CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cendawan^Stylo

FILEM KONGSI - LU LANGSI LU MATI

mungkin cariforumer nak samalan citer ni ngan setem...setem tentu lebih baik jalan citer nyer yer ta ...
abgboroi Post at 19-5-2011 23:31

no doubt setem berkali2 lebih baik...tk heran pn sebab filem tu datang dari pengarah dan penulis yg mmg hebat skali skil penceritaannya..

Reply  AMDTurion

depa dok tgk citer omputeh slalu kot filem nie ada kelemahan tp aku x kisah.. ...
mimi77 Post at 20-5-2011 09:19

byk u can expect dari cite komedi...in fact cite komedi memberi pengarah lebih byk kebebasan dari cerita serius dan masuk ke dalam territory yg sensitip but u still can get away with it...
aku tk payah bg contoh filem luar...amik contoh filem2 p ramlee..nujum pak belalang misalnya yg bg aku satu filem yg sgt provokatif..tiada filem dalam sejarah m'sia yg berjaya membadutkn watak seorang sultan seperti yg nujum pak belalang lakukan.

Reply 180# saudagar_mimpi

ya...tentu la ada d sebalik cerita...tp..biasa la..org kita..akan nanti kuar ayat "sy bukan p ramlee..sy ada cara sy sndiri"

apepun...filem nie...cuma klakar tang cara depa ckp saja..lain2 longgar...n x kemas cara edit filem nie...tu yg aku nampak la..aksi kejar2 antara sam dgn fizo pun ...alahai....malas makcik nk komen

terlebey plak...

apepun...kalau ada sambungan kongsi2 nie...hrp FK ambik iktibar....bljr dr kesilapan

bagus btol strategi pemasaran david teo walaupun filem biasa2 je..lepas ni makin ramai la pelakon nak belakon bawah produksi dia sebab bleh dapat bonus ribu riban..

filem yang dpt review tak berapa bagus dari wartawan dpt kutipan juta2. Filem yang dipuji2 jln citer cam citer CUN  tu x ramai yg tengok pulak....
tp kalo filem lakonan Sam..mmg ramai jer yg nak tengok

merong pun terkial2 nak kutip 7 juta.

Follow Us
entah...motif cite ni langsung aku x paham...

Post Last Edit by Lembaga at 20-5-2011 12:17

biaq betui 7 juta...masyuk giler david teo...

aku tunggu tayangan di Astro First ajerlah..
boleh tengok banyak kali...

biasa2 je citernya..CUN..memang lagi besh

filem yang dpt review tak berapa bagus dari wartawan dpt kutipan juta2. Filem yang dipuji2 jln citer ...
Orange_7491 Post at 20-5-2011 11:53

btol3...sb de sam la dorg byk dpt kutip juta2... caya lah sam!! dgr kata,yg dah tgk ni ckp cte xla powe mane pn...huhuuu...

aku nk g tgk sam je...

Kongsi Catat Sejarah Kutip 1 Juta Tayangan Hari Pertama

Mensasarkan 10 juta kutipan untuk Kongsi, penerbit filem tersebut, David Teo, memberitahu, kutipan pada hari pertama filem arahan Farid Kamil itu telah pun dapat mencatatkan sejarah tersendiri apabila berjaya mendapatkan kutipan sebanyak 1 juta.

David Teo menyifatkan kutipan itu bukan sahaja telah melakar sejarah dalam industri perfileman tempatan bah juga setaraf dengan kutipan filem antarabangsa khususnya di Hollywood.

"Pembukaan untuk hari pertama Kongsi saja sudah dapat 1 juta. Memang cipta sejarah dan untuk satu abad ini. Kejayaan ini setaraf dengan Hollywood dan saya sangat gembira.

"Kutipan ini juga berjaya menewaskan kutipan filem Farid Kamil sebelum ini iaitu V3: Samseng Jalanan yang mendapat kutipan 600, 000 ribu pada tayang hari pertama," katanya kepada murai.com.my membuka cerita gembira mengenai kutipan pembukaan filem Kongsi itu.

Tutur David Teo lagi, kejayaan Kongsi disebabkan tiga faktor iaitu gandingan penerbit, pengarah dan pelakonnya.

"Inilah hasil gabungan tiga eleman yang berjaya. Kekuatannya kerana pengarah iaitu Farid Kamil, pelakonnya utamanya iaitu Shaheizy Sam dan barisan pelakon yang lain serta saya sendiri sebagai penerbit. Saya yakin melihatkan angka kutipan hari pertama, akan merealisasikan sasaran kami sebanyak 10 juta akan tercapai," jelasnya lagi.

Selain itu kata David, Kongsi turut mengetengah elemen mesej berguna serta perpaduan secara tersirat.

'Dalam filem ini walaupun mengenai aksi dan komedi kita masih ada mesej. Ada babak dalam filem ini yang mana gangter Cina dan India membantu polis menangkap pembunuh upahan dari Thailand lakonan Sam. Itu antara mesej yang perpaduan berguna jika dilihat dengan betul yang ada dalam file mini," jelasnya lagi.

Sementara itu, ditanya mengenai kejadian dia tiba-tiba naik hantu dengan beberapa wartawan hiburan tatkala sesi preview filem berkenaan didakan baru-baru ini, David Teo serta merta telah menafikan perkara tersebut.

"Saya tak naik angin, saya cuma menjawab soalan yang diajukan oleh wartawan. Mungkin ada yang salah faham kerana suara saya agak lantang dan kuat. Kalau anda kenal saya, pastinya tahu saya tak pernah bercakap perlahan. David Teo sentiasa bercakap kuat.

"Mungkin dia yang terasa apabila saya bercakap dengan kuat. Malah, apabila dia bertanya soala, saya menjawab soalan itu. Mungkin dia tak dapat menerima jawapan yang saya berikan kerana seolah-olah saya mengajar dia pula tentang filem ," katanya.

Menjawab persoalan mengenai filem tersebut yang dikatakan longgar daripada isi cerita serta teknik kameranya, kata David perkara itu salah semata-mata.

"Sesiapa sahaja ada hak untuk bercakap tentang teknik kamera tak bagus atau tak cantik. Ada yang cakap kenapa saya guna soft fokus?. Tapi di sini saya mahu beritahu dalam filem aksi, pasti kita guna teknik hand held dan kalau mereka yang tahu tentang teknik itu pastinya akan mengetahui bagaimana hasilnya.

"Malah, semua filem aksi akan guna teknik sebegitu. Isi cerita longgar atau kurang dialog, saya nak jelaskan, sememangnya filem aksi kurang dialog tapi banyak aksi. Semua itu telah kita teliti dan ia bukannya disebabkan kelemahan dari sudur pengarahan," katanya lagi.

Filem arahan Farid Kamil telah pun dibuka tayangan sejak minggu yang lalu. Selain Shaheizy Sam, filem tersebut turut dibintangi oleh Fizo Omar, Yana Samsudin, Bront Palarae serta Putri Mardiana.

aku tak suka FK mengarah....tapi suka SAM.......tgk sbb SAm

best sgt ke ceta ni?

tak best tp di sebabkan org pakat dok was-was "betui ka citer ni tak best.. tak pa, aku gi tgk wayang dulu"... tup2.. taniah rm7 juta telah dlm tangan (ntah betul ke tak.. takut propa jer ni.. hu3)

sebab tu sebelum tgk citer, baca review dulu...jgn main langgar je...

harga branag naik pun ramai gak gi tgk wayang...huhuhu

tak best tp di sebabkan org pakat dok was-was "betui ka citer ni tak best.. tak pa, aku gi tgk wayan ...
hasell Post at 20-5-2011 14:30

kalo camtuh...ada kaa yg dah pi tengok tu rasa tertipu @ nyesal? Aku rasa 50-50 kot sbb puas tgk lakonan Sam jerrr....

Org gi tgk sbb ada Sam, citer x le best mn pun...

David teo the new shaw brothers.