CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Komrade

Pengalaman Mistik di Kem2 Tentera/pasukan beruniform

hahahha..bukan gegirl dah,wanita sejati...miahaha..ko tau,mak aku dulu siap cakap masa aku anak dara dulu..nanti mesti laki n mak mertua ko perambat...dahla x reti masak,x pandai pakai kain batik plak tu...kui kui kui..
skang pas kawen ni..laki akula tukang ajar masaknya..pas aku dah teral masak..setaun skali dia masuk dapo..huhuh

nuri pertama yg crash kat mana ye? ada sedara saya (arwah bapa saudara) terlibat dalam kem ...
mieraedoera Post at 14-12-2010 07:51

Berikut adalah kronologi melibatkan nahas dan pendaratan cemas Nuri sejak 1969:
25 April 1969:  Nahas pertama Nuri menyebabkan empat anggota TUDM terbunuh setelah pesawat itu terhempas di Kuching, Sarawak.
11 Mac 1972:  Empat anggota terbunuh apabila helikopter Nuri terhempas di Gambang, Pahang.
26 April 1976:  Sebelas krew dan penumpang terbunuh selepas helikopter Nuri ditembak komunis sebelum terhempas dalam hutan di Gubir, Kedah.
19 Julai 1980:  Sebuah helikopter Nuri terhempas di kawasan hutan dekat Ipoh, Perak tetapi semua 18 penumpangnya terselamat.
25 April 1981:  Dua anggota TUDM terbunuh dan 13 lagi cedera dalam nahas helikopter Nuri ketika ribut di 30 batu nautika dari Lapangan Terbang Kuching, Sarawak.
11 Julai 1981:  Sebuah helikopter Nuri terhempas di Batu Melintang, Perak, tetapi semua 11 penumpang dan krew terselamat.
9 Nov 1989:  Nahas terbesar membabitkan Nuri, apabila 21 orang termasuk 15 anggota Pasukan Polis Hutan terbunuh selepas helikopter Nuri terhempas di antara Gunung Gerah dan Gunung Bilah di sempadan Kelantan-Perak.
18 Dis 1989:  Sebuah helikopter Nuri terhempas berhampiran Sungai Lundu, Sarawak, mengorbankan 16 anggota Tentera Darat dan TUDM, termasuk Pegawai Pemerintah Markas Divisyen Kedua, Mej Jen Datuk Mustaffa Awang dan Pemerintah Briged Ketiga Infantri, Brig Jen Datuk Hasbullah Yussoff.
28 Ogos 1990:  Helikopter Nuri yang membawa sembilan orang dalam latihan pertunjukan udara sempena perayaan Hari Merdeka terpaksa membuat pendaratan cemas di padang sebuah sekolah berhampiran Rawang, Selangor.
16 Jan 1991:  Helikopter Nuri dalam perjalanan dari stesen TUDM Sungai Besi ke Kluang, Johor, terhempas ketika membuat pendaratan kecemasan di sebuah estet di Kampung Parit Zin dekat Muar, Johor. Semua 12 anggota terselamat.
10 Jun 1991:  Enam anggota tentera terbunuh apabila helikopter Nuri terhempas dan meletup di kawasan operasi tentera di Banding, Perak kira-kira pukul 5.20 petang.
11 Julai 1991:  Tujuh orang maut apabila helikopter Nuri terhempas ketika cuba mendarat di Banding, Perak.
16 Okt 1996:  Dua orang terbunuh manakala dua lagi selamat selepas helikopter Nuri terhempas di perairan Muka Head, Pulau Pinang.
19 Mac 1997:  Seramai 11 anggota TUDM terbunuh apabila dua helikopter Nuri terhempas berhampiran Gunung Lumaku, Sipitang, Sabah.
5 Mac 2004:  Dua anggota TUDM maut selepas helikopter Nuri terhempas di Taman Udara, Butterworth.
30 Mac 2004:  Tiga termasuk juruterbang terselamat apabila helikopter Nuri mendarat cemas di Bukit Kalam, kira-kira tujuh kilometer dari pusat bandar Labuan, selepas mengalami masalah teknikal pada enjin sebaik berlepas dari Pangkalan TUDM Labuan.15 Ogos 2004:  Tiga daripada 10 anak kapal terbunuh apabila Nuri terhempas di Long Seridan, Sarawak ketika dalam perjalanan dari Miri ke Ba'Kelalan, Sarawak.
13 Julai 2007:  Helikopter Nuri terhempas di Genting Sempah, Pahang dan enam anak kapal disahkan terbunuh pada 17 Julai 2007.

Rate

1

best...!!! citer2 lah lagik....
ardz membesar dlm kuaters PULAPOL n berdekatan ngan KEM WARDIBURN.......

wahh best thread ni...
hehe sbb teja sndri pnah duk dlm kem...kem teren ...
diateja86 Post at 11-12-2010 12:01

saya adalah first batch duduk di terendak selepas askar british/australia keluar dari situ 1969.....tersangat lah seram nya. macam2 ada......mayat dalam bathtub / almari .....tapi dalam khayalan aje. tapi yang pasti tidur mal...sedar2 dah kat tempat lain.

havovasta, mana2 aircraft yg crash perlu dibuat penyiasatan dahulu, sesudah dikenal pasti punca dan  ...
Komrade Post at 13-12-2010 20:46

Salam TT...best lak cite2 dalam kem ni ya.....teruskan bercerita.....

saya adalah first batch duduk di terendak selepas askar british/australia keluar dari situ ...
apam_manis Post at 14-12-2010 12:46

usihhh...seramnyer ....... sila la kongsi cite2 dlm kem ni ya....

Follow Us
kt kluang ni ada 3 kem...kem bt3, kem depoh n kem mahkota....tp xdak plak member dlm tu yg leh crite pape yg angker...tp klu tengok building dia yg lama2 mmg angker gak la...huhuhuhu...

sapa taw padang tembak kat kedah yang ada kes bom meletup dulu ada yg mati,nie kisah abang ipar aku dia air force masa tu dia baru jer kawin dgn akak aku la tahun 2008,dia citer satu mlm tu time nak wat latihan menembak waktu malam,tp sebelum tu kene pasang lampu ayam kat satu bukit kat padang tembak tu untuk target ker apa,pastu abg ipar aku dgn dua org kena la pasang lampu ayam tu,dorang pon naik la bukit tu pki landrover asar abang ipar aku duduk belakang,smpi atas bukit tu abg ipar aku dgn kawan dia pasang la sorang lagi tggu dalam land rover tu siap2 pasang dorang pon naik la land rover tu pastu ,driver tu terus jer laju dia bawak land rover tu abng ipar aku dah tekejut la pasal jalan tak elok smpi simpang nak turun dari kawansan tu abang ipar aku tgk la kat tmpt lampu ayam tu dia nmpk pontianak duk berdiri sebelah lampu ayam tu,smpi kat bawah driver tu tye abag aku nmpk ker tak td abg aku pon ckp dia nmpk la tu la sebab dia bawak land rover laju dia cakp.

nie lagi satu citer time kat kem askar kat tawau ayah aku renjer so ramai la bangsa lain2 dlm unit,time tu aku kecik lagi,rumah aku tepi sekali depan aku ada rumah india,sebelah rumah india tu ada la jongkang jongkit dgn buai,pastu satu time tu kecoh la org ckp time magrib jongkang jongkit dgn buai bergerak sendiri,pastu kecoh la satu kem tu..sebab ramai org nmpk.
tp bila di siasat rupa2nya anak india yg juga kawan aku depan rumah aku nie gie main benda alah tu mlm2 dgn adik dia..hahahah yer la kan dorang gelap jadi tak nmpk sgt la heheh...
tp byk lagi benda pelik,berlaku time aku kat sana.yg aku ingat satu malm tu ayah aku kene duty la,tp tiba dia balik.dlm kul 2 ke 3 ketuk2 pintu,mak aku bukak tgk ayah aku tgh bukak kasut mak aku masuk la dlm balik.tp lama tu tak dgr pintu tutup mak aku kuar cari ayah aku tp tak der last mak aku tutup la pintu balik ingat ayah aku pergi balik esok nya tye ayah aku dia cakap dia tak der balik mlm td.

lagi citer time kat kem kat perlis aku lupa la apa nama tmn kuaters askar tu...nnti aku ingat balik mmg kecoh la mcm2 citer hantu ada..

Rate

1

Post Last Edit by havovasta at 14-12-2010 14:20

Reply 62# Komrade

salam komrade, juz nk tanye (wallahualam betui ke x, psl yg cite ni kawan kepada pakcik yg stay kt swak) betui ke yg kes 2 nuri terhempas kt sbah tu psl diorg ckpla, diorg main keja-mengejar antra satu same lain?..skg tgh mengingat and tgh kumpul2 citer psl kt kem nih dlu hehe

saya adalah first batch duduk di terendak selepas askar british/australia keluar dari situ ...
apam_manis Post at 14-12-2010 12:46

huh....org lama ke ni...hihi...
btul ke sekolah rendah kem terendak 1 dlu tu asalnye klinik?bkn pe...mse teja drjah 1 trase cm pnah je p skolah tu...tp bkn sbb blaja...cm p klinik plak...tp skola tu mmg angker...teja pnah tgk akak senior histeria bwah pokok besar..yg dok tenangkan akak tu 2 org cikgu....yg lain...huhu...nyorok kot...

lg 1 teja nk tnye...btul ke de trowong mhubungkan dr skolah menengah ke asrama APAT...asrama lelaki...kalo ade,dr mne trowong tu bmula?

dlm kul 2 ke 3 ketuk2 pintu,mak aku bukak tgk ayah aku tgh bukak kasut mak aku masuk la dlm balik.tp lama tu tak dgr pintu tutup mak aku kuar cari ayah aku tp tak der last mak aku tutup la pintu balik ingat ayah aku pergi balik esok nya tye ayah aku dia cakap dia tak der balik mlm td.

yg ni wat teja tringat jiran teja dlu...dah name pn askar...slalu la operasi kn...so 1 day hasben die kene p operasi,tggl la wife a.k.a jiran teja ni sorg2 kt umah.mse ni baru kawen,xde anak lg....jiran teja ni de kucen..3 ekor smuenye...mlm tu ntah nape tibe2 teja p skodeng kt luar umah..umah teja 2 tgkat...teja tgk dr atas la ni....hasben die ni ngah bg kucen2 makan...so teja ckp la,ooo...laki die da balik...huhu....

esoknye teja p la sapa jiran sbelah....'acik,c.nan balik ye smlm...bg kucen makan' then wife die jwb la...' eh manede...c.nan xbalik smlm...kn die p operasi' sape plak laaaa yg teja nmpk smlm tu...siap pkai baju askar!

bestnye. cerita la lagi. )

satu lagi helicopter robinson 44 polis punya terhempas dan terbakar hari ni di malim nawar perak... sorang inspektor mati dalam kejadian...

Reply 11# Komrade

JIn ni nak kacau dia tak kira tempat... jin pernah kacau nabi solat dalam masjid dan ditangkap. tu dalam masjid tu... berani menyakat Rasulullah pulak tu..

Reply 31# Komrade

saya duduk kat KL Base sampai April 2010 lepas.. dari tahun 1995 lagi. Memang banyak cerita dan kenangan dalam tu.. seram memang banyaklah. Dulu saya duduk di Jalan Negeri Sembilan tu.. tapi lepas arwah ayah saya meninggal semasa otw ke MINDEF.. kami sekeluarga berpindah keluar dari kuarters tu. Memang banyak cerita dalam kem tu yang saya dengar dari staff arwah ayah dulu.. Dulu saya selalu ikut arwah ayah pergi ofis dia..jadi staff2 dia banyak la yang bercerita kat saya.

errr, sebenarnya heli ni boleh muat berapa orang? nampak macam kecik je...=_="

mana tt ni,citerlah lagi........

salam semua..

seram baca kisah korang...saya pun mau berkongsi kisah arwah bapak saya masa dia jadi askar tahun 60an dulu..arwah bapak tu memang seorg yg berani selalu cerita pengalaman jumpa entiti ni masa kita org kecik2 dulu..

ok..lokasi dah lupa, tapi kem tentera lah berhadapan dgn kubur tentera jepun..di kem tu ada satu stor barang..kabarnya angker..bapak saya  tidur disitu sbb dicabar atau tak cukup katil gitu (tak ingat)..tgh malam tu dia terasa mcm dihimpit, baca macam2 tak jalan jugak..then dia teringat pesanan org tua, temukan dua ibu jari dan baca salawat nabi 3x..baru berjaya dia bukak mata dan bangun..nampak seekor tikus besar lari dari atas badan dia...
pada masa tu jugak dia dgr bunyi berdengus mcm org berkawat gitu..wadehel, kawat tgh malam buta..so dia pun keluarlah, ikut arah dengusan tu rupanya dari kwsn perkuburan tu..
apa yg dia nampak? bukan askar tapi batu nisan berkawat..bergerak on air..korang bayangkanlah..tgh malam buta dgn cahya bulan terang benderang..
kawasan kem tu dgn kawasan perkuburan tu dipisahkan dgn pagar dawai..so bapak pun tgk sambil dua tangan pegang pagar tulah..tgk batu2 nisan bergerak..entah macammana dia terpejam mata kejap tau2 dia dah ada disebalik pagar tu masuk dlm kwsn perkuburan tu.....huhu..apalagi batu2 nisan tu semua menuju kearah dia...tapi bapak tak gabra dia ambik tanah segenggam pastu baca apatah dan baling kat arah batu2 nisan tu..in instance batu2 nisan tu balik semula kat tmpt masing2...macam magic je..haha..
satu masalah lah pulak mcm mana nak masuk kem balik, pagar dah lah tinggi so kena lah bapak tu menapak  1 ke 2 km rasanya merentasi kwsn perkuburan tu..alhamdulillah tak de gangguan...dah sampai ke stor tu balik, bapak pun ambik air sembahyang dan solat lah tu..masa tu dah nak masuk subuh dah..aku rasa mcm tak seram sgt lah sbb dia tak de lah jumpe askar takde kepala, cik pon ke kat kem tu.
adalagi kisah dia jumpa hantu laut kasi dia kayu kat sandakan sabah. tapi yg tu ingat2 lupa..nantilah kalu ingat ai boleh sambung, nak tanya kat empunya diri dah takde orgnya..
sekian....

Rate

1

Reply 78# nour2001

Seronok  baca kisah pengalaman arwah bapa ko...mesti orgnya berani dan kua semangat.

Reply  nour2001

Seronok  baca kisah pengalaman arwah bapa ko...mesti orgnya berani dan kua ...
manja377 Post at 15-12-2010 08:50

memang arwah bapak tu berani orgnya...mana tidak dah berdikari sejak usia 6 tahun tau..anak yatim tinggal dgn pakcik dia, dahlah pakcik dia tu garang....kalu dgr kisah dia, mesti sedih habis. .sbb tulah arwah bapak tu punya semangat kuat,,hantu setan semua dia tak heran...