CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: humairaqadri

Musykil dengan caj perubatan Islam!

kalau pendaftaran pun dh rm80 mmg cekik darah le. sbb pendaftaran tu utk ape je?

cakap pun berbelit2. hari tu cakap rm40 je pendaftaran, sampai2 kene caj rm80 plak.

kalau aku jd TT mmg aku herdik je ustaz tu. ustaz tak ustaz....

Reply 20# kenesep

Ye la... betul la tu. Air zamzam memang penawar paling baik.
    Mungkin air zamzam tu yg buat jadi mahal.. Berubat cara Islam ni, paling penting kena yakin.

Tapi, kenalah bagitau awal-awal kan??? Kesian kat orang susah yang terpaksa berhutang time nak membayar... Tapi nak berubat, kena redha la...

Reply 21# annehuda

Huhuhu... memang rasa hangin je time tu... Dah la berjam-jam tunggu ustad tak mai-mai... Time bayor, buat orang sakit jantung je... Tapi mikir air muka kawan yg sakit tu, bertabah je la...

Reply 17# maz1613

Darul Nuranniah ni kat mana ek? Kalau boleh bagitau, nak suggest kat kawan kalau tak serasi...

Reply 11# warisputerijawa
sy rasa pun tempat yg sm cos sy pun ade gi dengan adik sy kat tempat tu, melampau betul caj dia kenekan..terkejut gilir.....mmg x ptt rasanye,,,,kalu dh ikhlas tu x yah kenekan caj mahal....nsb baik time tu gi dgn family kalu gi sendiri x tau mane nk cekup duit......dh 2 kali gi jmp dia...first kat sure heboh...konon2 nk berubat tp duk jual buku dia je lbh...x de ape....tengah bc ayt quran sambil promote buku..ish ish ish...ape nk jd ni....wallahuallam...

kalu cenggitu baik gi kat Darul-Syifa' je...
rasenye xde la caj2 cenggitu....

kawan bulat gi bua ...
si bulat Post at 22-6-2011 08:39

Kawan aku sakit kepala je... sakit kepala yang kronik, pun dah kena caj macam tu. Kalau sakit barah ke, saka ke... ntah le... berapa ntah cajnya agaknya.

Follow Us
Reply  maz1613

Darul Nuranniah ni kat mana ek? Kalau boleh bagitau, nak suggest kat kawan  ...
humairaqadri Post at 22-6-2011 10:29

Tanjung Malim, Perak. Boleh tgk cni - http://darunnuraniyyah.wordpress.com

Reply 16# suatumasa

kalau yg buang saka tu, byk jugak aku dengar perawat charge RM300... kadang2 tu ada yg rm313 lah....
tp pada aku kan biler dia dah letak harga buang saka baper harganya, aku tak rasa perawat tu guna ayat2 Quran semata... mungkin ada pendamping yg membantu... ntah lah...

arwah ayah dulu pun terkena buatan orang.....selalu kami bawak arwah gi kat perubatan islam kat area rumah kami...harga kami rase berpatutanlah...dengan rawatan hampir sejam....ngan air minuman...air mandi....harga yang dikenakan rm 50.00...tu pun letak je dalam tabung yang disediakan.......

kalau jemput uztas ni datang rumah..pagar rumah ke ...lain2 ke...die charge rm 120.00...coz di cakap...minyak kenderaan lagi ...dengan rawatan yang kadang2 mencecah berjam2...kadang tu bawak pembantu lagi...rasenya berpatutanlah....alhamdullilah selepas 3 kali buat rawatan ngan ustaz nie...ayah semakin sembuh dari sihir .....cuma mungkin kesan sihir tu ayah disahkan mengidap kanser peti suara tahap 4 dah....

Reply 27# maz1613

Oo... jauh gak ni! Tapi, nak seribu daya kan???

Reply 29# sue_aina2

Kalau ustaz datang umah, logik la kita bayar... kena pikir kos dia bersusah payah nak datang... bab ni kalau tak bayar, kira melampaula pulak...

Bab bayar tu bagi aku normal, sebab ustaz pun manusia biasa... perlu belanja utk makan pakai, gitu gini... & kita anggaplah bayaran atas "kerjaya" atau "keistimewaan"nya tu... kalau dia ikhlas pun, anggaplah pemberian tu sedekah.

Tapi itula... bila bab bayaran yang melampau tu dipertikaikan... itu la isunya sekarang. Bukan duit masuk tabung tau, siap ada kaunter pendaftaran & pembayaran. Siap catat dalam buku lagi... Wwwahhh!!! Canggih tul ustad-ustad sekarang...

Reply 28# semalu969

Kalau kita 1st time datang... terus dapat tau sebab-musabab penyakit tu, ok gak. Bayar beratus, dan tau penyakit terus... kira berbaloi la "pengorbanan" kita tu...

Tapi... bayar ratusan tu, baru scan tau? Kita tak confirm lagi apa punca penyakit kita... Kena minum dulu air & madu tu, dengan amalan-amalannya, dan 2nd time datang... baru nak teruskan/ report kat ustad... Barulah diteruskan pengubatannya...

yup betul humai. kita kalau sakit pi klinik pun lebih kurang 50 ke 70 utk sakit biasa. samalah juga ustaz2 ni kira cam doktor jugalah. tapi kalau caj tak masuk akal tu kira melampaulah juga. ini ada satu peristiwa tahun lepas adalah kwn aku nak buang saka kat tempat berubat ni kena caj rm1000.00. sebelum berubat tu kena pi cari barang2 lama kat umah kawan aku tu contoh parang ke, keris ke peninggalan org dulu2. kata perawat tu kalau tak habis cari saka tak pergi. pada aku ini memang melampau...

Reply 33# Imanabdullah

Mahalnya! RM 1k? kalau bayaran sebanyak tu, kalau ustad tu sendirik yang pegi cari barang-barang lama tu... ok la jugak...

yup betul humai. kita kalau sakit pi klinik pun lebih kurang 50 ke 70 utk sakit biasa. samalah juga  ...
Imanabdullah Post at 22-6-2011 12:08

So, sekarang kawan tu cemana? Dapat buang saka?

dah buang dah kat ustaz dari kelantan. ustaz tu dtg kl sekali sebulan dia buat perubatan di hotel. kwn aku jumpa ustaz tu 2 kali dan alhamdulillah dia dah ok. sekali jumpa rm150 so total rm300 je. tapi kira oklah sbb saka hilang dan ustaz tu pun dtg nak kira food & lodging juga. taklah habis 1K tapi tak tau boleh buang ke tidak....

Kalo kita dengki.. kita leh listkan nama perawat2 yg ubat kita tapi tak baik2..
Sebab jiwa kita suci murni..
Teteplah g berubat kehulu-kehilir...
Kena tapau sini sana..
kena perli atas bawah...
Kena sentap ngn org ketiga..
dan macam2 lagi..
Tapi jgn risau, pahala sebijik2 jatuh atas riba.. hehehe...

Reply 36# Imanabdullah

Ustad yang macam ni... bagi sy bukanlah bermotifkan keuntungan. Dia memang ikhlas membantu... Bayangkan, dia sanggup turun ke KL utk membantu pesakit. Selalunya, pesakit yang mencari perawat... Bayaran tu rasanya memang murah la pulak, berbanding dengan kesanggupan ustaz tu... Yelah, jauh tu... Kelantan tu!

Yelah... kopiah sama putih, hati lain-lain.

Reply 37# CariKnow

Betul tu... ikutkan "dengki", boleh je senaraikan nama perawat-perawat kaki bisnes ni... banyak sebenarnya... Mau jadi tajuk muka depan  METRO AHAD ni karang... Tambahan pulak, kalau kena ustad yg glamer, fofular... kejap je tersebarnya.

Tapi, itu la... kita masih menjaga air muka & statusnya sebagai "Ustaz" & "perawat secara Islam" yang digunapakai. kalau kita buka pekung, macam menepuk air didulang... ibarat memburukkan bangsa & agama sendiri, tambahan pulak melibatkan org yg arif bab-bab agama. Tu pun kena tahan pro & kontra orang-orang kat luar ni... yg tak paham pasal perubatan Islam ni, yg tak percaya langsung dengan bab-bab ubat ayat Quran ni... mesti banyak bunyi la... kena perli, sindir... normal la kan?

Terpulang la pada ustad/ perawat tu... Bak kata seorang kawan kita tadi, "Itu antara dia dengan Tuhan". Wallahualam...

Reply  sue_aina2

Kalau ustaz datang umah, logik la kita bayar... kena pikir kos dia bersus ...
humairaqadri Post at 22-6-2011 11:57

part ni aku setuju... kena lah fikir gak dia dtg naik kenderaan... nak byr duit minyak... masa dia lagi...
jgn lah kawan tu dah susah payah dtg, bg rm 10 jerrr.... sian tau...

tp kan kakak ipar aku ada gi jumpa sorang perawat ni.... perawat ni akan ke rumah pesakit lah... dia mmg tak akan amik walau sesen pun... walaupun kita kata ni duit minyak dia dtg.... bukan dekat... ttp tak nak amik.... menurut dia, dia tlg jerr... nnt ada lah rezeki dia kat mana2... cumer tu lah, dia akan gi merawat kalau dia tak bz lah...  yg jd masalahnya perawat nie sentiasa bz... tu yg payah...