CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nmi

gemuk-no attraction??

aku rasa gemuk sume tak jadi masalah. Yang penting muka kau kena cantik je. Buktinya ramai je kawan2 aku yang gemuk dapat boyfriend , yang penting muka kau kena lawa je.

aku xnak panggil gemuk lah..panggil montel..kan sedap dgr hem..aku pernah gemuk..tp masa mengandung..aku dgn berat badan aku asal 42kg tp mgandung naik jd 70kg.aku mls bayangkan diri aku mgandung..tp aku lebih suka anggap aku montel..supaya aku dpt rasa mcmne perasaan dan pengalaman menjadi montel..mmg susah..tp tu sume boleh diatasi dgn keyakinan diri..apa kata sekali sekala masuk bakul angkat sendiri.. tgk cermin,pandang diri kita,bg pujian pada diri kita..kdg2 kita xhargai diri kita dgn mmandang rendah pada diri sdiri.tgk ape yg kita boleh ubah..yelah kemontelan mmg xboleh ubah..tp camne pula dgn gaya???kulit???bau badan?? bukan nak suruh seksi meksi...tp dsamping tu makan jaga,senam n jaga makan

dulu aku ada kwn..badan dia montel ala2 syanie tu..aku paksa kwl makan..aku paksa sgt2..coz hari2 xmkn jajan,xminum air gas..mmg xsah..aku slalu marah dia..pastu badan dia amat berbau..maaf eh..bkn nak myinggung..tp ada yg bbadan montel xtahu jaga badan..kdg2 badan mcm bau telur..ape aku buat..aku bg skrub buatan sdiri..coz aku mmg sukakan bahan alami.pastu paksa jogging..desak dia mandi 3x shari..ajar dia bsolek..tp solekan npis..mcm pakai blusher,lipstick dgn eyeliner..dulu aku suruh pakai tu sume..ada je alasan..aku hangin dgn org yg bagi alasan..aku geram aku makeupkan dia (kebetulan mmg masa blaja dulu jd tukang makeup utk kwn2 kalo ada majlis) pastu aku ckp je ko suka muka yg smemeh dulu ke,muka skrg??ko tgk walau badan ko besar tp ko pandai serikan diri ko,ko boleh jadi cantik.sejak tu terus kdg2 g jalan mtk solekkan,g kelas pandai bgaya..tudung sume bgaya..mmg wangi je.

kwn aku ni pun dulu minat org diam2 je..mcm penakut..coz xda kyakinan..bila pnampilan diri bubah,terus keyakinan diri mningkat,terus berani..lps tu aku tgk makin pandai bgaya.walau montel..pakai baju pun bgaya..walau pakai baju kurung..kdg2 pakai seluar n baju yg sesuai..skrg dah ada BF n nak menuju hari bahagia akhir tahun ni dan juga dlm proses menguruskan badan..'NGAT..NAK CANTIK BUKAN TUNGGU KURUS JE..SUME ORG ALLAH KURNIAKAN KECANTIKAN,TP ANTARA PANDAI DAN XPANDAI JE NAK MENYERLAHKANYA'

haha tgh rajin menggoogle, terjumpa ini:

fuh selamat duit eden
awan_kelabu Post at 9-5-2011 16:36

agak malas aku nak eksesais ni

Reply  cik.panda

Golek pakai bateri ke pakai tgn sampai penat?
cmf_leeya Post at 9-5-2011 18:29

pakai tangan sampai kejung.
taklah gitu, aku rasa sehari buat tak banyak. try tengok post awan kelabu, ada cara natural untuk kuruskan pipi.

aku xnak panggil gemuk lah..panggil montel..kan sedap dgr hem..aku pernah gemuk..tp masa mengandun ...
fire_place Post at 9-5-2011 19:57

aku rasa betol la apa yg fire_place ni tulis.sebab aku ni pon mmg kategori gemok gak.tapi kalo aku pkai comey2,pastu tenyeh lipstik skit kat mulut aku,mmg ada la org yg mintak nk berkenalan time jalan2.tp kalo aku klua pkai tudung simple2,pastu pkai tshirt besar gelebeh n sluar trek ja,mmg sape pon taknak pandang aku

Reply 27# edry_faizi

tak pun mcm killafairy..

Follow Us
Reply 34# wanitajelita

mcm tak caye jek yg ko ni gemuks.. yo la tu..

aku xnak panggil gemuk lah..panggil montel..kan sedap dgr hem..aku pernah gemuk..tp masa mengandun ...

teringinnya aku nak kawan macam ko.

aku suke kawan yang bole marah-marah @ cakap straight kat aku demi kepentingan diri aku jugak!
tak suke kawan-kawan yang jenis nak jaga hati,
cakap lepas sket, merajuk tak hengat.
tamo ah kawan cmtu.

Reply 97# MeeSai

pernah gi sekali je kot the curve tu . tapi ok gak barang2 kat daiso tu. barang2 comel dan useless ala2 dlm anime tu geram tgk.
xde org nak bawak gi jalan ke sana

Reply 98# MeeSai

haha ye ke... ke pilih sbb lain. sbb yg kurus tu sememeh ke apa ke

agak malas aku nak eksesais ni
cik.panda Post at 9-5-2011 20:00

x berapa paham cara dia suh buat tu. haha xpe lah nanti bila2 tgk kat youtube

Reply 108# hAzEL^nut

aku plak jenis dgn org yg aku xsuka pun aku xkisah bg pandangan..tp ape yg aku ckp mmg agak pedas..psl kdg2 kalo xterus terang..org ni xnampk ape yg kita maksudkan..mcm kwn aku yg montel tu..mak ada diabetes..arwah ayah dia dulu pun mninggal akibat tu..aku nasihat skali xnak dgr,akhirnya aku ckp je..'ko dah puas sgt hidup ke,nak sgt hidup mlarat..ko sedar x arwah ayah ko mninggal akibat ape??bis ko nak biar diri ko mati cepat  akibat perbuatan ko sdiri ke..baguslah minum air manis byk2..silap2 xhabis blaja lg kaki ko dah kena potong' pastu kwn aku mrajuk coz aku marah dia..aku biarkan je..bg masa dia pikir ape yg aku ckp..pastu baru aku pujuk..dan akhirnya mgiakan ape yg aku ckp..sejak tu mmg xminum manis2.dan sbnarnya aku xsuka ada kwn baik..coz serik dulu kwn baik depan lain,blakang lain.n kdg2 aku tgk org2,depan2 bsahabat baik..bila blakang kwn dia,cite bukan2 psl kwn dia pada aku.n sahabat baik aku dr belum kawin hingga skrg adalah suami aku dgn kakak aku..aku slalu ckp dgn suami aku yg aku ni mcm tong sampah..coz kdg2 org yg baru kenal aku pun suka sgt luahkan masalah dgn aku..aku pun xtahu knp.kdg2 pikir masalah org hingga pening kpala.

terbaekkkkkkkkkk

kalau nak on the spot cuba try pakai baju bergaris lintang..nampakla kurus sikit..ok?

hang in there. be true to yourself and others as well.

tt mslh gemuk @ self esteem rendah? nak share....kezen saya, tiap2 isnin & khamis dia pose
sunat.. masa b'buka plk, ala kadar yea..xdelah mkn mcm nk bls dendam tu.. weekend plk lari2 anak kat taman...wallllahhh after 6 bulan, leh turun 4/5kg....

alhamdulillah..walaupon TT gemuk, tp TT cantik...kalau gemuk dan tak cantik...?

dah mmg lumrah dunia, manusia sukakkan kecantikan..walaupon kecantikan tuh tak kekal, kadang kala membawa ke arah yg tidak elok...

ada kawan aku berisi siang pasang dua....

so jgn prejudis kat laki...beauty lies on its beholder...

aku penah di reject 2 kali oleh lelaki kerana aku cantik..

aku ingat lagi cinta pertama aku semasa aku berumur 19 tahun.. aku jatuh cinta gile2 kat first love aku sbb lelaki tu baik sangat.. tapi aku frust menonggeng bile die tanya dgn aku kenapa aku takde bf lagi sebab aku cantik.. aku sedih gile beb aku ditinggalkan sebab lelaki tak yakin dgn aku sbb aku cantik.. mmg aku cantik, putih, kurus orangnya.. tp aku bertudung dan aku tak main2.. sampai skrg aku heart broken akan cinta yg dulu..

aku penah di reject 2 kali oleh lelaki kerana aku cantik..

aku ingat lagi cinta pertama aku semas ...
darkcloud Post at 10-5-2011 10:37

pelik laaa.......cantik2 pon kene tinggal gak ke?.....
pekate meh berkenalan ngn iols? harap berjodohann