CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7650|Reply: 43

mata ni asyik nak nangis je

salam semua... selamat hari raya maaf zahir batin

emm... raya2 cm ni pon aku ade masalah, sebenarnya aku xde tempat nak luah kan perasaan sedih + kecewa n mcm2 la bercampur aduk...
raya thn ni bg aku xbest sgt la, raya 1st biasa la g umah opah belah ayh aku, yg xbest nye family aku je ade, adik beradik ayh aku yg lain xblik pon, raya ape cmni...
pas2 td g belah mak aku plak, sbb hari dh panas so bapak aku xnk singgah kubur mak aku, pdhal motip utama blik kg mak aku nk ziarah kubur mak aku yg lame xg... emmm sedih jugakla...

aku tgk bapak aku skg dh byk berubah, berkira ngn anak2 sendiri, sdgkan die x sedar yang 1/2 dr pencen die 2 duit pencen bini die iaitu mak aku, dhla pencen mak aku lg byk dr pencen die, so die nk berkire sgt knp? bukan ptt nya duit 2 utk ank2 jugak? aku tau la aku dh kje, tapi gji pon cipoooot je, ape slhnye aku mintak duit sket beli brg kan?
kadang aku pk perubahan bapak aku ni sbb die nak kawin lain, belom kawin dh mcmni, kalo dh kwin xtau la... aku rase mst die x igt dh yg die ade ank... mane x nye kenduri bertunang dlu pon xbg tau ank sendiri...
sedih nye... aku rase x hepi lgsung ngn family aku skg, kdg aku pk knp mst mak aku yg pegi dlu... kan senang biar aku je yg pergi dlu, x best rase nye nk teruskan hidup bile dok dlm family cmni, abg2 pon x rupe abg,xbertanggung jwb lgsg ngn kuarge...

aku sedih sgt aku xpenah rase mcm mane family org lain heppy je bersame...

Rate

1

sedihnyer... simpati kat TT...

takpe la TT.. memasing ader part kat dunia nih... insyaallah ader rejeki yang lebih baik... mana tau sok TT kawen dpt pasangan yang famili dia hepi2 belaka...

kuatkan semangat ek TT...

hmm.. kisah kita lebey kurang cuma jln cerita jah berbeza..

bnyk2 sabo,k.. jika perlu bincang dgn ayah TT, bincang leklok dr ati ke ati.. kongsikn kesah2 gembira sewaktu arwah mak ada sbg pmbuka bicara..

sedehnya

life must go on..cheer up..think bout future k

kaka dodol,
harap bertabah dan bersabar ye. walaupun kisah kite berbeze, tapi raye sy thn ni pun x meriah. pendek kate x bestlah.

teruskan perjuangan k

Follow Us
one day tt akan dapat kebahgiaan tu juherk..jgn risoo yte tt

ko jgn kecik hati ekk TT..
ko kan dah dewasa.. dah kerja.. ngapa nak bergantung pd bapak lagi??
duit pencen arwah mak tu mmg dah la dpt kat bapak.. lain lah klu ko bwh 18 tahun..

kdg2 aku perhatikan zaman skrg ni, anak2 muda masih lagi bergantung pd family.. pd hal dah besar panjang.. kenapa TT nak tunggu bapak TT semata-mata nak ziarah pusara mak? hubungan suami isteri mmg boleh terputus di dunia ni.. klu bukan kerana ajal, boleh jugek jadik kerana bercerai berai..
tp hubungan anak & mak tak kan terputus.. TT kena lah berusaha utk diri sendiri..
melalui posting TT, aku amati, TT byk tak puas hati dgn persekitaran TT..
tentu ada sebab musabab kenapa adik beradik TT tak ngam dgn bapak lg.. sementelah bapak pun dgr2nya nak menikah lagi.. apa kata TT rapatkan hubungan silaturahim dgn adik beradik TT..
bukannya apa, takut nanti, bila bapak TT dah kawen lain, TT tak dpt sesuaikan diri dgn mak tiri pulak kat rumah tu..
kdg2 kita mmg tak dpt puaskan hati org.. tp kita kena belajar lah camne nak sesuaikan diri dgn persekitaran kita.. selesa atau tidak kita ni, tolak tepi.
cuba belajar camne nak ambik hati org.. jgn fikir kenapa org tak nak bg muka kat kita jek..
jgn pertikaikan kenapa mak meninggal.. bukan ke org2 yg disayangi Allah, selalunya 'dijemput'  dulu...

Rate

1

bertabahlah TT.........

aku paham apa yg TT rasa.......bapak aku pon ala2 berkira gak ngan anak bini....padahal gaji kira bsr gak.....masa aku skolah dlu mmg x merasa sgt duit bapak.....mntk duit nak beli buku pon berkira....nak masuk tuisyen pon berkira......mntk nak beli itu ini pon sama......bg duit cukup2 je....time aku kije ni laa baru aku ada saving......sblm ni mmg x merasa la...sbb duit blnje yg bapak aku bg mmg cukup2 mkn xde baki pon......mcm ne nak menyimpan?

bab bapak TT bertunang snyp2 tu mmg x ptt la.......bapak TT kena la bgtau anak2 dlu.....sblm ada ikatan ngan bakal bini baru tu, haruslah kenalkan dulu ngan anak2.......sesuaikan diri dlu....x blh la snyap2 mcm ni......anak2 ada hak jgk....

tp TT jgn la smpai putus hubungan ngan bapak TT lak........apa2 pon hbgn anak ngan bapak mmg xleh putus.....

Rate

1

Aku pn terpikir gak, nape nak mintak duit org tua. patut engkau sbg anak yg bagi duit kt bapak engkau. Agaknya dia berkira sbb engkau slalu mintak duit dia kot. Engkau tu kan muda lagi, cari ler duit sndiri.

Aku pn terpikir gak, nape nak mintak duit org tua. patut engkau sbg anak yg bagi duit kt bapak engka ...
baby37 Post at 12-9-2010 18:14

yap betul jgk...tmbh2 dah kije kan.....even gaji kecik pon rasa x ptt kot mntk duit ayah dah........bila da keje ni kita yg ptt kasi duit kat mak ayah.......

Reply 1# superdodol

haaa?? balik kampung tapi tak ziarah kubur mak?? sedeyyy nyer.. nangess

TT kena kuatkan semangat ye..hari raya ni tak mau sedey2..

sedey nyer..konfem raya tahun ni takde dodol umah TT kan.

harap TT tabah, jgn pk sangat perkara2 yg tak best tu. buat tak kesah jer.

doa anak yg soleh lebih afdal dari ziarah kubur, jgn lupe doa utk ibu tiap kali pas solat..

slamat ari raya, maaf zahir batin.

sedihnyer... simpati kat TT...

takpe la TT.. memasing ader part kat dunia nih... insyaallah ad ...
tuminah_sideq Post at 12-9-2010 00:06

huhu hopefully cm2la... tapi baru nak g raye umah mak c die, mak die mcm mengelak2 plak... adoiii sadis betul raye thn ni... igt nk raye nk knl2 ngn family c die, jd cm2 plak

hmm.. kisah kita lebey kurang cuma jln cerita jah berbeza..

bnyk2 sabo,k.. jika perlu bincang dgn ...
nemo0309 Post at 12-9-2010 00:12

mlsnk bincang ngn bapak aku dh.. kalo bincang ckp aku membebel... tah la mcm xde tempat aku nk cite ape yg ade dlm hati aku ni

life must go on..cheer up..think bout future k
sok_suci Post at 12-9-2010 03:42

aku pk nk "pergi" ikot mak aku je skg ni

kaka dodol,
harap bertabah dan bersabar ye. walaupun kisah kite berbeze, tapi raye sy thn ni pun x  ...
aurelia Post at 12-9-2010 05:48

dh hlg semangat

one day tt akan dapat kebahgiaan tu juherk..jgn risoo yte tt
mareenie Post at 12-9-2010 08:38

hrp2 cm2la...

ko jgn kecik hati ekk TT..
ko kan dah dewasa.. dah kerja.. ngapa nak bergantung pd bapak lagi??
du ...
zehra2 Post at 12-9-2010 09:46

xdela bkan selalu aku mintak duit kat bapa aku 2.. aku mintak pon sbb aku susah sgt, kalo time aku de dit xde nye aku mintak... xptt la bapak aku nk bising2 cm2... kalo ade mak aku die xde pon cm2, senang je kalo nk mintk tolong

yap betul jgk...tmbh2 dah kije kan.....even gaji kecik pon rasa x ptt kot mntk duit ayah d ...
kupu2siang Post at 12-9-2010 18:36

bukan x nak bg kat bapak aku, tapi duit pencen die dh byk sgt... aku xbg la duit tiap2 bulan, tapi kalo blik aku blnje mkn, ade dpt duit lebih aku blnje baju baru cm2 la... xde la bg duit tiap2 bulan