CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: bijakbudget

Rahsia menjadi pemain bolasepak lagenda

Post Last Edit by MANSTIR at 11-1-2011 17:27

Reply 39# bijakbudget

salam,
katakan skrg ko berdepan dgn pemain pertahanan, adakah ko pasti dpt berfikir teknik mana yg ko seharus gunakan? mengikut pengalaman aku bermain, tindakan refleks dari minda dan ke otot aku yg membuat keputusan jenis skill apa yg sesuai pada ketika itu..(keberkesanan dari Repetition/latihan & on & on).. kau mana boleh pikir (pada masa tu) berpuluh2 skill yg ada, selalunya aku akan gunakan skill yg biasa/ selalu cthnya scissors or deep fake kick & on... maksud aku, skill yg selalu aku guna..
mengenai strategi, selalunya dh diberi sebelum perlawanan.. tak taulah skrg mcm mana!
Reply  MANSTIR
Boleh bagitau, pengalaman dan latar belakang..bolasepak?
bijakbudget Post at 11-1-2011 15:03

utk apa? aku dh tua, takde apa nak show off... none
wasalam,
MANSTIR

mengenai strategi, selalunya dh diberi sebelum perlawanan.. tak taulah skrg mcm mana!

Biasanya, strategy macammana?..boleh terangkan secara ringkas dan contoh.(saya berminat nak tahu)

Reply  MANSTIR
Boleh bagitau, pengalaman dan latar belakang..bolasepak?
bijakbudget Post at 11-1-2011 15:03

utk apa? nak aku ajarkan ke skill? aku pon baru nak plan nak buat Soccer Klinik kt tmpt aku keje ni secara percuma... tgklaa keadaan... tp aku ni biasa2 je tak terer pon tp klu nk test bleh je.. tapi i will share my best info as i could....
wasalam,
MANSTIR

Saya nak tahu, untung jugak saya dapat berbincang dengan org berpengalaman.
Satu lg, apa pendapat MaNSTIR tentang kasut bola yang tali tepi tu..

apasal xde teknik mgasahkan lagi skill dribble.Ni ciri2 training cara Inggeris ke?dengarnye teknik training Inggeris kurang berkualiti untuk permainan skrang sbb terlalu utamakan kekuatan fizikal(lari jauh2 sampai kat penjuru lepas tu cross tinggi2).

Reply 42# bijakbudget
Biasanya, strategy macammana?..boleh terangkan secara ringkas dan contoh.(saya berminat nak tahu)

Salam,
Strategy boleh diklasifikasikan sebagai 2 Pilihan;
1. Pertahanan
2. Serangan
Strategy no. 1 adalah paling mudah dan ringkas, ingat tak malaysia lawan indonesia final tu.. bermain secara bertahan dan ada ketika menyerang..pasukan underdog spt pasukan dari asian banyak menggunakan teknik bertahan ni..
strategy no. 2, kita gunakan supaya nampak agresif dan kadang kala membuahkan hasil dgn gol..
klu nak terangkan terlalu panjang, baik kita huraikan sikit aja utk pemahaman secara ringkas..

Satu lg, apa pendapat MaNSTIR tentang kasut bola yang tali tepi tu..

tentang kasut tu yg boleh saya katakan adalah setiap brand ade kelebihan dan kekurangan, saya lebih prefer kasut kulit yg lembut & tahan lasak mcm kulit kanggaru.. ttg kasut bola nike tu yg saya boleh lihat adalah;
1.kelajuan (belum pasti)
2.Ringan
3.Gaya
4.Selesa
5.Pengudaraan mungkin kurang baik ( mungkin ya, sbb saya tak pakai lagi.. saya pakai murahnya aje... )

keburukan yg saya dpt lihat, permukaan terlalu licin, mungkin dalam pengawalan bola sukar cuma utk tendangan padu.. ya mungkin..  iannya bergantung kepada bola yg akan awak gunakan... klu permukaan kasut dan bola licin mungkin sukar utk dikawal.. kasut nike tu klu keadaan cuaca panas saya pasti iannya yg terbaik, klu hujan atau keadaan lembab mungkin susah nak kawal bola.. terpulanglaa... kasut baru mmg kena lenjan baru sedap main..
wasalam,
MANSTIR

Rate

1

belajar tendang tu yg penting
pemain malaysia byk je yg nak kelecek samapi dalam kotak penalti baru nak shoot..agak2 la..ingat ronaldo ke
klu shoot dari jarak jauh mesti melambung tinggi..apa ingat main ragbi ke

Post Last Edit by bijakbudget at 15-1-2011 10:34

Reply 45# slier81

Mengelecek bola sampai ke depan pintu gol saya rasa permainan yang tidak bijak, sebab 10 serangan hampir semua dipatahkan oleh pertahanan. Teknik baru perlu dicuba, sepakan padu dari luar petak penalti atau luar petak yang satu lagi sudah memadai. Memang tidak dinafikan susah untuk membuat tendangan tepat ke pintu gol, namun jika dilatih tidak ada masalah lagi, lagi satu tali kasut memang buat kacau menyebabkan bola melambung entah kemana, pemain eropah pun macam tu jugak, shoot dari jauh bola melambung entah kemana. Saya yakin formula saya formula yang bijak, sebab memang ada logiknya.

Saya perhatikan, kaki tidak sama seperti tangan, kaki cepat kekok bila direhatkan. Oleh itu ia perlu dilembutkan atau dihidupkan dengan sepak tubi ke dinding sebelum permainan, sama pemain gitar, dia akan cek dulu tune tali gitar setiap kali mula bermain, untuk pastikan ketegangan tali tersebut menghasilkan bunyi yang tepat. Kalau nak bawa kereta pun sama, cek dulu side mirror ok ke tak sudutnya, cermin dekat kepala, free gear dan lain-lain. Pastikan ia berada dalam kondisi yang bersedia.

Untuk cek kaki, kekok atau tidak...jawapannya macam Allahyarham Mokhtar buat, sepak tubi ke dinding untuk pastikan kakinya berada dalam tune yang betul.

Follow Us
TEORI TENDANGAN BOLA

Sudut yang tepat, menjanjikan hasil lantunan yang tepat. Sama seperti bermain snooker, kayu umpama kaki, sentuhan sudut yang betul dan tepat menghasilkan bola bergerak ke arah yang betul. Jika kasut tidak rata(diganggu oleh tali) sudut tidak dapat dipastikan.

Reply  slier81

Mengelecek bola sampai ke depan pintu gol saya rasa permainan yang tidak bijak, s ...
bijakbudget Post at 15-1-2011 10:27

betul la tu
tp ko kena igt pemain eropah tendang melambung pn xde la mcm pemain malaysia tendang
pemain eropah tendang pn walupun off target..tp masih nampak berbahaya
tp pemain malaysia klu shoot..straight tinggi..mcm pemain ragbi amik penalty lol

Reply 28# MANSTIR
Actually skill Mokhtar Dahari boleh jadi baaanyak kalau dia guna bola ringan dan mudah dikawal macam sekarang.aku ada tengok pemain2 hamburg dalam channel history dpat timbang bola dgn macam2 skill guna bola modern tapi bila cuba bola taun 70-an diorg nampak macam budak baru blaja timbang bola.tak heran la tempo permainan skarang lebih laju sbb guna bola budak yg slalu adik aku main.

Post Last Edit by MANSTIR at 16-1-2011 22:27

Reply 45# slier81

Reply  slier81

Mengelecek bola sampai ke depan pintu gol saya rasa permainan yang tidak bijak, s ...
bijakbudget Post at 15-1-2011 10:27
Reply  MANSTIR
Actually skill Mokhtar Dahari boleh jadi baaanyak kalau dia guna bola ringan dan mu ...
roblucci Post at 15-1-2011 14:19

be positive, even depan gol keeper pon takde masalah asalkan ada usaha untuk mencuba. bila tidak mencuba, mana kita nak dapatkan hasilnya. bak kata pepatah " klu tak dipecahkan ruyung mana nak dapatkan sagunya".
wasalam,
MANSTIR

Reply  slier81

be positive, even depan gol keeper pon takde masalah asalkan ada usaha untuk  ...
MANSTIR Post at 16-1-2011 22:23

mmg betul kena cuba
tp practice la..kasik accurate skit
apa2 pun setuju la dgn pendapat ko
even aku pernah dengan jurulatih jerman cakap, 'if u got the chance, just shoot, u dont know wether gk gonna make mistake and etc''

aku selalu main bola/futsal kalo nak shoot suka bola dari sayap kanan pastu bawak ke tengah n shoot guna kaki kiri(aku kidal) mcm robben, nani slalu buat tuh..

kalo dari sayap kiri best gak..shoot dari jauh best woo

kalau pemain tu x bagus gelecek lebih baik blatih shoot jauh2 macam pemain Eropah.

pape hal safe sali dah byktikan masa lawan indon kat GBK dulu tebdangan kaki kiri yang padu tu

wah bnyak info kt sni

kasi UP..mana tau kot2 ada yang nak try skill yang diturunkan...

EURO 2012 - menyaksikan banyak sumbatan gol dari jarak jauh, ini membuktikan teori saya ada buktinya.

Rembatan gol dari jauh