CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watie_na

kalau hubby sudah tiada, korang kawin lain tak?

kelakar thread ni...

Sebenarnya semuanya balik pada ketentuan- NYA.
Semua datang dari ALLAH...
Mohon doa agar berikan yang terbaik untuk kita...hari ini, esok dan akan datang.
Kalau ditakdirkan jodoh, maka jodoh itu datang dari ALLAH.
Kita doakan dan usaha untuk dapat yang selayaknya kita dapat...

maaf, cuma pendapat...

xmau...syg kt my hubby..syg sngt kt dia...mudah2an jodoh kitaorg akn kekal hngga ke syurga (amin) walaupun dia dh xdak msa tu...

mende nie susah nak ckp tp klu tgk pengalaman org lain boleh dijadikan pengajaran buat saya... yg paling dekat my closed cousin... asben dia ninggal masa umur dia 32thn ada 2 anak sorg lelaki & sorg pempuan umur 4 & 2 thn.. arwah 43 thn, ninggal sbb denggi (mmg terkejut)...mmg kesian sbb dorg kecik lagik & tak phm.. arwah asben dia keje molek & tinggal kan rmh, saving & insurance... kira dia janda kaya la, xyah keje bln2 dpt duit socso utk dia & anak2, mmg mewah & lebih diri org yg ada asben... tp tup2 lepas 2 thn arwah asben dia ninggal dia kwin lain dgn duda anak 5... adoiyaii sbb dia tertarik dgn perwatakan duda tu yg ala2 warak (duda tu cerai idop) & anak2 seme duda tu jaga, umur duda tu dlm 46 thn masa dorg kawin... anak2 duda tu lak 4 ~ 15thn... kerjaya mmg ok.. dgn somi baru dia dpt anak pmpun sorg (memula dia xnak gak tp dh dipujuk2 akhirnya dia mengalah gak) la nie nak dijadikan cerita.. abis rete mende dia somi baru dia jual, sbb konon nye xnak menumpang ... klu dgr citer dia mmg sedih & kesian kat anak2 dia tp apa nak buat sbb dh jodoh dia & dia pun silap percaturan... so dgn pengalaman dia saya jadi kan pengajaran utk masa dpn...

aku pun x nak.. sebb sayang sgt kat asben aku.. aku nak sehidup semati ngan dia.. dan bersama diakhirat kelak.. lg satu aku ada 2 org anak pompuan yg tersgt la comelnyer... takut aarr.. klu jadi apa2 kt anak aku tu.. mcm2 citer dah sekrg ni dengar kt akhbar2.. aku xnak anak2 aku jd mangsa lak.. klu aku tersalah pilih..  lelaki sekrg aku tgk dah xde kualiti utk menjadi pemimpin dlm rumahtangga.. huuhuuhuu.. baik aku bersama ngan anak lelaki dan anak2 pompuan aku tu.. diaorg lah nyawa aku... tp aku tahu semuanyer ketentuan Allah juga.. harap2 tidak la sampai ke situ.. aku sayang asben aku.. dr awal perkenalan hingga sekrg dah 20thn aku kenal/bersama dia..Syukur..aku x tersalah pilih.. Moga dipanjangkan jodoh kami.. Amin...

well...saya pun tak. tapi bukan sebab kat syurga nanti nak jumpa dia balik.
tapi saya rasa cam seri ...
watie_na Post at 4-10-2010 09:49

tuuut itu apa benda?.....

insyalah aku x kawin lg.. baik aku dok sorang jg anak2.. kalu kawin lg nk kena siap makan pakai smua.. malas ah..

Follow Us
Jodoh dan maut hanya Allah yang tentukan. Selagi kita tidak hadapi sendiri kita mungkin boleh cakap macam2. Mungkin bila kita terlampau sayang pada suami/isteri semasa dia hidup dengan kita, kita tak akan terfikir akan berkahwin lagi. Tapi manusia tidak boleh menolak takdir yang telah ditentukan Allah. Apabila jodoh sampai, janda/balu/duda tersebut mungkin akan berkahwin lagi. Saya yakin ada hikmah disebalik perkahwinan yang kedua kali itu. Apabila berkahwin lagi tidak bermakna perasaan sayang kita pada arwah suami/isteri sudah hilang. Buatlah solat istikharah. Mohon yang terbaik untuk kita dan anak2.

klu boleh i xmo kawen...tp kite merancang allah tentukan..sedey la bace en3 ni

kalu boleh mmg xnak...nak confirm jawab TAKNAK tu agak riak lah juga, sbb ketentuan Allah tak siapa bleh duga kan...berbalik pd persoalan ni,i tringat kata2 my auntie.. i paling tertarik dgn statement dia yg pada i sangat humble sbg seorg muslim....both my auntie n my uncle ni kategori warak, kerja professional deduanya...my auntie pon stail pakai tudung labuh....dia penah ckp kat i, kalu ditakdirkan my uncle meninggal dulu dr dia, dia mungkin akan kawen kalu lelaki tu lebih baik agamanya dr my uncle..cuma sayangnya dia ngan my uncle mgkn x dpt bersama di akhirat la kalu camtu....mmg i sgt tersentuh n tertarik sbb my auntie ni mmg humble dr banyak segi....biasa dok dgr org pompuan dok sebut TAKNAK,TAKMAU je....

menerima ketentuan Ilahi dengan fikiran yang terbuka.

p/s. macam lah ada suami pun.

kalau aku, berpisah mati atau hidup, tak kot. nak privasi balik lah.
pastu aku nak buat benda2 aku tak dapat buat masa berkawen nie. (tak tahu ler kenapa masa aku penuh & padat ajek.. tgk wayang pun tak sempat. tak pandai susun atur jadual kot? )
maybe aku ada bf lah. tapi, kawen tak kot.
seks? lepas kawen, seks is not everything.

dan, takut tersalah pilih jugak. maklum la..kristal ball dah hilang.. skill menilik aku pun dah hilang sebab lamaa tak praktis.

tidak kot..
takut salah pilih,
fuh menyesal tak sudah..
lagipun takut somi baru tak tau malu,
mu ...
faraway1 Post at 22-7-2011 03:03

sama lah kita nie fara.
tidak kot..........
takut salah pilih...
paling menyesal takut somi baru tak sedar diri dok kikis harta me masa me dapat dgn laki 1st
pastu like fara me pun bukan muda lagi, 50 lebih, silap2 aribulan me mati dulu

laki me muda 7 tahun dari me tau!

dan, takut tersalah pilih jugak. maklum la..kristal ball dah hilang.. skill menilik aku pun dah hilang sebab lamaa tak praktis.
Hana Post at 9-9-2011 14:18

kakakakaka.............ghuper2 nya nko kawen dulu menilik with kristal ball ek!  seb bek jahitan akak dah ok, tak kalo mau tetas sebab gelak tak hengat!

kalau saya masih muda time tu, saya kawen je kalau ada jodohlah. jumpa kt syurga ke tak, itu hal lain. bila dh sampai syurga nanti, semua org akan gembira. tak ingat dh benda sedih-sedih. Tuhan tu kan adil. dia bahagia dgn bidadarinya, kita dgn pasangan kita lah.

bagi saya hidup mesti diteruskan tak kira cerai hidup atau mati.

kalau suami aku dah meninggal, aku akan kawen lain, sebb takut nanti alat sulit aku kena makan anai - anai..

kalau suami aku dah meninggal, aku akan kawen lain, sebb takut nanti alat sulit aku kena makan anai  ...
itamrazali Post at 12-9-2011 17:22

ko tinggal dlm busut anai2 ke?

Salam
Kalau ada jodoh apa salahnya...
Itupun dengan restu keluarga dan anak2 terutamanya...
Kita pun teringin nak rasa bahagia..dan ada teman dihari tua nanti..sekiranya dipanjangkan umur.....

Kat kg ak... Selalunya klau suami yang kematian isteri si suami cepat2 mencari pengganti walaupun umah kata pergi kubur kata mari......tp yang perempun tak mencari pengganti hingga menemu illahi....

mybe x kawin dh kot sbb dah biasa hidup
brdikari, sndrian je ngan anak..
suami offshore byk xde kat rumah dr ada..
so kalo dia xdek anggap dia g keje cam besa jela..

Reply 154# cintalara

sokong>>>>