CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aurorae

Wanita .. berapa BMI korang?

Dah dekat 10 tahun, sepanjang ramadhan aku akan berbuka dengan sebiji kurma, sepotong kuih ...
aurorae Post at 21-5-2011 16:05

ku pulak mmg berbuka mkn kuih2...sahur langsung tak mkn aper...bangun minum air/susu jer...
sepanjang bulan puasa ada 2-3 kali jer nasi..tu pun time kat kg...sbb kena paksa dgn bondaku
mmg bulan puasa ku turun 3-4kg..time raya ku tak mkn sgt...ku ttp brjaga2...mungkin nafsu nak mkn ku dah kurang kot
tu pasal ku tak naik spai lebih 60kg lg..skrg ni kalo nak mkn nasi ku mkn dalm kol 5++ so mlm tak mkn dah...
skrg ni dah nak 60kg ni pun sbb 4bln lepas gi kolej mmg 4hari seminggu tu sarapan dgn kwn2...tp ok lg la BMI kata 23.5....mungkin sbb ku tinggi sikit...sbb kakak2 ku yg rendah dr ku berat depa 55kg pun BMI kata dah terover....umo depa pun dah 40an....

Petang ni nak keluar jogging, cuaca baik nampaknya ...
aurorae Post at 21-5-2011 16:53

kat tempat kerja tak der gym ker tak pon join ler mana -mana gym kat situ ade instructor.
tak pon jom akak, kita joging sesama petang nie! akak joging kat umah akak, liza joging kat umah...

kat tempat kerja tak der gym ker tak pon join ler mana -mana gym kat situ ade instructor.
...
lizaliza Post at 21-5-2011 18:09

ada ... tapi penggunanya ribu2 orang.   Tak pernah masuk.    Join gym berbayar tu rasanya tindakan yg patut diambik ...  nanti aku search kalau2 ada yg khas untuk lady je.

Wahhh jeles dengan husbandku.  Semenjak keluargaku mengamalkan makanan gaya hidup sihat ni, TIADA LAGI  gula,   susu pekat manis,   ayam/ikan goreng (kecuali untuk anak2),  atau nasi waktu malam, perut boroi husbandku dah hilang.  Dah boleh pakai jeans masa muda2 dulu.  

Padahal waktu lunch, aku makan sesenduk, dia makan dua pinggan nasi.  Aku memasak, basuh pinggan mangkuk, kemas rumah, mandikan anak, dia baring2 depan TV.  Dia tak pernah exercise, tak pernah join aku jogging.  Tengok2 badan dia yang susut.  Muka pun dah nampak muda.  Aku jeles!!!!!

Wahhh jeles dengan husbandku.  Semenjak keluargaku mengamalkan makanan gaya hidup sihat ni, TIADA LA ...
aurorae Post at 22-5-2011 17:14

kadar metabolisme berbeza antara individu....nak lagi cepat turun main tali skipping kat umah!terasa bosan lipat baju, gi lompat skipping kurang-kurang keluar peluh!Minum air sekurang-kurang 3 ltr sehari, jangan banyak minum selepas waktu senja nanti badan jadi sembab air, malam minum sekadar melepaskan rasa dahaga. Minum di siang hari walaupon tak terasa dahaga.

Gym berbayar yang bercampur lelaki pompuan nie leceh! sebab instructor pon kebanyakkan lelaki, selamba badak kekadang tu pegang tangan kita, tu yang liza pon maleh nak join yang kat umah nie! Senaman,senaman ler tak yah ler over pegang-pegang.
Selalunya kalau gym bercampur gini kena jaga pakaian dgn tudung supaya tak kelihatan yang tak sepatutnya.

Rate

1

kadar metabolisme berbeza antara individu....nak lagi cepat turun main tali skipping kat um ...
lizaliza Post at 22-5-2011 19:00

Liza banyaknya tips dari you.  Thanks.   Malam tak boleh banyak minum air ye?  Malam le yg aku banyak minum air sebab rumah aku panas, kat ofis sejuk memang tak rasa nak minum.   Aku nak cuba tips ni walaupun tak de effect pun kat husband aku, tiap malam kena sediakan sekole air kat depan dia, minum2 sambil tengok TV.

Mungkin betul untuk aku, sebab muka  memang nampak sembap semacam.

Follow Us
Reply 58# aurorae

tembam ke? pes taim orang cakap.. tapi ramai jek yang suke cubit pp iols adakah itu tandanye??
haah.. semalam timbang lagik, 45kg.... tinggi jek tak naik2

Reply  aurorae

tembam ke? pes taim orang cakap.. tapi ramai jek yang suke cubit pp iols ...
nuryakmal Post at 23-5-2011 08:39

Akmal, kalau berjaya naikan tinggi, bagi tips kat kak liza sama yer!

Reply 68# lizaliza

tips 1)    pakai kasut setinggi lady gagap
tips 2)    menjalani pembedahan di lutut untuk menaikkan tinggi

setakat ni jah tips akmal

Rate

1

Sekarang BMI 22.2= normal.
Dulu pernah overweight.. org slalu ckp aku gemuk gemuk gemuk..
tak blh terima btul aku hehe!

Skang ok la walau pun tak la puas ati sgt.
Just mengamalkan jogging 2 3x seminggu kat tmn tasik titiwangsa tu.
Paling mls pun 2round route luar (bkn route dlm).

Rate

1

badan da bulat skit..
berbanding sebelum kahwin..
badan sudah diuli sang si suami~

iol nak sampai BMI 25 cam hampir mustahil je...

dulu mase sekolah bmi dl 20 gitu pastu bila kat kolej naik mendadak sampai >25, punye la susah hati mase tu...weeken je g jogging, diet x payah cite la...tp x turun2 gak...mase tu aku x la nmpk gemok sgt cume debab je...
bl masuk alam keje bmi aku turun sikit demi sedikit...x perasan pn, tau2 je baju n seluar sume dah longgar..bmi paling rendah mase aku kawin..< 18....nak kate diet, ari2 aku makan nasi...stress kot...skg ni dah kawin... bmi aku mule meningkat lepas aku kuar dari wad ari tu... dah kat 20 bmi aku skg ni...x leh jadi ni..

Rate

1

BMI aku 19 .....

nyaris2 nak dpt underweight

anyway berat aku drop 0.5kg tahun ni.

sbb baru2 ni aku amalkan minum air kosong. aku suka makan kt luar, jarang masak kt rumah jd setiap kali aku kt luar aku minum air kosong je. tak minum air bergula. tup tup berat aku turun plak.

btw aku mmg tak leh minum air berkarbonat pun.

Rate

1

bmi anna lak 21.. penah de pengalaman bmi overweight.. seb bek putus cinta. dari berat 65kg terus turun jd 52.. de hikmah.. hehehe

p/s bukan nak suruh putus cinta baru leh kurus k.. hehe

Sekarang BMI 22.2= normal.
Dulu pernah overweight.. org slalu ckp aku gemuk gemuk gemuk..
tak blh terima btul aku hehe!

Skang ok la walau pun tak la puas ati sgt.
Just mengamalkan jogging 2 3x seminggu kat tmn tasik titiwangsa tu.
Paling mls pun 2round route luar (bkn route dlm).

gepren Post at 23-5-2011 11:23

aku pon sama cam ko... selalu sgt org dok cakap gemuk,gemuk,gemuk
pastu bila gemuk ni, konfiden level pon rendah
so, aku determine nak kurus.... memang aku diet n exercise slama 1taun
berjaya turun 10kg ++.... bila balik kg or jmp member lama, sume orang terkejut tgk
sbbnya da slim, pastu nampak lain sgt2

skgni naik 3kg sbb aku dpt keje dkt2 umah, mak aku plak masak sedap kalah chef internasional
so BMI aku nak reach overweight... dlm 23++
start next week aku akan mulakan diet + exercise semula
hopefully aku akan jadi gojes!

p/s: kalo nak tgk transformation aku, sila2 la pm inbox ai

Reply 76# mizz_aurora

Weh.. sama pulok kita!
Skang dah blk keja kat kg jugek.. stay dgn mak.. apo lagik.. brekpes nasik.. dinner pun nasik,
padahal kalu kat kl nun... pg sori lah nak mkn nasik

Mmg naik weh arituh tp nasib baik la dpt blk kg 2mggu sebelum pose so lps pose turun la blk 3.9kg hihi,
skang lps pose.. TUNGGU & LIHAT LAH PENGEMBANGAN  ni hahaha.

Tahniah turun 10kg.. kiranya gigih jgk tu utk turun..
kalao org lain, jogging 2 3minit pun dah give up

Okeh skarang jgk nak PM

aku pon sama cam ko... selalu sgt org dok cakap gemuk,gemuk,gemuk
pastu bila gemuk ni, konfiden ...
mizz_aurora Post at 4-9-2011 13:05

mizz sila lah share jenis exercise dan diet yg ko amalkan.  Tahniah dapat turun 10 kg.

Reply 1# aurorae

ramadhan tahun ni aku berazam nak diet, dan dapat turun 2 kg.  BMI 26, masih overweight lagi.

raya .. menten lagi, harap2 tak naik lepas pergi jamuan sana-sini.

masih normal dan terkawal. namun kena jaga juga sebab cenderung untuk masuk level obese. nasib baik i suka exercise dan bersukan.