CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 23931|Reply: 26

Penghalau Nyamuk, SELAMAT KE TIDAK

Salam semua,

Nak mintak pendapat semua ni pasal ubat nyamuk. korang pakai tak ubat nyamuk utk newborn ?? Rumah saya banyak nyamuk. sebelum ni pakai kelambu je utk baby tp isteri mengomel pulak dia kena gigit nyamuk. last sekali saya beli ridsect liquid tu. saya check bahan aktif ubat nyamuk tu di kira selamat untuk manusia sbb dapat diurai dalam usus. Tp apa pun saya masih nak tahu dari tuan/puan semua korang pakai tak ubat  nyamuk.  utk makluma bayi saya br umur sebulan dan lahir prem 8 bulan

tak selamat rasanya .. sb kan itu termasuk dlm kategori chemical .

beli jer pokok penghalau nyamuk tu ... x de kemikal langsung ...

Utk bilik biasanya time sebelum Maghrib tu kasi spray ngan Ridsect dan tutup semua pintu dan tingkap dalam satu jam...pastu kasi check bilik tengok ada nyamuk yg berterbangan lagi tak....kalo semua ok,baru baby masuk dalam bilik tu dan tidur pun dlm aircond...semua pintu/tingkap maintain tutup...

Tapi benda nie implement utk bilik tidur jer...tak pakai kelambu pun dan tak apply utk satu rumah...

baru2 ni anak i ada kena sakit telinga, gegendang telinga melecet..bila g check kat pakar ENT, dr kata alerrgik dgn makanan dn maybe environment dan pesan jgn pakai ubat nyamuk liquid tu...umo anak i 5 thn

kalau nak versi organik dan selamat cuba google kan "Minyak Anti Nyamuk" . Saya dah guna setahun lebih dah...seekor nyamuk pun tak nampak. Baunya pun wangi.

Follow Us
kg aku byk nyamuk...aku plak alahan ngan ubat nyamuk.
so..aku beli kelambu yg besar tu..utk aku laki bini ngan anak sekali duk dlm tu.
mmg selamat.

ooo x selamat ye....umah wekz byk nyamuk wekz siap pakai yg liquid tuh, pakai yang mat plus yang kertas leh bukak tutup tuh...3 skaligus....hua hua hua

adui, tak selamat ke???
aku pun guna Ridsect Liquid yg guna karen tuh.
smlm baru je beli yg refill, mmg ok sgt guna yg tuh

kalau nak versi organik dan selamat cuba google kan "Minyak Anti Nyamuk" . Saya dah guna setahun leb ...
bijakbudget Post at 11-5-2010 21:30

minyak anti nyamuk ni mcmna??? nak beli kat mane?? yg tau pokok halau nyamuk..tu pun x pasti keberkesanannyer....berkesan ke halau nyamuk pokok tu?

saya pernah pakai kan satu benda yg boleh halau semua binatang utk dekat dengan anak kita
rasanya mcm bau serai wangi. Just tampalkan kat baju anak kita...dengan kita2 sekali tak akan dihinggap binanatang kecik

Ini terbukti sebab saya pernah guna..tapi harga boleh tahan jugaklah

saya pernah pakai kan satu benda yg boleh halau semua binatang utk dekat dengan anak kita
rasanya m ...
mymisteri Post at 19-5-2010 15:02

i pun br beli 2 kotak..ada 4 ketul...dia serai wangi + minyak bwg putih..dia ltk gambar nyamuk n lipas..i beli utk halau lipas..mujarab gak..nyamuk tatau, sbb jarang2 ada nyamuk kat dlm umah...
kalo bg i n anak2 mmg alergik ngan ridsect seme tuh..kalo husband spray...after more than 30min br le i pi tmpt tuh...semput wehh...
lgk satu kalo ler kawasan tu byk nyamuk...baik pakai jaring2 tuh..ada jual siap..pakai magnet...haper ke nama dia ek...whereelse i kat lourves atas sana pakai jaring2 halus..paku/staple jekk...kalo kat kg byk nyamuk..tido mlm ngan mak paknyer msk kelambu..

salam semua...
amalkan sembur penyembur nyamuk kalau bleh yg jenis waterbase H2O...sebelum masuk tidur...
ELAKKAN menggunakan ubat nyamuk yg jenis berasap...lingkaran tu kerana BAHAYAnye 60 X ganda drp asap ROKOK....saya yg dah dewasa dan belia 4B ni pon kompem akan kehilanggan suara jika pasang lingkaran nyamuk tu...

laa.. tak selamat ke? narif pakai yg ridsect kertas tu, pasang kat plug.

rose pakai yg sekeping...pehtu kena masukkan sekeping dlm holder elektrik tu.... jenis ni pun tak elok ke??????????

My Baby guna yg dlm bentuk gelang tu. Samada guna kat tangan atau pergelangan kaki. Sure nyamuk tak dekat. i gelang boleh guna 10 hari..sebulan guna 3 gelang. Gelang getah. nampak sporty lagi.

me nanti balek kampung balek kampung pakai kelambu yg portable tu je... senang... sbb tak suka gak pakai sembur2 nih.. kalau yg letrik pon tak suka... sbb my daughter tangan tu suka sangat capai mencapai.. takot nnt bila dia dah bgn tido.. pandai pulak pegi godek2...

Reply 16# tenteramsuci

buleh gtau dgn lebih lanjut?

tak penah tgk sblum ni. cap ape? kt mane ade jual?

Reply 18# reewanie

Maaf lambat jawab. macam ni rupa dia. akak ada jual...

Reply 19# tenteramsuci

aku kalau keluar rumah waktu senja ke malam, mesti pakaikan anak akugelang anti nyamuk ni, memang berkesan. Kalau kat rumah, pkok halaunyamuk x berapa sesuai sebab x boleh hidup. Kalau kat luar rumahbolehlah tanam pokok halau nyamuk, itupun kat tempat redup. Untuk dalamrumah, aku syorkan korang guna Lampu Halau Nyamuk. Mula-mula aku pun xyakin, jadi beli 1 dulu, rupanya berkesan juga lampu ni terutama dalambilik tidur. La ni aku dah pasang 4 biji mentol halau nyamuk ni katrumah. Kalau  beli, baik beli 2 sekali sebab kalau nak beli satu-satu,mahal.. Gi kat web ni untuk maklumat... http://www.longd2u.com/?ref=woaini

12Next
Return to list New