CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_comei

Medical-card Insurance - Need advise

Utk semua termasuk clients saya..

Selamat Kembali bertugas semua.... Minta maaf semua sebab tak boleh set appoinment lagi minggu ni ...

InsyaAllah hari isnin ni saya mula call semua yg berkenan untuk memilih Tarikh dan masa yg sesuai untuk berjumpa.

Berkenaan dengan Bajet 2008 dlm, FPP(Full Patient Paying) akan di laksanakan ... ini bermakna semua pesakit yg mendapat rawatan pakar walaupun di hospital kerajaan akan di kenakan caj sama dgn rate swasta.

Jadi nak tanyer kpd semua .... adakah anda sanggup mengeluakan duit simpanan kita utk bayar pada pakar tu?

Jz nk tanye, any claim kita mmg kena refer blk dgn ejen yg jual medical card tu kat kita ker?macamana kalau kite pindah ke negeri lain n jauh dgn ejen tu?

apsal page mendap ni ??

Originally posted by nostoc at 25-10-2007 03:09 PM
Jz nk tanye, any claim kita mmg kena refer blk dgn ejen yg jual medical card tu kat kita ker?macamana kalau kite pindah ke negeri lain n jauh dgn ejen tu?

Berkenaan dgn claim tu, let say b4 u admit ke hospital..u ada pi mana2 klinik kan..
Contohnya: sakit perut..pastu pi klinik swasta jumpa doc..balik umah mkn ubat, tak baik2 & makin teruk plak sakit perut tu..then pi lagi..akhirnya doc klinik tu refer kan awak pd hospital..

Kemudian awak masuk hospital pakai kad perubatan..

OK, utk kos klinik td, bil perubatan (30 hari b4 masuk spital) awak boleh claim dgn ejen..kasi dia bil2 tu utk dia selesaikan..
Manakala bil hospital tu, awak tak yah buat apa2 claim..kos hospital tolak dr nilai medical kad td..lebih krg mcm 'debit kad' lahh..

Pastu dlm masa 2 minggu or paling lewat sbulan, awak tunggu cek sampai..biasanya ejen yg akan sampaikan by hand..

Kalau ejen u dah 'wafat' atau u berpindah tempat..u bole pi company insuran awak yg berdekatan, bawak kad & bil tu tunjuk kat mereka..susah2 sgt, kalau takde masa..awak call aje customer service..

Kalau ejen awak masih wujud & awak tinggal jauh dr dia, post aje pd dia..atau referkan pd kwn2 ejen dia yg berhampiran dgn di tempat awak..

Follow Us
so kalo tukar ejen katakan di tahun kedua, yg dapat komisen tuh ejen pertama atau kedua?

Reply #107 cipanbakar's post

Ejen pertama..

so susah la nak carik ejen kedua kan?

Reply #109 cipanbakar's post

Tak susah ... kalau ejen tu nak stay lama dlm business dia tak akan memilih ... macam aku .. polisi aku aku akan service semua klient tak kira dia ada insuran apa. Evens ekarang ni pun ramai aku service tanpa komisen.

tu kalau ejen ilang. kalau medical kad ilang..ganti baru kene charge ke?

Originally posted by mrbelalang at 4-11-2007 09:55 PM
tu kalau ejen ilang. kalau medical kad ilang..ganti baru kene charge ke?

F.O.C bang..

secara general, medical card MAA dan ING mane bagus lagi?

Originally posted by cipanbakar at 8-11-2007 07:41 PM
secara general, medical card MAA dan ING mane bagus lagi?

kalau aku, prefer ING drp MAA..
Tp aku amik PruBSN sbb takaful produk..

Originally posted by pentium_catz at 30-8-2007 09:29 PM
AIA pun ada medical card...bagus juga rasanya..

Memang betul tu. Memang bagus.... on behalf AIA, saya nak berkongsi sedikit info berkenaan pelan paling minimum iaitu ECP100 yang AIA sediakan.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilik & Penginapan Hospital :  RM100 - 120 hari setahun
Bilik & Penginapan Tambahan Hospital Semasa di Luar Negara :  RM100 - 120 hari setahun (North America, EU &   Japan only)

Yang berikut ni tertakluk kpd ko-insurans.
Itupun kalau bil selepas RM15,000-00. Kalau kurang RM15,000-00 takde ko insurans. Kos ko-insurans lak maksimum kena bayar cuma RM3,000-00 jer.

Unit Rawatan Rapi : 120 hari setahun

Bekalan dan perkhidmatan hospital : caj biasa hingga amaun bebas ko-insurans
Yuran pembedahan, bilik bedah dan pakar bius : caj biasa hingga amaun bebas ko-insuran
Lawatan pakar perubatan dlm hospital (2 kali sehari)  : caj biasa hingga amaun bebas ko-insuran
Pre-hospitalisasi (dlm tempoh 60 hari sblm masuk hospital) - Rundingan doktor pakar (1 rundingan sehari) : caj biasa hingga amaun bebas ko-insuran

Post hospitalisasi (dlm tempoh 60 hari selepas keluar hospital) - Rundingan doktor pakar (1 rundingan sehari) : caj biasa hingga amaun bebas ko-insuran

Pemindahan organ sekali seumur hidup - hingga mencapai had tahunan

Elaun tunai harian di hospital kerajaan : RM40 - 120 hari setahun
Manfaat penjaga harian : RM60 - 120 hari setahun

Had tahunan : RM60,000-00

Manfaat pesakit luar
Rawatan kecemasan pesakit luar akibat kemalangan dan rawatan susulan 30 hari di klinik : RM1,500-00

Had sepanjang hayat
Rawatan dialisis buah pinggang pesakit luar : RM30,000-00
Rawatan kanser pesakit luar : RM10,000-00

Had Seumur Hidup  : RM200,000-00

So, kalau ada yg berminat... contact ler saya...pm ke..email ke....atau melalui henfon dibawah untuk mendapatkan penerangan lanjut. saya juga boleh terangkan berkenaan pelan ECP150, ECP200, ECP250, ECP300 dan ECP350

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AIA - Trust Us For Life
Email : shadzan_aia@yahoo.com
Tel No : 016-3222997

[ Last edited by  shadzan at 17-11-2007 11:00 PM ]

Kenapa AIA tak provide hospital benefit macam Prudential atau PruBSN  berkaitan dengan Hospital Benefit tu ... PruBSN boleh provide RM 400 sehari tak kira mana2 hospital yg U masuk. ... memang lah PruBSN kenakan Ko Takaful ... tapi kalau dah duduk dlm wad 7 hari makna nyer RM 2800 dia akan dapat dan kalau Ko takaful nyer RM 300 .... Jadi RM 2400 masuk poket client tu.

Belum di ambik kira Pru Med atau Medical Cover... benefit ni akan bagi duit pada client bila mana doktor menggunakan pisau utk merawat client(operate)... yg ni lagi banyak duit client dapat.

Originally posted by ibm632 at 18-11-2007 10:52 AM
Kenapa AIA tak provide hospital benefit macam Prudential atau PruBSN  berkaitan dengan Hospital Benefit tu ... PruBSN boleh provide RM 400 sehari tak kira mana2 hospital yg U masuk. ... memang la ...

Siapa kata takde? Kita ada semua tu. That one is under hospital benefit... Kalau customer nak benda tu.. AIA blh provide.
Itu akan dipakejkan dlm Investment-Link kami

Prinsip saya cuma satu. Saya akan ikut kehendak customer. Mereka boleh pilih samada nak protection lebih atau return of investment yg lebih. Kalau nak protection lebih... return of investment akan berkurangan dan begitulah sebaliknya.

Mereka ada pilihan.... nak masuk hospital untuk dapatkan duit atau nak dapatkan duit yg banyak di masa hadapan tanpa perlu masuk hospital.
Kalau saya...baik saya pilih dapatkan duit yg banyak di masa hadapan... blh digunakan bersama keluarga tanpa perlu duduk dalam wad

So... buatlah pilihan anda sendiri... mau protection lebih ke atau mau keuntungan lebih dari segi RM?

[ Last edited by  shadzan at 18-11-2007 01:11 PM ]

Dalam Takafulink PruBSN ... awak claim ker atau Tak claim ker awak still dapat duit banyak dimasa hadapan. Tapi kenapa I tgk tak ramai ejen AIA promote Invesment Link kpd client... pada hal Invesment lebih menguntungkan client tapi ejen punya komisyen kurang la.... adakah faktor komisyen yg menyebabkan tak ramai ejen AIA promote Invesmentlink kpd client.

Originally posted by shadzan at 18-11-2007 12:36 PM

Siapa kata takde? Kita ada semua tu. That one is under hospital benefit... Kalau customer nak benda tu.. AIA blh provide.
Itu akan dipakejkan dlm Investment-Link kami

Prinsip saya cuma sa ...

Originally posted by ibm632 at 18-11-2007 03:54 PM
Dalam Takafulink PruBSN ... awak claim ker atau Tak claim ker awak still dapat duit banyak dimasa hadapan. Tapi kenapa I tgk tak ramai ejen AIA promote Invesment Link kpd client... pada hal Invesment lebih menguntungkan client tapi ejen punya komisyen kurang la.... adakah faktor komisyen yg menyebabkan tak ramai ejen AIA promote Invesmentlink kpd client.

Well.. saya faham claim atau tak claim. u'll still dpt duit di masa hadapan. AIA pun macam tu. Tapi..berapa besar keuntungannya? Be very realistic..

Konsep investment itu sendiri sudah jelas bro, high risk highreturn. Kalau customer tak berani amik risk.. kenapa u paksa diorg amikinvestment link? We should be very fair to them. If they are risk taker... faham konsep investment, maka investment link adalah yg terbaik buat mereka.

So, back to basic... it's up to customer ler. Kalau diorg nak untung lebih..kita akan cuba propose untuk untung lebih. Kalau nak protection lebih..kita juga akan propose utk protection lebih.

Bab tak ramai ejen AIA promote investment link pada client tu...adalah hak individu mereka. Kami ada banyak product utk mereka. So, we will always propose the best for them. Kalau customer nak risk free insurance, why should we propose investment link. Mereka lebih berhak dapatkan keuntungan yg terjamin. As I told u, kami ada banyak pilihan untuk mereka bro...kami cadangkan.. mereka yg pilih.

Bab komisen kurang tu..it's not a big issue for us. Bukan semua kejar komisen besar semata2 bro. Kami lebih mengutamakan kehendak pelanggan. Lagipun  kami ni international company... one of the biggest company in the world. U can't deny that.

Well... kat sini, saya umumkan.. saya lebih prefer untuk buat investment link kepada mereka yg berminat. So... kalau ada berminat... sila hubungi saya untuk temujanji... No obligation. Saya beri proposal... anda bandingkan dan buat pilihan yg terbaik untuk anda dan keluarga.

Reply #119 shadzan's post

Bagus juga lah kalau U prefer nak promote Invesment Link ... Tak lah terlibat terang2 dgn tiga unsur haram tu ....
Memang lah setiap orang akan kata dia akan propose terbaik kpd client ... tapi ... kesudahan nyer persistensy out ..

p/s: AIA tak ade provide emeil utk ejen ker?