CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dinosour_27

Himpunan Kisah Seram Ku-Page 47-Siapakah Yang Di Swimming Pool Itu

nenek kebayan tuh mcm mana muke die?

oh.. cincin tu leh bagi kebal eh.. aku lak sepanjang dapat benda2 tu memang tak rasa ape pun atau mg ...
dinosour_27 Post at 10-8-2010 19:01

kamu nie lawaklah... .maksud kucing tu harimaulah

nenek kebayan tuh mcm mana muke die?
melinda_gordon Post at 23-8-2010 09:07

aku tak nampak pun muke dia mel.. member aku yang nampak.. dia kata muka macam orang2 tua yang dah kerepot.. tapi mate dia terjegil punye la besar.. and macam seinci jer dari muka dia.. pastu diterangi oleh bara rokok yang berwarna merah.. bayang la tekejut ker tak.. nasib takde sakit jangtung.. mau kong dia kat situ.. aku lak payah nak kene soal siasat ngan polis.. huhuh

kamu nie lawaklah... .maksud kucing tu harimaulah
ilahkhatibrani Post at 23-8-2010 10:16

yeke ilah.. mse tu memang blur or buat2 blur.. sebab saya taknak layan sangat.. pnah sekali ade member2 yang kira tinggi2 la ilmu persilatan dia.. tengok2 tangan la gak.. tak tau nape orang suke tengok tangan and bulu rome aku.. menarik sangat kot bulu roma aku.. dia dah check dia kata aku pun ade silat cume tak nunjuk.. pastu nak test2 aku.. malas nak layan.. aku memang tak pnah bajar silat ke blaja ape ker.. masa skolah jer dulu aku blajar arate.. karate budoken.. black belt.. takkan karate tu silat kot.. huhuhu.. skarang nak suh ngkat kaki pun tak daya dah.. huhuhuh

ok. citer nyer macamne.. pada taun 2000-2002 macamtu kot.. kalau tak silap.. ramai orang kat kg aku. ...
dinosour_27 Post at 14-8-2010 17:48

yup makhluk nie wujud.....ermm jangan ditanya macammana ilah tahu...tapi makhluk nie memang wujud..

yeke ilah.. mse tu memang blur or buat2 blur.. sebab saya taknak layan sangat.. pnah sekal ...
dinosour_27 Post at 23-8-2010 10:28

jangan benarkan org yg tidak dikenali melihat tangan kamu ...kalau yg berniat jahat dan ingin mengujimu....mereka kan hantar melalui sentuhan diurat...kalau leh elakkan...yek...rambut semua sama tapi hati manusia susah untuk diduga..ini pendapat ilah..kalau tak mau ikut ..tidak mengapa....ilah ok jer

Follow Us
aku tak nampak pun muke dia mel.. member aku yang nampak.. dia kata muka macam orang2 tua yang ...
dinosour_27 Post at 23-8-2010 10:25

adeh..serasa mcm mel penah terserempak je dgn org tua mcm ni..
dino..next stori plzzz...{:2_70:}

jangan benarkan org yg tidak dikenali melihat tangan kamu ...kalau yg berniat jahat dan in ...
ilahkhatibrani Post at 23-8-2010 10:30

owh.. yeke.. tak tau plak.. thanx for nasihat ilah.. pasni kalau nak tengok tangan jangan bagi eh.. tapi kalau betul la ade rimau.. tak pnah plak nampak.. tapi kalau btul nampak mau terkencing.. ahahaha.. tak bergantung pun ngan diorang.. yang penting mohon pada Allah.. kan? tapi mohon2 pun selalu gak wat benda dia tak suke.. huhu.. mane nak diperkenankan? hahaha

adeh..serasa mcm mel penah terserempak je dgn org tua mcm ni..
dino..next stori plzzz. ...
melinda_gordon Post at 23-8-2010 10:37

nanti2.. nanti dino citer macamane dino balik dari jb nak ke rumah.. kul 2 pagi nampak gule2 golek2..

nanti2.. nanti dino citer macamane dino balik dari jb nak ke rumah.. kul 2 pagi nampak gul ...
dinosour_27 Post at 23-8-2010 10:39

orite..tapi jgn lama2..mood nak membaca tgh membuak2 nih..

Post Last Edit by dinosour_27 at 23-8-2010 11:18

Eksiden Mase Jumpe Pocong

So ni pengalaman aku mase aku baru abis spm kalau tak silap.. mase tu dalam taun 1999 ker 2000..

Aku ni time remaja memang bermsalah la.. suke lepak luar.. balik pagi2 buta.. 3-4 pagi macamtu.. masa tu aku pg lepak ngan kengkawan kat jb.. umur dalam 19 macamtu.. so dah lepak2 borak2 sampai la ke pukul 2 macam tu.. aku pun nak balik la sebab mngantuk..
antara JB nak ke Pontian tu ade la dalam 1 jam perjalanan kalau malam sebab tak jem kan..

so aku pun start kete and drive balik.. dari jb ke skudai ke pulai sumer ok.. sampai kat area kubur cina yang aku citer pasal abang member aku kene kejar ngan cik pon ramai2 sebab bau daging merah tu.. aku start rasa lain macam.. tapi aku wat bodo jer.. sampai la ke pekan nenes.. sape orang johor tau ko.. kalau yang tak tau sila2 la selak map.. hahah

so kat pekan nenas ni actually dah tempat yang ade manusia duduk la.. so aku tak la rase takut sangat.. tapi dekat selekoh mase kat depan depoh tahanan pendatang asing tu.. tibe aku nampak bnda melintang tengah jalan.. kale putih macam mayat.. dah dekat lak tu.. so aku mengelak la ke kiri.. yang buat tak bestnya.. mase tu ujan and kat kiri jalan tu tanah lembik and lepas tu ade parit besar.. so disebabkan mengelak benda bodoh tu.. keter aku terpusing 2 kali and the masuk longkang terbalik 4-4 tayar ke atas.. nasib baik longkang tak pnuh air..

mase tu aku tak tau la.. aku memang takde ape.. mungkin sebab kete bapak aku tu kete jepun.. kalau kete malaysia mungkin dah arwah.. tapi aku trus trang aku memang takda ape2.. so dah dalam parit tu.. aku nak kuar tak boleh sebab pintu dah terblok 4-4.. aku hon2 takde plak manusia datang.. mungkin sebab terlindung semak.. then sebab keter ru dah terbalik.. aku duk la bersila kat bumbung.. aku start enjin.. bukak ekon and bukak radio.. pikir macamane nak kuar.. mase tu pakai handphone nokia pisang tapi dah barai terendam dalam air.. hehehe

mule2 terfikir la nak pecah kan cermin belakang.. sebab tu jer yang boleh aku kuar.. tapi aku takut abah marah.. cheit.. dah masuk kete dalam longkang tak pikir pasal nak kene marah.. huhuh.. so bile dah buntu sangat.. aku try la bukak pintu satu2.. kebetulan pintu belakang belah kiri ade ruang sket.. tapi memang tak muat la aku nak kuar.. so ape lagi.. aku sepak2 la sampai ade ruang.. kemik la pintu tu.. nak wat macamane.. takkan aku nak berkemah sampai besok dalam longkang dengan keter  yang terbalik tu kan..

dapat je kuar aku terus carik batang kayu.. masa tu amarah dah mengatasi akal.. aku pikir kalau aku jumpe aku tak kira la manusia ke hantu aku sesah jer.. kalah menang belakang kira.. janji puas ati.. huhu.. carik2 dah takde.. so aku try la taha 2-3 bijik keter sume tak berenti.. ye la sape nak berenti malam2 ngan aku basah kuyup bawak kayu lak tu.. nak mampos kalau perompak.. so last choice aku pg la caltex.. kebetulan kat caltex tu ade brader tgh isi minyak.. cuak jap la bila dia tengok aku datang.. tapi aku cepat2 la bagi salam and citer hal sebenarnye..

dia citer dia memang dok kat pekan nenas.. rupenyer selekoh tu memang banyak eksiden.. sume nampak bendalah tu.. ade yang meninggal lagi.. pergh nasib baik aku takde ape2.. aku cume nak mintak tolong dia 1 jer.. mintak pinjam hp.. nak tipon umah.. so aku pun tipon la umah.. mak aku angkat.. mak aku macam biase la nangis.. hahahah.. tu sebab aku cakap dulu aku suke wat mak bapak aku pning.. then aku bagitau sume bapak aku cakap suh tunggu situ dia datang..

lepas sejam macam tu bapak aku pun sampai ngan kawan dia.. panggil tow truck.. tarik.. kuarkan dari parit tuh.. member bapak aku pelik tengok takde langsung luka ker ape kat aku.. aku cakap aku mane tau.. dah takde luke ok la.. then bile keter dah kuar.. dah terbalikkan semula untuk jadi kereta.. start2 enjin hidup and bleh drive balik.. gile power la body mazda 626 ni..

so member abah aku tu drive la keter tu and aku ngn abah naikketer lain.. kitorang jalan slow2 and mase on the way balik biase la abah tanye macam2.. tapi pelik sebab dia tak marah.. aku terpikir nak kene penampo jer.. hahaha.. bile aku citer.. dia tak caya.. dia cakap aku mengantuk.. actually dia memang susah sket nak percaya atau dia taknak tunjuk yang dia percaya sangat bend2 ni kat kitorang kot..

pastu kitorang berenti minum and citer kat kawan dia.. kawan dia cakap memang selalu orang eksidne kat situ.. hahaha.. menguatkan hujah aku.. balik jer mak aku tengok aku ok dia suh mandi and tido.. sok dah la last day aku part time.. pastu lusa nya pendaftaran untuk masuk poli.. so esok aku pg keje and cite kat boss aku.. dia ketawa cakap aku tipu sebab dia tengok aku macam takde ape langsung.. hampehh..

so itu la pengalaman aku jumpe pocong.. takde la seram sangat.. and cumesplit second je.. cume aku nak nasihat pada diri aku and orang2 lain.. kalau nampak benda2 ni.. langgar jer.. puas ati.. kot dia kacau pun at least tak masuk parit macam aku.. huhuh

Rate

1

orite..tapi jgn lama2..mood nak membaca tgh membuak2 nih..
melinda_gordon Post at 23-8-2010 10:44

dah hapdet dah.. tapi takde la seram mana

and macam seinci jer dari muka dia.. pastu diterangi oleh bara rokok yang berwarna merah....
dinosour_27 Post at 23-8-2010 10:25

Sib baik tak tercucuh api rokok kat muka nenek tuh

Reply 211# dinosour_27

uiks dino .. bahaya nya ..tapi mujur dino tak de pape masa tu ..dah lah sorang2 yea.. ayah pon tak sampai hati nak marah ..tguk keadaan kete yg terbalik ..klu ikut logik mesti teruk jugak ....syukur yg amat agaknya tguk dino ok je ...

Reply  dinosour_27

uiks dino .. bahaya nya ..tapi mujur dino tak de pape masa tu ..dah lah ...
ea208964 Post at 23-8-2010 11:36

kekuasaan Allah ea.. maksudnye dia suh beramal lagi la.. kalau mati time tu trus masuk neraka kot.. huhuuh.. amalan tak cukup lagi.. second chance untuk aku kot

Post Last Edit by dinosour_27 at 23-8-2010 11:18
.. aku duk la bersila kat bumbung.. aku start enjin.. bukak ekon and bukak radio..

cheit.. dah masuk kete dalam longkang tak pikir pasal nak kene marah.. huhuh..

Part ni memang lawak

hahahah.. tu sebab aku cakap dulu aku suke wat mak bapak aku pning..

Biasalah zaman muda2 memang suka peningkan kepala mak bapak

cume aku nak nasihat pada diri aku and orang2 lain.. kalau nampak benda2 ni.. langgar jer.. puas ati.. kot dia kacau pun at least tak masuk parit macam aku.. huhuh

Nasihat yang bagus ni

aku rasa aku pernah jumpe tua bongkok kat area hutan nak ke Felda Nitar dari Kluang. Ingatkan org kampung, tapi bila pk balik situ semua area hutan, nak dekat2 hutan Endau Rompin tuh... mana ada kg org.

Selalunya, kalo drive mlm2 mmg aku tak amik pusing sgt apa yg aku nampak sepanjg perjalanan. Janji selamat sampai dan jgn mengantuk.

Reply 215# dinosour_27

tapi ......... manusia mudah lupa kan ...dulu pon permah eksiden gak ..langgar kete polis lagi ...insap jap ...lps tu gitu gak jadinya ..mujur masih berpeluang baiki mana yg patut....Alhamdulillah bab tu .. dulu2 mmg tak pk bnyk ..

Eksiden Mase Jumpe Pocong

So ni pengalaman aku mase aku baru abis spm kalau tak silap.. mase tu d ...
dinosour_27 Post at 23-8-2010 11:15 AM

mungkin sbb hang marah sgt masa eksiden tu...tu yg unsur2 seram tak menjelma sgt....cuba hang setakat terbabs skit je pehtu hang nampak dr cermin yg Pocong tu ada kat tepi kete ....serammmmmm...

jahat gile pocong tu..
nak bagi org mampos ke ape???:@