CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cakkkk....aaaa

Ape khabar Jutawan HAI-O? Bakal bungkus?

Close [Copy link]
Saya terpanggil dengan Article Mommy Lyna bertajuk

Kenapa Orang Kaya Pakai BMW

Sebelum ni saya pun ada jugak berfikir “Kenapa orang kaya kena bawa kereta mahal-mahal, mewah-mewah? BMW la, Mercedez la, Audi la, Lexus la…”

Tapi persepsi saya bertukar bila seorang pakcik saya menjadi bisnesman. Beliau menggunakan kereta jenama Lexus. Walaupun saya rasa kereta dia tu, lagi besar kalau dia beli kereta jenama tempatan. Tapi menceburkan diri dalam perniagaan seperti beliau (pakcik saya terlibat dalam bidang pembinaan), ‘menjual diri’ adalah penting dalam mendapatkan kontrak. Don’t talk about ‘cukup makan je’ bila projek melibatkan juta-juta. Semua mesti kena tip-top, barulah orang percaya, orang kenal dan makin banyak job kita.

Salah satu cara menjual diri adalah dengan berkereta mewah. Bilamelibatkan projek juta-juta, mereka yang terlibat ni akan tengok sejauh mana reputasi orang yang nak diberi kontrak, dan bekerjasama dengan mereka. Mereka takkan nak bila yang datang tu bawa kereta MyVi burukyang dah tercabut getah tingkapnya. Mungkin kita nak besederhana, tapi di mata mereka “Orang ni nak manage duit sendiri pun tak reti, boleh ke nak manage projek juta-juta ni?”. First impression counts. Melainkan kalau kitakerja makan gaji, buat projek juta-juta juga, tapi company yang punya, itu tak kisahlah. Jumpa client bawa kereta buruk pun diorang tak kisah, janji company kita punya reputasi bagus.

Satu lagi bila usahawan MLM asyik tayang kereta mewahhh aje. Apa kereta nasional tak bagus ke?

Just imaginelah, kalau seseorang yang claim dia buat peniagaan MLM yangboleh beri keuntungan sejuta dua, datang jumpa kita naik kereta yangpintunya kejap boleh buka, kejap tak boleh buka… agak-agak boleh percaya ke orang ini mampu nak tolong kita dapat untung sejuta dua? Rasa-raasa dia ni dapat untung banyak mana sampai kereta pun ala-ala macam tu je?

Bercakap soal besederhana.. sederhana itu sangat2 subjektif. Kalau orangyang bulan2 masuk RM280ribu, adakah taraf kesederhanaan dia sama dengan orang yang gaji RM2800 sebulan? Mestilah tak. Kalau orang gaji RM280 ribu tiap2 bulan mungkin boleh tukar kereta, pada si gaji 2.8k ni tundakan tu membazir gila, daripada tukar kereta baik derma ke, buat rumah anak yatim ke.. tapi si kaya tu dah derma 100k kat rumah kebajikan, sekolah dah sebagainya. Sedangkan si gaji 2.8k ni nak keluar duit dermamasjid pun serba salah sebab budget cukup-cukup je untuk hidup sebulan tu.

Bila si gaji2.8k besederhana dengan kereta MyVi yang dah tercabut getah tingkapnya, si 280k mungkin beserhana dengan BMW 3 series compare to Lexus yang boleh parking sendiri tu.

Kita yang tak ada duit,kita tak rasa keperluan nak ada benda-benda mewah tu. Kereta asal jalan je sudah. Tapi kalau bulan2 masuk RM280k, takkan kitatergamak nak beri famili kita naik MyVi yang nak naik bukit pun semput, getah tingkap pun dah tercabut…

Dan kenapa BMW? Bukan kereta2 mewah lain? Pakcik Abiy kata BMW ni spare part senang cari. Salha kata, BMW senang nak study & compare sebab ramai orang pakai.

Itu sedikit sebanyak dari wawancara saya saja. Nak cakap panjang pun tak pandai sebab saya belum order (belum order OK! tak tahannn) sebarang kereta mewah lagi (”,)

source: http://www.hanishaizi.com/search?q=bmw

ni paling tak leh tahan

BMW memang best..sebab mengajar macam-macam

E30 1991 318i ( Manual )...buat kereta gi kerja hari hari...100kkm per day
E39 2003 520i M Sport ( Steptronic )..buat kereta balik kampung...atau jumpa client aja

minum air mineral sudah. haha

Nak share jugak citer pasal Hai -O nie--

Aderlah 1 thn yg lepas ... ader 2 org kawan rekomen suruh join Hai-O nie.. buat loan 20K .. woooohhh... banyak tue ,, bukan sikit duit tue.. 2 org kawan aku tue cikgu... memula market produk PB.. (dah terbeli next month final payment)... memula pakai lah korset tue.. punyer lah bangga giler.. pasai raser akan kurus.. last2 banyaklah benda buruk dari baik aderlah.... dah terbelikan.. sesal tak guna... then promote suruh join dealer Hai-o. Allah maha adil.. susah pulak aku nak buat loan nie...2 bank aku pi.. semua reject...

Sekarang aku bersyukur aku bukan ahli Hai-O. Banyak citer aku dgr pasal Hai-O nie. Semuanyer negative jer... Kawan aku pun dah stop promote barang ngan aku.. Tak kuasa lahhhh......

katakanlah kita pinjam bank rm20k...pastu nak kena bayar ke bank rm24k bila dah plus interest...jual bio aura rm2k x10 unit = 20k..maknanya kita tetap rugi jugakla kan sbb pinjaman bank dikenakan interest....itu kalau dpt jual 10 unit tu..tapi kalau sebijik pun tak laku camne??...ruginyer la dok membayar hutang bank..kalau gaji besar takpelah..ni dahlah gaji pun ciput..cukup2 makan je tiap2 bulan..lagi nak baik hati nak sedekahkan pada tokei MLM yg mmg dah sedia kaya tu..

Follow Us
Arissa_Sofea posted on 22-9-2012 11:45 AM
MLM is evil!! It's not a sincere type of business or trading. From the get go, we can already see it ...

silalah cik puan pegi ke bod wanita petua kecantikan dan fesyen. disana nun suma pompan nak cantik kurus flawless pakai kontek lens pelesu bagi besar bijik mata kecitkan lobang faraj lobang bontot dll.
silalah buat taklimat kesihatan disana.
ai akan menyokong dari belakang

selit kat sini,jgn mare....ni ha ada geng amway dok attack minah...klu sudi jwb kan ye...ok ke sgt ke vitamin amway ni?

sueria_azlee posted on 24-9-2012 10:52 AM
yg kelakar tu ada yg salahkan bank sebab bagi loan..bank memang ler...ko nak buat loan dia bagi ajer ...

betol tu .... mmg pelik bila tengok kes2 mrk yg byk berhutang & gagal jelaskan hutang ni ., tapi yg dipersalahkan adalah pihak bank plak.

cuma aku rasa la .... ada 2-3 kompeni MLM ni la yg bagi imej buruk pd bisnes MLM / jualan langsung ni..

...yang aku tak suka depa ni cara cakap tu seakan2 memperlekehkan audience, sangat angkuh, seolah2 produk dia jer yg boleh membahagiakan hidup kita, dan kalau kita tak ambil memang sangat2 ignorant & tak sayangkan keluarga.... mender ahhh....

buat porak peranda dan tambah tekanan hidup je masuk mlm hayoyo ni

sakurahati posted on 24-9-2012 12:58 PM
katakanlah kita pinjam bank rm20k...pastu nak kena bayar ke bank rm24k bila dah plus interest...jual ...

tu la sis kan? xkan x leh nk pk cara nk bisness...hai o x selindung tp manusia sdr yg lupa segala2 nyer ingat nk kaya jer...bli melalui loan 24k..jual kt org 2k 1 unit..so mn dtg nyer untung bebudak pon tau kira mcm ni...jgn kata untung malah rugi lg..tu pon yg mn terjebak x tau nk pikir...

dealova04 posted on 24-9-2012 01:49 PM
tu la sis kan? xkan x leh nk pk cara nk bisness...hai o x selindung tp manusia sdr yg lupa segala2 ...

tu la pasal..mungkin dorang ingat, bila dorang pinjam rm20k dgn bank..kena bayar pada bank pun rm20k jugak..huhu..mungkin upline dorang takde terangkan pasal interest ni agaknya kot..

aku penah g 'konvensyen' MLM ni..mereka psg mcm2 video tuk brainwash org
video kunun mereka shut down federal hiway tu bagi laluan kereta2 mewah big bosses
video testimoni kunun mak kat kampung bersyukur anak dah kaya
pastu ade lucky draw hadiah beriban2 nak suruh org stay sampai abes.

aku gelak je tgk perangai orang2 yg join tu..melalak jerit2 x abes2.
belagak kulu kilir kata kereta besar, akaun dlm bank banyak siap tunjuk screenshot segala
tp yg peliknya dok asek tanya gaji aku brp, keje gomen ke..haip!
aku gelak je tengok mereka ni.
kesian psl ramai org2 muda melayu yg muka molek2 and hensem2 tp akal tadak.
bila kita kata nak balik dibawaknye kita ke bos yg besar mereka..adeh..
belagak cam bos mafia ngan rokok ko, starbuck ko, pompuan ko, kunci 'kereta' ko..
u think i'm too shallow kah nak lead such a lifestyle?
mintak maaf ler...aku bukan sebodoh korang

akubest posted on 24-9-2012 11:49 AM
sib baik la ada testimoni dokter kat sini ha...aku rasa nak tampei jek testimoni dokter arissa tu ka ...

kan..lagi satu kan geng hai-o ni mmg diajar utk tempek kat fb utk provoke org ke ek..

ada sorng akak kat fb sy, dah masuk hai-o pastu hari2 update status provoke org..cth:sampai bila korang nak hidup makan gaji,kptsn kat tgn sendiri utk ubah cara idup..pastu ada lg tulis alhamdulillah,bgn pg ni penuh inbox tnya psl pb ni..pastu update lg..baru abis fitting pb utk sorng doktor ni,korang bila lg..doktor pun pakai pb..something like that la..pastu aku meluat..aku dah remove fren dgn akak ni..

tup tup..las week ada member pun br masuk hai-o..dia punya posting tu sgt lbh kurang mcm akak ni jugak..tiba2 aku terpikir ..rasanya upline diorng ajar utk post benda2 gini ke? ke diorng dah dpt buku guideline apa yg perlu post kat status fb..

kesian kan..malas bersenam, makan x hingat pastu bajet dgn pakai pb blh kurus..adoi..aku pun kesian ngn kawan aku ni..desperate sgt nak kurus smpai melayang puluhan ribu..

seronok baca komen korg psl hai-o ni..aku pn ade terbeli korset PB..byr bulanan rm100..aritu dpt bonus gomen..byr abis..senang ati den..pastu best friend aku dok join hai-o gak..ade satu ari tu dia dtg bertiga,memula layan la dgn baik,pastu dh tnya psl korset,pb la..ye ye suh aku amik korset pb aku yg tersadai kt dlm almari tu..katanye nk tgk..pastu kata,klo ikut ni,awk xmuat ni..bla..bla..amik yg lain la..kita bg free tp...kna join niaga pb korset ni la..dpt yg baru..pastu akak hai-o tu terangkan dkt satu jam psl nk join hai-o ni..aku angguk2 je..bila dia abis ckp je,aku ckp aku nk tnye suami dlu..akak tu pn ckp,ala mesti suami bg punye,sbb suami akak itu galakkan akak tu join..dkt 3 jam dok kt umah aku semata-mata nak terangkan psl pb..last2 aku buat senyap je dgn kwn aku n akak tu..tak koser nk tmbh utang kt bank..ptptipu pn dh semput nk byr,inikan plak nk tmbh utang..n kwn baik aku tu pn senyap dgn aku skrg gara-gara aku xnk join hai-0..bior le..

Dalam pada bungkus-bungkus, ai tengok makin ramai yang tertipu!!!
Sape? Orang Melayu gak..
Hok yang atas tue kaya giler hasil memanipulasikan fikiran orang kita

aku follow insta hanishaizi tu..jutawan hai-o...mak aih...sebulan beli beg mahal2 due tiga kali...

zalliza1717 posted on 24-9-2012 03:17 PM
kan..lagi satu kan geng hai-o ni mmg diajar utk tempek kat fb utk provoke org ke ek..

ada sorng ...

haah kan,kawan aku pun macam tu jugak..masa mula2 dia join hai-o beria-ia promot kat aku suh beli.aku cakap taknak,tak mampu..disuruhnya aku bayar ansur2.last2 aku boo layan

nak remove tak sampai hati..skip je laa post dia hari2.tiap kali beli barang mesti update kat fb.siap susun lawa-lawa dengan paper beg sekali yg tak tahan tuuuu.lepas tu nanti keluar ayat macam kawan ko tu jugak.. "alhamdulillah,bangun je pagi cek akaun..wow!ada bonus masuk.tak rugi join bisnes ni" ..ehh now kawan aku tu dah pakai bmw pun..kita tengok je laa sampai bila dia nk tayang kemewahan hasil hai-o dia tuuuu..

tapi kan,memang betul pun..kalau tengok budak2 hai-o ni,ayat nya mesti lebih kurang sama.'lepas ni nak ke bdr A,lepas tu ke kg B,kemudian ke pekan C..ramai yg dah sedar n nak order PB'...'appointment with ABCDEFG at hotel z...'

jgn percaya status kat FB tu. ada yg produk tak laku. kat FB ckp tak menang tangan byk sgt order