CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: naina

jodoh orang jauhh..

aku rasa la...kawen jauh ke dekat ke, yg penting DUIT.
dan yg kawen jauh2 ni, ofcos mmg kena beringat...byk guna duit...
esp time travel balik kg...dan kena jgk beringat, rombongan kedua2 belah pihak sesekali dtg umah kite, kalo kite duk asing2 krg la...betol2 kena bersedia mental dan uwang pasal org2 jauh kalo dtg mmg bkn sorang due, sah2 se van or se bas...

kalo mcm haku..dah set..balik kg..2 kali kg ko, 2 kali kg aku..
so tadak gaduh2 dah...dan bese..belanja kg aku..aku yg tanggung, belanja kg die..die yg tanggung..
pasal tu, b4 kawen, tolong la cek betol2 financial bakal incik somi...bkn skdr berharap..pas kawen nanti...ade laa REJEKI...oh nooo..cemana nak ade rejeki kalo gaji incik somi $1k je? cemana nak demand gi mkn angin n naik belon sume?? sbg contoh la...

er..
bebaru ni, kawan opis aku baru kawen, die org kuching, kawen org Taiping.
dari pemerhatian aku, berdasarkan penceritaan die...haku rasa pihak pompuan mmg tak berapa gemor akan die, pasal die org kuching n die skrg technician gaji $1k/month dan bini nye cekgu KPLI.

haku nampak..pihak pompuan kaw2 mengepau nye...hantaran $10k, maskawen $1k..hantaran2 inringan tuh, cincin2 aku dgr2 dkt2 $2k siap tempah etc. dan yg plaing aku terkejut...rombongan pehak pompuan ke Kuching 28 org..mkn transport, penginapan ditaja oleh pihak lelaki...haaaa??? aku terkejut gile...kalo lah gaji mamat tuh $4-5k sebulan, haku takkesah sgt pon..yg rombongan org kuching dtg sini...4 org je, ngam2 sebuah kete..

kalo lah mamat tuh adik aku..aku belasah cukup2 dah..ko cari org lain la..dah nampak sgt deme tak suke kan ko...

Reply  Lady_On_Earth

tul tul..aii org ns ( lahir kt jhr, tp dibesarkan di ns), hubby org ...
annorr_maira Post at 11-12-2010 09:18

betul, i setuju, baru2 kawin ni elok duduk sendiri.. bestttt...

mak aku pn tk kasi org jauh...

slalu ckp jgn org kawen org jauh

tp aku tk pnh lekat ngan org dkt, dh byk bf org dkt mg tk lekat

org jauh jgk aku,tp br tng

perak-jhr

aku baru jer berkawan dgn org johor....

aku nie org penang.....

so far kami baru dlm proses kenal hati budi..kiranya awal sgt la..huhu..(tapi tah ler nape dlm hati aku mcm nak sgt kt dia..kih3)

berkwn pjj..takkan la nak kawin pjj (if berjodohan)....boleh ker aku dok kt jb sedangkan famili aku semua kt png...klu aku kawin dgn dia aku terpaksa dok jb coz dia ada bisnes n rumah kt sana...parent aku mcm berat la nak lepas aku dok jauh2 almaklum la pmpn sorg....

tapi..tu la..masih terlalu awal aku nak fikir semua tu...tah la....

Reply 77# Lady_On_Earth

yup btol jugak kata2 u..tp yelah klu boleh mak2 ni nk anak2 duduk ngn dwng, even dh kawen pon nk jugak kna tggl ngn dwng.mak i risau klu2 bpak i skit2 mlm2 ke sape nk g bwa hospital..u sndri snggup ek biar mereka yg dh berumur n sakit2 tggl sndrian.lg pon mmg kte sbgi anak lna ada tngungjwab. btol jugak istri dcc suami tp die pun dh setuju n brtolak ansur serta memahami.

klu ai tua nanti pun ai xnk anak2 tggl jauh2.maybe u xfhm sbb u mmg bese tggl jauh dr fmly.

Reply 83# mssuci

sbb dh ada experien kapel ngn org jauh stakat ni xde mslh r klu nk jmp pun.tp best pe kte leh tgk budaya tmpt org n cmpur2. leh jalan jauhhhh.pnh brkwn ngn org dekat tp stakat cmtu2 jelah..nothing special..

Follow Us
Reply 81# silica_SiO2

npe sanggup jd cmtu?? ngeri bygkn pas kwen t mcne..gji 1k hntrn nk 10k?? mampukah?

Reply 82# Lady_On_Earth

mmg klu boleh nk duduk sndri..i pon risau gk klu2 die xleh nk masuk lam fmly i t. tp nk wt cne..nk hepi/best/bhgia tggl ngn mak ayah pun leh gk dpt.malah rse tenang ckitla sbb dpt gk tgk2 org tua kte cmne..

as i told u i anak bongsu.. memang close dengan parents.. tapi bila sampai masa i akan ada kehidupan i yang sendiri. my parents sendiri suruh duduk ikut suami. my parents i think walau dah berumur tapi dorang berfikiran rational. anak nak kawin takde bersyarat bagai. dah jodoh dengan orang jauh terima jer lah. duduk jauh doesnt mean tak jaga ye. nak balik kejap2 tu no hal la, banyak je tiket flight murah2. my dad walau umur dah 78 tapi masih sihat alhamdulillah. sebabnya dia bukan jenis nak harap anak2, dia amlkan cara hidup sihat. dan fyi, dia masih bekerja.
kalau nak ikutkan sangat memang la semua parents nak anak tinggal bersama, tapi sampai bila, kalau suami si anak tu dah keje di tempat lain, then sampai nak kene tukar tempat keje alahai, dont make it difficult..
parennts TT tinggal dengan datuk and nenek TT ke?

Reply 84# Syik_Gojet

xde mslh klu pmpuan swng..klu bongsu susah skit.mak pak i lg r berat nk lepaskn i sbb tu bpk i snggup tngguh mjlis tunang i smpi setahun! pahtu ikat sthun br kawen.. bukan ape, die nk suh i stabilkn dulu financial i n bakal sbb die xnk tgk i susah2 n susah2kn bakal hbby.

Reply  Lady_On_Earth

mmg klu boleh nk duduk sndri..i pon risau gk klu2 die xleh nk masuk l ...
naina Post at 11-12-2010 13:23

keseronokkan tinggal berdua lelebih lagi time baru kawin takkan sama dengan keseronokkkan tinggal dengan parents. heheh. i think yang previous forumer maksudkan tu, like she said, u nak romantik d amour tengok tibi sesana, cium2 ke susah la skit kalau ada parents macam tak sopan gitu, nak kene masuk bilik baru leh..

Reply 89# Lady_On_Earth

u oklah dpt parents open cmtu..sbnrnye yg nakk sgt ank2 tggl ngn parents ni adlah mak i..slalu dok bsing2 bandingkan ank2 org lain ada je yg tggl ngn mak dwng, jiran2 kdg sesak jiwa n kpla taw. smpikn i nk keje pun alahai...susah hati berat hti sgt nk p kl tu..sbb tmpt i xde keje sgt, pekan kecik je.ada pon keje2 bese cm kt kdi2 mkn,pasaraya.smpi bile? i ada degree..so dr brbulan2 dok mngnggur kali ni i nekad i trpkse trime gk offer kje kt kl tu.

datuk nenek dulu2 tggl ngn adik bongsu...lg pun dulu2 mana de reta sgt melainkan tanah.skng sume anak2 dh pndi2 masuk u so kenalah move on gk.

Reply 91# Lady_On_Earth

haha.u bikin i jeles hokehhhh.tp xpelah..rezeki u.bhagian i lain plak.t mntaklah nk hney moon slalu.

Reply  Lady_On_Earth

u oklah dpt parents open cmtu..sbnrnye yg nakk sgt ank2 tggl ngn pare ...
naina Post at 11-12-2010 13:31

so what is your decision? mungkin kalau u keje bagus skit nanti, boleh jugak hulur2 kat dorang..

Reply  Lady_On_Earth

haha.u bikin i jeles hokehhhh.tp xpelah..rezeki u.bhagian i lain plak ...
naina Post at 11-12-2010 13:32

bukan la nak bikin u jeles itu cuma contoh je..
to me duk ngan parents ni nanti u nak keluar berduaan pun mesti rasa serba salah.. dah duk sekali ngan parents so kalau nak keluar nak lah berdua kan..tapi takut parents kecik hati lak, dah kene keluar berempat..
to me i dok jauh skit dengan parents, my husband buatkan maxis family plan so that i boleh call my mom selalu, memang hari2 aku talipon sampai dorang pelik, budak ni takde keje lain ke asyik tepon jer, tapi kalau i mogok sehari dua tak call tau pun depa rindu..

sekali sekala like 2-3 bulan sekali balik kampung, i bawak la dorang jenjalan makan2, tak pun ajak dorang datang kl, ada sekali tu kasi makan banyak sangat my mom sampai muntah n demam2 kat rumah i.. last anniversary dorang, kitorang belanja dia honeymoon gi bali... happy sangat sampai mimpi2 katanya....

banyak cara nak jaga hati dan gembirakan mak bapak.. tak semestinya kene duduk sebumbung.. kadang2, lagi jauh kita duduk dari dorang, rasa sayang, rasa ambik berat dan rindu lebih ketara..

Reply 94# Lady_On_Earth

i ckp kt parents ni keje wt sementara je sblm dpt keje kt tmpt i..sbb i pon nk ada khdupan sndri,kawen,kereta,hutang,keprluan sume tu perlu duit.yelah adik bradik pun dok sogok suh i dok ngn dwng.kdg2 geram sgt bila pk sedap r dwng dh ada khdupan sndri..yg i ni kna psiko je kna dok kg..bukan xnk tp klu i dpt keje cni sesuai ngn kelulusan ok je.i mmg dh di train lam kpla otak kena duduk kg jaga dwng sejak skolah lg.

redha je..cume perlukan mse je.mak pak i pun sihat Alhamdulillah..cume yelah sakit2 tua tu kdg2 adala..

Reply  Lady_On_Earth

haha.u bikin i jeles hokehhhh.tp xpelah..rezeki u.bhagian i lain plak ...
naina Post at 11-12-2010 13:32

nanti ayah u buat syarat: anak pi hanimun kene bawak abah sekali! sanggup?

Reply 87# naina
tak ape.

Mintak tolong BANK RAKYAT..

eh..tapi aku tatau la mana mamat tu korek duit byk2..

Reply  Lady_On_Earth

i ckp kt parents ni keje wt sementara je sblm dpt keje kt tmpt i..sbb i pon ...
naina Post at 11-12-2010 13:38

sakit2 tua tu normal lah tu.. suruh depa eksesais lebih skit..

to me duk ngan parents ni nanti u nak keluar berduaan pun mesti rasa serba salah.. dah duk sekali ngan parents so kalau nak keluar nak lah berdua kan..tapi takut parents kecik hati lak, dah kene keluar berempat..
to me i dok jauh skit dengan parents

btoll..sbnrnya bnda2 cmni pun i dok risau...klu2 i nk jalan berdua je ngn somi msti i kna bwk dwng skali.kdg2 i pk mse bila i nk dok brdua2 ngn somi ni.sume bnda kna pkkn parents n klu x ajak kecik hati lak n jd buah mulut fmly..aduhhh.sdgkn mak i dgr abg i brjalan xcrite pun, mak i dh mcm terasa hati. yelah dwng ada rumah n keluarga sndirikn..