CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kirana_22

Saleh Yaacob Tambah Cawangan ke -4! Latest family trip ke China page 69

Close [Copy link]
Takde sapa pun forumer2 sini yg BENCI SY tu, tak baik membenci orang. Tapi ramai orang tak suka auta ...
bellagio Post at 8-6-2011 11:17

alang2 ahkak sudah buat research pasal SY & family dia ni, boleh tak ahkak tepek kt sini tang mana statement cakap SY ni alim & warak? SY ada mengaku ke dia ni alim & warak? kalo bini lebih dari satu, maksudnya lelaki tu alim & warak ke?

Ayoooooooooooooo....tak abis-abis lagi KELAB OBEDIENT WIFE ni
mempertahankan hak wak saleh berkahwi ...
NAT_11 Post at 8-6-2011 12:07

Nat, mu jangan kacau weolss kat sini. weols tengah countdown nak tunggu thread nak cecah 100 pages ni

apa barang nak layan thread Azean tu, dia bukan kawen 4 pon macam SY ni  lain la kalo Azean tu bini ke-4

meh nk tolong kasi cepat sikit 100 pages...

makcik....AKU CUMA TANYA

1. ADAKAH BERDOSER YG SY KAHWIN KE 4 KALI TU...bukan melalut anak ...
keeah Post at 8-6-2011 11:30

hahahaha ..mengumpat, mengata belakang, fitnah pasal SY   ...rasanya tak dosa kot kan kan

mod..sila lock thread nih..muahahhaha

sampi bilo sy ni nak jadi dj.. pengacara?.. tak kan hingga ke tuo kot.. tak  sempot napas cari wang untuk bini-bini dio...supayo belaku adil...  binik no 4 dapat kereta apoo.. ?
apa ilmu sy pakai ... boleh tahan 4 ... tak sakit pinggang kerr? ..
kalo aku .. aku dah warning.. nak berbinik lagi 1.. wokey.. lepaskan aku.. mcm aku tak sanggup... kongsi laaa...

Follow Us
alang2 ahkak sudah buat research pasal SY & family dia ni, boleh tak ahkak tepek kt sini tan ...
wadiunong Post at 8-6-2011 13:04

Statement apa? Bukankah Emi cakap yg SY ni dia pilih pasal agama. Lepas tu SY mengaku ngan wartawan setiap kali dia nak tambah cawangan dia akan suruh bini2 dia rujuk Quran. Dia juga mengaku yg bini2 dia tahu Quran dan hukum-hakam agama. Masa sibuk2 nak tambah cawangan ke-4 tu kan mulut dia potpet2 asik cakap pasal agama dan hukum-hakam. Dahtu ada plak wartawan cakap setiap kali interview SY kat rumah mesti dia tengah pegang Quran. Aku tak pernah cakap pun dia alim dan warak. Alim2 taik kucing adalah sbb ada former kat sini terserempak ngan dia kat kelab karaoke. Bini2 berketotak ngan anak2 kecik di rumah, suami ikut kawan2 gi kelab berkaraoke. Suami jenis apa camtu.. Nak kawin lebih aje baru refer agama.

mod..sila lock thread nih..muahahhaha
estrellas Post at 8-6-2011 13:28

jangan jadi batu api hoccay!

Ada orang cakap dia saja lahar SY, tapi apa yang aku nampak adalah umpatan dan cacian. Bukanke dosa mengumpat tu lebih besar dari dosa membunuh? Matlamat tak menghalalkan cara ok? Cukup2lah nak menegakkan benang yang basah. Selagi apa yang SY buat tu tak melanggar syariat, biar je la. Sapela kita nak mempertikaikan? Hatta sampai nak mempertikaikan niat SY kawin pun boleh jadi isu ke?
Bawa2 bertaubatlah. Ko pun tak sempurna mana. Bila ada orang nak betulkan kepala ko yang senget, dikatakan adik beradik, sepupu sepapat SY yang nak tolong cover lak. Ko ni memang paranoid. Ko je yang betul, orang lain tak betul. Oklah, keluarga ko yang paling best dalam dunia ni, so what? Kalau cara ko bimbing keluarga tu paling best, terapkanlah kat anak2 dan generasi ko, takyahlah ko nak suruh orang lain ikut jejak langkah ko. Ko suka makan nasi + kicap, ko pun nak paksa orang lain makan nasi + kicap? So what kalau orang lain suka makan nasi+sirap?
Selagi orang lain tak melanggar syariat agama, so, be it. Itu hanyalah tatacara hidup ko, ko suka makan nasi+kicap, ko paksalah anak2 dengan cucu2 ko makan nasi+kicap. Terpulang pada orang lain nak makan nasi dengan sirap ke, kari ke, tu takde hal.

Statement apa? Bukankah Emi cakap yg SY ni dia pilih pasal agama. Lepas tu SY mengaku ngan warta ...
bellagio Post at 8-6-2011 13:31

oooooooooo.. macam tu ceritanya. maaf la ya, sebab saya tak pernah baca

ada tak video pasal SY ni pegi karaoke? sekarang ni suma orang nak tgk bideo, cakap2 saja, orang dah tak amek pot dah

Ada orang cakap dia saja lahar SY, tapi apa yang aku nampak adalah umpatan dan cacian. Bukanke dosa  ...
jerangkung Post at 8-6-2011 13:35

itu pendapat u

tapi pendapat diaorang kt sini lain. diaorang cakap macam ni:

1. SY ni berdosa kawen ramai2 ni sedangkan anak sakit tenat. selagi anak dia tu tak ok, SY harus berkabung sedih sekali takleh nak bersuka ria

2.SY tak adil, kumpul bini, buat anak ramai2 tapi tak bertanggung jawab.

3. SY berdosa sebab biarkan bini & anak2 dia tak tutup aurat

4. SY jahat sebab pegi karaoke

takde la pulak diaorang cakap mengumpat & menghina tu satu dosa. dalam kes SY ni diaorang halalkan kot

Reply 2009# jerangkung

Suka hati aku lah nak tulis apa pun pasal SY. Dia kan artis biasa lah kena gosip. Artis2 wanita lagi banyak kena gossip walaupun benda2 tu ntah betul ntah tidak. Lagipun dia dah langgar syariat, anak2 bini tak tutup aurat. Ko nak makan nasi ngn sirap gi lah makan, ada aku  kesah? Anak2 aku paling cute dan pandai dlm dunia ni, laki aku paling baik dan hensem, so what??? Baik aku puji keluarga aku dari aku puji ko. Masuk sini trus bising2, suka2 org lah nak bagi pendapat.

itu pendapat u

tapi pendapat diaorang kt sini lain. diaorang cakap macam ni:

1. SY ...
wadiunong Post at 8-6-2011 13:48

kahkahkah terguling2 aku baca statement nih ..

Reply 2002# wadiunong

kalo azean tu bini ke 4 orang tak heran, sebab dah kertu katanya...depa sakit hati sebab SY dapat anak dara...

Ada orang cakap dia saja lahar SY, tapi apa yang aku nampak adalah umpatan dan cacian. Bukanke dosa  ...
jerangkung Post at 8-6-2011 13:35

gigih register nak bekap wak saleh

jangan jadi batu api hoccay!
wadiunong Post at 8-6-2011 13:33

hahaha....iklan je tu..moh ramai2 kasi cecah 100..nak tgk sape lak yg nak bukak SY part 2...ni blom cite balik china lagi....

gigih register nak bekap wak saleh
songeh_jer Post at 8-6-2011 13:57

woi ko ni...kawan tu register 2006 lagi...sesedap rasa je ko ni

iye???
sorri ler pi,
awatnya baru beginner
simpan lama tuh

Reply 2018# songeh_jer

takpe....bukan ada RA pun kat sini

kakak..
Manusia itu semua sama..yang membezakan adalah pegangan agama dan kepercayaan
say ...
AprilNing Post at 8-6-2011 12:58

Ning April, wa ciakap apa macam talak pa.....wa tatak buat dosa maa...tatak umpat olang, tatak petnah olang, tatak angkat bakul sayur angkat sendili sendili...dan syiok sendili sendili. Sampai hali ini....wa masih ingat...pitnah yg paling wa malah itu makcik tua arrr....atak ciakap...Pak Emi kasi Emi kasi kawin cepat ntah2 Emi dah "TER".....sampai hari ini wa sgt2 marah itu statement....sebab itu wa kejar itu makcik sampai hari ini....wa mau tengok dia atak minta maap kaaa atas apa dia tuleh....sbb itu statement latut latut org baca maaa....itu mmg FITNAH...dan tiap tiap olang baca itu statement....dia kumpul doser maaa....dia tatak helan pun mau talik balik itu statement......lagi mau malah wolang.....busukk punya wolang...