CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: medangmru

★CREDIT CARD BANK YANG KORANG GUNA ★

Reply 19# medangmru

rasa2nya mustahil ada yg pakai cc semua bank tu tp penah le dgr ada yg smpi ada 19 cc... ntah le.. giller....

tp mcm aku ni ada lebih drp max yg boleh di vote.... tp aku blm vote lagi...

tuan mod, bank islam & BSN x masuk dlm poll ke? alrajhi? wpun alrajhi charge card tp fungsi dia klu  ...
sicomel Post at 25-10-2010 06:22 PM

Mmmg tahu.....tp dah byk sgt masuk dalam poll tu..

Reply  medangmru

rasa2nya mustahil ada yg pakai cc semua bank tu tp penah le dgr ada yg smpi ada ...
sicomel Post at 25-10-2010 06:30 PM

Aku pernah berpengalaman pakai kesemua cc kat atas tu....KECUALi MAYBANK.......[esal ntah....sejak ada kes kawan2 aku yg duit depa kene tarik dr akaun maybank bila masuk gaji....mmg aku hindarkan diri dr apply...walaupun cc maybank ni aku akui mudah sbb cawangan dia ada merata2 tempat

tp sebahagian besar dari cc tu aku dah terminate...tp at least aku berpengalaman pakai dan tahu serba sedikit pasal kerenah CC dari Bank2 tersebut....

Post Last Edit by sicomel at 25-10-2010 21:10

citibank - dh pakai 6 thn lebih, customer service bagus tp nk terminate hjg thn ni sbb rekod dh x cantik, 2 bln lps x byr sbb masalah kewangan tetiba meruncing...

mbf master & mbf gaia visa (LOC ambank) - dh pakai 4 thn & 6 thn lebih. jez ok je. payment cun tp annual fee dia x waive 100%. contest dia byk gak menarik tp satu pun x penah sangkut huhuhu.... nk terminate hjg thn ni

eonbank matta card - dh sethn lebih pakai. x guna sgt. nk terminate gak hjg thn ni

hsbc - jez ok je. ada gak rebate. bru pakai 7 bln. dpt pun agaknya sbb bukak akaun hsbc amanah

aeon / jusco cc - apply masa JJ kt tmpt aku bru dibukak 2 thn lps. masa tu mmg tgh promo. x pakai sgt cuma pakai masa shopping kt JJ je. tu pun masa jcard day / jcard fiesta day sbb berbaloi dpt xtra point yg byk gak. tp rasa nk terminate jugak hjg thn ni...

rhb travel money - bru sethn lebih pakai. combined credit limit dgn tesco-rhb cc tp dh terminate kad tu jez tinggal travel money je. ok la ada rebate. plan nk terminate hjg thn ni tp x jadi la kot sbb bru mggu lps dh diupgrade credit limit drp 16k ke 24k. terkejut badak aku. citibank wpun payment cun pun xde la plak naik byk cam tu.

ocbc titanium card - ni the latest cc aku dpt. bru dpt awal bln ni. byk rebate. so far ok sgt2 la. byk guna utk byr bill secara online. dpt rebate 8%

Rate

1

Wahhhhhhh,,,,ramai apply cc tuk back-up...
medangmru Post at 25-10-2010 08:08

ye laa..sape nak bagi kita berhutang
nak mintak berhutang ngan kawan..blum tentu dapat
nak mintak ngan makbapak apatah lagi
sah2 laa...cc bleh bg kita berhutang

aku cuma ada satu cc aje
cimb petronas..time duit kering..cucuk jek kat petrol pam

Rate

1

citibank - dh pakai 6 thn lebih, customer service bagus tp nk terminate hjg thn ni sbb rekod dh x ca ...
sicomel Post at 25-10-2010 09:05 PM

Good Info comel...

Follow Us
nak minta ...
hirai_saza Post at 25-10-2010 10:16 PM

tu la kan saza...bg sesetengah org...cc ni boleh dianggap penyelamat dikala sesak..

Reply 19# medangmru

"Aku pernah berpengalaman pakai kesemua cc kat atas tu....KECUALi MAYBANK.......[esal ntah....sejak ada kes kawan2 aku yg duit depa kene tarik dr akaun maybank bila masuk gaji....mmg aku hindarkan diri dr apply...walaupun cc maybank ni aku akui mudah sbb cawangan dia ada merata2 tempat"

Statement di atas ni mcm tak berapa tepat...anis pemegang cc mebeng, adik anis pun pemegang cc mebeng, anak sedara anis pun pemegang cc mebeng...begini cerita yang sebenarnya...cc anis so far so good lah sebab anis pembayar yang baik...yang anis nak citer ialah kisah adik n anak sedara anis ni lah kan..anis jaga akaun bank adik anis atas sebab2 tertentu..wang gaji dia masuk ke mebang setiap bulan...so, anis yang pegang kad atm mebeng dia, mebeng2u dia jugak..satu hari, akaun mebeng dia block...duit tak boleh keluar tapi boleh masuk duit dalam akaun dia..mebeng freezekan akaun mebeng dia..so anis tak boleh nak buat sebarang pemindahan duit gajinya tu. Anis call mebeng n tanya kenapa akaun sekian sekian tak boleh buat transaksi keluar...dan anis dibagitau, akaun kena freeze sebab kad kredit tak bayar ikut due date dia...mebeng tak tarik keluar pun duit tersebut ikut amount cc yang tertunggak tu atau minimum kena bayar pun..duit tu cuma dibekukan sehingga lah payment dibuat oleh adik anis. So, anis inform kat mebeng...u deduct jer berapa amount tertunggak cc tapi officer mebeng tu cakap...tak boleh selagi owner mebeng (adik anis) tak beri kebenaran utk deduct amount tersebut..maknanya akaun mebeng tu akan freeze sahaja, tapi mebeng tak ada sesuka hati nak tolak wang gaji kita tu utk bayar amount tertunggak cc tu..FREEZE akaun sahaja...then bila anis call adik anis suruh call mebeng utk deduct semua utang cc dia tu...baru lah mebeng deduct...bukan sesuka hati jer dia nak deduct sebenarnya....itulah citer yang sebenarnya...

Rate

1

nak minta ...
hirai_saza Post at 25-10-2010 22:16

betul3x...

nk mintak dgn adik beradik sndri pun susah, xblh nk diharap wpun ada yg bergaji besar... tmbh2 plak sesama adikberadik x ngam x satu kepala...

klu kwn2 plak, dorg pun ada masalah sndri... segan nk kacau...

bukan setakat HSBC je...byk lagi bank2 lain yg tak taruk % ( tier ni ) ,,
medangmru Post at 25-10-2010 15:51

oh iyer ker banyak bank takder taruk %? camtu camner kita nak tahu ek berapa % dia caj kita?
   mcm tak adil pulak kita bayar tapi tak tahu berapa % fees dia kan......

skrg ne mcm teringgin nak apply jusco c/c...
  tgk mcm besttt jek promosi dia 2x point reward tu...
  boleh redeem voucher jusco...
  tapi takutlah pulak bila terlewat skit bayar dia dah jadi mcm along pulak....

p/s: thank for pinat butter...

Reply 19# medangmru

"Aku pernah berpengalaman pakai kesemua cc kat atas tu....KECUALi MAYBANK... ...
AnisSuraya Post at 26-10-2010 09:53 AM

Sebenarnya member aku sendiri bgtahu dan aku sendiri tgk dengan mata aku pasal Mebeng tarik duit dia ...heheheh....gaji sesama masuk ...tgk2 duit dia berbaki RM5.35...walhal dalam payslip mmg ada tertera jumlah gaji ...so bila call pihak Bank kenapa gaji dia lesap...mcmtu la yg dibgtahu...

So....pada aku...SAY NO To maybank...

Reply 19# medangmru

"Aku pernah berpengalaman pakai kesemua cc kat atas tu....KECUALi MAYBANK... ...
AnisSuraya Post at 26-10-2010 09:53 AM

mungkin situasi ni jadik kat anis ( dan adik beradik/sedara mara ) ....kat org lain mungkin lain plak kenyataan yang dibgtahu...biasalah Bank dan Company2 berunsurkan kewangan ni...statement satu pihak lain....pihak ni lain walaupun mereka bekerja di Bank yang sama...

Post Last Edit by AnisSuraya at 26-10-2010 11:02
mungkin situasi ni jadik kat anis ( dan adik beradik/sedara mara ) ....kat org lain mungki ...
medangmru Post at 26-10-2010 10:48 AM

hik hik hik hik...tak tau ler kan....tapi sebab anis ni dah alami byk kali masa jaga akaun mebeng adik...so ini lah yang terjadinya...mebeng freeze jer sampai kita buat payment/minimum payment...atau mungkin anis pandai nego kot dgn officer beng tu..hik hik hik...anis tetap guna cc mebeng jer...so far ok jer...

begitu jugak kes dgn anak sedara...dia tak leh kuar duit gajinya sebab tak buat payment cc dia...then dia call mebeng suruh deduct minimum amount utk cc dia...baru mebeng deduct sedikit dari salary dia...

Reply 19# medangmru

AnisSuraya Post at 26-10-2010 09:53

Saya adalah salah seorang mangsanya.... huk huk huk.... sebulan gaji lesap .... dah la nak raya . bila call, mebeng kata itu memang polisi bila ada charge tertunggak. ada dalam T & C . Saya yang tak baca betul2. so saya tak pasti bank lain. cuma yang pasti, CC saya sekarang dengan bank yang saya tak buka akaun.

Saya adalah salah seorang mangsanya.... huk huk huk.... sebulan gaji lesap .... dah la nak ray ...
UMMI_MAI Post at 26-10-2010 04:06 PM

oooo, begitu pulak ekk...anis tak sure lah tapi yang anis lalui masa anis jaga akaun kewangan my brother...mmg jelas mcm tu...dia freezekan jer sampai kita wat payment...maybe anis ada call n slow talk kot dgn pegawai dia..anis pun pengguna tegar cc mebeng...so far lum pernah kena mcm tu

yg maybank dan citibank byk kali dapat call soh apply cc
buat bolayan jek..
aku cakap aku banyak hutang
suka pakai cc cimb dapat rebet dan bleh tgk transaction via cimb cliks

tapi satu jek tak puas hati
siap isi form dan call customer service nak limit rm3k
sampai skang limit masih dok rm15k..

oooo, begitu pulak ekk...anis tak sure lah tapi yang anis lalui masa anis jaga akaun kewangan my ...
AnisSuraya Post at 26-10-2010 04:48 PM

Anis payment cantik....konpem mebeng tak "apa2" kan...

So far UOB, Alliance Bank , Bank Rakyat , EON Bank, Hong Leong Bank dan MBF mastercard yang masih takder vote....

Bank2 ni tak pemes ke kat korang??

So far UOB, Alliance Bank , Bank Rakyat , EON Bank, Hong Leong Bank dan MBF mastercard yang masih ta ...
medangmru Post at 26-10-2010 21:28

aku nk vote eonbank dan mbf mastercard tp x blh sbb dh lebih max vote...

Reply 38# medangmru
mmg tak akan pilih bank2 yg disebutkan
sbb branch tak banyak sgt
kalo ada kes@masalah payah nak pi carik branch