CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Yaya87

Perlu ke nak kurus untuk org tersayang?

to me, just be who u are.. tak perlu fake.. sebab last week saye baru pegi wedding kawan sekolah asb ...
nuryakmal Post at 9-6-2011 09:00

tinggalkan bf anda dgn kadar segera...
bengong apa nak suh awek amik syabu utk kurus..
itu bukan bg elok..itu bg penyakit
yg awak pon sama..lelaki cmtu pon leh jd bf?
ni bila2 masa je dia akn tinggalkan awak
don't be s.e.t.u.p.i.d
byk lagi cara nak kuruskn badan
count calories..tgk label and kira kalori stp mknn yg awak amik everyday
for permulaan..cut your sugar intake..lebihkn minum air kosong

ye perlu kurus untuk tambat hati suami kalau tanak suami makan luar

btw

ako ade jugak seorang kawan camni...propesional...tapi main ganja
last2 tak ke mana gak

same je kes cam doktor isap dadah
last2 tgk ape jadi

main ganja ni kalau kene tangkap ngan majikan hingat pastu die boleh dapat keje ke
bagusla lagik carik kerani walaopon gaji kecik tapi long term investnment

berbanding short term investment..tooo risky.....

tapi kalau ko risk taker tadek msalah

cume dalam perkahwinan..tak ramai yang sanggup menanggung risiko terlalu tinggi walaupun risiko tetap ada

love urself first.
kalau dah love urself...
Perlu ke nak kurus untuk org tersayang? -> perlu, utk diri sndiri.

jodoh tgn tuhan, bukan tgn laki tu.
bgtau dia, berenti weed, berenti ice, kalau tak
BREAK

yaya br bercinta dh cakap mcm nie, nie belom lagi klu bdn yaya time pregnant, lepas bersalin, klu kawin naik skit jer bdn mesti kena tegur , ish tension ar cenggini yaya

betul2 sayang diri kita dulu , belajar untuk sayang diri sendiri,utamakn perasaan kita dulu, keperluan kita dulu....itulah yang saya buat yaya,melalui pengalaman sendiri bila clash tak la frust menonggeng..

Follow Us
Post Last Edit by bonquiqui at 9-6-2011 14:40

ni ape punye pesen masalah ni..x pernah aku baca isu mcm ni..ke aku yg ketinggalan zaman??

dahla pakwe ko isap dadah, die nak suh ko pun isap dadah gak. ko plak mcm berminat nak try sebab dh desperate nak kurus n nak kawen.mmg la ganja tu daun, bukan sintetik, tapi effect die tu same je mcm isap dadah lain..adusss.

nak kurus pun, mkn la jusmate 5 ke, g gym ke...nia de ke suh amik syabu...aku ni dhla baru g balai amik seorg sdare yg terkantoi syabu..tah2 kena buang kerja lepas ni lepas majikan dapat surat perkantoian tersebut.

balak ko ni dh brainwash ko baekkkk punye.sebab ko mmg xtau ape yg betul dgn benda salah.ish3.dinasihatkan ko guna google and investigate kesan n akibat pada penagih dadah.setakat gaji 4k tu xde la kaya pun.berlambak lagi org yg gaji lagi tinggi.tp duit habis kt benda haram.malu jekk.

kalau kau syg sgt2 n tak mampu nak berpisah dgn dia, kalau dia nak kau kurus, kau cuba utk kurus. tp kau mtk jugak dia utk berubah tggl kan mende2 mengarot dlm hdop dia. win - win situation.

tp aku tak rase dia boleh berubah, unless ko anta dia ke PENGASIH...

kalau lelaki dh terdorong ke arah dadah nie payah..huhu..

erm...mst kita duk pikir...kalau tinggalkan dia..nnt dpt ke bf lain yg mcm dia...

kalau dia x de...mst bosan...nnt x pasal2 andartu lak...bkn senang nak cr bf..

salunya...perempuan mst pikir mcm tu...

dah gemok nnt apa yg cantiknya??? huduh2 belaka..spare sana sini..mau ka?
hang pon satu...time2 anak dara ni jaga la sket badan tu..
belom kawen lg dah membesar bgai johan...dah beranak pinak sok camna???

org tu suh ko kurus mungkin sebb utk kesihatan ko..ko je yg pikir ke lain...
Org laki..standard la ckp mcm tu.. bukan kt awek dorg je..mak dorg pon bile dorg prasan mak dorg makin berisi..dorang sound slamber badak aje...contohnye aku! reti?

mak aku plak yg suke dgr aku membebel mcm tu kt dia.. ingtkan dia amik ati ke ape..tp ok je penerimaannye.

ko kene ingt..ko tu anak dara lg..so x rugi pon ko jaga / pasang badan ko tu cantik2 lawa2..utk ko jugak. tu pon susah ke? tp kalo diri sendiri dah x hargai diri..ikot ko la nk melantak byk mana.. badan da naik nnt mcm2 penyakit la tunggu nk kerje kan badan ko tu.. blakang,... lu pikir la sendiri!

x sgka TT boleh termkn ckp bf yg ganja tu bukan dadah...tp cuma daun shja..
dalam tv berlmbk jumpa org kena tgkp sbb ganja..dlm suratkhabar pon ada
TT ni dok kt mana? dr alam mana?
buta benarkah cinta

Reply  neeria

Neeria, tu laa. Saya selalu tnya dia kenapa nak suruh saya kurus? tapi dia selalu  ...
Yaya87 Post at 9-6-2011 08:16

emm.. saya rasa dia tak sesuai dgn awak bukan sbb dia nak suruh awak kurus.. tapi sbb dia hisap ganja... pasal kurus tu, saya rasa majoriti lelaki mmg macam tu (to be honest). kebanyakan lelaki mmg nak awek dia nampak cantik walaupun dia tak berapa hensem. cuma bezanya dia mention ke tak je. saya rasa, kalau dia nasihat awak ke arah kebaikan contohnya utk kurus.. saya rasa itu ok. cuma naluri perempuan mmg la akan terasa dgn kata2 itu yang menyebabkan awak fikir seolah olah dia hanya sayang awak jika awak kurus. tapi kalau dia kata suh makan syabu utk jadi kurus.. tu mmg la salah.

Reply 18# Yaya87

mmmm kalau rasa berbaloi...tepuk dada tanya selera...yg merasa besok ko jugak...

Sebenarnya aku tak tau masalah aku ni nak cter macamana, tapi aku akan cuba buat orang faham k?Aku p ...
Yaya87 Post at 8-6-2011 18:57

kalo nak kurus tu bole..tp bukan sekadar utk MEMUASKAN hati bf awak..buatla utk kebaikan diri sendiri..utk kesihatan..

Reply 12# Yaya87

tu la kte kna cari yg btul2 sygkan kte and terima kte seadanya.aku pun masih mencari tp rasanya da jmpe kot.tp dah TERbreak.haha

Lepas aku baca msg korang sume ni, baru aku rasa.. Bodohnye akuuu knapa aku boley terima dan bercinta dgn org mcmni kan? baru aku terasa kata kata korang tu mengetuk kepala dungu aku ni! sbb syg aku biarkan jek. Aku anggap benda ni  remeh. Hmm tadi aku bru antar msg dkt bf aku dgn AYAT dan KATA KATA korang. Tapi dia still defend kan diri diaaa. Hmmm...

Slama ni aku anggap ganja tu small matter jek? apa la sangat. Tapi bila korang ckp mcmni bru aku sedar.. Orang ramai mmg xboley terima langsung ganja ni! kenapa aku boley terima? kenapa fikiran aku xsama dengan org lain? Tu la bila kita tak tau lansung bahaya nye GANJA kot?

Dann aku akan cuba kuruskan badan! Walaupun susah sbb keja aku duk opis men tenet. Bosan bosan borak tido. Tapi aku akan cuba. UNTUK DIRI SENDIRI. TQ ALL

Reply 19# juita

ekekekekekk, betul jugak! kang anak aku gemuk dia xmengaku pulak Haha.
sangat bernassss.

dik, GANJA bukan small matter.. boleh hukum gantung tau..nak ke? sayang tu berpada la.. kalau nak menjahamkan diri, baikla angkat kaki cari yang lebih baik

Reply 20# nuryakmal

TQ awakk. Saya rasa saya mmg cepat depressed! dulu kalo org ckp suka saya, saya akan bangga dan yakin orang tu suka saya! Tapi bila skang org ckp suka saya, saya akan fikir hmm "Betulke suke aku? aku ni dah la gemuk.." Tu la benda kecik jadi isu. Jadi cepat buruk sangka.

Reply 22# chaintea

Saya akan cuba kurangkan berat badan mcm you ckp yee. TQ