CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JohnnyDepp

Golongan Modify Kereta Adalah Golongan Miskin?

miskin ke kaya sama sahaja...

maybe kaya dia refer tu sampai tahap kalau tak puas beli baru je ...

akak aku simpan usd3mil masih bawak mpv .. laki bawak wira ..

kaki modifi berpendidikan rendah????sekurang2 kami tahu cara maintenance kereta dari golongan bijak  ...
kucingTomey Post at 18-11-2010 18:10

well said kucen...slalu golongan yg x modified kete ni dari budak2 skema...

Reply 43# lkick2113

yg modifaid ni pendidikan rendah,,,yg tak modifaid pendidikan tggi,,,,habes tu member kucen yg jadi speed engineer ngan tuner tu belajar rendah ke??

wohoo... org miskin modi keter??

sekali cayenne tuko bodykit, masunye rege 2 3 bijik viva... masuk exhaust kit rege 2 bijik viva... cmane miskin nyer yek org modi keter neh?? cuba rationalize sikit mana miskinnyer org modi2 keter neh????

tu hobi diorg bior je le...ade plak ckap kaki modified pendidikan rendah..ramai je golongan profesio ...
maleo Post at 18-11-2010 13:54

ala..klu dah minat tak kira miskin atau kaya..mcm org memancing ikan jgk la..aku rasa mamat yg tulis artikel ni xtau nak modified kete kot..tu yg jeles tu..

Follow Us
sebenarnya TT nak sindir org naik kancil tapi tampal label MIRA..
takpun naik wira/waja tapi tampal mitsubishi..
tu lar modify kete dalam definisi dier kekdahnyer..
nak beli kete ori tak mampu, yg mampu tampal label jer..

bagi aku pulak, mana ada org miskin modify kete..
kalo miskin dah masuk dalam bersamamu dah..

tak yah terasa2 atau gaduh2

mmg la wira tepek stiker mitshubishi,,,,kalu wira tepek stiker toyota kang org kata tak betol palak:re:

bagi oden la.. modifikasi pada kenderaan ni satu hobi.. bknnye modifikasi ni utk org miskin.. klau org miskin tu nak beli kereta pun tak mampu... pegi keje naik bus/LRT je... sape la yg wat artikel camni..

ni yg nak maghohhh ni!! :@

kalu bubuh flip flap tu kira modified juga tak

Reply  JohnnyDepp

Kancil  – “I'm tired of riding motorbikes already. You don't get any respe ...
zzcbr Post at 18-11-2010 14:59

hehe..kelas sangat statement yang last sekalik tuh.. kau orang mampoo???

bagi oden la.. modifikasi pada kenderaan ni satu hobi.. bknnye modifikasi ni utk org miskin.. klau o ...
dragger Post at 20-11-2010 14:09

yang tak bleh blah nyer.. modi keta wira, pastu tempek lebel mitsubishi.. sah sah feeling2 nak pakai evo okeh, tapi tak mampoo...
yang modi kete tambah skirting, tambah sayap kanan kiri tukar lampu macam lampu stadium tuh lain kira okeh..

kalu bubuh flip flap tu kira modified juga tak
zzcbr Post at 20-11-2010 14:11

tempek sikit gamabu keta ko yang ada flip flap tuh, meh we want to judge it..

yang tak bleh blah nyer.. modi keta wira, pastu tempek lebel mitsubishi.. sah sah feeling2  ...
addamnor Post at 20-11-2010 15:57

lantaklah dia nak mody ape pun.. janji dorang bahagia..

hahaha..aku pn sama..keta standard je..nasib baik xmodified..wengwengweng..

Post Last Edit by kambeng_masam at 21-11-2010 07:11

hahaha...apa lah punya statement tak berasas...orang kaya yang beli supercars pun modified gak beb...even beli evo ke subaru hatta BMW M3 or Nissan GTR sekalipun kalau dah jenis petrolhead ada je mende yg dia tukar parts pakai yg aftermarket.

p/s: btw, maybe statement TT ni datang daripada org2 yg drive kat highway 2 lane bawak slow tapi duduk lane kanan?

Teman malas nak mengulas kalau bab2 yg bersangkut paut dengan tabiat semulajadi manusia ni iaitu, tak puas2. Tak kira sama ada cikai ke, miskin ke, kaya ke, kaya raya ke, semua org ada sikap ni yg berbeza cuma degree sikap tak puas2 tu dan cara mereka bertindakbalas (respond) terhadap sikap tak puas2 tu.  Ada yg respond sekadar dengan niat (hasrat, angan2 atau cita2), ada yg respond dgn minor action dan tak kurang yg bertindak secara ekstrem.  

Yg respond dengan niat, umpamanya: -

bila Honda City Jini potong sambil2 bagi highbeam kancil anda atas highway, maka dalam hati anda, "mentang2 lah kau pakai Honda Jini, kau tak umpama aku ya, nanti aku dapat jual tanah nanti, aku angkat Inspira, jumpa kau lagi atas highway aku bagi highbeam balik kat kau dari Machap sampai tol sg Besi".

Atau, "kau ingat kete kau aje yg laju ke, Kancil aku ni pun laju ape"  sambil membayangkan yg beliau sedang memandu BMW 325i (sebenarnya dia dah modified kancil dia tu, tapi hanya dalam kepala aje)

Atau, "mujurlah kancil aku standet, kalau kancil aku ada turbo, memang makan asap lah kau Honda Jini" Atau, sambil jeling bini kat sebelah..."Lambat sgt nak sampai rumah ni Milah, kalau lah Kancil ni ada turbo boleh seround lagi ni"

Yg respond secara minor, umpamanya:-

"Kosong aje dashboard livina ni bang, ni ada Anis ada beli flip plap kat maidin, bunga ni boleh joget2 tau bang" Itu kira modified juga tu coz dashboard asal mana ada pasu bunga.

"Apa lah myvi ni, kat side driver tak ada cermin muka, aku nak pakai lipstick pun payah, terpaksalah aku tepek cermin muka yg bulat tu kat sun visor myvi aku tu" komplen pikri pada SA

"I tukar emblem proton ni dgn emblem Mitsubishi kat Inspira I ni coz you tahu tak, Inspira I ni 95% jepun, tapi you nak tahu tak, bila I tepek aje emblem Mitsu, handling kete I jadi tak sehebat macam Inspira" Kata X kepada SA nya

Yg betindakbalas secara sederhana:_

Yg ni paling ramai, umpamanya tukar sport rim, tambah skirting, tukar bumper, tukar steering wheel, etc

Yg bertindak secara ekstrem:-

A: "Bang, apa macam abang tengok kete saya ni, hebat tak bang"
B: "Dasyat lah dik, pelik lah kete adik ni"
C: "Memang pelik bang, depan tu GTR belakang tu kete asal saya, Kancil 660"

A: "Bang, meh sini tengok enjin Wira saya, baru masuk enjin baru bang"
B: "Mak datuk, enjin apa ni dik, kat mana adik dapat"
C: "ni enjin jet F15 bang, adik ada kawan keje kat TUDM, hari tu depa tolak enjin jet ni, Uruguay ambik dua, adik ambik sebijik"

A: "Tan Sri, apasal saya boleh tapau Porsche Cayenne Turbo tadi, saya bawak 120 aaje tadi"
B: macam ni Mat, Porsche Aku tu dah aku sumbat dengan enjin Kancil, saja2 suka buat macam tu, bulan depan aku nak sumbat enjin c70 pulak, tengok boleh pergi ke tidak"

Kesimpulan:

Modification is just a tabiat manusia yg tak puas2, tiada korelasi dengan tahap miskin kaya manusia. Kalau ada pun korelasi nya amat lemah dah tak boleh diinterpretasikan sebagai causality relationship between the two variables.

Aku musician... guitarist, dlm terma yg sama jugak... dulu aku beli gitar murah... beli la yg dlm RM1500++ sket... komdian aku modify... tukar pick-up... machinehead...  bridge ape sume... mmg makan kos la... dh jadik la dlm RM3000 gitu (dlm masa 2 tahun), komdian aku ikut nasihat Kid (Search) utk cari gitar yg baik terus.... aku simpan duit dlm masa stahun lebih skit je... aku bli 1 gitar yg hi-end bharga 4000++... hasilnya... sempurna. Dan aku rasa gitar 1st aku tu, walau aku upgrade mcmana pun xkan dapat smpai ke standart hi-end...
so, sama la konsep kat sini... kita modify2 kreta... tukar waja jd lancer... dia tetap waja, cuma yg penting kat sini.... nilai kreta tu pada kita, tiap2 harta kita tu ada sentimental value yg xbleh dibeli ngan wang... dan xbleh dimodify dik.... sama la mcm gitar 1st aku tu... sampai bila2 pun dia akan tetap jd yg 1st....
oh... kereta ya?? aku skang pakai keta malaysia je... pun bli 2ndhand.... dan aku sayang keta aku...

sampai skang aku tak paham,,,,kalu org nak mengata ke org pakai wira ka waja ka perdana ka satria ka saga ka iswara ka putra ka .habes2 bulih kutuk pon kata "KETE PROTON TEPEK STIKER MITSHUBISHI ,NAIK HP"

begitu je la adenye ayat ni dari dulu,kini dan selamanya