CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fendyanna

MENARA CELCOM BRANCH

giler berani dak yana ni..n pompuan yg suka layan lagu hindustan tu lagi bapak berani.kalau suh dia cerita pasal MC ni,aku rasa berbuku2 dia leh wat story..siap leh tido lai kat opis..seram wey...

aku penah dgr gak pasal MC ni...aku keje pun kat sebelah je... penah ada kawan bgtau yg ramai ustaz datang nak ubat...tapi aku xtau lak apa result nya....

Ada update terbaru tak pasal MC ni?
Alahai next week baru nak report masuk MC.
Cuak lak jadinye. huhu

Mujur masa aku keje situ tak pernah jumpa pape...

fendyanna replied at 12-8-2010 08:45 PM
Iye la..iye la..adek sambung…

Time blackout mmg adek panic gile..adek ni tak takut gelap c ...

mcm kenal jer ngn TT nie... ghupenyer jiran sebelah rumah... kihkihkih...

dah tamat ke cerita??

Follow Us

dah la kot................

seriusbengang replied at 20-2-2016 05:04 PM

hihihi... lyn citer the flash lak...

seriusbengang replied at 20-2-2016 05:04 PM

hihihihi... lyn kisah the flash lak...

Dah tamat k?

dulu2 penah dgr psal MC ni berhantu...  tp dgr2 mcm tu  je.. apa yg berantu nya, takde pun among kawan2 yg blh rungkaikan... kecuali lah org2 yg keje kat situ.

walaupun pengalaman TT mmg menyeramkan, tapi saya rasa mcm tak puas baca... ada yg citer penuh, ada yg citer sepotong2 (4-5 baris ayat). then, mcm tergantung sbb TT lebih gemar menjawab pertanyaan berbanding bercerita sepenuhnya.

apa pun.. citer dah lepas. Pengalaman yg tak semua orang dapat..

Aku few times kena kacau kat MC, paling ngeri last year Aug 2017..time tu server aku problem, jadi kena work dgn L2 remote support from europe & us. Aku sorang2 je kat ofis..online dgn sistem engineer..seminggu jgk troubleshoot. Mula2 xde apa2..mlm ke 3 lbh kurang pukul 3 pg dah habis troubleshoot..US dah dpt resolve issue..tp still kena monitor..so dah habis aku pun turun nk pg surau tingkat 7..tak solat isyak lg time tu, so plan nk solat dulu sblm blk..sampai tingkat 7 dah gelap area nk ke surau tu..suis plk dlm surau tp ada cahaya sikit drp pintu kecemasan di hujung koridor tu...tgh jln tgk2 perasan ada benda berselubung berdiri betul2 tgh koridor tu..jarak dlm 20 kaki camtu. Bagi salam 2 kali x jawab..pastu nampak benda tu bergerak2 ke depan sambil seret sesuatu..bunyi macam kain je...handphone ada kat tangan tp x berani nak suluh..so, undur slow2 sambil baca apa yg patut sampai ke lif..pastu tekan butang lif...cuma mintak supaya dia x ikut balik ...last2 solat isyak kat petronas je. Malam brsok tu tak standby..tapi mlm jumaat 2 hari lps kejadian standby lg sambil fine tune sistem. Tup2 dah pukul 12..tiba2 bulu roma meremang, cepat2 kemas & angkat beg & swipe card terus keluar...elok bukak je pintu nk pg je jawasan lif..semerbak bau kapur barus..kuat sungguh..aku dah hangin time tu..sbb sblm ni dah kacau ninnk kacau lg..last2 aku cakap..kau jgn kacau aku sudah!! Pastu terus turun lif & pg ambik motor kat B1..lepak situ dlm 30min baru blk..Alhamdulillah xde apa2 yg menumpang balik.

1st time kena kacau kat situ 2002 kalau x silap..time tu tgh prepare montaj utk retreat kat Sri Intan PD the next day..dlm pkl 8.30pm aku sorang2 kat ofis..tiba2 dengar mcm tapak kaki budak kecik berlari atas siling...pelik jgk..ofis aku tingkat 8 kot..gajah berlari kat atas baru blh dengar kot...aku follow bunyi tapak kaki tu sampai ke hujung pastu hilang..x sedap hati aku call member yg besok nk pg retreat tu..ajak teman sbb byk lg kerja nk siapkan.

Tahun 2008, time tu baru bertunang..mcm biasa kerja mlm time tu kat tkt 16...pukul 10 camtu baru blk..dah nk sampai rumah berhenti kejap dkt area rumah kakak aku, time tu tumpang dia..lbh kurang 150m dari rumah dia..kawasan tu mcm hutan sikit..stop kereta & call tunang aku..jam dah pkl 11 time tu..tgh borak dlm 30min..tiba dgr mcm cross line..suara pompuan..tapi aku buat xtau je..terus borak dgn tunang aku..tiba2 tunang aku senyap & line terus putus. Cuba call dia blk x dpt..last2 start keta & balik..dekat je pun..sampai dpn rumah, anjing ablh rumah menyalak x henti2..pelik aku, biasa anjing tu nampak aku x menyalak pun sbb dah kenal..4 thn dah dok situ..bulu roma plk meremang satu badan sampai ke pagi..bgn tidur pun x hilang lg..dah rasa lain mcm dah..tghari tu tepon tunang aku, tanya dia kenapa letak tepon? Rupanya dia kata tgh ckp2 tu dia pun dgr suara pompuan tu..tiba2 dia ada tanya satu soklan kat aku, pompuan tu yg jawab!! suara mcm keras plk tu..time tu dia menggigil & hp terlepas dari tangan..meremang bulu roma dia & terus masuk tidur..aku plk still meremang sampai 3 hari..last2 aku blk kampung & jumpa sorang ustaz utk berubat..dia kata waktu dia sampai dia dah nampak ada benda ikut kat belakang aku..pastu dia pun buang..dah habis aku pun tanya..benda ni datang dari mana ustaz? Dia kata dari tempat kerja.

fnd_radzi replied at 11-12-2018 03:00 AM
Tahun 2008, time tu baru bertunang..mcm biasa kerja mlm time tu kat tkt 16...pukul 10 camtu baru blk ...

pergh. scarynye cite awk. keje sane lg ke skg ni? citer la lagiii. kawasan marinara n celcom tu mg scary. x berani nak stay smp lwt malam.

Nak cita story aku.

aku kerja kilang dekat penang.
kilang aku buat part part untuk kilang lain. kira macam subcon gitu.
kalau ada banyak part kena buat memang operator kena stayback malam.
malam tu depa 3 orang je operator myammar or nepal tak silap.
memang company letak 3 orang nak jimat kos. bayangkan 1 floor besar penuh mesin dia letak 3 orang je time malam.
office aku pulak bahagian atas. ada tangga turun terus ke production.
1 malam tu masa dorang night shift. office memang kosong sebab kami office hour balik 5.30.
then dalam pukul 3 pagi. depa masa tu ada kat production bawah
depa nampak ada pompuan rambut paras bahu gitu pakai gaun putih paras betis. turun slow2 dari office aku. pastu jalan terus ke mesin mesin dan hilang.

esoknya 2 orang tu takmau dah kerja night shift walaupun double pay.

ekceli kilang aku banyak lagi kes. nanti aku cerita