CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: transporter

UMRAH & HAJI X, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH (HARAMAIN)

Close [Copy link]
Salaam semua~~~

pas study2 as silent reader dalam thread umrah sebelum nie, finally tea dah regi ...
green~tea Post at 27-3-2011 15:45

Wsalam semoga dipermudahkan oleh ALLAH SWT semasa di sana nanti

Dan beroleh umrah maqbulah..

(posted by mobile)

assalamualaikum
saya xpernah ada pengalaman umrah kt sni
dan sbnrnya saya berhajat nk pergi menunaikan umrah bersama suami pada bulan 6 atau 7 nanti..insyaAllah
cm saya ada persoalan nak tnya...saya skrg ni baru disahkan pregnant 7mgu..
insyaAllah bln 6-7 nanti kandungan saya dalam 4-5 bulan
bahaya ke kalau saya menunaikan umrah semasa mengandung ni?macamana pula dengan suntikan2 tu?perlu ke saya ambil?
dan boleh x beri suggestion pakej umrah dan travel agensi yang sesuai untuk saya..
saya bercadang untuk mengambil pakej TH umrah.ada sapa2 pernah ambil pakej dr TH ni ke?atau ada travel agency lain yang lebih sesuai untuk saya?
selain itu, kalau saya ambil yang 2orang sebilik adakah saya akan mendapat bilik bersama suami?
terima kasih

Esok 20 mac... Genap 2 tahun lepas saya menunaikan umrah

Esok 31 march ....ulang tahun 2009..hari akhir di makkah
HUSSAINTAHIR Post at 30-3-2011 15:31

Salam Usin,
Asik terkenang ...... esok 20 mac, esok 31 mac ..........
Pegilah aje lah lagi sekali.

Salam Usin,
Asik terkenang ...... esok 20 mac, esok 31 mac ..........
Pegilah aje lah lagi  ...
transporter Post at 30-3-2011 10:27

Salam Hj. Transporter...

Hehe tulah asyik terkenang jer....nak pergi tak mampu

Cuma ada wang saya kumpul utk menunaikan haji..

So niat umrah kena forgo dulu..sebab yg wajib belum selesai..

So skrang dlm usaha nak selesaikan haji...doakan saya yer haji

(posted by mobile)

Assalamualaikum....

Leyya dah selamat kembali dari mengerjakan ibadah umrah..pada 14 Mac - 26 Mac 2011.. so far alhamdulillah..pertama kali menjejakkan kaki di Haramhain... tak dapat digambarkan macam mana perasaan.. terutama nya.. kali pertama menatap kaabah.. terpesona..terpegun... Berjuraian air mata... bersyukur sangat2...

Rindunya rasa bila mengenangkan kembali.... saat2 berada di Madinah dan Mekah... Paling syahdu.. bila masih teringat suara azan.... tenang sangat kat sana..

Reply  kenesep

betul...betul....keseronokan mengatasai segalanya....akak balik muka sun bu ...
ainunaina Post at 23-3-2011 11:35

Muka leyya pun sunburn jugak.... berline kat dahi sebab panas..tapi masa kat mekah tu... started 23 mac... orang punyerlah ramai.... rasanya dah macam musim haji....

tapi apa pun..alhamdulillah...dapat buat semua.. cuma tak dapat cium hajarul aswad ajer.. yang paling puas hati..dapat solat di raudah..dapat berdoa di multazam..dan dapat berdoa di hijir Ismail..betul2 di bawah pancuran emas.... alhamdulillah...

Follow Us
Assalamualaikum....

Leyya dah selamat kembali dari mengerjakan ibadah umrah..pada 14 Mac - 26 Mac ...
LeyyaHanna Post at 31-3-2011 08:48

Alhamdulillah.. seronoknyer leyya dah slmt kembali!! ceritalah pengalaman & gambar2 kat sana..

Alhamdulillah.. seronoknyer leyya dah slmt kembali!! ceritalah pengalaman & gambar2 kat sana..
zamnie Post at 31-3-2011 09:37

gambar nanti insyallah leyya akan uploadkan kat sini.....

Pengalaman.. hmm memang seronok habislah kat sana..tak ingat apa apa pun..cuma ingat kat anak ajerlah kan..yang lain tu.. memang lansung tak ingat..

Yang paling syahdu..macam leyya cakap lah..first time nampak kaabah.. maha suci Allah... memang cukup menenangkan.. sayu hati nie... dan terasa kita dekat sangat dengan Allah... tapi memang banyak dapat pengajaran kat sana..bila tgk orang keliling leyya...

Post Last Edit by aily at 31-3-2011 12:15

Reply 88# LeyyaHanna

Yang paling syahdu..macam leyya cakap lah..first time nampak kaabah.. maha suci Allah... memang cukup menenangkan.. sayu hati nie.

AsSalam

Alhamdulillah dah selamat balik. Upload gambar ya. Nak tengok yang latest punya he he.

Leyya, walaupun dah banyak kali pergi pun akak masih sayu, masih menitis air mata apabila terpandang je kaabah, sebab apa? sebab akak bersyukur Allah swt masih beri rezeki, masih jemput akak untuk mengunjungi Baitullah. Sebab tu akak cuba kalau dapat tiap tiap tahun untuk mengunjungi kesana tak pergi tempat lain pun tak apa.

Akak seronok sangat apabila tengok budak2 lelaki belasan tahun kedong adik2 kecil mereka pergi masjid time solat. Terdetik berkata alangkah bahagianya ibubapa mereka anak2 semua rajin ke masjid.

Reply 84# HUSSAINTAHIR

So skrang dlm usaha nak selesaikan haji...doakan saya yer haji

AsSalam Sain

Dapat panggilan Haji ke tahun ni?

gambar nanti insyallah leyya akan uploadkan kat sini.....

Pengalaman.. hmm memang seronok ha ...
LeyyaHanna Post at 31-3-2011 11:56

hmmm... seronoknyer!! moga2 dpt lah sy pegi pulak nnti, Insya Allah...

Reply  LeyyaHanna

AsSalam

Alhamdulillah dah selamat balik. Upload gambar ya. Nak tengok y ...
aily Post at 31-3-2011 12:11

betul tu kak..leyya pun berdoa depan kaabah.... agar allah jemput leyya untuk kembali ke rumahnya..setiap tahun kalau boleh.. duit boleh dicari kak..tapi keberkatan tu...

Insyallah... tahun depan..kalau ada rezeki, leyya akan ke sana semula dalam bulan Jun dan leyya akan bawak anak sekali.. seronok tgk budak2 umur 5-6 tahun... dengan ihram masing2.... nampak suci sangat kanak2 tu semua....

Kepada yang duduk di B.B. Bangi dan berdekatan yang nak pegi dalam waktu terdekat ni....

saya ada sim kad sana....siapa yang memerlukan boleh ambil dari saya....masih ada credit lagi boleh digunakan percuma...meh le amik....

Reply 93# ainunaina

hmmm.. byk lg ker? sy nak pegi 18/4 ni.. tp lmbt lg lah...

Kepada yang duduk di B.B. Bangi dan berdekatan yang nak pegi dalam waktu terdekat ni....

saya ada ...
ainunaina Post at 1-4-2011 09:31

betul..leyya pun ada.... beli masa kat airport jeddah hari tu.. 70 riyal.. untuk simcard zain tu... so kalau siapa nak..bolehlah bagi tau.... nanti sampai sana..just reload ajer...

Reply 80# HUSSAINTAHIR

Esok 31 march ....ulang tahun 2009..hari akhir di makkah sebelum tawaf wida pagi dan bertolak ke jeddah sekitar jam 10

Assalamualaikum Husain..
Salam Baitullah..(tiru Ustaz Zawawi dlm fb dia)

Serupalah dgn mak cik..
Dok asyik teringat je..rindu..
Tapi betullah cakap Husain...utamakan Haji sekarang ni..
Simpan duit utk pergi haji..
Dapat tak panggilan Haji tahun ni??..
Mak cik pulak yg excited .. turut merasakan apa yg Husain rasa..rindu dan tak sabar..
Masyallah..

assalamualaikum
saya xpernah ada pengalaman umrah kt sni
dan sbnrnya saya berhajat nk pergi menuna ...
wanta Post at 30-3-2011 16:02

Assalamualaikum..
Bab bila dah Mengandung ni nak mengerjakan Umrah..
Akak nasihatkan berjumpalah dgn Doktor..
Doktor boleh periksa keadaan kita dan kandungan kita..
Kalau ia membahayakan ..tak payahlah..tunggulah kemudian nanti..
Coz nak dikatakan tak boleh ..pernah ada Jemaah yg mengandung pergi buat Haji..mcm mana boleh terlepas?   
Yang buat tak lepas tu ialah Bab naik kapalterbang..
Early pregnancy memang tak digalakkan naik kapalterbang..

Reply 82# wanta

saya bercadang untuk mengambil pakej TH umrah.ada sapa2 pernah ambil pakej dr TH ni ke?atau ada travel agency lain yang lebih sesuai untuk saya?
selain itu, kalau saya ambil yang 2orang sebilik adakah saya akan mendapat bilik bersama suami?
terima kasih

Bab TA..banyak lagi TA lain yg bagus jugak..
Tapi Akak dlm kebanyakan Umrah yg pergi bersama suami memang menggunakan TH Travel..
Husband Akak lebih confident dgn TH..
Insyallah sepanjang pergi Umrah dgn TH ..berpuas hati..
Kalau wanta ambil Pakej 2 org sebilik suami isteri..
Insyallah .. wanta akan dpt sebilik dgn suami..
Sepanjang pergi Umrah Akak memang ambil sebilik berdua dgn suami..

Salam rakan2 semua,

Selamat tiba di tanah air pada petang rabu, alhamdullillah.......

Hari2 tenguk youtube...dengar azan dari sana sebab rindu dengan bunyi azan dan iman sebut stawufffff..... indahnya!

Walaupun jasad ku disini, tapi hati dan perasaan ku masih tertinggal di Mekah & Madinah.....

Hari terakhir di Mekah kena demam panas yg teruk, sehingga masuk hospital n masuk drip utk kurangkan body temp.... mungkin terkejut kut sebab malam sebelum tu dpt cium hajar aswad sampai mengigil2 tergamam dan termimpi2 kaabah - sampai tak terkata-simpan dlm hati dgn penuh kesyukuran krn telah dipermudahkan utk mencium hajar aswad.....esoknya terus kena demam panas, selsema sampai hidung berdarah dgn sakit tekak yg amat perit sekali.......

Panduan rakan2 yg berikan disini alhamdullilah byk membantu saya dalam membuat umrah.... terima kasih yg tidak terhingga kepada semua rakan disini semoga Allah membalas jasa anda semua....ikhlas dari hati ku.......

Kena banyak bersabar dan beristifar dengan setiap apa yg berlaku dan senantiasa berdoa kepada Allah, Allah senantiasa mendengar permintaan kita ALhamdullilah....

Aku akan menjadi kekasihmu yang setia YA Allah.....

Post Last Edit by Mas916 at 4-4-2011 15:19

salam..tadi dgr berita.....

baguslah tambang haji masih maintain.....
tambang haji masih RM10K -/+ utk pertama kali, dan bayar penuh utk yg kali ke2 dan seterusnya....RM14K -/+.