CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JohnnyDepp

Golongan Modify Kereta Adalah Golongan Miskin?

Ni sekadar pandangan ikhlas dari aku plak...sgt ikhlas sbb dari pengalaman. Dulu masa mula2 time blom pakai keter, just tumpang kengkawan mase student dulu, time tu aku rase org yg modified keter ni kerana hobi semata2..sbb kawan yg selalu aku tumpang tu pun hobi dia modify keter (luaran jer)...sampai kerap pinjam duit aku. Bayangkan mase student dia pinjam kt aku RM1k utk modify keter semata2..mujur bayor balik. Tp itu dulu, mase still student...so mase tu impression aku ttg car modification adalah kerana hobi.

Sblm tu let's divide  type of modifications dulu...sbb car modification ni ade beberapa jenis..ade yg mild, ade yg moderate, & ade yg extreme or hard-core.

Skrg bila dh keje & mampu pakai keter sndiri (keter Jepun + keter Msia..dua2 stended maut), perception aku ttg car modification dh berubah..sbb pengalaman memandu ke tempat keje hari2 mmg mengajar aku ttg sikap manusia & keter2 diorg, yg menyebabkan terhasilnya perception aku yg skrg nih.. Pndgn aku, aku agak setuju yg org yg selalu modify keter ni dari kalangan yg kurang berduit (bukan miskin)...modify keter ni tak bermakna ade duit sgt sbb dari mat2 keter modify yg penah aku sembang, diorg mmg bikin keter pakai duit gaji bulan2 diorg je..kdg2 skali modify trus nipis duit gaji sebulan.

Bila tgk keter2 org yg berduit (yg mampu pakai keter2 Continental or Alphard or Vellfire or other luxury cars), kalau diorg modify pun modification diorg mild jer...paling dasat pun tahap moderate. Blom aku jumpa yg extreme utk keter2 mahal ni. Rata2nya stended..minoriti je yg modify. Itu yg aku nmpk dari pengalaman aku.

Tp bila tgk keter2 yg mampu milik mcm Proton etc, tak kira la SAGA ke, ISWARA ke, KANCIL ke, MYVI ke, Satria ke, Perdana V6 ke (yg 2nd-hand murah giler), SAGA BLM ke, mmg boley jumpak byk sgt modified tahap extreme..hard-core sampai ilang bentuk Proton. Kdg2 tukor sane sini sampai jd buruk keter tu (walaupn owner rase cun). Kdg2 takleh tolerate dgn extreme modification ni (sampai tukor enjin) sbb lepas diorg modify, diorg pun akan terase keter diorg lah yg paling power..paling best etc walaupun tak mahal mana semua kos ubahsuai tu. Mentaliti pun ramai di kalangan yg bg aku kurang educated ni same mcm modification yg diorg buat. Keter2 camni la yg asyik cucuk blkg keter org, bawak mcm haram, bawak laju kt tempat tak sepatut laju, memandu secara berbahaya etc..semata2 keter diorg dah dimodified..apatah lg yg tukor enjin turbo etc. Kalau tmpt selalu aku lepak minum ngn kawan2 dkt trafik lights kt town aku, mmg kerap yg amat geng2 modify mcm haram ni merempit..bising giler sampai sembang pun terganggu. diorg suke show-off bunyi blow-off diorg, or bunyi ekzos yg mcm bunyi lori ikan.

So aku mcm setuju la sket2 dgn pndgn mula2 thread ni..tp hrpnya jgn sesapa amik ati dgn luahan aku sbb ni pndpt aku je, maybe beza dgn org lain... PEACE ya;-)

haha i love this article!!!!! beli la yang original...hahh tak perlula nak ubah wira/waja jadi lencer..or myvi jadi passo...

Ni sekadar pandangan ikhlas dari aku plak...sgt ikhlas sbb dari pengalaman. Dulu masa mula2 time blo ...
PitMie Post at 21-11-2010 14:21

pendapat yg bernas mengikut pengalaman tuan badan....betul, selalunya yg memiliki high-end car seperti BMW,MERC, LEXUS, etc...ade juga membuat modi, tetapi sangat mild...knp mild? sebab tak perlu ubah ape2 dah sebab kereta dah hebat...dan sememangnya mereka2 ini dalam kumpulan yg berpendapatan tinggi...

tidak mcm golongan2 yg pakai kereta seperti proton, perodua, etc...kereta yg di beli...org ramai dah mengetahui yg utk golongan berpendapatan rendah atau sederahana, di mana mereka tidak mampu membeli high end cars...dan golongan2 ini akan seboleh-bolehnya modify kereta sehingga tahap yg tidak masuk akal...golongan ini lah yg di kategorikan sebagai orang yg miskin, bertambah lagi la kemiskinannya...

kemarin, masa balik shopping, teman terserempak ngn satu keta iswara ni. satu keta penuh bodykit. da mcm tgk gundam tu jd keta. tu x kisah la kan. tp yg x bole blah tu. ada plak emblem mitsubishi kt depan dia tu. puuiii... rasa mcm nk tunjuk thumbs down je kt driver dia masa tu. tp kang nti kene pukul lak. hahaha.. tp mmg buruk giler ar keta mamat tu.

Ni sekadar pandangan ikhlas dari aku plak...sgt ikhlas sbb dari pengalaman. Dulu masa mula2 time blo ...
PitMie Post at 21-11-2010 14:21

stuju sangat bab cucuk2 kete orang ni. asalkan ada spoiler > ekzos besar mengaum > ,,,,,mamat2 mod kete ni mmg nak tunjuk hebat walaupun kengkadang area tu x bleh bawak laju pon. ada sekali tu saga ala2 mcm robot cucuk2 aku kat jalan berbonggol 9 lapis! dah tentu la kena bawak slow sebab 9 bonggol tuuu...aku biar dia potong..sekali aku dengar macam nak roboh skirt dia sagat bonggol..nak cover malu, dia terus pecut mcm porak2 cool le..xsemua..tapi kebanyakkannya mmg cam tu le perangai.apa diorang cuba nak tunjuk pon aku x paham.:@

ada kebenaran gak artikel tersebut...cuma eloklah guna bahasa yg lembut sedikit iaitu kurang berkemampuan...neway keta aku pun stendet jer..

Follow Us
kalau yang ni tak yah modified lagi r
border=0 /> Reply 4# JohnnyDepp

orang miskin, nak bli basikal pun xmampu!

orang kaya nak modified kete apa lagi...kalau dah beli Lamborghini full spec siap spoiler sume and factory advance tune..or Mers AMG or Brabus tune nak buat apa lagi...hadeh...tk logic langsung

...a'ah betul la tu modified keta spai ribu-ribuan dollar...miskin kai tu?

stuju sangat bab cucuk2 kete orang ni. asalkan ada spoiler > ekzos besar mengaum > ,,,,,ma ...
rriizzaall Post at 21-11-2010 22:56

Pengalaman aku: Selalu juga aku kena cucuk dgn. kete2 yg. jenis modified ni...Kalau nak memotong pun biarlah dgn. cara berhemah...Tak tau nak ckp pe dgn. sikap sesetengah pemandu2 kete modified mcm. ni...sampai kdg-kala aku rasa keadaan kete dorg. pun dah mencerminkan sifat pemiliknya mcmana...yang bawak kete mewah, lori, bas pun sama...2x5 je...kalau korang eksiden sorang2 xpe.

aku dgn tossee tak pernah modified kete...maka dgn ni sah lah yg aku dgn Tossee adalah org kaya

pelik.....nak kisah apanya psl modify kete ni.....duit masing2, masing2 punya hal la.....

~~aku x modify kete aku.....sbb aku x cukup duit......kalo x, mau aku modify keta gak....maklum la belajo stakat spm je, x pandai mcm org blajo tinggi2.....sbb tu minat nak modify kete2 ni.....

golongan modify ni kategori kreatif x?

kucen cuma pakai hondakap,,
kucen mmg betul2 semekin..grpthhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

golongan yg  modifi keter,,kene tgk cmne die modifi,,kalau yg tahap jakun nye modifi tu,,boleh lah kater takde duit,,tp aku memang anti dgn org modifi keter jadi wajalution atau wiraluition ni,,tak tau kenapa

boleh masuk bod lawak laa ehe...

tapi pasal modify kereta tu ..aku sedikit sebanyak aku setuju...tapi perlu ingat jugak ader org modify kereta sampai 20-30 ribu....miskin ker tu.
..

Nak modify kereta pun tak boleh ker? Menyampah tul artikel ni..Nak modify tukar tayar pun xleh, huhu..
Ntah2 aku renovate rumah pun dikatakan miskin..hampeh tul.
Kalau dari teres aku modify jadi half bungalow pun miskin ker, pe r..

Tak sumer org miskin daa... Keter mewah pon ade modified especially cina, dorg byk duit maa... Sekali pasang sound system gedebung gedebung.... tu bukan murah.  Sport rim tu... tak murah tauu.... Tapi kalu dak melayu modified keter,  bodykit je la yg gempak ... parts dah scrap dari jepun beli kat kedai potong... terus feeling ala2 keter jepun....

Reply 3# kucingTomey

Saya mengokong artical tu...memang betul ramai yang sanggup ikat perut ,asal kereta murah jadi cantik...cantik2 pun used car ambil ikut tahun.....