CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Komrade

Pengalaman Mistik di Kem2 Tentera/pasukan beruniform

komrad, dalam charlie 130 tak ada yang angker ke? pernah naik sekali KL - Kuching... dekat 4 jam bar ...
kupia Post at 13-12-2010 12:58

adoi la...tersangatlah angkernya bro kupia...nanti sy cite pasal kapai2 dlm airforce ni yg mana angkernya...

Reply  Komrade

yup arwah pranita awanis ni dr 10 briged para..die dr sel gaji dan belanjawan.. ...
havovasta Post at 13-12-2010 17:39

thanx bro havovasta, kalu ada cite angker dlm kem, story la skit kat cni

Reply 42# Komrade

insyallah nk share kt sini tp lom sempt lg psl kt opis lg ni..td dh text mber2 psl kejadian yg menimpa kitorg tu (yerla igt2 lupe dh 12 thn berlaku - time nk pmr) hehe

Reply 41# Komrade

chup komrade keje dlm pswt eh? nuri tu still dibenarkan terbang lg eh..bukan sepatutnye digantung dh ke? mesia nk gantikan ngn eurocopter kan? cite2 la psl keangkeran psl pswt...sure ade kan? btw nk tanye let say kapal terbang or nuri terhempas, mcm enjin die (if ade yg elok n leh direpair) diorg akan gunakan blk x? ie as sparepart ke...

Reply  Komrade

yup arwah pranita awanis ni dr 10 briged para..die dr sel gaji dan belanjawan.. ...
havovasta Post at 13-12-2010 17:39

huh...detail awk ingt pasal arwah eh...mse tu sy darjah 6....kem terendak jadi tgempar skejap gara2 kematian 2org askar ni...

huh...detail awk ingt pasal arwah eh...mse tu sy darjah 6....kem terendak jadi tgempar skejap ga ...
diateja86 Post at 13-12-2010 18:45

akak pun ingat lagi kes tu.. kalau teja darjah 6 akak dah sekolah menengah kot. ke tua lagi

Follow Us
komrad, dalam charlie 130 tak ada yang angker ke? pernah naik sekali KL - Kuching... dekat 4 jam bar ...
kupia Post at 13-12-2010 12:58

charlie 130 tu apa? nama flight ke?

akak pun ingat lagi kes tu.. kalau teja darjah 6 akak dah sekolah menengah kot. ke tua lag ...
mieraedoera Post at 13-12-2010 18:50

cam xcaye je drjah 6.....
nk dbnding umur teja skrg....adehhh...tuanye sayerrr....
akak kt mne mase kejadian?
dgn sape akak duduk?

cam penyiasat plak

cam xcaye je drjah 6.....
nk dbnding umur teja skrg....adehhh...tuanye sayerrr....
akak  ...
diateja86 Post at 13-12-2010 19:01

err.. nyesal akak tanya soklan tu...  baru ketahuan akak ni lagi tua

err.. nyesal akak tanya soklan tu...  baru ketahuan akak ni lagi tua
mieraedoera Post at 13-12-2010 19:46

telajak perahu bleh diundur...tlajak kate,akak pk la sndri....
eh...bkn kte sebaya ke

* sory TT..optopik sat....

telajak perahu bleh diundur...tlajak kate,akak pk la sndri....
eh...bkn kte sebaya ...
diateja86 Post at 13-12-2010 19:55

motip kita sebaya.. sebenarnya teja muda tua sikit dari akak...

Post Last Edit by Komrade at 13-12-2010 21:00

havovasta, mana2 aircraft yg crash perlu dibuat penyiasatan dahulu, sesudah dikenal pasti punca dan kes sudah selesai baru dilupuskan aircraft tersebut, tp kalu ada part yg tidak rosak dan masih buleh dgunakan so akan dijadikan spare (itupun setelah ujian dibuat) kalu totally lost alamat jadi besi buruk la..

cerita pasai Nuri ni, aforce still digunakan sehingga 2015 kalu tak silap la, kalu ekonomi kukuh maybe akan digantikan dgn eurocopter,

Selepas sy tamat rekrut di kem Ipoh, sy dpostingkan ke satu kem di Alor Star utk mnjalani kursus seterusnya sebagai juruteknik pesawat, so di pusat latihan ni ada beberapa acraft yg sudah berstatus 'grounded'-maknanya besi buruk but still elok lg fizikalnya, ada satu Nuri yg mana mengikut sejarahnya pernah crash satu masa dahulu... so Nuri ni la kami buat latihan amali, satu malam tu sy bersama sorang kwn di tugaskan sebagai peronda jalan kaki (cam sentri la) so kami kena ronda di sekeliling pusat latihan ni...yg hampehnya nya tu dekat nuri yg crash tu diletakkan buku 'check point' yg mana kami kena rekodkan masa semasa kami wat rondaan di kawasan tu...adoi la... so sampainya kami berdua kat situ dlm kul 2pg kot..sy ambil la buku tu utk merekod... yg spoilnya masa tgh menulis tu sayup2 dgr org mintak tolong..memula tak perasan tp makin lama makin jelas la pulak..kendian member sy pusing dan pandang kat Nuri tu di bahagian copit...alamak..!!!! kelibat pilot dgn helmet nya dan muka yg pecah serta berlumuran darah yg amat ngeri utk dilihat sedang melambaikan tgnya kepada kami...apa lagi kawan sy tu cakap 'woi cabut'...sy ni sempat tgk sekilas pandang je rupa benda tu dan terus campak buku rekod tadi dan dgn tak cukup tanah lari...!!! sampai kat pos utama kami stop lari..dgn tercungap-cungap..pastu tergelak pun ada, kwn siap kutuk 'awat hang lari laju sgt'...sambil tergelak2. tp kami 2 org merahsiakan apa yg kami jumpa tu pasal nak sabotaj shift satu lg hehehe apa lg memang kecoh la satu kem pasal jumpa pilot yg ngeri tu...

Rate

1

charlie 130 tu apa? nama flight ke?
mieraedoera Post at 13-12-2010 18:52

mieraedora charlie 130 tu sejenis pesawat pengangkut a.k.a pesawat penumpang la dlm aforce

havovasta, mana2 aircraft yg crash perlu dibuat penyiasatan dahulu, sesudah dikenal pasti punca dan  ...
Komrade Post at 13-12-2010 20:46

nuri pertama yg crash kat mana ye? ada sedara saya (arwah bapa saudara) terlibat dalam kemalangan pertama nuri tu

huhuhu..akhirnya ada gak yg bukak thread pasal citer antu kat kem ni..congrats en komrade..saya dulu ...
tenderfly Post at 13-12-2010 08:26

fly
sebenarnye bape antu yg ko jumpa mlm tu??
yg kapel hubby n wife tu antu ker??
yg bapak kawan abg ko tu pon antu gak ker??

Mana TT ni?... Sambung arr citer ni.... Ke dah kena sampuk?....hehehehehe...jangan merajuk rrr TT.... Sambung story-mory untuk Second Season....

seeri..huhuh aku x tau la aku jumpa bapak antu ke tokwan antu ke..tp yg kapel tu aku umpa mmg muka biasa..cuma basikal dia gerak sendrik seiring dgn diorg jln..yg beno2 hantu aku jumpa..si ppocong tu..dok menjengok dr blkg pokok kelapa sawit..bapak kawan aku tu tataula hantu ke x..pasal dalam masa x sampai 5 minit pas kiterang jatuh tu...dia dah xda..

seeri..huhuh aku x tau la aku jumpa bapak antu ke tokwan antu ke..tp yg kapel tu aku umpa mmg muka b ...
tenderfly Post at 14-12-2010 10:06

antu beskal kaedahnyer

tp kalo bapak kawan abg ko tu
kalu btol org
tak kan lar bila tgk bebudak jatuh tergolek dlm parit tk gi jenguk kan
so aku andaikan ko jumpa 3x la antu....bule dak??

ehhhh...ko kekecik dulu cam tomboi tak?? da adik beradik sume boboy kan

hahahaha...tu la..aku rasa kiterang jumpa 3 hanu la mlm tu..tp kan..yg antu kapel ngan antu bapak kawan aku tu..aku x takut sgt..antu cik cong tu je yg agak mengerikan sket..huhuhu..
ko ta seeri..dulu masa aku form 4 form 5..org cakap bapak aku ada 5 anak jantan..xda anak pompuan..pasal derang tatau pun aku ni pompuan...miahahhaa..rambut aku slalu pendek aje..

hahahaha...tu la..aku rasa kiterang jumpa 3 hanu la mlm tu..tp kan..yg antu kapel ngan antu bapak ka ...
tenderfly Post at 14-12-2010 10:28

heheeh
seb baik skang da bertukar jadik gegirl balik kan