CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: superdodol

mata ni asyik nak nangis je

Reply 19# superdodol

mana2 mak pun mmg tak berkira dgn anak...
tp klu kehidupan ko mcm gini, klu mak ko masih ada, tentu dia pun tgk, tak happy..

mula2, bina kehidupan ko sendiri semula...

bukan aku xnk rapatkan hubungn ngn adik beradik, tapi abg aku yg sorang ni mcm pelik je, bukan nak bercakp ngn adik beradik lain, kitorg bertiga je tapi buat hal msg2, aku pon bengang gk ngn abg2 aku ni xde pon pk psl nk improve kan ekonomi family kitorg...
kadang tgk kat mah kwn2 ade je family potrait, umah aku?? xpenah ade... since aku kecik smp la besar cmni,mane penah ade gambar 1 family... tah la...
aku pon xtau knp skg ni aku cepat sgt rase hancur hati aku ni, kjp2 bergenang air mata,kejap2 nangis... xtau la smp bile aku nak cmni

Reply  superdodol

mana2 mak pun mmg tak berkira dgn anak...
tp klu kehidupan ko mcm gini, klu m ...
zehra2 Post at 13-9-2010 00:05

2la psl... maksud bina kehidupan sendiri 2 cane?

Reply 23# superdodol

maksudnya  kawinla kot...
kalau rasa sedih,makanla dodol..

Reply 22# superdodol

huu..sedihnyer dengar. :cry:
nampaknye kak dodol nampak kekurangan familinye berbanding famili lain..cth cam famili portrait tu..
tapi kalau sampai abg abg kak dodol pun mcm dah buat hal sndiri2 susah gak la..

tapikan kak dodol, bagi saye kalaupun diorang mcm xde semangat nak buat perubahan..
ape kate kak dodol yg mulekan sendiri. kite ni, kalau nak hidup dengan tenang..aman atau nak mengecapi sikit kebahagian,
kite sendiri yg kene gerak. kalau tunggu org lain walaupun adik beradik..keluarga sendiri xde yg nak menurut segala, biarlah
sbb kite yg nak hidup ni..lame ke kejap ke..kite tatau. Walaupun semangat dah makin pudar, kesedihan semakin membuak, tapi life kite ttap goes on. takkan kite nak bersedih setiap hari, meruntun selalu..arwah ibu kak dodol pun sedih lihat anak die mcm ni.

cube kak dodol list down ape perkara atau perubahan yg kak dodol nak buat atau kecapi. bersabar ye kak. kalau sedih2, makan dodol. rumah saye dodol pun xde. x beli rupenye tahun ni...

2la psl... maksud bina kehidupan sendiri 2 cane?
superdodol Post at 13-9-2010 00:10

rajin 2 la kerja.. buat part time ke..
bila kita sibuk keja, kureng la nak memikir masalah yg tak berapa penting ni..
bila kita keja, kita jugek berjumpa ramai kwn..
buat 2,3 keja dlm sehari.. badan dah penat, ko letih, ko tido jek.. tak sempat ko nak bersedih pilu..
duit gaji yg ko dpt tu simpan utk kegunaan masa hari2 terdesak..

Follow Us
salam semua... selamat hari raya maaf zahir batin

emm... raya2 cm ni pon aku ade masalah, sebenar ...
superdodol Post at 11-9-2010 23:58

laki mmg cmtu....kurg pk psl ank...atuk aku pun cmtu gk,sejak nikah lain,lgsg xpkir soal ank2 dia....tau dgr ckp bini dia je...nyampah tul...

raya tak meriah pun nak sedih2. mintak duit kat bapak, tak dapat pun, sedih. bapak tuh bukannya kerja, duit pencen takat berapa sen pun nak mintak jugak ke? cukup ke tak cukup duit gaji, pandai2 lah nak hidup. sampai bila nak mintak duit bapak je.

Reply 16# superdodol

aku pk nk "pergi" ikot mak aku je skg ni

Jgn le pk cam ni tak baik berdosa...

maaf kak dodol kalau bunyi sentap skit

tapi kalau dah x memberi, takkan kite nak mengharap huluran plak. yes, walaupun kak dodol meminta semasa tgh waktu sesak sgt..tapi jgn la kite ade sekelumit perasaan dlm diri berharap duit pencen makayah tu ade sikit utk kite ataupon kite dpt bile mintak, unless kalau makayah mmg nak kasi. ha yg tu len case ar.

sepatutnye, kak dodol kene cari ikthiar atau usaha sendiri kalau tgh broke ke ape. yelah, kite pun dah besar, dah boleh fikir sendiri kan..cari jln sume. org kate, mintak dgn makayah tu last resort punye decision lah. pape pun, up2u how to manage it.

sorry kalau ayat terguris skit. maklum sajerk, dodol x de kat umah..huahuahua

Rate

1

Reply 25# aurelia

betul tu kak TT ..
kalau takde sesape yg nak mulakan naper tak tt sendiri yg mulakan perubahantu?
mcm iols dulu parent iols jenis selenge tak tau la nape tak pernah ajar iols dan adik beradik iols bersalaman...iols mase skolah rendah mane pernah kuar rumah salam cium tangan parents iols. then mase form one masuk boarding school. tiap kali nak balik asrama dgn kawan2 iols perhati kawan2 iols salam cium tangan parent diorg...the iols trdetik, nape parent iols tak ajar iols wat gitew?
Lepas beberapa kali terasa malu dpn kawan2 so one bright day iols pun tebalkan muka hulur tangan kat father iols...bapa iols ok jew...menyambut tangan iols dgn mesra lagi. so sejak aritu iols dh tak malu2 lg nak bersalam dan paling iols suker bila adik2 iols mengikut apa yg iols lakukan. cuma iols jeles la bila tengok kawan2 boleh peluk cium parent diorg tp iols masih tak mmpu nak buat cenggitu sampai ke hari ini..

alah tt umah iols pong takde family potrait...rileks je kitorg...tp gambar ramai2 tu ader cume dlm satu gambar tu mesti ade member yg missing. kata nak p studio buat frame gambar besar2 gantung kat dinding tu mmg takdelah....

mase teenager adik bradik iols pong hampir2 wat hal memasing...tp mase tu iols mgkn ade akal kot dah leh nampak kesannya di mase depan (maklumla kakak). kate lah tetiba parent iols takada lg, iols takmo adik badik iols bertempiaran..padahal hny pd adik badik lah tmpt kita ngadu sbrg masalah...so everytime cuti memasing balik kg (adik2 iols seme masuk boarding school) iols lah yg akan nyebok tanye life diorg kat asrama. iols juge nyebok tanye pasal gf, pasal study, memacam lah...memula diorg malu2 nak share story. tp iols wat selambe so diorg pun lelame ok....

so TT buat lah setakat yg tt termampu ok?

Rate

1

Post Last Edit by leon_mclaren78 at 13-9-2010 12:50

TT... aku penah x de duit nk mkn pun aku x sanggup nk mintak bantuan drp parent aku yg byk duit tuh... aku diam2 je sbb x mo susahkan diaorg, pepandai la ikhtiar sendiri camne nk survive... lgpun mmg salah aku sbb buat bajet x betul, nnt last2 aku gak yg kena kutuk!

Stuju dgn pdpt forummer zehra2... nk pegi ziarah kubur perlu tunggu bapak gak ke? Kalo x reti drive keta atau bwk moto, g naik bas atau teksi... ataupun g mintak tolong dgn member ke, saudara-mara ke utk hantar ko ziarah kubur mak ko kejap. Hendak seribu daya, x hendak seribu dalih. Ada byk jalan, wei.... kita bukan hidup kat negara Palestine ke sampai x bleh nk kuar rumah. Cuba hidup berdikari walopun ko pempuan.

Bapak ko nak kawin... biar la dh sampai jodoh dia. Anak2 x de hak nk halang. Dia pun perlu teman gak. Kat dlm Islam pun x de kata haram kawin lagi kalo pasangan dh meninggal... even pasangan masih hidup pun lelaki berhak kawin sampai 4 pada satu2 masa. Jgn disbbkan perkara mcm ni hubungan kuarga rosak. Nnt ko dh dpt mak tiri, jgn ko g flying kick plak mak tiri ko tu... blaja hormat dia, jadikan dia kawan kalo ko x bleh anggap dia sebagai mak. Cuma menangi hati dia sblm terlambat. Masa bapak ko baru nk kawin ni la ko perlu wujudkan hubungan baik dgn bakal mak tiri ko tu. Be nice to other people.

Kalo rasa raya ni boring gile, apa kata ko hang out dgn member2 ko & buat trip serbu-menyerbu kat rumah geng2 ko. Pastu ko kena berpakat dgn adik-bradik ko g beraya kat umah saudara-mara...x pyh tunggu bapak ko je. Kalo duk umah tunggu tetamu je tentu la boring. Pastu jgn dok berangan & termenung sana sini melayan perasaan, sbb tu la ko boleh layan nangis tu... penuhkan masa dgn aktiviti2 yg ko suka. Good luck!

Rate

1

yer TT...tak usah difikirin sangat yea

Reply 33# mareenie

HAPPY GO LUCKY......sentiasa ceriakan hidup anda...pikir yg happy je jgn dok pikir benda yg sedih sedih buat rugi masa je...

kuat nangis sangat kang jadi kassem selamat...

rajin 2 la kerja.. buat part time ke..
bila kita sibuk keja, kureng la nak memikir masalah yg t ...
zehra2 Post at 13-9-2010 08:50

ingt pon nk wat part time... tp skg aku kje jauh dr umah, so kat tempat baru ni aku blom berani la nak kuar mlm... lgpon xbwk transpot p sane...2 la aku pon tgh usaha nak buat perubahan dlm diri aku... thx a lot

bapak ko nihhhh
dalam kepala otak dia dh dok ingat bakal bini dia tu aje
sbb tu la dia buat tak peduli aje kat ko...dan tak ambik tau dah kat arwah mak ko...

eeee..kalau aku laa
majuk takmo balik kg dah

bapak ko nihhhh
dalam kepala otak dia dh dok ingat bakal bini dia tu aje
sbb tu la dia buat tak pe ...
fariepari Post at 15-9-2010 08:54

huhu xtau la

aku nk tunjuk kat bapak aku arr yg aku ni leh jd ank yg boleh diharap... aku igt nak repair umah mak aku ni n nak ambik kete second hand bab senang xpyh mengharap die lg dah sgt... tapi 2 la 1st aku nak cr sum1 yg leh ajar aku manage kewangan aku ni, aku tgk duit aku ni xpenah cukup je... sape2 leh tolong aku x??

aku nk tunjuk kat bapak aku arr yg aku ni leh jd ank yg boleh diharap... aku igt nak repair umah mak ...
superdodol Post at 15-9-2010 13:31

abg aku ada bls x emel ko??