CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: titoxer

[STORY] Sekali tersaaasul daa...

Kes 1: adik aku pn penah trsyasyul sebut bwg gorong!! dgn konfidennye...

Kes 2: aku, adik & cousi ...
Stila Post at 23-8-2010 16:14

kes 2 ko same ngan kawan aku ni..

kitorang ni kuar la berempat naik satu kete... jalan jem xingat dunia woo...

kitorang se-group ni jenis dgr lagu melayu but sorang kwn aku ni mmg jenis xdgr lagu melayu sgt...

time lagu KISAH HATI n KISAH DONGENG tgh naik2, selalu la dgr kat radio kan...

tibe2 kuar lagu si stacy ni, KISAH DONGENG... then kwn aku yg xminat lagu melayu sgt ni ckp,

sedap la lagu HATI DONGENG ni... kitorang bantai la gelak...

selang 2-3 lagu, kuar plak lagu super junior - BONAMANA.. dgn konfiden die sebut lagu BANIMANA ni........

gelak lagi sekali... hahahahahha

Rate

1

last month aku ada hadiahkan mak aku 1 kotak inner shine... memang dia happy la, siap berlagak kat abah aku kata jgn jeles kalau dia cantik tanpa make up..so malam tu dia try la 1 botol.. (one of the good effect inner shine ni ialah senang nak membuang)

So, esoknya, mak aku sakit perut nak ke tandas, tapi masa on da way nak ke tandas tu sempat lagi dia bg tau kat adik n adik ipar aku, dialog dia lbh kurang cam ni

Mak         : sakitnya perut, asyik nak membuang je
adik ipar   :naper ma?sakit perut ke? makan per semalam?
adik aku  : ma makan per?
mak        : ma makan polident yang kak (aku ler tu) belikan tu.. berkesan btol, senang je nak membuang
adik ipar   : ???? polident??? eh nape ma makan polident.. patut la sakit perut. nak g klinik ke
aku     :bila masa plak kak beli polident... adoi laa. innershine la ma, bukan polident, polident tu abah guna letak kat gigi palsu dia..

nak pecah perut aku gelak time tu

Rate

1

tempat: ofis lame
situasi: borak kosong pasal mknn dgn kwn2

mase tu tgh borak psl mknn bla bla bla....
A:.....akak suka PINUT butter (peanut butter)
aku: (diam jer thn gelak sbb dia salah speaking kn)
B: peanut butter lah.....(pastu kitaorg smua bantai gelak smpai kuar air mate. sampai skrg tringat pinut butter dia kalu tgk mknn yg berasaskan pinut butter....cam comel jer dia sebut pinut tu)

Rate

1

aku selalu tersasul..

hari tu aku tgh makan kopok dengan bebudak hostel.. skali aku dengan konpiden nyer g cakap dengan member aku.. "weyh.. tolong paskan sili cos!".. pastu dia orang gelak2.. aku pon cam blur la knape kan.. pastu baru aku sedar rupanye aku salah sebut..

lagi satu.. aku tgh lepak2 bilik member aku.. skali dia org bancuh air teh.. aku pon join la minum air teh tu.. skali aku cakap.. "kalau ada biskut sen heng mesti sedap kan?".. dan skali lagi.. aku kena bahan.. sebenarnya aku nak cakap biskut hup seng!!

yang ni member aku lak.. dia tgh call client.. dia ni tak de la brape fasih sgt omputeh.. client kita orang tu cina.. then, time tu nak dkt CNY.. member aku ni dgn konpiden nyer pergi cakap, "ok Mr Tan.. ill talk to you later.. Happy meal"... hahaha. aku apa lagi.. bantai gelak guling2.. aku cakap la dengan dia.. Happy Meal tu kat McDonald dowh... org Happy New Year... miahahahaha

Rate

1

aku selalu tersasul..

hari tu aku tgh makan kopok dengan bebudak hostel.. skali aku dengan konpi ...
CikTigger Post at 6-1-2012 15:11

happy meal...!!! yihhaaa..!!!

hahahahahaha....

itu baru yang salah cakap.. kalau salah lirik pon banyakkkk gakk..

1. lagu Aurora - Estranged..
dengan konpidennya kawan aku ni leh nyanyi.. "aloha.. aloha...".... hahahaha

2. Really2 want - Spice Girls
time ni tgh tension study.. pastu kawan aku pasang lagu ni.. then member aku lagi sorang leh dgn konpidennya nyanyi... "Say what you want... what you bili bili bong.. ".. suppose lirik tu "say what you want.. what you really2 want"..

Rate

1

Follow Us
D best thread ever!!
Dok ulang2 bace ntah bape kali dah... Adoi...  

Msa tgah study dlu saya ada sorg kwn budak kelantan n suka sngat nak tiru cakap dialek kedah iaitu dialek negri sy la tu.....hehehe...nak dijadikan citer sy n beberapa kawan yg lain trmasuk dia (budak kelantan) pergi ke pasar mlam n singgah di gerai jual nasi kerabu....kami semua order la nasi kerabu....tetiba dia bersuara dan kata "Bang bg cib..i lebih yer...(sambil tersenyum kat abg yg jual tu)"...apalagi kami semua ni terus pandang dier ngan prasan terkejut...n abg yg jual tu xterkata apa2 n just senyum2 jer....dah la kuat plak tu dia ckap....yg dtg beli nasi kt situ smua pandang dia....kami yg tahan malu ni wat xtau jer..pas abis beli trus balik n bantai gelak puas2 kat hostel...hahahaha.....

Rate

1

semalam aku sembang ngan kakak opis psl budak2 lelaki kat opis aku ramai yg injured bile main bola..aku pn ckp la satu2 kes bdk2 kat opis ni...ade sorang tu die lutut die injured sebab terkoyak..aku pn dengan konfiden terus ckp " kesian kat A, die lg teruk sbb 'TOKAK KUYUT'" sebenarnye aku nak ckp " KOYAK LUTUT"...bile aku nak betol still jgk sebut yg sama..kakak tu dh gelak kan aku...ciss...

Rate

1

berkali kali baca pon still tergelak lagi....
thread neh mmg menceriakan hari ku yg suram...

berkali kali baca pon still tergelak lagi....
thread neh mmg menceriakan hari ku yg suram...

den pon ade bende nk share...mmg gilakkk arrrr thread ni..{:4_500:}

gni kisahnyer...

event: sesi mengenalkan timb pengarah yg baru...

mangsa: kawan den yg jadik pengerusi...(Si Q)

Si Q: Pada hari ini kite amat berbesar hati menerima kedatangan Timb Pengarah yg baru iaitu Dr XXX. Utk pengetahuan semua, Dr XXX berasal daripada XXXXX...Beliau telah pon mendirikan rumahtangga dan mempunyai XXX orang CAHAYA MATAHARI...tibe2, satu auditorium senyap, pastu bergema gelak tawa sume org

kawan den tu nk ckp CAHAYA MATA, tapi tersalah sebut CAHAYA MATAHARI..

ape nk dikate, makan minggu jugak laaa staf2 gelakkan die..adoiiiiiiiiii..sampai klu gi pejabat, staf duk usik die, "ye, cik CAHAYA MATAHARI, bleh saya tolong?"...adoiiiiiiiii, sakit perot den bile teringt2

Rate

1

dialog aku dgn mak.

mak: kt mana kursus ko tu nnt?
aku : jauh dlm hutan. dekat waterfront.
mak: ?????? waterfall la~!
aku:

Rate

1

dialog aku dgn mak.

mak: kt mana kursus ko tu nnt?
aku : jauh dlm hutan. dekat waterfront.
mak: ...
mawarputih2612 Post at 11-2-2012 22:10

hahaha..tringt waterfront kuching..kih3

hei....aku tak boleh baca benang ni la...sakit perut,sakit usus,sakit ketiak aku tahan gelak

Ni kawan aku cerita masa kat asrama dia dulu,pasal senior dia,Kak Rin dengan Kak Sha.

Ada satu weekend tu,budak2 asrama ni bebas lah nak rehat2 kat dorm sebab takde aktiviti.Tengah sedap2 tido kat katil,tetiba black out,kipas mati.

Disebabkan kepanasan Kak Rin ni pon bangun ler dari katil dia,sebab dah takleh tido.

Kak Rin: Aku takleh tido ah kalau kipas tak pusing cam gini...sementara aku tak tahu nak  buat apa ni baik aku pi IRON baju sekolah.

Kak Sha yang dengar apa yg Kak Rin cakap tu dah rasa pelik,tapi saja terus menyakat.

Kak Sha: A'ah lah kan,kalau ko nak pi IRON baju,aku nak pi TENGOK TV lah...

Kak Rin: Eh ko ni,TV apa nyer kalau dah black out,lain ler kalau.... (masa ni baru Kak Rin sedar yg iron baju pon kena guna elektrik juga).

Otak kita ni memang tak sedar kadang2.

berjaya ilang kn tension kt ofis.....

bantai senyum sorang2....eheheheh

Ni kawan aku cerita masa kat asrama dia dulu,pasal senior dia,Kak Rin dengan Kak Sha.

Ada satu we ...
wallflower Post at 13-2-2012 10:31

sebijik jadi macam den waktu dulu2...pemikiran x sedor...

ni citer pasal budak ofis ash kat kedai mamak. dia nak order mee goreng mamak telur dadar tapi dia pi cakap mee goreng telur mamak. siap dengan muka konfiden lagi ulang tiga kali bila akak yang amik order tu nganga kat dia. pastu bila akak tu cakap, 'eh dik, cakap pelan2 sket. malu la' baru la dia sedar dia cakap apa

Rate

1

dasat-dasattttt..pendek kata, berhati-hatilah sewaktu mmbuat order kat kedai makn..kui3