CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eymazaki

Soal Jodoh : Mak tak terima menantu askar [MERGED]

ماچم سڠل ساج توان رومه ني

saya pon xtahu nk mula camana..lps dh bermuka2 surat kat benang ni saya duk cite mslh ni...bile  ...
eymazaki Post at 13-9-2011 12:54

wow.

mum knows best eh?

patut la mak ko tak suka dia.

good. she's got good maternal instinct for her girl.

memang confirm suami orang ke?

kalau confirm, then undur diri saja lah.. ternyata lelaki tu bukan calon yang baik pun...

u tak perlu malu pun dik... bukan salah u...

saya tgh sedih lg...tp ramai yg perli2..ingat leh luah kat sini..rupanya lg bertambah sedih bile bukak tred ni,..

Sabarlah dik... dah nama pun forum, people say whatever they wanted to say... kdg2 yg memerli tu ada nasihat yg dia nk bg kita nampak, ada yg sekadar  seronok2 memerli...

Famili dah tau ke psl lelaki penipu tu?

Kalau rasa kat sini menambah luka... why not benti dulu forum ni dan amik masa utk tenangkan diri.. dah okey sikit nanti blh dtg balik ye dear....

cerita lah kat sini ....
mesti ramai yg nak taw ....

belajar utk menjadi tabah ... tak semua org bernasib baik macam cerita2 drama / movie happy ending story ...
    Jesse_Mccartney Post at 13-9-2011 16:40

masa kemaruk bercinta, tak guna ler pulak konsep mcm nie - "tak semua orang bernasib baik" .. orang2 bagi nasihat pun tak dengar. nak dengar nasihat yang best2, nak dengar nasihat yang telinga nak dengar.. nak dengar nasihat dari orang yang kawen tanpa restu tapi, bahagia.. bla..bla..bla..bla..

masa jatuh terduduk kena hempap tangga, baru nak guna konsep - tak semua orang bernasib baik. Ceh.

tu la. instinct orang tua selalu betul.
tak payah ler nak bandingkan diri dgn orang2 yang "bernasib baik - kawen tanpa restu tapi, bahagia" mana tahu, nasib kita kurang bernasib baik.

nasib baik jugak TT oklah sket.. nak dapatkan restu jugak walaupun susah.
kalau ikut rasa hati yang membara tu..kot2 kawen jugak kat sempadan demi CINTA YANG MAHA AGUNG..bila dah nikah..dah bunting pelamin, BARU dapat tahu diri tu bini no.2....
ITU too late la.. dah jadi bini..saborrrrrrrrrrrrrrr & rehdooooooooooo ajek lahh..
kalau ngadu kat orang pun, tarak guna.. nasik dah hangit. teruskan ajek la..

Dah kawen.. too late lah. dapat tahu ke.. baru nak pikir masak2 ke.. too late..too late for everything.
kawen dgn orang yang tak tepat adalah penjara hidup. nak mintak cerai? hahahaha..kalau beranilah. misti pikir 100000x jugak. malu kat orang lagi. pastu tak confident kat diri, boleh ke jadi MJ? penat kenduri lagi tak abis lagi.

ini pendapat mmg tak bagus dibaca utk orang2 sakan maut bercinta & orang putus cinta, tapi, bagus utk masa depan seorg anak dara.

Rate

1

Follow Us
Sabarlah dik... dah nama pun forum, people say whatever they wanted to say... kdg2 yg memerli tu ada ...
diema Post at 14-9-2011 02:57

memerli & bagi pendapat adalah 2 perkara berbeza tau.
kalau tak suka dengar, terus label "memerli"
tapi, kalau suka dengar, terus label "pendapat"

Nasib seseorang perempuan selepas berkawen adalah amat penting. itu aku nak cakap.

kalau adalah orang nak perli2 pun (aku tak rasa aku perli..aku suka nak ckp - tu la..lenkali dgr cakap ibu - perli ke tu? ) sekurangnya, dlm real life, TT tak jadi bini no.2 kpd orang yang sengkek. itu perkara paling utama & penting.
kalau nasib kena jadi bini no.2 pun, biar ler kat orang2 pangkat besor.. general ke..panglima ke.. sekurangnya nafkah anak dah lepas. itu yang penting tu kalau dah kawen.

Reply 366# Hana

i loikeeee... sesuai jadi peringatan untuk aku yang anak dara neh...

Reply 366# Hana

OH.EM.GEE akakkkkkkkkk!!!!! sungguh berdas2 peluru akak bagi kat orang2 kemaruk tengah bercinta ni!
nak minta izin print screen bagi my cousin sorang ni baca boleh tak? kitorang dah bagi nasihat fikir
panjang2 takyah kawin dengan lelaki umur 31 tapi takde stable job (dia ni cikgu) pun taknak dengar..
mak dia dah nangis2 tak bagi TAPI tetap juga dia nak proceed sebab lelaki tu bertanggung jawab kononnya....

Apa kesudahannya sekarang ni?

Baru jumpa bng ni

Instinct mak mana 1 yang kita nak pakai eh?
Kes saya, mak sebelah lelaki tak suka saya, dan rasa saya tak baik untuk anak dia.
Yang mak saya pulak, rasa lelaki ni sangat baik, dan dia la jodoh saya cuma jalan tu sangat berliku.

So kita nak guna pendapat mak yang mana 1 ni nak dikatakan jawapan istikharah tu?
Dua2 mak. Dan dua2 opposite pendapatnya.

Edited by AJENALI at 23-1-2023 11:43 AM
periukTanah replied at 22-1-2023 01:46 AM
Instinct mak mana 1 yang kita nak pakai eh?
Kes saya, mak sebelah lelaki tak suka saya, dan rasa sa ...

Assalamualaikum sis, anggap je la masing2 bukan berjodohan.. jodoh itu penyatuan 2 keluarga besar..  niat kite nak kawin nak besarkan keluarga kerana allah.

Rasullullah S.A.W pernah beri nasihat, (sorry ayatnya x ingat secara sebijik the same tapi maksudnya / tujuannya lebih kurang sama lah)  jika sesuatu tu rumit atau di luar kawalan kite, serahkan / lepaskanlah pada Allah untuk mengurusnya.

macam sy, kalau rasa jalan perhubungan tu berliku, thats the hints. The signs from Allah bahawa, insyaAllah ada jodoh lain y Allah dah tetapkan sebenarnya

Pada i tak de istilah fight for love selagi x nikah, kalau dah nikah lain cerita.. dua2 pihak kene sama2 fight for love