CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abangbikerz

tragedi pasir salak satu sejarah memalukan melayu

Reply 39# kuseng_power

takpele aku paham ko dah emo

Post Last Edit by annehuda at 20-10-2010 14:06
Reply  kuseng_power

british tak main tikam curi. depa gentleman. melayu kecut main tikam c ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 13:58

tu bukan kecut namanye bang...tu namanye plan yg terancang.  kalau kecut baik die gi bunuh birch masa tgh tidur. masa org tu tgh mabuk ke, tak sedar diri ke, tambah racun dalam air teh die ke, sumpit dari jauh ke.  

lgpun ngape ko nk bangkitkan isu kekebalan org melayu ni?  aku tak paham...mungkin org melayu kebal dari segi ketahanan badan. kene tembak masih bertahan sbb ade semangat nk teruskan hidup, bertahan menahan kesakitan kene pukul bla bla bla.  penyanyi 50cent kene tembak 9 kali pun tak mati, nak cakap die kebal gak ke?

british mmg gentleman,  jajah tanah melayu tak pakai perang, pakai surat perjanjian je...

Reply 38# kuseng_power

kalo dah tikam curi pon gagal jugak. tu namanya bukan melayu-layu.

itu namanya melayu-layu-layu-layu-layu-layu dan layu

Post Last Edit by fleurzsa at 21-11-2010 20:46

so aku simpul kan la yer,kematian jww  ketika itu adalah satu sejarah,dan kenyataan memalukan dari abg bikerz tu hanya la kenyataan yg sia2..

-pertikai kan tak hantar hulu balang- buat apa nak hantar hulu balang klu cuma nak bunuh si pengecut jer upah jer la sorang yg mahir ,tak ker bijak mcm tu..kira org asli tu dulu cam sniper la hahah...bijak2

- tak hantar askar nak serang-buat apa nak hantar askar nak serang sebab nak bunuh sorang jer pengecut jww  tu...lain la mcm british dulu nak bunuh perjuang bangsa mcm mat kilau kene hantar askar ramai2...hahahahah

kesimpulan nyer...matlamat pemerintah melayu untuk bunuh jww  tu berjaya la....

sorry, edited.

tu bukan kecut namanye bang...tu namanye plan yg terancang.  kalau kecut baik die gi bunuh ...
annehuda Post at 20-10-2010 14:05

tu namanya perancangan tersusun based on cowardness. pasal racun tu mmg org melayu ade menyantau birch tapi tak berhasil.

Reply 44# kuseng_power

mmg berjaya sebab dibuat dgn cara yg bacol.

tapi adakah british berjaya dihalau drpd bumi perak??? tak kan

Follow Us
tp klo ikutkan....mossad pernah membunuh pemimpin palestin.. yg OKP dan berkerusi roda... yang hendak bersolat subuh.. dgn roket.... membunuh pemimpin lain... dgn racun yg diletakan dlm makanan... dan membunuh orang dlm apartment yg membuka pintu......
CIA MI5 dan agen2 LAIN... membunuh dan menculik orang tgah berehat..dan makan....

situasi cam ni.. cam ner plakk???

Reply  kuseng_power

takpele aku paham ko dah emo
abangbikerz Post at 20-10-2010 14:03

tak la aku ni darah pahlawan melayu ada mengalir,bila dicabar tiba2 otomatik jadi bersemangat hahah..sebab aku penuh denga keyakinan...kikiki ..

boooooooooooooooooooooooooo

hahaha..

so kau terasa ker dengna cara aku mcm nie....hahah cakap jer la terus terang kikikii

Reply 40# munkey

1. kalo tak diperlekehkan derang semua ni takkan paham, derang semua ni akan melihat sesuatu drpd persepsi org melayu yg berfikiran sempit tu.

2. kenapa org melayu ni perasan yg kunun2 mesia ni dikagumi seantero dunia padahal sape pon tak pandang mesia ni. kenapa??

kerana mereka sudah dibuai dgn sejarah dan pemikiran yg masuk bakul angkat sendiri.

Reply  kuseng_power

kalo dah tikam curi pon gagal jugak. tu namanya bukan melayu-layu.

...
abangbikerz Post at 20-10-2010 14:05

hahahahahah    rilek kawal emosi tu,jgn terikut2 aku tgh bersemngat ..kikikiki

booooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo emosi sendiri pon tak terkawal ptuih la hahah

ingat steady sgt bila dah jadi org puteh celup ..tak de rpoint la tu..kau cakap la bab man yg memalukan tu kikikik

Reply 37# abangbikerz

Tikam curi pon kena lpas beratus guard benggali nak sampai tempat dia mandi gak.........kan aku dah cakap kalau tak caya try lar bunuh Obama time dia mandi......

Ni versi jer lar.....takde bukti....yang kompleks sejarah tu citer pon salah satu versi.......macam mana Birch kena bunuh tak penting pon.....

YANG PENTING ORANG MELAYU BERANI BUNUH RESIDEN

tu namanya perancangan tersusun based on cowardness. pasal racun tu mmg org melayu ade men ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 14:07

based on cowardness??? ko nak sangat ke org melayu berperang ngan british?  ko tau zaman tu golongan mane yg paling kene impak?  wanita dan kanak-kanak. silap2 kalau jadi berperang british hapuskan suma keturunan melayu mcm holocaust tu.  kalau jadi berperang agaknye smpi sekarang pasir salak jd padang jarak padang tekukur.  

pembunuhan JWW Birch sebenarnye pencetus pemberontakan org tanah melayu terhadap british.  aku bangga sangat jadi anak perak sbb bg aku kalau sipuntum tak bunuh JWW Birch, tanah melayu mungkin belum merdeka smpi skrang...

Reply 48# kuseng_power

semangat kepahlawanan melayu???  jaga2 kang aku kena tikam curi kang

Reply  kuseng_power

mmg berjaya sebab dibuat dgn cara yg bacol.

tapi adakah british ber ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 14:08

hahahah,cara yg bacul atau bijak....bunuih sorang pengecut mengguna kan ramai tentera ker bijak atau bunuh sorang pengecut dengan menghantar sorang jer..yg akhir nyer berjaya bunuh pengecut tu..

hahahah

Reply  kuseng_power

semangat kepahlawanan melayu???  jaga2 kang aku kena tikam curi k ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 14:12

hahahah mmg la ikut hukum melayu pembelot pembacul,mmg patut kene tikam ...tp sebab kau nie urban mat salleh kan,aku tak tikam la tp aku kutkkau kaw2 punyer kikiki....nak protect diri sendiri pon tak reti..kikikiki haha

boooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Reply 52# annehuda

tanah melayu blm merdeka sampai skang????

bangladesh, samoa pon dah merdeka drpd british. takkan melayu tak merdeka2 gak

Post Last Edit by fleurzsa at 21-11-2010 20:49

Secara logiknya tak mungkin JWW  akan terima celen dari pendekar melayu untuk lawan one by one di gelanggang. betul tak ? Sebab JWW  sendiri tahu akan kehebatan seni silat melayu. apatah lagi JWW  tak ada apa apa seni mempertahankan diri.

Sebab aku terfikir, kalau lah geng geng Dato Maharajalela ni dtg kat opis si Bitch ni pastu cabar suh masuk gelanggang, musti si  ni dah suh askar askar upahan tangkap deme awal awal lagik. berselindung dibalik undang undang buatan sendiri mengatakan cuba melawan pihak atasan dan pemerintah konon.

BTW, apa jadi dengan raja masa tu ? tak silap aku raja Abdullah yang dibuang negeri ke pulau sicily.

sorry, edited.

Reply  munkey

1. kalo tak diperlekehkan derang semua ni takkan paham, derang semua ni akan ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 14:11

haha i like statment kau tu..jap aku nak perlekeh kan aku plak so jgn report plak sebab aku tgh buat kajin..

-kau mesti tak pernah taw apa maksud keyakinan dalm diri tu kan..sebab tu kau tak nmpk ..hahah

Reply 55# kuseng_power

tu sama konsep aje dgn tikam curi. tak mampu berlawan hujah terpaksa le personal attack sebab hati dah hangat

janji hati puas ye bang..

Reply 58# kuseng_power

aku yakin dgn diri aku, tapi aku tak yakin dg org melayu