada this statement :-

Perang Salib ialah beberapa siri kempen perang yang dipengaruhi isu keagamaan dan politik sekitar kurun ke-11 hingga ke-13 Masihi. Misi asal tentera salib adalah menawan Baitulmuqaddis dan kawasan sekitarnya daripada orang Islam selain dari matlamat sampingan seperti menawan Kota Constantinople (yang berjaya semasaPerang Salib Keempat)  

kalau ikutkan mmg dlm perang salib tu ada byk perang, dan penyebabnya utama adalah kerana

Pada 1063, Paus Alexander II telah memberi restu papal kepada rakyat Kristian di Iberia untuk melancarkan perang terhadap orang Islam, memberi papal standard (yang dipanggil vexillum sancti Petri) dan pengampunan indulgence bagi mereka yang terbunuh sewaktu perang. Rayuan daripada beberapa Maharaja Byzantium yang diancam oleh tentera Seljuk, bermula pada 1074 daripada Maharaja Michael VII[/url] kepada Paus Gregory VII, kepada Maharaja Alexius I Comnenus kepada Paus Urban II[/url] pada 1095, akhirnya mendapat perhatian Paus Alexander II.  

dan statement aku pasal org yahudi tu mungkin silap coz time perang salib kat German mmg diorang nak bunuh semua org Yahudi. Tapi kalau ikutkan dlm Al-Quran sendiri mengatakan org Yahudi & Nasrani tu adalah jahat dan Allah telah mengurniakan kebijaksanaan kepada org Yahudi (kalo silap mohon betulkan)..Wallahualam

sumber : http://ms.wikipedia.org/wiki/Perang_Salib

Follow Us
terharunya....nak jumpa Laksamana Sunan jugak..hmm pengaruh novel sungguh i nie...
rosymeen Post at 11-5-2010 16:58

hehehe novel ttg haryati bercinta gan laksama sunan ka?..ehehehe
tah2 TT pon dpt idea melalui novel tu gak kot..

aq ingin pergi ke zaman yg ada Baginda rasulullah saw...dan aq ingin bersalaman dgn nya, kucup tangan nya dan memeluk erat tubuh nya.....

Tapi kalau ikutkan dlm Al-Quran sendiri mengatakan org Yahudi & Nasrani tu adalah jahat dan Allah telah mengurniakan kebijaksanaan kepada org Yahudi (kalo silap mohon betulkan)

ermm, kenapa nak salahkan Yahudi pula jika dorang bijaksana pun? aku x rasa dorang bijaksana macam mana pun, kalau dorang terlampau bijaksana mengalahkan Allah SWT, makanya dorang tentu akan selamat daripada kena sembelih dgn NAZI.

bab semua Nasrani n Yahudi adalah jahat, benda ni sebenarnya berkaitan dgn fahaman akidah serta naqal ke atas kenabian n kerasulan khatimul Anbiyaa' (saw). jika mereka x mahu terimanya selepas kita khabarkan benda tu bukan tanggungjawab kita lagi, ia adalah hak Allah SWT untuk beri perhitungan juga pengadilan. kita hanya boleh setakat khabarkan n ingatkan sahaja, tidak diperintahkan memaksa mereka kerana manusia2, Allah SWT sudah beri pilihan, manusia bukan malaikat, bukan pula haiwan.

manusia ada dua2 akal n hati, juga ada hak2 mereka yg dikurniakan Allah SWT sniri. sebenarnya aku belum pernah jumpa ayat2 mengatakan orang Nasrani atau Yahudi jahat pun dalam surah2 yang aku baca dalam Quranul Karim.

kalau mengenai Haqq n Batil, benda ni wujud di merata2 sahaja, bukan semestinya org itu Islam atau tidak Islam. Ayat2 yg aku pernah jumpa adalah macam ayat2 yg meminta orang2 tu (Yahudi n Nasrani) mengingati janji2 Allah SWT juga bersyukur atas nikmat-Nya serta berkah-Nya. Jika tiada bersyukur, tiada mengingati-Nya atas sebab menurut hawa nafsu keinginan memberontak kepada-Nya maka Allah SWT baru akan menarik balik nikmat2-Nya.

Allahu'a'alam...

Post Last Edit by ChildrenOfBodom at 19-5-2010 01:54
dan statement aku pasal org yahudi tu mungkin silap coz time perang salib kat German mmg diorang nak bunuh semua org Yahudi. Tapi kalau ikutkan dlm Al-Quran sendiri mengatakan org Yahudi & Nasrani tu adalah jahat dan Allah telah mengurniakan kebijaksanaan kepada org Yahudi (kalo silap mohon betulkan)..Wallahualam
aks_berhad Post at 18-5-2010 23:48

setahu aku sebelum kurun ke-19, muslim dgn yahudi dok aman damai ja, takdak konflik sangat..
masuk penghujung kurun 19 baru ketegangan antara arab dan yahudi berlaku kemuncaknya perang arab-israel 1948. start dari situ sampai ke arini berlanjutan... jaman2 perang salib nu tentera salib yang dok bunuh muslim dgn yahudi... . org yahudi pong jd mangsa tentera salib, org islam masa tu protect yahudi. pelek la pulak haku ang ni pi jaman tu nk bunuh yahudi pasaipa?

dan pihak kristian sendiri menyesai dan meminta maaf atas perbuatan depa membunuh yahudi dan org islam utk rampas jerusalem masa perang salib. coba gugel pasai reconciliation walk .

http://www.probe.org/site/c.fdKEIMNsEoG/b.4223947/k.E3AC/Christians_to_Muslims_and_Jews_Crusades_Were_Wrong.htm

hehehe novel ttg haryati bercinta gan laksama sunan ka?..ehehehe
tah2 TT pon dpt idea melalui n ...
cozack Post at 19-5-2010 00:14

hehe..tahu tak pa..memang terpengaruh dgn novel bagaikan puteri tu kan..

hehe..tahu tak pa..memang terpengaruh dgn novel bagaikan puteri tu kan..
rosymeen Post at 19-5-2010 14:14

shaya xminat sgt novel tp d sebab kan ade kisah ttg laksamana dinovelkan, tu yg buatkn shaya bace...
kisah nye mmg menarik, kisah ttg kerohanian dlm islam...dan seolah2 wali tu wujud...rase nye wujud, just xtau kesahihan sunan yg mane satu d buat rujukan...
pape pon, mmg xbosan la 3buah siri novel tu...layan

Reply 1# dzaraa

Aku nak tgk Malaya mase zaman B.C....rekod ttg Malaya mase zaman Sebelum Masihi agak kabur...nak tau sgt!

aku nk pegi melawat je, tak nk bawa apa2 or tukar apa2..sebab nya nanti akan menukar sejarah donia pulak..

Nak pergi kat Normandy,French 6 june 1946 mase perang2 Omaha Beach...antara perang dunia yang paling diingati di dunia..

buat apa nak pegi omaha beach? nak mati kaaa?

hrmm menarik ni
zaman kesultanan melayu melaka - aku nak tgk kebenaran empayar ni, betul x ape yg direkod dlm buku sejarah ( sumber barat) aku nk rekod semua yg aku tengok dan memperbetulkan ape yg salah. sebab aku rasa sejarah kita telah dipesong kan oleh barat.
cnth. kota afamosa tu betul ke asalnya portugis. mustahil melaka yg merupakan empayar tidak ada kubu ( sedangkan portugis mengakui ada merampas beribu meriam - meriam ada tapi xde kubu? hahaha ni penipuan portugis)
portugis kata dia bina afamosa ni dgn batu kubur dan masjid. klu kubur dan masjid boleh pkai batu, kenapa xde kubu. aku rase afamosa tu mmg asalkan kubu melaka tu pasal dipanggil kota melaka.
aku nak ke sana dan melihat sendiri tamadun org melayu

aku nak juga ke zaman langkasuka....kalau melayu islam ada melaka.melayu hindu ada langkasuka.
empayar ni la pengasas tamadun melayu - nusantara. xde ni xde la tamadun di nusntara. ni la permulaan tamadun di sini. bayangkan kita dah ada tamadun lebih kurang 2000 tahun lalu.
zaman tu kemuncak rom, kemuncak cina.
barat tu mcm tmpat neraka. perang saudara. bnuh sesama sendri. tidak ada agama.percaya karut marut. london tu mcm kampung babi je zaman tu

tp kita dah ada langkasuka. penempatannya di lembah bujang.
aku sendiri dh kesana.. terkejut gak sbb selama ni aku dan korang sume terpedaya dgn rekod sejarah dri barat yg mengatakan melayu tidak ada tamadun. tapi kat sana terkejut tgk struktur2 batu yg maju. selama ni aku pkir melayu xreti wat bangunan batu tp bila tgk lembah bujang, aku percaya tu semua penipuan barat nk buat kita rasa rendah.
org melayu pakai kayu sbb sejuk ( udara masuk) mcm org cina dan jepun. tp kita ada teknologi pakai batu dah beribu tahun.

aku nk kesana lembah bujang 1300 tahun lalu di zaman kemuncak. dan jmpa nenek moyang kita yg xppnh kita kenal. aku nk mencatat semua yg boleh dan memperbetulkan sejarah melayu

wah..mcm2laaa korangg nih..

aku nak pegi zaman jurassic, nak amek teloq dinosaur 2 biji buat baka penternakan... pastu aku buat  ...
JodoKast Post at 18-5-2010 17:59

Ternak kat Pulau Jawe..boleh jadikan Manusia Jawe sebagai makanan Dinosaur...

Jawe ramai tapi byk yg tak bleh pakai lebih baik dijadikan makanan dinosaur....