CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dauswq

[MODERATOR] ★Jom ramai2 pakat serbu MAHA 2012 [23 Nov- 2 Dis]★

Reply  pinklollipop

ada banyak booth cantik2, ada orkid warna warni,ada buah buahan tempatan,ada ...
lin0me Post at 25-11-2010 18:21

linome duty malam ea...insyaallah zura nk datang lepas zohor...takpelar..tak dpt jumpa kali ni...
ari ahad mmg tak leh datang...

selamat ber gathering korg...aku doakan berjalan lancar dr jauh

linome duty malam ea...insyaallah zura nk datang lepas zohor...takpelar..tak dpt jumpa kali ni ...
sfhzuraz Post at 26-11-2010 13:53

oohh..lepas zohor ehh..mungkin tak berjumpa lak kot sbb walaupun duty mlm, tp memang ttp akan datang pagi esok cuma balik tgh hari dan datang balik after asar...tp kalau ada rezeki tu jumpa lah kot

Post Last Edit by lin0me at 26-11-2010 19:26

tadi dah pegi kejap,teman kawan antar barang pameran..ari ni pun dah agak susah parking,esok lagi lah kot kepada yg takde pelekat utk parking tu,takyah la pi pusing2 satu maeps tu,semua tmpt parking nak masuk ada 2 org guard ( mod bac..cam mana nak dpt pelekat...pokai den per entry byr rm3..dah la sepanjang minggu lak tu nak pi sana )..tadi abis masa kitaorg jer pusing2 sbb nak tmpt parking dekat, alih2 parking kat parking visitor yang jauh tu jugak tp jgn risau,dari tmpt parking tu ada traktor yg akan ambik pelawat pi ke tapak maha,satu tu boleh ambik dlm 20-30 org sekaligus. kekerapan..err..kalau cakap setiap 30saat pun boleh gak kot sbb byk..luper lak ambik gambar tadi,tak bawak kamera dah sampai tu,boleh terus ke dewan atau kalau nak pi rumah negeri atau tmpt kuda/padi/kolam semua tu,boleh naik tren.yg ni semua free..

ni gambar ambik dgn hp,so kecik jer la yer saiz,sbb kalau beso nampak pecah lak gambar,dah la hp cikai jer..tak mampu nak beli yg yg sampai 5mp

nanti khemah 1st yg akan semua org nampak memang khemah bunga dan tumbuhan..cantik..tp advise, beli bila dah nak balik, kang penat nak heret pokok tu ke hulu hilir

kpd yg nak datang ahad, masuk hall A pi kanan, akan nampak booth Moa ni kat kanan, pastu jalan sampai hujung

suggestion kpd mod MKST...memandangkan sambutan yg tak menggalakkan dari para ahli bod utk berkumpul atas faktor ketidak lapangan untuk menetapkan tarikh, apa kata sapa2 yang datang MAHA ni, boleh komen kat sini dan berkongsi pengalaman dan dapat kredit utk menghadiri pameran mcm ni. tp kitaorg yg berkumpul pada hari ahad ni sila kasi kredit lebih sikit lah yer..

Reply 184# lin0me

of coz...
tp korang make sure..sediakan laporan keralst key

pastu meeting ngan kwn tu aderler,
dlm 2-3 org gituh

mod chewan ____________

kalau takde aral melintang aku p hari ahad.

doa2kan aku jadi g hari Ahad ni la yer kengkawan

Follow Us
Reply 185# dauswq

of course our report panjang berjela2 siap letak gambar2 lgi terutama skali kia tu..dia pakar buat karangan setelah masuk universiti drama sunkyukwan
saja tadi dah stakat masuk hall A dan D jer sbb yg lain tu biar 1st time masuk dgn budak2 cari..sanggup tu tahan iman,walaupun tadi memang ingat dah nak masuk rumah negeri dahdah la esok dan lusa ada siarang suarasa tv9, yg ni betul2 sebelah hall B

p/s pesanan sekali lagi kepada sapa2 yang nak pegi sana, sila round2 dulu,baru pi beli...kesian sungguh tadi tgk ada yg pi heret pokok2 naik pi jalan2, nak antar ke kereta, jauh lah pulak...kalau dlm shopping2 tu tak cukup duit, ada atm cimbk bank kat tepi hall  dan agro bank kat dlm hall D...lepas tu satu gi,sapa2 yg mengandung atau tak larat nak jalan jauh sangat, instead of sampai ke last point utk traktor tu berhenti, iaitu depan khemah2 jualan, sila request kat org traktor tu,berenti betul2 sebelah dewan hall D, masuk dlm tu dan naik eskalator untuk pegi atas dan boleh pi hall2 yang lain. tadi ada gak tgk satu family ada perempuan mengandung,ada org tua, kesian lak sbb semua dewan tu atas bukit,jalan dia agak mendaki sikit

Reply 186# pinklollipop

jom lolli ahad

Reply 187# lin0me

cimb kat hall mane? ko cakap kat hall.....? ayat ko x habes.

btw, tren tu kat mane je yg ade?

Reply  rukiaichigo

aahh..mosti punya booth tahun ni kalau aku tak silap tgk lah, betul2 depan ma ...
lin0me Post at 26-11-2010 08:21 AM

xper, byk masa nak jenguk2 dlm Hall A tu. wei, ada ke x booth yg dok djual2 kraft tgn ek? yg 2 tahun lps ada, aku nak tgk brooch dorg!! aku ingat lg, dulu siap borong beli bj batik kat situ. nasib baik la lps tu dpt offer keje gomen. so mmg la boleh guna bj batik tu!!

Reply 189# pinklollipop

adoi..aku dah taip..tak check la pulak tadi... atm CIMB kat luar hall C
tren kat depan hall, naik tren kalau nak pi rumah2 negeri dan ladang/kandang2 haiwan jer yer..nak pi hall sila jalan kaki
tp nak pi sana, perlu naik traktor dulu..traktor akan berenti sepanjang jalan asalkan dia nampak ada org..

tadi dah pegi kejap,teman kawan antar barang pameran..ari ni pun dah agak susah parking,esok lagi la ...
lin0me Post at 26-11-2010 07:21 PM

tu psl la aku cdg nak ke sana seawal yg boleh!! sbb nak dpt kan parking yg paling dekat dgn entrance even aku tau mmg jauh la kena menapak. tp kalo awal2 pg okay kot nak berjalan, yela exercise la sikit2 kan... tp tang balik tu mmg la kena nak tractor tu!! wah, kali ni tren tu semua free? aku ingat lg dulu kena byr, sbb dorg akan bg gelang yg mcm nak masuk genting/sunway lagoon utk dipakai. dorg akan tukar tiap2 hari color gelang tu, so boleh detect la hari aper punyer gelang kan!!

eh, ada ATM ek? motip aku lupa dulu ada ATM ke x?? xper, better la kuar kan duit siap2. takut kang kena beratur pjg pulak nak withdraw. even ni hanya la MAHA, tp jgn pandang rendah yer... kdg2 tu boleh nmpk mcm2 org akan borong time MAHA ni. ala2 shopping kat mall gitu!!

suggestion kpd mod MKST...memandangkan sambutan yg tak menggalakkan dari para ahli bod utk berkumpul atas faktor ketidak lapangan untuk menetapkan tarikh, apa kata sapa2 yang datang MAHA ni, boleh komen kat sini dan berkongsi pengalaman dan dapat kredit utk menghadiri pameran mcm ni. tp kitaorg yg berkumpul pada hari ahad ni sila kasi kredit lebih sikit lah yer..

elok jugak la cadangan ko tu. kire ni gathering 2 hari yg x rupa gathering... so sesiapa yg g ke MAHA 2010 tu, boleh la terus hntr report kat sini... bak kata lin, aku ni dah terlatih utk buat report2 bagai, sekali dgn gmbr2 yg insya allah akan di'snap' sepjg berada di MAHA ahad ni!! korg tngu jer la report aku yg berjela2 nnt!!

Reply 190# rukiaichigo

booth karangkraf betul2 sebelah booth upm

Reply  dauswq

of course our report panjang berjela2 siap letak gambar2 lgi terutama skali kia tu ...
lin0me Post at 26-11-2010 07:46 PM

ko tu ckp jer report aku pjg berjela, ko tngu jer la report dr JC jugak... ko pun ntah2 pjg jugak!!

aku ingat lg dulu time dok tour satu MAEPS. mmg dah hbs tu, sebenarnyer belum hbs tour lg dah kena sakit kepala. nak2 sbb time tu mmg la panas teruk. tp sakit2 kepala pun time tu, boleh pulak kitorg bantai main boling mlm tu kat mines...

Reply 192# rukiaichigo

kali ni kia, kalau kau nak cuba aku tak larang tpkan tadi,start dari bulatan tu semua jalan ada guard,dia siap tutup jalan,siapa yg ada sticker parking jer boleh masuk..tp kalau nak cuba boleh jer, tadi aku dan kawan aku berjaya tembus masuk tp gagal gak akhirnya  nak parking sbb setiap pelusuk ada guard

aahh..kali ni naik tren free..rasanya maybe dia dah masukkan sekali dlm charge parking kot...sbb kawan aku ckp 2 tahun lepas parking rm2, tahun ni naik rm3..so dia ambik siap2 dari situ kot

Reply  rukiaichigo

booth karangkraf betul2 sebelah booth upm
lin0me Post at 26-11-2010 08:34 PM

eh, karangkraf pun ada ker?? hebat2...

tp maksud aku bukan karangkraf yg jual buku2 tu. maksud aku yg dok jual brooch yg kraft tgn tu la... sbb dulu penah beli, cantik & tahan lama...

Reply 194# rukiaichigo

aku dulu karangan fail,sah2 takde panjang mana ko punya karangan dan jesi punya aku suka baca,boleh buat buku

yup,memang beso yg amat,aku hall A tu pun cuma separuh jer,tu pun main lalu sbb on the way nak pi booth upm,yg sebelah kiri,tak tgk2 gi pun

Reply 196# rukiaichigo

sorry kia..nampak sangat kepala aku ni dah pusing petala ke 9 dah ni..bukan karangkraf, tp karyakraf, yang jual brooch, baju batik, gelang,rantai semua tu...karangkraf stakat ni aku tak jumpa gi

k...nanti aku sambung balik..aku nak balik sekarang,ni sbb aku gatal2 pi maha lah tadi,abis tergendala keja..sambung kat bilik jer la

Reply  rukiaichigo

kali ni kia, kalau kau nak cuba aku tak larang tpkan tadi,start dari bulatan  ...
lin0me Post at 26-11-2010 08:39 PM

maksud aku nak parking kat yg terdekat tu, yg terdekat dikalangan visitor parking la. aku tau mmg parking yg kat bwh Hall D & yg dekat2 tu khas utk exhibitor yg ada pelekat jer... ko yg exhibitor pun payah nak dpt pelekat kan, apatah lg kitorg yg visitor ni...

Reply  rukiaichigo

sorry kia..nampak sangat kepala aku ni dah pusing petala ke 9 dah ni..bukan k ...
lin0me Post at 26-11-2010 08:45 PM

so mmg ada la ek booth karyakraf... good, boleh aku memborong brooch... baju batik x payah la nak borong, sbb dah borong time raya ritu!!

motip ko x blk rumah lg?? okay, nnt ko update la aper2 yg patut kat sini!!