CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: memerhati

masalah konsortium brg Cina yg tertubuh thn 2007

TT,

apa niat awak masa melabur??

TT,

setelah berapa lama baru awak tersedar yang awak ditipu???

TT,

kenapa awak melabur dalam perniagaan yg tidak didaftar?
kenapa awak memberi deposit walaupun tahu itu satu kesalahan?
kenapa awak tak mintak plan of business sebelum melabur?
kenapa awak tak buat homework sebelum melabur?
kenapa awak percaya pada sinar?

Reply 123# hazel23

panjangnye soalan...mcm mane sy nak jwb ni

S: berapa $$$ awak melabur?????

J: RM1000

S: masa awak melabur, apa yg awak expect for the return????

J: Keuntungan, paling tidak modal tak hangus

S: apa niat awak masa melabur??

J: Niat mahu menampung kos sara hidup

S: setelah berapa lama baru awak tersedar yang awak ditipu???

J: Setelah mereka senyap dekat 2 tahun, bila dengar mereka masih aktif 2010 disini sibuk melaungkan kejayaan, buka kilang, untung ratus ribu, plan juta-juta. lagi rasa tertipu, sebab apa, masa bagi modal rugi hangus, tapi mereka boleh pula ada kedai sana sini. mereka kata pakai duit sendiri.

Pakai duit orang niaga rugi
Pakai duit sendiri niaga kaya raya pulak. Bukan ke jadi pelik !

S: kenapa awak melabur dalam perniagaan yg tidak didaftar?
kenapa awak memberi deposit walaupun tahu itu satu kesalahan? (sebab percaya dengan janji manis)
kenapa awak tak mintak plan of business sebelum melabur? (sebab percaya dengan janji manis, mereka siap dengan business plan, tunjuk produk siap buat perhimpunan di dewan, panggil Jabatan Koperasi)
kenapa awak tak buat homework sebelum melabur? (mereka dah bentangkan homework janji manis)
kenapa awak percaya pada sinar? (sebab percaya dengan janji manis, dipuji ramai masa tu)

J: hazel23 soalan awak merapu, awak pergi tanya kepada orang yang melabur ikan keli, lembu, cacing. Apa jawapan mereka? nak salahkan mereka ke? Gunalah otak awak sikit, jangan buat malu kaum kita.

Sekarang saya soal awak hazel23, kenapa awak menyebelahi lelaki Sinar dan group dia ni? Kalau dah alim sekalipun, jika pernah buat salah, tuhan tetap kira di akhirat.

S: berapa $$$ awak melabur?????

J: RM1000

S: masa awak melabur, apa yg awak expect for the ...
memerhati Post at 25-4-2011 11:44

huhu... saya tak menyebelahi pihak sinar..... saya tak kenal sinar secara peribadi, tgk muka pun 4x... saya jeles dgn kegigihannya - jatuh, jatuh, jatuh.. tapi tak pernah serik utk terus bangun....  adakalanya saya meminjam semangat beliau utk terus berusaha tanpa kenal erti GIVE UP.
so, dari jawapan tersebut, awak telah melabur 1k, dgn harapan utk mendapat keuntungan utk menyara diri hidup, ditambah pula dgn janji2 manis.

kenapa saya tanya awak soalan2 tu - secara ikhlas, saya berharap2 sangat - awak TERJUMPA diri awak dalam jawapan2 awak itu.. tiada yg tersirat atau tersurat.. paling penting lepas ni - kalau nak buat benda yg kita tak tahu ... sekurang2nya bersedialah menghadapi risikonya dari segi mental dan fizikal.

dan kemarahan meluap2 krn baca orang itu telah mencapai kejayaannya mencecah ratus2 ribu skrg, dgn asset2nya ect ect.

"boleh pulak duit org rugi, kena duit sendiri untung". bila bukak thread, ramai pulak yg menyokong2 sinar yea..

cuba awak baca semula thread2 mereka2 dgn hati dan minda yg lebih terbuka - susah kan.. sebab skrg ni emosi mengawal diri.

relax dik.... sinar tu tak lari....

dia pun tahu, mana dia nak lari...

tak lama lagi, masuklah dia dgn explanationnya.

Follow Us
dan TT...

saya rasa nak repeat jer ayat2 awak... Gunalah *&^%  @$@# #!%!&,

tapi bila saya baca thread yg awak bukak ni....

mmmm..... kena tanya diri sendiri kot, siapa yang buat malu kaum kita yer.....

hazel23 kalau seluruh warga cari nak sokong dia, saya tak peduli, ini kerana duit saya yang lebur bukan duit awak. Moga-moga awak juga mendapat nasib sama macam saya suatu hari nanti, mudah-mudahan dalam masa terdekat. Masa itu saya pulang balik kata-kata awak biarpun masa awak bersedih. Tak perlu saya bercakap dengan orang yang buta hatinya, yang tak tau tetapi berlagak serba tahu.

Moga-moga awak juga mendapat nasib sama macam saya suatu hari nanti, mudah-mudahan dalam masa terdekat. Masa itu saya pulang balik kata-kata awak biarpun masa awak bersedih. Tak perlu saya bercakap dengan orang yang buta hatinya, yang tak tau tetapi berlagak serba tahu.
memerhati Post at 25-4-2011 12:55

memerhati...

tak elok doa macam tu...

aku pun sebelum ni, terima tentangan bila bersuara...tapi tak doa macam tu kat kawan2 dalam bod ni, malah aku doakan kebaikan untuk semua...

memerhati...sebaiknya, perkenalkan siapa awak sebenarnya...baru boleh tahu, betul ke awak tak dapat barang2 tu...

Reply  tanya

Barang apa tu tanya? Barang tu diberi kepada sesiapa yang labur ke? aku tanya sebab aku pun belum dapat barang tersebut. aku pun tak pernah melawat opis tersebut.
cmf_herba Post at 22-4-2011 23:30

sekadar meng quote utk zaidi...nampaknya bukan TT aje yg tak dapat barang

lalalalala..mencelah kejap

memerhati...

tak elok doa macam tu...

aku pun sebelum ni, terima tentangan bila bersuara.. ...
zaidi_MZZ Post at 25-4-2011 13:01

memerhati,

saya setuju dgn Zaidi_MZZ... tunjukkan nick sebenar u..

sya mmg tak terlibat dgn konsortium ni.. tapi masih benda ni hangat... ramai chatters yg lama.. yg aktif dulu.. masih ada lagi.. cuma skrg.. most of us.. dah ada business sendiri n masa yg terluang utk berforum amat lah sedikit.. rasanya kalau u kenalkan diri dgn nick lama.. kami yg dah lama dlm ni.. insyaAllah boleh kenal u.. or at least cam nick u..

Saya agreed dgn TT.. rasanya.. TT hanya inginkan bukti.. baik dr segi receipt pembelian barang2, bayaran sewa kedai dan cost lain2.. yg mmg menunjukkan konsortium ini rugi n duit pun burn.. mungkin kesilapan anggota konsortium waktu itu, maklumlah masing2 baru dlm bidang ni n tak de pengalaman.. tak ada buku kira2.. tak de akaun untung rugi, tak de statement duit keluar masuk..

apa pun saya berharap perkara ini dpt diselesaikan dgn cara baik..

Reply 128# memerhati

Aminnnn....

dan saya sentiasa mendoakan anda sentiasa mendapat limpahan rahmat dah kasih sayang dariNYA.

salam.

Rileks ~ hanya jauhari kenal manikam..

ok relax.... only Johari knows Manickam  

Maaf la saya mencelah..sebab saya rasa pesengketaan ini macam tiada penghujung sahaja..
apa yg saya perhati..TT cuma ingin kan kembali wang RM1000 yg dilaburkan dipulangkan semula pada beliau. Dan memandangkan nick En.Sinar tidak berkesempatan utk masuk di thread ini utk menjernihkan keadaan dan menceritakan situasi sebenar disebabkan oleh kesibukan beliau berniaga...apa kata kawan2 forumers yg kenal baik/rapat dgn En.Sinar menyampaikan tentang pemasalahan ini kepada beliau.

Bank-in kan sahaja rm1000k pada TT..abis cite..kan puan TT., itukan sebenarnye yg puan mahukan.

Tapi bagi saya adalah lebih baik jika En.Sinar meluangkan sedikit masa , muncul dithread ni dan sama2 mencari kata sepakat.Jika En.Sinar terusan mendiamkan diri..orang lain akan terus menunding jari.

sekadar meng quote utk zaidi...nampaknya bukan TT aje yg tak dapat barang

wa'ah Post at 25-4-2011 13:48

pendekatan yang herba buat tu yang dapat membantu dalam memberi info yang boleh dipercayai sebab tak berselindung...

ct pun harap sengketa dan tak puas hati dapat dileraikan dgn jalan terbaik ya, kak memerhati kalau blh taknak doakan perkara yg tak baik sesama kita yek, kita doakan yg baik2 shj utk sesama org ISLAM, walau dia pnh menyakitkan hati, pnh membenci kita atau apa2 yg tak baik, datuk fazilah kamsah pnh beri ceramah, doakan yg baik2 utk mereka yg membenci kita kerana dia akan termalu dgn diri sendiri, lantas Allah mengampunkan dosa2 kita sekali dosa org2 lain..wallahualam......

Maaf la saya mencelah..sebab saya rasa pesengketaan ini macam tiada penghujung sahaja..
apa yg saya ...
AprilNing Post at 25-4-2011 15:10

betul tu... sinar pulangkan jelah modal kak memerhati.. settle... 1k je... takkan sinar takde 1k kut... mesti ada kan..
   mungkin bagi org 1k tu sikit dan tak kisah lebur .......... tapi tak semua org tak kisah... saya sendiri akan marah jika 1k lebur tanpa tahu apa yg berlaku.... 1k leh beli macam2..... lain kali kak memerhati kena niaga sendiri ... jgn dah join apa2 yg melibatkan pihak lain... libatkan diri dgn customer je........

betul tu... sinar pulangkan jelah modal kak memerhati.. settle... 1k je... takkan sinar takde 1k kut... mesti ada kan..
   mungkin bagi org 1k tu sikit dan tak kisah lebur .......... tapi tak semua org tak kisah... saya sendiri akan marah jika 1k lebur tanpa tahu apa yg berlaku.... 1k leh beli macam2..... lain kali kak memerhati kena niaga sendiri ... jgn dah join apa2 yg melibatkan pihak lain... libatkan diri dgn customer je........
assafdiyah Post at 25-4-2011 21:21

Sekarang ini pada pendapat saya..Puan Memerhati perlukan maklum balas, tindakan dan perhatian dari En.Sinarbukan penjelasan dari pihak ke3,4 atau sebagainye..yg mungkin menjadi bias atas ikatan persahabatan

Sesibuk bagaimana pun sesorg itu..apalah salahnye jika meluangkan sedikit waktu utk menyelesaikan isu ini.
Kredibiliti En.Sinar lebih dihormati dan diyakini jika En.Sinar tampil dan menjelaskan keadaan.

1k utk peniaga berjaya cam En.Sinar yg katanye punya kilang diThailand..apa la sgt.

dan pada Puan Memerhati..anggap ini sebagai pengajaran.Lain kali harus lebih berhati-hati, jgn mudah ada rasa yakin dan percaya dgn org yg tidak kita kenali.Tiada benda mudah dalam hidup ini..

Sekarang ini pada pendapat saya..Puan Memerhati perlukan maklum balas, tindakan dan perhati ...
AprilNing Post at 25-4-2011 21:34

sebenarnya dari semalam saya terpikir... boleh tak refund aje rm1k beliau...

jadi isue ini x panjang....

sbb saya kalau customer x puas hati..saya rela refund aje duit... maybe bukan rezeki kita....

sbb saya pernah pegi satu talk utk internet marketing..

dia kata.. kawan dia yg dpt tender nasi lemak Pak nasir tu,, tender AA... org compain kat FB kata x sedap n mahal...

dia terus mintak alamat customer tu utk refund duit rm10 dan percuma satu set nasi lemak...

then org tu terus..bgtau kat FB... owner ini mmg baik hati n nasi lemak tu sedap....

huhu.. ada kaitan tak...?

moral dia..x rugi kita buat org happy.... ok tak...  insyallah ramai org akan mendoakan kebaikan n kejayaan kita.... amin