CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kjk_2006_256

Social Anxiety Disorder

apasal sesetengah forumer dlm thread ni ayat cam longkang?korang x penah alami apa yg TT penah alami ...
roblucci Post at 16-5-2011 12:22

kenapa nak sentap

awk neh tt ke?

kan aku dah ckp akan ada org yg anggap masalah ko biasa2 saja dan ko dipersalahkan sbb dia org x pen ...
roblucci Post at 16-5-2011 12:12

Tak taulah kalau bab tu. Tapi betul jugak kot, memang sy yg patut dipersalahkan dalam benda ni...
Tak nak cuba berubah...

apasal sesetengah forumer dlm thread ni ayat cam longkang?korang x penah alami apa yg TT penah alami ...
roblucci Post at 16-5-2011 12:22

Mungkin pengaruh bod gossip kot... alah, da nama pun Cari forum kan...
Sy faham memang bahasa2 kat sini memang agak laser... hehe

baguslah kalau pemalu,
atleast kalau kau tak kahwin,
takdalah potensi anak orang merana hidup ke ...
faraway1 Post at 15-5-2011 22:37

kenapa nak sentap

awk neh tt ke?
cik_kiah Post at 16-5-2011 12:35

x.cuma nak bgtau kalau xde cdangan membina baik jgn lyn thread ni.

Post Last Edit by cinta_ungu at 16-5-2011 13:03
apasal sesetengah forumer dlm thread ni ayat cam longkang?korang x penah alami apa yg TT penah alami.(kalau korang ada pun mungkin sket2 je).cuba la bg pendapat yg membina.dah nama ruangan masalah peribadi.kalau nak yg seronok2 pg la ke gosip hiburan layan artis bimbo tu semua.mmg mentaliti mcm makcik felda yg x kenal huruf.mmg tepat sangkaan aku benda ni dah jd stigma masyarakat(TT akan dipersalahkan sepenuhnya).
roblucci Post at 16/5/2011 12:22

saye x faham..memang tak faham. kenapa nasihat yg elok2 dia biar bagai angin lalu dan kenapa dia sendiri condemn orang lain?adekah orang lain pun x blh mengalami masalah macam dia? walaupun ade masalah yg same tapi semua ceritakan mcm mana kitorang fight mende alah nie..tak lari topic pun. abeh tue bukak thread nak suh watpe kalo x nasihat??

kalo awak pandang dari pandangan awak saje mmg laa awak ckp kitorang nie nak seronok2 . mentaliti mcm makcik felda yg x kenal huruf. tapi awak sendiri blame org lain. cakap masalah kami sket2 je. awak ade ke kat tempat kami? takde kan? so awak same je laa judge org lain. at least kitorang ade bg pendapat elok2.

takkan nak suruh semua orang dalam forum nie nak rasa mcm TT baru dapat nasihat TT?? name pun forum. kena laa berbincang. kalau x setuju cakap elok2. ade ke kitorang cakap dia bangang ke hape. takde kan? cuma cakap dia x bersyukur dengan keadaan dia yg lebih baik daripada sesetengah manusia yg ada kat luar tu.

why so negative? hidup nie tak semua bleh nasihat lemah longlai bebaik camtue. saye nasihat bebaik gak tapi nape dia amik part yg dia rasa negative? even dia perlekehkan masalah saye pulak. aikk..macam tue bleh plak. tak felda. kitorang plak yg kena felda. makcik felda tu buta huruf pun gigih menyara hidup ok. berdepan dengan dunia nie.

anyway, TT dan lain2 sila baca posting saye nie dengan nada yg x marah2 ye sbb kalo x korang akan rasa mende yg saye cakap nie adalah TERsangat KASAR.

peace!

Follow Us
roblucci Post at 16-5-2011 12:42

mana cadangan membina dr awk tu?

ouh ye...tuk pengetahuan awk,neh kan porem....sape2 pong bebas berkata2 ikut dia suka...so sape la awk nak halang2 keinginan org tu{:2_67:}...tt pong xcakap ape

lagi satu kalo taknak kami2 neh komen..xyah la bukak kat sini

ok TT back to the problem...

ignore je pe dorg kat sini cakap, klo baik ko amik..
sbb ko ni takut dikritik...
jadi cara menyelesaikannya jgn dgr org cakap...

kita ni aa konfident level...
cam ne kita nk gain konfident level tu ialah dari sebab mencari alasan..
dulu aku selalu cari alasan utk tak nk wat mcm2 perkara..
tp skg aku cari alasan untuk jadi sumer org dlm sumer perkara...

ok dr hal td.. nampak betapanya susah hidup smpi nk mkn nasi pun jadi maslah...
mula2 ko kna pikir, knp ko nk mkn nasi?
sbb lapar kan?
jadi setiap kali klo nk mkn nasi tp ada org...
ko setkan dlm kepala otak ko, aku lapar dan perlu mkn nasi...
klo tak aku mati sbb takde tenaga..

pastu be kreatif.. klo ko takleh hadapinya , ko elakkan..
cth ko malu nk mkn sbb ada org lain...
jadi hilangkan org lain tu dr pandangan ko...
cth mkn dalam bilik.. or keluar gi mkn drive thru...
or anything as long ko dapat elak...
tp tu bukan penyelesaian tp just some tips...

and ko kena mula buat perkara out of the box...
cam ada forumer kata, itulah yg sebetulnya...
sbb  ni penyakit luar biasa jadi tindakan pun kena luar biasa ok...

ko kena mula buat benda ko tak penah buat..

cth aku... aku tak rti berenang dan takut nk berenagn or gi mandi sg kerrana pernah nak dilemaskan oleh member aku....
jd pe aku buat ialah, pergi ke kursus berkayak
di mana aku kena wat water konfiden level... yg aku kena rendam dlm tasik dan berenang sendiri ke tepian...
aku takut tinggi, tp aku gi wat hiking and wall climbing...
aku dulu famili aku label sebagai penakut...
tp skg aku ketua kumpulan cari hantu (tp tak cari sebnarnya)
and aku plak ajar org camner nak jadik berani...
dulu aku takut n selalu kena buli...
skg org takut nk kena buli dgn aku dan dorg siap tenangkan aku drpd mengamuk..

wlopun taklah berapa bagus.. tp aku just tunjuk cth camner utk ko keluar dari kebiasaan,
wat perkara out of the box... cth ko kata ko ni cam kampung sgt...
ko pakai baju cantik2 n pergi makan kat restoran dan pergi beli brg mahal skit...
nt ko akan nampak perbezaannya

Rate

1

nak bagitau sikitlah, sebenarnyakan, orang macam ni, diorang adalah pendengar yang baik..

"Good friend is a good listener"

sebab entah kenapa, walaupun diorang ni pemalu, tapi kalau orang senang bagi trust kat diorang untuk simpan rahsia, dan diorang akan mendengar, memahami, ada sikap empati la, walaupun diorang tak dapat nak bagi penyelesaian or nasihat, tapi dengan mendengar dan memahami masalah orang tu, dia dah banyak membantu. orang macam ni memang boleh buat good friend + best friend.

tapi sayangnya, sebab kejujuran diorang ni, selalu kena pijak dengan pihak lain.

mana cadangan membina dr awk tu?

ouh ye...tuk pengetahuan awk,neh kan porem....sape2  ...
cik_kiah Post at 16-5-2011 12:49

ko ngan CU kena lebih berusaha utk tergolong dlm penyakit SAD ni br boleh kasi nasihat

roblucci Post at 16-5-2011 12:42

cool down.. jgn sentap2...actually kalo scroll up byk sebenarnyer nasihat membina forumers dh kasik. terpulang pd tt mana nak ikut..
sambil nasihat tu bergurau senda aku xrasa tt sentap ngan gurauan tu..

Reply 150# IceCream_Soda

insyallah ...akan terus usaha lagi

Post Last Edit by faraway1 at 16-5-2011 06:53
Tak taulah kalau bab tu. Tapi betul jugak kot, memang sy yg patut dipersalahkan dalam benda ni.. ...
kjk_2006_256 Post at 15-5-2011 23:35

memang pun, dekat sini, budak sydrom down pun boleh pi keja
berdikari walau kalau kat msia, memang takkan menjadi budak budak camni,
ni semua cekal mengatakan boleh tuk diri sendiri..
dan kau negative selalu.. no wonder kenapa sesetengah orang panggil bangsa kita ni bangsa
me layu.

APA ME Nak katakan, bukak mata, pandang sekeliling,
ambil apa berlaku sekitar hidup sebagai pengajaran, pedoman...
u bukan cacat pun, mungkin emosi aje cacat,, kalau nak katakan lahir tak cukup bulan antara
satau sebab, me pun sama, pemalu pun iya..
tapi me berjaya menongkah arus.. sbb apa berlaku disekiling hidup
banyak boleh dijadikan cabaran dan paling penting
''jika org itu boleh'' kenapa kita tak boleh.

aku paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaham la sangat masalah ko ni...aku pon rasa begitu Tapi kritikal masa zaman sekolah n unibesiti la..sekarang ni dah keje, rasa ok je..

mungkin kau terlalu mengawal diri sampai semuanya terbatas. Semua ni perasaan kita je...apa kata ko cuba ambik peluang sekali je, memberanikan diri tegur orang yg ko x kenal. Pastu borak2 macam biasa...dalam seminit 2 ok la..cubalah bina keyakinan diri sket..

setiap orang ada kekurangan lahhh...orang yg kutuk2 kita tu, macam la diorang tu perfect sangat...padehal otak bimbo...ko cubelah ye

kau ni melayu ye? kalau ko nak tau, kebanyakan orang melayu memang suka menghina orang lain. Kawan sekolah aku ramai yg macam tu dulu..aku pon jadi fedap dan hilang keyakinan diri nak menghadap public..ye lah kan, zaman sek menengah kan zaman remaja baru nak develop mak nenek segala..

aku suka berkawan dengan budak cina sebab diorang ni open-minded dan x suke menyibok hal orang lain..bukan la racist, tapi berdasarkan pengalaman, orang melayu ni suka mengumpat, mengata, menghina, walaupun kita x buat apa2...entahlah...

Post Last Edit by Wenky at 16-5-2011 23:42
hmm kawan2 sumer...

kita sebnarnya takleh berkasar dlm beri nasihat...
kita suh TT bersabar tp k ...
surfinv Post at 16-5-2011 11:46

Thanks for saying that...I experience the same problem though.Sometimes it's like talking to deaves.

di amerika atau mana2 negara yang open..kalau pompuan yang kena penyakit ni..tambah2 plak kalau cantik,body mantop..diorang akan gi agensi modelling,majalah ke tayang body untuk gain confidence macam di sini ----> http://www.page3.com/girls_home.shtml

bila baca probs ko,aku rasa bersyukur la plak sbb aku ni overkonpiden kalo bab2 mau tekel ni walopon aku ni gemok kekdahnya

bila baca probs ko,aku rasa bersyukur la plak sbb aku ni overkonpiden kalo bab2 mau tekel ni walopon ...
puccafan Post at 17-5-2011 19:33

Yes... anda sepatutnya bersyukur sebab sy memang nak sgt sikap "overconfident" tu...
Huhuhu....

Reply 159# kjk_2006_256

erm.......apa kata mula2 ko cuba terapkan rasa bersyukur dgn apa yg adabukan apa,mungkin ko ni jenis yg pefectionist kot.sbb tu ko tak puas hati dgn fizikal ko sendirik.contohnya, mungkin zaman skrg ni pompuan rasa laki2 tu ensem kalo kulit tan,perot 6pack, mata stim n rambut pacak.cam ko plak kulit putih, badan mcm sedap2 skit n adala jerawat batu sbg pemanis muka tapi ko takleh trima diri ko sendrik sbb ko terikot2 dgn standard yg ISO yg tlg ditetapkan